Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Къде прекрвате отпуската си? МАНГАЛСТВАТЕ ДИГАЙКИ  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 01:35



стари теми като клубното мангалче?

Аз не съм била от 1992 година в БГ. Много ме интересува кой къде обича да си прекарва отпуската си.

Редактирано от MитpeШoпa на 07.03.11 19:48.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 14:53



Ако говориме за лятото, аз предпочитам Гърция.
Причините са прости, по-близо ми е от черноморието, цените са поносими, даже на места е по-евтино от нашето черноморие при това значително, няма толкова руснаци а обслужването е на доста по-добро ниво. Но трябва добро проучване, фаворити са ми Тасос и едно заливче Папа неро. Виж през зимата съм класик. Боровец, Банско, някоя виличка в Стара планина... е от време на време и в Хисар.





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано15.11.06 19:38



След като толкова време не си се прибирала в България се приготви за..... малък шок от това на което е заприличала - обстановка, хора, поведение, отношение .....

Морските курорти не са това което бяха - освен в северното черноморие около и над Балчик .... също на южното , но към турската граница. това ако ти се идва на море.... Ако ти е нужна SPA - почивка има доста места и по черноморието и в планините.

Ако ти се пътува из страната - има много за гледане .

Зависи какъв тип отпуска искаш да изкараш.





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Бapбapeлa]  
АвторFrench (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 23:24



Намерих една интересна тема.Съветите на Барбарела са от голямо значение. Да си призная - аз обичам през отпуската да мързелувам, да сме графове да не се грижем за нищо, да е отпуска, да се отпуснем. Така че на мен не ми е до пътуване. Какво ли може да има за виждане? Балкани, сигурно още неоправени магистрали и шосета, щом казваш че по морето сащо не е още в ред. И аз ще изчакам още някоя и друга година. Приятели имаш щом имаш пари и трябва да черпиш и с роднините не е по друго. Голяма радост но тя трае от ден до пладне. Обичаме средиземноморието и Домреб- а. Някога живот и здраве ни се иска да отидем към ЮЖНОТО МОРЕ Бора Бора, Фидчи, Маршаровия арпехилак и пр. България си я позваваме. Алтернатива си остава ако парите станат кът! Това е нашата представа за отпуска.



Тема Един съветнови [re: Mинaвaщa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.11.06 00:06



,

Редактирано от MитpeШoпa на 07.03.11 19:37.



Тема Re: Един съветнови [re: himbeer]  
Автор3дpaвko (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 10:28



През последните 4 години успяхме само три отпуски да използваме за почивка. Но и тези 3 пъти не бяхме в БГ. Предпочетохме да отидем до Норвегия, другите бяха в Цилертал Австрия и южна Португалия.
Дано да успеем 2007 да прескочим до България -да си хапнем и пиинем нашенски неща - вкусотии.



Тема а на меннови [re: 3дpaвko]  
Авторhimbeer (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 10:55



.

Редактирано от MитpeШoпa на 07.03.11 19:38.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: French]  
Автор БapбapeлaМодератор (moonlight)
Публикувано16.11.06 12:57



Има какво да се гледа в България- доста историческо наследство. В последните години има нови открития / исторически/, който са доста привлекателни за чуждестранните туристи. Проблем е наистина инфраструктурата- в случая пътищата . Но ще се реши и това в близко време. Първите пари от еврофондовете са за там.

не разчитай че ако парите станат кът за теб ще почиваш в България .България не е евтина туристическа дестинация.

Все пак зависи какъв тип почивка предпочиташ. Местата, където можеш да се чувстваш като граф , не са много и не за малко пари . Интересното е че немалко емигранти търсят в България евтиния , а грешат. Колкото струва луксът който в Индонезия, Тайланд , Фиджи и т.н. екзотични места в индийския океан и южния атлантик - в България за тия пари не можеш получи . 'все пак това е Европа '- това са ми казвали емигранти и то такива, за които посещаването на тия дестинации за почивка не е проблем.

друг въпрос е че тук още куца облужването в по масовите места за почивка - някак още не са се научили да обслужват ...

виж за роднините и познатите си права.... но тук се получава следното. тия които имат време да ходят насам натам - нямат пари и чакат да им покриваш разходите. другите, които могат да са равностойни с разходите, нямат време за почивка , защото са заети с работата си - те рядко излизат в отпуски...



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор NikiFin (член)
Публикувано16.11.06 14:15



Лятото обичам БГ и по-специално Видин

. Може и някое спокойно моренце без навалица от туристи. Зимата обичам планина и ски.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.11.06 15:12



Извади ми думите от устата "Проблем е наистина инфраструктурата- в случая пътищата"Като са ме питали приятели/колеги/познати "Как е България?" съм им казвал че е е красива като Швейцария но с много по лоша инфраструктира (пътища, хотели, ресторанти, обслужване и т.н.)

С това обаче не съм съгласен (или не разбирам написаното): Колкото струва луксът който в Индонезия, Тайланд , Фиджи и т.н. екзотични места в индийския океан и южния атлантик - в България за тия пари не можеш получи Източна Азия е място на контрасти. Лукса който го има там е неимоверен и несравним с този в Европа - стая в луксозен хотел за $1000-2000/ден е нещо често срещано, ресторантите в такива хотели са със съответстващи цени. И си имат клиенти. Е, в България май още няма подобни неща.

