Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:36



v bg ne hodja v otpuska.hodja na njakoi guzki ostrov i za edno pitie eba angli4anki vseki den razli4ni.po- lesni kurvi ot tjah ne sum vizdal.svirjat i pejat do zabrava i toku se oburnesh otpuskata minala.



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Kostaaaa]  
АвторФpaнциcka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:48



Какво значи дълечко, също и цената за много хора играе по голяма роля.
Да вземем /понеже казваш Европа/ Германия -14 дни от 650 €- на горе, суитата струва някъде около 1.600 € .
Да не искаш да кажиш че в България при същото ниво ще е по ефтино? При отпустка по възможност не се пести. Ако си в щатите ще ти е още по ефтино и по близичко



Тема Н'дей лъга ма, овца!!нови [re: Mинaвaщa]  
Автор King (новак)
Публикувано18.11.06 15:02



Да ви еба мамата, гордеете се даже като лъжете колко отдавна не сте се прибирали.
А на кой ли му пука? БЪЛГАРИЯ НЯМА НУЖДА ОТ ПОМИЯРИ КАТО ВАС!!!





Тема Брей,нови [re: www]  
Автор King (новак)
Публикувано18.11.06 15:09



И на мен ми се преебаха англичанки!! Хубави ли са поне брато?:)





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: www]  
АвторMeтo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 15:37



Бако, КУРВАТА СИ ТИ- ти курвалуваш. За западняците това си е съвсем нормално и няма нищо общо с курвалък. Отишли са там да си направят кефа и намират ГОЧО ТАРИКАТА да им направи кефа, все едно че им носиш куфарите на гарата. Дано само да не си изложил нацията.



Тема Re: Чакай сега..нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.11.06 15:40



Сигурно ще раздразня доста от четящите с този пост, дори и теб ако повторя известни за теб неща. От друга страна ти не си била в България 15 г., което прилича малко на моето "отсъствие" (почти 20 г). Предполагам че каквото ще напиша би помогнало да си спестиш няколко неприятни шока.

Не знам доколко си била във връзка с роднини/познати в България и доколко си в час с промените в България и не по малко важно - с нещата които не са се изменили. Мога почти със сигурност да предположа че след 15 г. извън България ти вече не мислиш като българка, не приемаш нещата като такава, особенно ако си живяла в една страна и си се адаптирала там. Ти вече мислиш по "западняшки" и те очаква ОГРОМЕН шок що се отнася до отношенията гражданин-власти/чиновнициобслужващи, както и междучовшките отношения с (почти) непознати. За близки роднини и приятели не коментирам, вида на отношенията са различни и постоянна връзка смекчава шока тук.

Менталитета на хората в България се е изменил крайно и не в добрата посока. Забрави за гостоприемните и дружелюбните (спрямо НЕПОЗНАТИ, и то такива говорещи с акцент български) хора. В големите градове едва ли ще ги срещнеш, и в малките вече са рядкост. Разбира се винаги има изключения, но те са изключения. Полицията е доста корумпирана и в никакъв случай не е като западняшката, където полицая е още един "сивил сървант" който ти доставя услугата "спазване на законите". Обслужването в магазини, ресторанти и други частни обекти понякога е на ниво, понякога е като това от преди 15 г - правят ти добрина да те обслужат. За учрежденията не говора - здрави нерви и много време, иначе ще страдаш неимоверно.

Шофирането по шосетата и особено в градовете е ужасяващо и непоносимо за западняка. А пешеходеца е като добичето на сафари от преди 30-40-100 г. ЗАБРАВИ че по закон пешеходеца ВИНАГИ има предимство пред кола - навсякъде другаде да, в България НЕ!!! ТОВА е най важното, и си го набий в главата, не го забравяй!!! Не знам червен конец ли да си вържеш на китката или да сложиш бобено зърно в обувката си да ти го припомня всяка секунда, но това е смъртна опасност за пешеходец свикнал със западняшите шофьори.

Относно почивка в класическия смисъл на думата (тотален кеф и релаксация) те съветвам за сега да се откажеш. И без това ще си претоварена да се обаждаш/срещаш с куп роднини и приятели и (може би) ще си шокирана от неприятните изненади, остави го за следващия път като ще си по подготвена душевно за тях.

Моето лично мнение е че на черноморието не си струва да се ходи. И в най забутания гръцки/турски курорт май е по приятно и уредено от черноморието което познавам до преди 7-8 г. Не че съм ходил скоро по забутани места в Гърция или Турция - в Турция бях последно преди 15-16 г, в Гърция си имам "свои хора" които ме насочват към места които още не са обосрани от масовия туризъм. До колкото разбирам от нета на черноморието положението се е влошило в последните години. Планините са друга опера, там е много по свестно от колкото на черноморието, или беше така до преди 5 г. И пак - обслужването и инфраструктурите не винаги са на западняшко ниво но с малко добро желание и доста компромиси се ядва, за разлика от черноморието.

