Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кое при нас личи повече?  
АвторПeнka K. (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 13:00



Кое в нашия характер, в нашите нрави и обичай натежава повече: славянското или пък ориенталското? Какво са сега българите повече?
За да няма недоразумение да разделим привичките на на две.

1. славянски:


2. ориенталски:



Тема Re: Кое при нас личи повече?нови [re: Пeнka K.]  
Автор Antiataka (непознат )
Публикувано27.11.06 13:41



Аз имам дълги мустаки,голямо шкембе,зачервени бузи,къпя се в неделя вечерта

,пуша цигари"Арда",обожавам фасул с пастърма,мразя всички политици,взимам малка заплата с която едвам свързвам двата края,фен съм на телевизия "Планета",върл националист,особенно след 5-тата ракия.И стига сте писали тук вие избягалите в чужбина,а вземете се върнете за да я оправите тази държава,та и аз да поживея като хората



Тема Re: Кое при нас личи повече?нови [re: Antiataka]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано27.11.06 15:09



мустаците не ми пречат, шкембето също, за цигари си има зона за пушачи-ще одиш там да пафкаш, ама да се върна и да съм при хора дето се къпят един път седмично-не, мерси, не ми се носи противогаз постоянно


Извод-няма да се връщам



Тема Re: Кое при нас личи повече?нови [re: Antiataka]  
АвторKoтapaka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 16:18



Значи не си славянин. Ами къде да те сложем сега бе аркадаш? И при турците не става, те се мият редовно и не пият ракия. Така както пишеш си за друга категория, ти си за мързеливите, охранените и щом ни чакаш да оправим страната тогава си и паразит





Тема Re: Кое при нас личи повече?нови [re: Пeнka K.]  
АвторNavy CSl (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 21:54



A be to e edna smesica. Za men sme pove4e ot isto4nite. Slavjanskoto nie e samo ezika. Mnogo slaviansko ne se namira. Nito manjareneto, nito tancite, nito musikaja, nito ...
Obi4aite i te sa arabski napr. svatbite, obnoskite ni, ne sa slavjanski. Makedoncite i cyrbite i te imat malko ot moslemskijat mantalitet. Nomerata i fasonite (sultanlycite) sa ni kato na porobitelite ni. Taka mislja no ne nastojavam da e taka.



Тема Шумерски.нови [re: Пeнka K.]  
АвторXи-xи. (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 12:40



Т`ва ли ти е болката? Мноо интересно какво пък ориенталски обичаи ще да имаме.





Тема Що бе, че сега да не ти е зле?нови [re: Antiataka]  
АвторXи-xи. (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 12:44



Ти си живееш направо бейски.



Тема Re: Шумерски.нови [re: Xи-xи.]  
АвторTia Maria (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 16:20



ами всичко ни е ориенталско мюселманско. турските думи турските кебапи и чорби турските кючеци накичването на млодоженците каресите народните инстроменти + кой от тях е български кавала ли гайдата ли гадулката ли тамбурата и дайрето ли+ забратките на женските глави маанетата и чалгата иди във форума за ядене и прочети какво се готви.

затова и на мен ми се вижда че клоним към мала Азия

какво ни е славянското? и аз мисля че е езика и писмеността ни. а по нататъка не знам като се сетя ще пиша пак
и на мен ми е много интересно как ще се развият дебатите и аз искам да се поуча не съм професор или научен сътрудник



Тема Re: Шумерски.нови [re: Xи-xи.]  
АвторПeнka K. (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 18:03



Нямам болки. Не съм сигурна.

Имаш ли предложения???



Тема Re: Шумерски.нови [re: Tia Maria]  
АвторXи-xe (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 20:25



Е та какво? Да взема да не ям шкембе чорбица щото някой си бил казал, че е ориенталско?



Глупости, мюсулманите карантия изобщо не кусат.