От друга страна може да се прекара не зле и с $10-20/ден на принципа "go native", който го може де...е, малко повече защото чешмяната вода не е за всеки ако не я преварява. Па и не всеки е способен да живее в "хотел"/guest house с десетина++ легла в стая и смесена публика (мъже/жени/туристи/местни) и да ползва един общ тоалет и душ без врати или завеси заедно с още 30-40 нощуващи. Но за човек със здрави нерви (и здрав стомах) евтината, народната кухня от рода на "крак-маг" по пазарите е вкусна почти като в изисканите ресторанти там и 10-20 пъти по евтина.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: French]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.11.06 15:15



Извинявай, ама какво е това "Домреб" във фразата Обичаме средиземноморието и Домреб- а???

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Kostaaaa]  
Авторhihixи (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:18



звучи ми като Магреб-а, ама чак па такава грешка...





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: hihixи]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.11.06 15:22



От географична гледна точка изглежда логично

Помислих си да не е ДОМиниканскатаРЕПублика ама за европейци там е далечко.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Kostaaaa]  
Авторa, зaщo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 15:35



там е пълно с летуващи франсета - Мартиника, Доминика...


не знаеш ли френската песничка Доминииике - нике-нике...



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: a, зaщo]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано16.11.06 16:30



За тези ксенофобни франсета имам много лошо мнение (абе да си призная направо - 'ич не ги обичам, if U pardon my french) и гледам да не посещавам места където те ходят.



PANEM ET CIRCENSES

Тема кой може да е по точен?нови [re: NikiFin]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 01:02



Добре, вижда се възторга ви. Изненадана съм!
Сега кой може да е по прицизен т.е. Къде на морето е най за предпочитане. Кой къде е бил през лятото и какви са му впечатленията? Всичко да се има на предвид - удобства, развлечения и скъпо/ефтино?



Тема Re: Един съветнови [re: 3дpaвko]  
Авторisah (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 02:19



Ми портогалската ракия е по хубава от на6та, пак и сланината са6то.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Бapбapeлa]  
АвторFrench (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 20:38



Barbarela това е много хубав отговор. Много добре си осведомена. Самата ти също ме подкрепяш да не се чувствам сама със размишленията си.
Да не звучи надмено с ГРАФ и пр. ама като турист си неприкъснато на път не желаем да гледаме никакви нови исторически открития и от тях не ти остава време т.е. възможност да се намързелуваш. А ако си уж граф, все се грижат за теб. Дори ти изпират и изглаждат нещата. Обичаме да е така, че за нищо да не се грижем, просто да си живеем.
Домениканската Република не е дълече със самолет. Веднъж дори направихме и голяма разходка от Бремен до Куба с голям параход "Europa"/за 14 дни / ,но се върнахме със самолета. Но мързела ни беше перфектен, нищо друго от вода и развлечения.

Фиджи/Фичи/ е далекичко, но си ни е мечта.
Ходи ни се и до Б-я на морето, но не знаем вече къде е за предпочитане. Без дълги разходки из страната. Значи кацане са летището - хотела, ресторанти и барове, плажове, много къси разходки изобщо ваканция- отпуска!

Да не ме разбираш неправилно, не ни се свиди да почерпим познати, роднини и приятели, но след това искаме да си починем без ремаркета. Малко е брутално мнението ми, но си е така - на всеки му се полага абсолютна изолация от ненужни неща. Нали така?



Тема Чакай сега..нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано17.11.06 22:03



Не разбирам въпроса ти...


Има доста, които са от 1992 г. навън. А има също доста места по тоя свят, които са хубави за прекарване на отпуската...Ти кво имаш по-точно предвид: места по света или в БГ-то?



Тема Re: Чакай сега..нови [re: Nirvana]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 23:10



В началото смятах общовзето, значи и сънародницете които са навън.
Правилно си ме разбрала.
Сега би ме интересувало също къде са любимите места по българското черноморие. Стана много обширен въпроса ми.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:36



v bg ne hodja v otpuska.hodja na njakoi guzki ostrov i za edno pitie eba angli4anki vseki den razli4ni.po- lesni kurvi ot tjah ne sum vizdal.svirjat i pejat do zabrava i toku se oburnesh otpuskata minala.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Kostaaaa]  
АвторФpaнциcka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:48



Какво значи дълечко, също и цената за много хора играе по голяма роля.
Да вземем /понеже казваш Европа/ Германия -14 дни от 650 €- на горе, суитата струва някъде около 1.600 € .
Да не искаш да кажиш че в България при същото ниво ще е по ефтино? При отпустка по възможност не се пести. Ако си в щатите ще ти е още по ефтино и по близичко



Тема Н'дей лъга ма, овца!!нови [re: Mинaвaщa]  
Автор King (новак)
Публикувано18.11.06 15:02



Да ви еба мамата, гордеете се даже като лъжете колко отдавна не сте се прибирали.
А на кой ли му пука? БЪЛГАРИЯ НЯМА НУЖДА ОТ ПОМИЯРИ КАТО ВАС!!!