PANEM ET CIRCENSES



Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Фpaнциcka]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.11.06 15:58



Какво значи дълечко...В течението на годините "далечко" взе да взима други димензии. Преди 20-30 г не ми пукаше от десетчасови полети до екзотични места, па и екзотиката ме привличаше въпреки неудобствата. Днес е малко по друго - нито далечната екзотика толкоз ме привлича, а и времето стана кът, или поскъпня (времето)...знам ли.

Не твърдя че в България е по евтино (май на паралелни нива е и по скъпо) нито търся НАЙ евтиното. Което търся обикновенно намирам, от доста време, и то е доста по различно от обикновенна класическа ваканция. Един ден като излезна в пенсия и аз ще взема 14 дена на кораб по фиордите в Норвегия и гейзерите в Исланд, ама поркането ще е евтиното корабно. Не съм сиромах ама алкохола по тези места е вбесяващо скъп и разваля кефа да плащаш десеторно за бутилка вино на ядене и 2-3 конякаслед него само защото там държавата така се бори с местните алкохолици.

Повечето от поста ти не разбрах, сигурно е щот съм тъпичък, ама страшно нема, свикнал съм със себе си

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Н'дей лъга ма, овца!!нови [re: King]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 17:28



има не6то верно в изказването ти...само посмекчи тона и си 6





Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано18.11.06 18:14



значи впечатленията са ми от 2м до 1г назад:

- По морето цари бурно строителство ако искаш да си прекарваш отпуската гледайки и бъдейки на строителен обект

там е екстра
Слънчев бряг прилича на комплекса Люлин в софия ... сградите са даже по на гъсто, гигантски и по-високи /не знам какво чакат но май мислят, че цяла европа ще се изсипе там на почивка/ на плажа не можеш да се разходиш по брега камо ли да вземеш да метнеш хавлия небрежно /няма място/ ако искаш чадър е по-добре да се правиш, че си чужденец за да имаш шанс да те погледнат
- По планината е горе долу същото
Банско е тотално разсипано ... нищо не е останало от китното селце, сградите скоро ще закрият и малкото останала гледка към Пирина; пътя е ужасен /и с Ленд Роувър дупките са твърде големи/
Боровец ... май е най-запазен за сега но е пренаселен и опашките за съоръженията ще ти скъсат нервите /пътищата са същите/

- София е тотално съсипана - цяла българия се е изнесла на там, няма вече зелени местенца и градинки всичко е застроено, по тротоарите не може да се ходи разбити са и това в случаите в които няма паркирани коли по тях; улицита са по добре от тротоарите но само някои от главните

Лъскави заведения и магазини има навсякъде по тия гореизброените ... но пред тях и около тях е същата мизерия дупки, кал, боклуци, хора които се блъскат което ги прави да изглеждат направо нелепо ... нещо като "на гол гъз чифте пищови"
Ако ти се прииска да караш кола ....... по добре се откажи вземи такси, сложи си колан и гледай в страни - в никакъв случай не поглеждай напред правилата за движение рядко важат, и не важат в никакъв случай за Мерцедеси, 4х4, БМВ-та, Аудита и тн.

Ако в заведение сервитьорка те посрещне с усмивка .... значи и оставаш бакшиш равен на сметката която плащаш тия сервитьорки направо струват теглото си в злато толкова рядко се срещат

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Къде прекрвате отпуската си?нови [re: Shokou_io_kurayami]  
Автор cina2 (минаващ)
Публикувано18.11.06 18:27



"Слънчев бряг прилича на комплекса Люлин в софия ... сградите са даже по на гъсто, гигантски и по-високи /не знам какво чакат но май мислят, че цяла европа ще се изсипе там на почивка/ на плажа не можеш да се разходиш по брега камо ли да вземеш да метнеш хавлия небрежно /няма място/ ако искаш чадър е по-добре да се правиш, че си чужденец за да имаш шанс да те погледнат" - Наистина ли толково се е влошило положението там? Бях преди 3 години и там беше по-различно. За високите сгради си права. Така беше и преди, още помня тоталния кич на "Виктория Палас" или нещо подобно огромно сградище. Но тогава се говореше, че ще събарят доста от хотелите, явно само с приказки се е разминало. Чадърите бяха доста нарядко, имаше доста място да се шириш около твоя чадър. Изобщо не ми се е налагало да се правя на чужденка, даже не го умея, но нямахме никакъв проблем. Боли ме от алчността на българина, жалко за нас самите






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.