А и чесно казано хич не ми дреме. Ще си ям каквото ми е вкусно, ще си приказвам както си искам, джанъм.
А кой какво е и къде се вижда от делата, не от храната.



Тема Нямам. Мисля че генетично сменови [re: Пeнka K.]  
АвторXиxи-xe. (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 20:29



т.нар. източносредиземноморски тип, културно навремето сме били към Византийската сфера, а по обичаи сме българи, южни славяни, не по различни от другите такива - сърби и черногорци, макар по език да сме по близо до източните - руси, белоруси.



Тема Re: Шумерски.нови [re: Пeнka K.]  
АвторПeнka.K (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 20:35



Не желая да съм разбрана не правилно.



Искам само да допълня следното, дали влиянието е от ориента, дали е от окцидента, дали е славянско, не виждам в насоките нищо лошо или по точно казано, някое течение да има преимущества или пък да не заслужава нужното внимание.

Въпроса ми е само за какви наистина се чувстваме, на кои приличаме повече. Благодаря!



Тема Re: Шумерски.нови [re: Xи-xe]  
АвторTia Maria (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 00:26



яж си каквото искаш. не е важно какво ни дреме. та точно делата показват чехите поляците пък и руснаците са по други. защо обичаите да са ни славянски, е някои да ама не всички. дето викаш источно средиземноморски е май по точно. значи пред ориент.


карай да върви. какво е това кусат



Тема Re: Шумерски.нови [re: Tia Maria]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано29.11.06 07:29



Кусам (кусат) е диалект за - опитвам, хапвам, да опиташ някаква храна



Тема Re: Шумерски.нови [re: Mr.N]  
АвторTia Maria (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 09:50



Автор: Mr.N Бене грациа не бех го чувала



Тема Влиянието е всякакво.нови [re: Пeнka.K]  
АвторXи-xи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 10:11



Както навсякъде.
Във Франция докорлкото знам младежите употребяват вече в жаргона си много американски термини, както и навсякъде по света. А жаргона е нещо типично френско.

Повечето се чустваме нашенци, приличаме си едни на други. А отделните индивиди на кои точно приличат и какви се чустват е сложен въпрос.



Тема Re: Влиянието е всякакво.нови [re: Xи-xи]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 13:52



Във Франция докорлкото знам младежите употребяват вече в жаргона си много американски термини, както и навсякъде по света. А жаргона е нещо типично френско.

Колко си сигурен в това което пишеш?

Американската (англииската) терминология не е жаргон и навлиза и се използва вече навсякъде, въпреки че и на мен не ми харесва особенно.

Не знам как е при вас- но и аз виждах, че при мен в моето поведение сичко си е като при всички нас, привичките ни са истинско български като на братовчедите, на съучениците и съседите ни, ама сега знам че те клонят въз основа на турското робство (под тяхното влияние) не към славянското или по малко към него.
Значи не мога да уточня колко приличаме на славяните и колко на ориенталците



Тема Много съм сигурен.нови [re: Mинaвaщa]  
АвторXи-xи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 16:18



и какво като въпросната терминология не е жаргон? Влияние ли е? Влияние е!
А това, че всички вече носят дънки не е ли вияние?
А, че вместо довиждане 95% от бългирите казват "ЧАО" какво е?
Знаеш ли какво ми е било любопитно въпросното италианско довиждане, то е и добър ден но тук го използваме само за довиждане, дотолкова се е наложило и не му обръщаме внимание, че когато ми дойдоха група чужденци/белгийци/ и след 5 дена си тръгнаха махаха с ръка качвайки се в колите и викаха: "ЧаО, чаО..."


На никой не приличаме, освен на НАС си, това което сме станали през вековете. Естествено сме събрали много или по-малко от тук, от там. От славяните, от византийците/гърците/, от турците, сега от американците.
Но така да се каже сме си го "побългарили".



Тема Re: Много съм сигурен.нови [re: Xи-xи]  
АвторПeнka K. (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 19:33



Прав си е човека, така е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.