Тема Брей,нови [re: www]  
Автор King (новак)
Публикувано18.11.06 15:09



И на мен ми се преебаха англичанки!! Хубави ли са поне брато?:)





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: www]  
АвторMeтo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 15:37



Бако, КУРВАТА СИ ТИ- ти курвалуваш. За западняците това си е съвсем нормално и няма нищо общо с курвалък. Отишли са там да си направят кефа и намират ГОЧО ТАРИКАТА да им направи кефа, все едно че им носиш куфарите на гарата. Дано само да не си изложил нацията.



Тема Re: Чакай сега..нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.11.06 15:40



Сигурно ще раздразня доста от четящите с този пост, дори и теб ако повторя известни за теб неща. От друга страна ти не си била в България 15 г., което прилича малко на моето "отсъствие" (почти 20 г). Предполагам че каквото ще напиша би помогнало да си спестиш няколко неприятни шока.

Не знам доколко си била във връзка с роднини/познати в България и доколко си в час с промените в България и не по малко важно - с нещата които не са се изменили. Мога почти със сигурност да предположа че след 15 г. извън България ти вече не мислиш като българка, не приемаш нещата като такава, особенно ако си живяла в една страна и си се адаптирала там. Ти вече мислиш по "западняшки" и те очаква ОГРОМЕН шок що се отнася до отношенията гражданин-власти/чиновнициобслужващи, както и междучовшките отношения с (почти) непознати. За близки роднини и приятели не коментирам, вида на отношенията са различни и постоянна връзка смекчава шока тук.

Менталитета на хората в България се е изменил крайно и не в добрата посока. Забрави за гостоприемните и дружелюбните (спрямо НЕПОЗНАТИ, и то такива говорещи с акцент български) хора. В големите градове едва ли ще ги срещнеш, и в малките вече са рядкост. Разбира се винаги има изключения, но те са изключения. Полицията е доста корумпирана и в никакъв случай не е като западняшката, където полицая е още един "сивил сървант" който ти доставя услугата "спазване на законите". Обслужването в магазини, ресторанти и други частни обекти понякога е на ниво, понякога е като това от преди 15 г - правят ти добрина да те обслужат. За учрежденията не говора - здрави нерви и много време, иначе ще страдаш неимоверно.

Шофирането по шосетата и особено в градовете е ужасяващо и непоносимо за западняка. А пешеходеца е като добичето на сафари от преди 30-40-100 г. ЗАБРАВИ че по закон пешеходеца ВИНАГИ има предимство пред кола - навсякъде другаде да, в България НЕ!!! ТОВА е най важното, и си го набий в главата, не го забравяй!!! Не знам червен конец ли да си вържеш на китката или да сложиш бобено зърно в обувката си да ти го припомня всяка секунда, но това е смъртна опасност за пешеходец свикнал със западняшите шофьори.

Относно почивка в класическия смисъл на думата (тотален кеф и релаксация) те съветвам за сега да се откажеш. И без това ще си претоварена да се обаждаш/срещаш с куп роднини и приятели и (може би) ще си шокирана от неприятните изненади, остави го за следващия път като ще си по подготвена душевно за тях.

Моето лично мнение е че на черноморието не си струва да се ходи. И в най забутания гръцки/турски курорт май е по приятно и уредено от черноморието което познавам до преди 7-8 г. Не че съм ходил скоро по забутани места в Гърция или Турция - в Турция бях последно преди 15-16 г, в Гърция си имам "свои хора" които ме насочват към места които още не са обосрани от масовия туризъм. До колкото разбирам от нета на черноморието положението се е влошило в последните години. Планините са друга опера, там е много по свестно от колкото на черноморието, или беше така до преди 5 г. И пак - обслужването и инфраструктурите не винаги са на западняшко ниво но с малко добро желание и доста компромиси се ядва, за разлика от черноморието.

PANEM ET CIRCENSES



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Фpaнциcka]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.11.06 15:58



Какво значи дълечко...В течението на годините "далечко" взе да взима други димензии. Преди 20-30 г не ми пукаше от десетчасови полети до екзотични места, па и екзотиката ме привличаше въпреки неудобствата. Днес е малко по друго - нито далечната екзотика толкоз ме привлича, а и времето стана кът, или поскъпня (времето)...знам ли.

Не твърдя че в България е по евтино (май на паралелни нива е и по скъпо) нито търся НАЙ евтиното. Което търся обикновенно намирам, от доста време, и то е доста по различно от обикновенна класическа ваканция. Един ден като излезна в пенсия и аз ще взема 14 дена на кораб по фиордите в Норвегия и гейзерите в Исланд, ама поркането ще е евтиното корабно. Не съм сиромах ама алкохола по тези места е вбесяващо скъп и разваля кефа да плащаш десеторно за бутилка вино на ядене и 2-3 конякаслед него само защото там държавата така се бори с местните алкохолици.

