Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 08.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Къде прекрвате отпуската си? МАНГАЛСТВАТЕ ДИГАЙКИнови  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 01:35



стари теми като клубното мангалче?

Аз не съм била от 1992 година в БГ. Много ме интересува кой къде обича да си прекарва отпуската си.

Редактирано от MитpeШoпa на 07.03.11 19:48.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 14:53



Ако говориме за лятото, аз предпочитам Гърция.
Причините са прости, по-близо ми е от черноморието, цените са поносими, даже на места е по-евтино от нашето черноморие при това значително, няма толкова руснаци а обслужването е на доста по-добро ниво. Но трябва добро проучване, фаворити са ми Тасос и едно заливче Папа неро. Виж през зимата съм класик. Боровец, Банско, някоя виличка в Стара планина... е от време на време и в Хисар.





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано15.11.06 19:38



След като толкова време не си се прибирала в България се приготви за..... малък шок от това на което е заприличала - обстановка, хора, поведение, отношение .....

Морските курорти не са това което бяха - освен в северното черноморие около и над Балчик .... също на южното , но към турската граница. това ако ти се идва на море.... Ако ти е нужна SPA - почивка има доста места и по черноморието и в планините.

Ако ти се пътува из страната - има много за гледане .

Зависи какъв тип отпуска искаш да изкараш.





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Бapбapeлa]  
АвторFrench (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 23:24



Намерих една интересна тема.Съветите на Барбарела са от голямо значение. Да си призная - аз обичам през отпуската да мързелувам, да сме графове да не се грижем за нищо, да е отпуска, да се отпуснем. Така че на мен не ми е до пътуване. Какво ли може да има за виждане? Балкани, сигурно още неоправени магистрали и шосета, щом казваш че по морето сащо не е още в ред. И аз ще изчакам още някоя и друга година. Приятели имаш щом имаш пари и трябва да черпиш и с роднините не е по друго. Голяма радост но тя трае от ден до пладне. Обичаме средиземноморието и Домреб- а. Някога живот и здраве ни се иска да отидем към ЮЖНОТО МОРЕ Бора Бора, Фидчи, Маршаровия арпехилак и пр. България си я позваваме. Алтернатива си остава ако парите станат кът! Това е нашата представа за отпуска.



Тема Един съветнови [re: Mинaвaщa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.11.06 00:06



,

Редактирано от MитpeШoпa на 07.03.11 19:37.



Тема Re: Един съветнови [re: himbeer]  
Автор3дpaвko (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 10:28



През последните 4 години успяхме само три отпуски да използваме за почивка. Но и тези 3 пъти не бяхме в БГ. Предпочетохме да отидем до Норвегия, другите бяха в Цилертал Австрия и южна Португалия.
Дано да успеем 2007 да прескочим до България -да си хапнем и пиинем нашенски неща - вкусотии.



Тема а на меннови [re: 3дpaвko]  
Авторhimbeer (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 10:55



.

Редактирано от MитpeШoпa на 07.03.11 19:38.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: French]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано16.11.06 12:57



Има какво да се гледа в България- доста историческо наследство. В последните години има нови открития / исторически/, който са доста привлекателни за чуждестранните туристи. Проблем е наистина инфраструктурата- в случая пътищата . Но ще се реши и това в близко време. Първите пари от еврофондовете са за там.

не разчитай че ако парите станат кът за теб ще почиваш в България .България не е евтина туристическа дестинация.

Все пак зависи какъв тип почивка предпочиташ. Местата, където можеш да се чувстваш като граф , не са много и не за малко пари . Интересното е че немалко емигранти търсят в България евтиния , а грешат. Колкото струва луксът който в Индонезия, Тайланд , Фиджи и т.н. екзотични места в индийския океан и южния атлантик - в България за тия пари не можеш получи . 'все пак това е Европа '- това са ми казвали емигранти и то такива, за които посещаването на тия дестинации за почивка не е проблем.

друг въпрос е че тук още куца облужването в по масовите места за почивка - някак още не са се научили да обслужват ...

виж за роднините и познатите си права.... но тук се получава следното. тия които имат време да ходят насам натам - нямат пари и чакат да им покриваш разходите. другите, които могат да са равностойни с разходите, нямат време за почивка , защото са заети с работата си - те рядко излизат в отпуски...



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор NikiFin (член)
Публикувано16.11.06 14:15



Лятото обичам БГ и по-специално Видин

. Може и някое спокойно моренце без навалица от туристи. Зимата обичам планина и ски.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.11.06 15:12



Извади ми думите от устата "Проблем е наистина инфраструктурата- в случая пътищата"Като са ме питали приятели/колеги/познати "Как е България?" съм им казвал че е е красива като Швейцария но с много по лоша инфраструктира (пътища, хотели, ресторанти, обслужване и т.н.)

С това обаче не съм съгласен (или не разбирам написаното): Колкото струва луксът който в Индонезия, Тайланд , Фиджи и т.н. екзотични места в индийския океан и южния атлантик - в България за тия пари не можеш получи Източна Азия е място на контрасти. Лукса който го има там е неимоверен и несравним с този в Европа - стая в луксозен хотел за $1000-2000/ден е нещо често срещано, ресторантите в такива хотели са със съответстващи цени. И си имат клиенти. Е, в България май още няма подобни неща.

От друга страна може да се прекара не зле и с $10-20/ден на принципа "go native", който го може де...е, малко повече защото чешмяната вода не е за всеки ако не я преварява. Па и не всеки е способен да живее в "хотел"/guest house с десетина++ легла в стая и смесена публика (мъже/жени/туристи/местни) и да ползва един общ тоалет и душ без врати или завеси заедно с още 30-40 нощуващи. Но за човек със здрави нерви (и здрав стомах) евтината, народната кухня от рода на "крак-маг" по пазарите е вкусна почти като в изисканите ресторанти там и 10-20 пъти по евтина.

PANEM ET CIRCENSES


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.