Повечето от поста ти не разбрах, сигурно е щот съм тъпичък, ама страшно нема, свикнал съм със себе си

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Н'дей лъга ма, овца!!нови [re: King]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 17:28



има не6то верно в изказването ти...само посмекчи тона и си 6





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано18.11.06 18:14



значи впечатленията са ми от 2м до 1г назад:

- По морето цари бурно строителство ако искаш да си прекарваш отпуската гледайки и бъдейки на строителен обект

там е екстра
Слънчев бряг прилича на комплекса Люлин в софия ... сградите са даже по на гъсто, гигантски и по-високи /не знам какво чакат но май мислят, че цяла европа ще се изсипе там на почивка/ на плажа не можеш да се разходиш по брега камо ли да вземеш да метнеш хавлия небрежно /няма място/ ако искаш чадър е по-добре да се правиш, че си чужденец за да имаш шанс да те погледнат
- По планината е горе долу същото
Банско е тотално разсипано ... нищо не е останало от китното селце, сградите скоро ще закрият и малкото останала гледка към Пирина; пътя е ужасен /и с Ленд Роувър дупките са твърде големи/
Боровец ... май е най-запазен за сега но е пренаселен и опашките за съоръженията ще ти скъсат нервите /пътищата са същите/

- София е тотално съсипана - цяла българия се е изнесла на там, няма вече зелени местенца и градинки всичко е застроено, по тротоарите не може да се ходи разбити са и това в случаите в които няма паркирани коли по тях; улицита са по добре от тротоарите но само някои от главните

Лъскави заведения и магазини има навсякъде по тия гореизброените ... но пред тях и около тях е същата мизерия дупки, кал, боклуци, хора които се блъскат което ги прави да изглеждат направо нелепо ... нещо като "на гол гъз чифте пищови"
Ако ти се прииска да караш кола ....... по добре се откажи вземи такси, сложи си колан и гледай в страни - в никакъв случай не поглеждай напред правилата за движение рядко важат, и не важат в никакъв случай за Мерцедеси, 4х4, БМВ-та, Аудита и тн.

Ако в заведение сервитьорка те посрещне с усмивка .... значи и оставаш бакшиш равен на сметката която плащаш тия сервитьорки направо струват теглото си в злато толкова рядко се срещат

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Shokou_io_kurayami]  
Автор cina2 (минаващ)
Публикувано18.11.06 18:27



"Слънчев бряг прилича на комплекса Люлин в софия ... сградите са даже по на гъсто, гигантски и по-високи /не знам какво чакат но май мислят, че цяла европа ще се изсипе там на почивка/ на плажа не можеш да се разходиш по брега камо ли да вземеш да метнеш хавлия небрежно /няма място/ ако искаш чадър е по-добре да се правиш, че си чужденец за да имаш шанс да те погледнат" - Наистина ли толково се е влошило положението там? Бях преди 3 години и там беше по-различно. За високите сгради си права. Така беше и преди, още помня тоталния кич на "Виктория Палас" или нещо подобно огромно сградище. Но тогава се говореше, че ще събарят доста от хотелите, явно само с приказки се е разминало. Чадърите бяха доста нарядко, имаше доста място да се шириш около твоя чадър. Изобщо не ми се е налагало да се правя на чужденка, даже не го умея, но нямахме никакъв проблем. Боли ме от алчността на българина, жалко за нас самите





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: cina2]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано18.11.06 18:37



хехе
те чадърите почват от там където се плискат вълните затова дори не можеш да се разходиш .... стърчат крака



а хотелите .... реших на единият да му броя етажите /в края на слънчев бяг по пътя за Влас не му помня името/ но се отказах че ми писна

ей това е на Елените брой ако искаш

то за Слънчев бряг какво да ти разпрявям

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Н'дей лъга ма, овца!!нови [re: King]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 23:15



Е, отдава не ме бяха псували Веднага се чувстваш в родината си. Вежливостта ни е на висота.
Без да знам защо ми завиждаш (срамиш името си King, хамалин е по правилно),
Не можеш ли да си представиш че може да не сме имали възможност, я време, я пари пък дори и да не сме имали желание то не ти е работа!

БЪЛГАРИЯ НЯМА НУЖДА ОТ ПОМИЯРИ КАТО ВАС!
Чували сме и други неща, аз не, но другите разправят как българите се нуждаели от валутата на емигрантите. Това са лоши слухове, аз не им вярвам.

Сега ме уплашихте доста със строежите и неуредиците.

НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ, ЧЕ НИКОЙ НЯМА ЗА МЕН ЕДНО ПРИЕМЛИВО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ОТПУСКА НА МОРЕ! Хора, приятели, къде?

Дано King да не ми отговори





Тема Re: Mинaвaщaнови [re: Mинaвaщa]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.11.06 08:24



За връщане в България може да помислиш ако искаш да видиш близки,роднини и приятели, но за почивка- в истинският смисъл на думата- според мен забрави. Аз още на първата седмица от завръщането си чаках деня за полета обратно с нетърпение-много се бях натоварил психически от видяното. Защо не го съчетаеш с - връщане в България,среща с близки,роднини, приятели и после някъде другаде на почивка?
Аз примерно обичам като съм на почивка, да няма много шум около мен, да има много места където човек може да се разходи на спокойствие- да кажем сутринта на плаж, а към обяд когато напече силно, да иде на разходка из планината , или ботаническа градина или някой друг парк-да се махна от ей-тук -



и да се "потопя " ей-тука-









Редактирано от Mr.N на 19.11.06 09:07.



Тема Зависи какво предпочиташнови [re: Mинaвaщa]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано19.11.06 11:54



Аз винаги лятната отпуска си я карам в БГ. За мен Златните или Слънчев бряг са си супер, защото честно казано там освен купон какво друго да търсиш, а и поради наличието на чужденци, обслужването е някакси по-добро.

Ако обаче издирваш спокойствие и пенсионерски рай, въобще не наближавай БГ-то. Ориентирай се към испанските и гръцките курорти. Ако пътуваш от Европа де, ако не - има страхотни кътчета в долния край на света.

ПС. Ако нямаш семейство и основателни причини, спокойно можеш да прескочиш БГ като дестинация.



Тема Как какво?нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.11.06 13:01



честно казано там освен купон какво друго да търсиш

Може да търсиш кражби, побоища и агресивни пиянки, най-вече сърби, македонци и местни, а също и западняци от типа "последна дупка на кавала".

И аз не знам защо викате на средиземноморието пенсионерски рай, при положение, че Ибица, Майорка и Миконос са все още начело на топ-тен парти-локейшъните в Европа.





Тема Re: Как какво?нови [re: Nirvana]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.11.06 13:34



И аз не знам защо викате на средиземноморието пенсионерски рай, при положение, че Ибица, Майорка и Миконос са все още начело на топ-тен парти-локейшъните в Европа. Ми сигурно щото не са ходили там





Тема Информация на ухонови [re: Nirvana]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано19.11.06 14:28



Ся ще ти кажа. В Гърция съм била 25 пъти. Повечето случаи на почивка. Супер тъпо. Като изключим Кипър и Ая Напа. Обаче там си е направо оргийно.
На Майорка е супер дървено. Била съм само един път и няма да повторя. Ужасно обслужване.
Гран Канария - става, зависи къде си. И там има места от типа на Златните, хотел до хотел, а в далечината кактуси


Тенерифе - южната част, виж там ми хареса. Много е уредено. Може да намериш места, типична туристическа машина, но има и кътчета, малки "градчета" със забутани улички и чаровни малки ресторантчета. Мечта за зимна почивка.
Мадейра - там съм сигурно през януари. За първи път.

ПС. За щастие, досега не съм попадала на побоища по курортите в БГ, но пък затова старателно съм отбягвала местата с концентрирано балканско присъствие.
Пак ти прочетох поста. Майорка топ тен парти локейшън????? На баба ми опинците. Само така разправят, за да привличат бедните англичани :-)))


Редактирано от PleaseDoNotDisturb на 19.11.06 14:31.



Тема Re: Информация на ухонови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.11.06 15:11



Майорка топ тен парти локейшън?????

Ся аз пък да ти кажа:
ако се нахендри някои из Ел Аренал и Балерман, си е негов проблем. Има страхотни самотни плажове из района на Пагера и Порт Андрач, както и по Източното и Северното крайбрежие. В вътрешността на острова е и Валдемоса - градчето на любовта между Жорж Санд и любовника и Фредерик Шопен (прекрасно място !!,не случайно и имението на Майкъл Дъглас и Катерина Зета-Джоунс е там), само на 15-20 км от брега.

А пък и3точното крайбрежие са вилите на тузарите. За късмет имах възможност да пребивавам там на уъркшоп в финката на нашия шеф и да видя какво става наоколо. Ами бедна ти е фантазията! Та... има Майорка за простолюдието, демек само за смукачите на сангрия по Балерман, но има и множество прекрасни места.
И доколкото ми е известно, величини от сорта на Борис Бекер, Клаудиа Шифър, Ани Ленъкс, Михаел Шумахер и други подобни нямат още вили по БГ-то, но затова пък по Майорка. Ама те сигурно май са се пообъркали нещо...





Тема Re: Зависи какво предпочиташнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано19.11.06 15:17



За мен Златните или Слънчев бряг са си супер, Утре те предлагам за орден "Стара Планина" първа степен или поне за званието "Активен деятел в популяризирането на черноморието като място за лятна почивка".

От друга страна те разбирам - след като (май) ти е писнало от тишината и спокойствието в северна Норвегия търсиш екшъна в подобни места. За тарапаната в претоварените от туристи летища като допълнителен бонус вече не говоря, такава е съдбата на всички които си взимат (по тази или онази причина) почивката в лятото

PANEM ET CIRCENSES

Тема Въпроснови [re: Kostaaaa]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.11.06 15:26



Между другото има ли плажове по БГ-то, дето да носят отличиeто "Син флаг" за най-подържани, чисти и сигурни плажове?
Не съм го чувала за разлика от други места по света...





Тема Re: Въпроснови [re: Nirvana]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.11.06 15:29



Проучих въпроса. Имало го. Бравос все пак!





Тема Re: Въпроснови [re: Nirvana]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано19.11.06 15:34



Не съм аз адреса за подобен въпрос, не съм стъпвал на черноморието отдааавна.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Зависи какво предпочиташнови [re: Kostaaaa]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 15:44



Първо да благодаря на всички ви за участието и за интересните информации.
Все пак ми се искаше някоя многообещаваща информация директно за БГ.
Дявол са го вземе, не очаквах да е станало така трудно да се намери нещо горе долу прилично по бреговете на БГ. Веднъж да се решим да опитаме отново Черното море и да се прочете толкова неприятни неща.
Значи този който ме псува нямаше никакво право да показва простащината си.

Дано да се досетите за нещо вълнуващо (?) за мен -благодаря.





Тема Re: Зависи какво предпочиташнови [re: Kostaaaa]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано19.11.06 17:55



Ти си ме разбрал най-правилно


на мен от тишина и селска идилия ми е писнало. Като си ходя в БГ, повечето от времето е запазено за купон, а това ама никак не съвпада с идилични почивки на чисти плажове.
Ако стигна до плажа де. Повече от веднъж.
Относно летищата: ами риск на пътуващия. То най-голямото чакане на летище съм имала при кацане в Ню Йорк.



Тема Re: Информация на ухонови [re: Nirvana]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано19.11.06 18:03



Майорка я прекосих по диагонал. Бях и в столицата

Разбира се, че има и тузарски места, но нали се сещаш, че милионерите са в другия клуб, та ние сме средни потребители, и като такива никак не ни хареса. И бяхме в хотел 4+ звезди, на центъра на събитията. Може и нещо да не сме били в настроение, но и двамата със съпруга ми се съгласни, че има по-интересни дестинации от Майорка.
Имаме си на Слънчев бряг едни другарчета от един клуб, яко алтернативна музика, подават питиетата още преди да сме ги изпили, купона е як, а ти ми говориш за сини флагове и чисто море. На кой му пука за морето, като те боли главата на другия ден?



Тема Re: Информация на ухонови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.11.06 18:12



Аз имам други впечатления от клубовете на Майорка, но тва не е в случая по темата...

А на тебе ако ти требе купон, ще не прескачате по-често до Амстердам, хем по-близо, хем не чакаш да стане лято за Слънчев бряг. На мене морето ми е предимно за релакс, а баш-купона го намирам в големите градове, които са наблизо: Амстердам, Хамбург, Кьолн...





Тема Re: Информация на ухонови [re: Nirvana]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано19.11.06 18:20



"ще не прескачате по-често до Амстердам"

щото има и други подробности.





Тема Re: Как какво?нови [re: Nirvana]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 18:32



Предполагам, че е пълно с руснаци. В БГ те се чувстват като у дома си, нямат и езикова бариера.
За сведение, напоследък са плъпнали като скакалци по всички европейски курорти.Харчат с широка ръка мръсните си пари, като чета какъв мор е сред обикновените хора там..

Някъде в заведенията има меню на руски. В един изискан нощен бар репертоарът на певицата включваше и 1 руски романс. Няма лошо, бизнесът си е бизнес.
Обаче при последното ми пътуване ме извадиха от кожата. На чек ин-а точно пред мен се изсипа цял автобус руски туристи. Какъв беше този свръх багаж,какво беше това чудо, 1 час и половина
не могат да минат. Понеже щяха да сменят няколко самолета, чекирането вървеше бавно. Бяха захвърлили някъде сумките и си купили луксозни пътни чанти от естествена кожа за ръчен багаж. Така бяха ги претъпкали с покупки/маркови според опаковките/, че не можеха да се затворят и бяха превързани с някакви колани. На курорт ли бяха тръгнали или на шопинг?
Умирах от жажда. Ненавиждах ги в желанието си по-скоро да мина и да си купя водичка.Обаче, не! Групираха и прегрупираха багаж, разправяха се помежду си, ужас! Жените бяха от всякаква възраст. Кичозно облечени, с рязани носове и глуповати лица с ококорени кръгли воднисти очи, обкръжени с черно като на клоун. Мъжете с червени носове, черни панталони и черни ризи с ореол от пот под мишниците, бляххх!
Както и да е, не успях да припадна от жажда. Но неприятните изживявяния с тях продължиха в самолета. Свойски се клатушкаха по пътечката напред-назад и си бърбореха облакътили се на облегалката над главата ми. По едно време един шкембелан застана по средата, даде тон и започна да дирижира с двата показалеца. И като се разпяха в хор''прашчается, разлучается'' и т.н. .... Всички останали пасажери си седяха свити като мишки и не смееха да отидат даже до тоалетната, за да не се сблъскат с някой от тях, в т.ч. и аз.



Тема Re: Как какво?нови [re: freebird]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано19.11.06 19:18



Четох статия в местно списание, че въпросните новобогаташки от Москва и Ст. Петербург така изкупуват стоките по марковите магазини из Европа, че има недостиг в някои филиали на Шанел и Гучи. Но определено не са желани клиенти в бутиците, понеже принизявали нивото на клиентелата. Ама кво да ги праиш, търговците са принудени да им търпят просташкия фасон заради оборота. Се ла ви!





Тема Re: Как какво?нови [re: Nirvana]  
АвторSmooth (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 00:05



Миналата година бях на Анталия в Турция - курорта се казва Белек. Хотел 5 звезди - ама истински.All inclusive, всичко за което се сетиш като забавления и развлечения на закрито и открито го има.Не излизаш от хотелският комплекс, който се намира на един терен на брега на морето от около 100 декара.Денонощен купон.Организират развлечения като рафтинг и други екстремни спортове.Абе супер яко беше.



Тема Re: Как какво?нови [re: freebird]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 06:48



хахахахах,тва си е заслужавало да се види ..ако бях аз там 6тях да си умра да се смея....суьер то4но ги описва6 хахаха



Тема Re: Брей,нови [re: King]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 09:41



beli sa vsi4ki kato snjag.purvite dni kato se poopekat i izgorjat ne mogat da lezut po grub izpolzvam razni drugi pozi.ima i grozni i hubavi za vwki hui i putka



Тема Re: Mинaвaщaнови [re: Mr.N]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 09:47



ot kude sa snimkote?struva mi se ot raja.juzna afrika ili usa?



Тема Re: Mинaвaщaнови [re: www]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано20.11.06 10:13



South Africa





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Shokou_io_kurayami]  
АвторЖopлeтo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 16:11



Кой е вещ по този въпрос? Южното Черноморие е май по спокойно, нали така?
Кой може да посъветва по точно? Ай, пък ще пиинем по една ракиика





Тема Ееей що не съм бил там..нови [re: freebird]  
Автор King (минаващ)
Публикувано25.11.06 16:22



Със сигурност щях да прилъжа някоя рускиня да ми направи свирка в тоалетната, много ме обичат завалийките, а и аз тях :))





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
АвторKpeмoн (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 17:43



Ами където ми падне. Не сме спонтани, защото отпуската трябва се запланува и навреме да се резервират самолети и хотели.
В БГ не ми се ходи, какво да правя там- много се стрелят и обират.



Тема В родния си граднови [re: Mинaвaщa]  
Автор PRN ()
Публикувано30.11.06 08:54



Отпуската - само в България.

Останалата част от света я обикалям по работа. Ако искаш да бъдеш обслужван, тогава има много по-добре обслужващи места (аз бих избрал Южна Африка). За мене е много по-важно да се върна там откъдето съм тръгнал - и го правя всяка година.



Тема Re: В родния си граднови [re: PRN]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано30.11.06 09:33



PRN , добре дошъл във форума след дълго отсъствие

, позагуби се май там Down Under ? няма ли да идваш насам скоро? namigam]



Тема Re: Един съветнови [re: 3дpaвko]  
АвторAbarula (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 09:59



Дано да успеем 2007 да прескочим до България -да си хапнем и пиинем нашенски неща - вкусотии.

И какво му е по вкусното на нашите неща? Ако само за това си отиваш, е много, много жалко. Известните неща можеш сам да си ги направиш или да си купиш подобни питиета и други работи. Нали си имаме арабски, турски, гръцки и сръбски магазини.





Тема Re: В родния си граднови [re: Mr.N]  
Автор|Mинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 14:54



Колко е жалко, че досега не получих ясно предложение къде може да се прекара една хубава отпуска. Такъва в "родния ми град" не ме интересува. То няма да е отпуска.
Щеше да е хубаво някой курорт, някакъв добър хотел и т.н. нещо от вашия опит.
Дано да не греша, но като че ли няма възхитени почиващи на морето.



Тема Re: Почивка в черномориетонови [re: |Mинaвaщa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано01.12.06 15:30



Ами май не грешиш

Виж, ако ЕфЕкс се включи и в тази тема несъмнено ще получиш различно мнение. Въпроса е доколко то е достоверно по принцип, и специално за теб след 15 г' "отсъствие" от България. Някъде в началото на темата май ти обясних - след такова продължително отсъствие логично е да не възприемаш нещата както постоянно живеещите в България а както тези които са отдавна извън нея.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Почивка в черномориетонови [re: Kostaaaa]  
Авторraд (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 16:03



Тия цървуланковци тука нищо конкретно няма да ти кажат, освен да се пооплюят.
Отиди в Албена на море, остави го тоя козел кво ти говори с червените буквички. На ски- Боровец. Има и много минерални бани-Велинград, Родопите,Градчета в Стара Планина, Търново. Има прекрасни места навсякъде.



Тема Re: В родния си граднови [re: |Mинaвaщa]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано01.12.06 16:06



Коста ти го е обяснил много добре по-горе. Ще видиш един съвсем друг свят-може да ти хареса, а може и да те "прогони" още на първата седмица .
Но желаме ти приятни мигове и не забравяй да пуснеш една тема тук с впечатленията ти от Бг.





Тема Re: Почивка в черномориетонови [re: raд]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано01.12.06 16:10



Да не вадя метличката

, може да се дават съвети и без да се използват аграрни и животински определения.



Тема Re: Почивка в черномориетонови [re: Mr.N]  
Авторraд (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 16:12



обещавам да не правя повече така

Редактирано от Mr.N на 01.12.06 16:20.



Тема до малкото негърче:нови [re: raд]  
Авторraд (Нерегистриран)
Публикувано01.12.06 16:26



това не са мои думи

стегни се



Тема Re: Почивка в черномориетонови [re: Mr.N]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано01.12.06 18:02



Човечето може да фантазира бестиалити, дай му да се пооблекчи малко преди уикенда. Виж как се затруднява да разбере за к'во става въпрос ама се тика и той да се изкаже

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: В родния си граднови [re: Mr.N]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 12:12



о, мерси за пожеланията. Дано да решим да рискуваме една ""аватюра"". E не чак така, ама все пак не знаеш какво и как ще стане.

Има още време



Тема Re: В родния си граднови [re: Mинaвaщa]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 00:52



Как не намерих поне едно по точно упътване. Темата ме интересува и мен. Хайде дайте един по конкретен съвет. Созопол става ли? Или къде другаде? Все ще се намери някой от вас който е бил на прекрасното Черно море.



Тема Re: Ne В родния си граднови [re: Bили]  
АвторMorskija (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 11:52



A be te ne hodjat na more, kakvo gi pita6. Idi v Primorsko, v Mi4urin ili tam kydeto njama mnogo bylgari



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
АвторKpъcтю (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 20:43



Ние ще летим утре вечер за Мароко. 10 дни на горещо и на кеф



Тема Az, ne!нови [re: Kpъcтю]  
АвторKrakovjak (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 13:16



Koito iska da si otiva v BG. Nie ne ebavame. Ima6e edna pesen DALEKO, DALEKO kie po mu4o gusto


Oi la ri piiiiiii !



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Бapбapeлa]  
АвторПEЧEHA TИKBA (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 19:31



Как да те разбирам и аз. Отрицателно ли го смяташ? И на мен ми се ходи да си намокря банския / па може и без него/ Не ща планини. Къде ми препоръчаш на север, на юг или долу при гаджалите? Имаш ли пресен опит?
Мерси и чао



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 20:52



от 6те седмици годи6на отпуска само 2 прекарвам в БГ - да видя семейството си най-ве4е. Е, и на плаж ходя, но аз съм си от варна ...





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Kpъcтю]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 04:04



Аз пък утре заминавам за Тунис за 10 дена.лятото бях 2седмици в Китаи.Много хубаво беше.
Не знам,но мен наистина не ме вле4е да си карам почивката в Бг.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: edna]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 07:33



За жалост не съм ходила в Китай. Но да си призная изтока ме влече. Ако успеем, мечта са ни и Сингапур, и Хонг Конг и след това да видим изобщо как Китай от "средновековна" дължава, как се развива с космическа скорост. Може би и БГ да тръгне, но е необходим много чужд капитал.
Туниз е много приятно, всеки ден кревата ти е по друго яче управен. Сигурно ще направите и разходка в пустинята, като се върниш разправяй.

Моя проблем си остава БГ, къде да отидем на море през лятото, къъъдеееееее?





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 23:10



Ми и аз да взема да напиша нещо по темата....

Първо остави големите очаквания там откъдето си тръгнала. Както са писали някои вече, в България отношението към клиента, особено от държавните служители не е кой знае колко добро, тъй че се приготви още на летището да те посрещне нелюбезен граничен полицай, който да те пита сърдито и с подозрение "Вие от къде идвате? Какво правите там?" Изобщо се подготви за една ориенталщина. Ако си правилно настроена, всичко ще е наред и ще си изкараш добре. Ако се тюхкаш през цялото време и се оплакваш, по-добре си стой там където си.

И за морето да ти кажа личния си опит от миналото лято. Понеже далеч не сме от богатите хора си бяхме избрали един хотел в ММЦ Приморско (50 лева за двойна стая). Естествено че не е идеално, но хотелът беше достатъчно чист и нов, имаше тишина, полупразен плаж през Юли(!!!) , приятна кухня и ако ти залипсва тарапаната винаги може да мръднеш до Приморско.

Това е. Просто не очаквай чудеса и ще си изкараш добре.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 17:49



Вярно,че всеки ден завивките ни бяха по различен начин оправени!
Тунис ми хареса като цяло.Разгледахме доста интересни неща.В пустинята не ми се ходеше и пропуснахме тази екскурзия.
Инъче Изтока е много интересен.Била съм в Китаи,Таиланд и Камбоджа.
Китаи си е наистина икономическо чудо.
Не знам за море в Бг.Не съм била на почивка там от 5г,когато ходих последно в Несебър.Не ми хареса.Мръсно,скъпо и по цяла нощ,отнякъде дънеше яко музика.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: eднa]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 19:57



Радвам се че ти е харесало и да знаеш че щеше да бъдеш доволна и от пустинята. Все пак си остава една малка авантюра.
Но щом си така по туризма, ми се ще да вярвам че и ти живееш на вън.

Ние ще се откажем от отпуска в България. И за музиката си права, говори се че навсякъде се тресяла чалга и аматьорска музика.





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 22:07



напълно си права ,че не живея в Бг.За съжаление с тамошните заплати сигурно наи-далече щях да стигна до Тунис и то като супер беден турист да се оглеждам.Направи ми тъжно впечетление,4е там имаше доста Бг.туристи по ресторантите,но с болка на сърце ги наблюдавах как повече от една биричка(в наи-добрия сл.не могат да си позволят).
Аз не съм се отказала някои ден да отида в пустинята,но нещо последните дни от престоя ни там се поразболях.Времето през деня беше около22-печахме се на плажа,но вечер ставаше много студено и настинах от тем.разлики.
Мислим по Великден да видим и Мароко.
Не съжаляваи за море в Бг.
Наи-ми е харесвало в Таиланд на плажа.Чисто,топла вода,евтения,спокоиствие.Но там е да се ходи,когато в Европа започне есента та до пролетта.Евр.лято там значи дъждовен сезон.Горещо препоръчвам Таиланд!Пак ще ида някои ден!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.