Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 15.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Любимото мангалче на ирини ПАК ОСИРА клуба  
АвторKoцeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 23:40



Ако сме бедни, защо повечето коли по улиците са нови модели. Защо всеки живее в собствено жилище? Защо всеки се разхожда с нов мобилен телефон в ръка. Защо във всяко домакинство има я нова пералня, я нов компютър? Защо нивото на ползване на Интернет е по-високо от колкото в Гърция? Защо се продават толкова климатици, а в Англия се мъчат като в средновековието на гас? Защо кафетата са пълни с лентяи, които се чудят как да си изхарчат парите? Защо българите очевидно са обличат по-добре от повечето европейци? В Англия местните може да получават 10 пъти повече (Средно 4000 лева срещу 400 в България),обаче изплащат жилището си 25-30 години по около 1000 евро на месец. Чаша бира на Острова е 10 лева, в България е левче. Една пица в родината е 4 лева, там 30. Чифт хубави дънки в България са 50 лева, в Англия 250. Едно обикновено подстригване е 4-5 лева, в англия най-малко 60. Билетчето за градски транспорт в България е 0.60 лв, метрото в Лондон е 9 лева. Една позната от Портсмут ми казва "В Англия не се живее, а се оцелява". Англичаните не живеят по-добре от българите, това е истината и трябва да си я кажем. Живота навсякъде е "борба да закърпиш месечния бюджет", но със предприемчивост може да стане и песен. Ако ви е омръзнало да работите за 400, направете бизнес и ще печелите поне 1000... нима с 1000 няма да живеете охолно?! И наистина жената е права, който си мисли, че в Англия е по-добре от родината се заблуждава. Потвърждават го хилядите британци, заселили се у нас. Стандартът на живот е еднакъв, но той не се определя само от парите. Всичко останало е в полза на България - страната с най-вксуна храна на континента. Страна с 4 сезона, страна с природа, море и планини на един хвърляй разстояние. Броят се на пръстите на едната ръка страните в Европа с такова природно разнообразие и възможности. Ще дойде време, когато ще искаме да затворим границите си за прииждащите на тълпи англичани, но сме прекалено толерантни и за да последваме едно към едно дивашката постъпка на Блеърова Британия. Enjoy Bulgaria! Това е което искам да ви кажа. Щастливци сме, че живеем именно в България!

Редактирано от MитpeШoпa на 04.03.11 22:37.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 23:47



Тези глупости може и да минават пред българите, които не са излизали от България, но определено няма да минат пред нас :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 08:16



E, az jiveq v strana s po-visok standart ot GB, no sam obektivna - tova, koeto kazva pi6e6tiyat po-gore e vqrno! Samo ne znaya kak uspiavat da se spraviat balgarite, jiveesti v BG s tezi ni6tojni dohodi. Za men te sa geroi! A ina4e stranata si e krasiva, balgarite se obli4at s mnogo pove4e vkus ot bol6instvoto evropeizi, pak i hranata e dobra





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 09:07



zdraveite,
Kozeto o4evidno ima dosta dobra logika...az sy6to jiveq v strana s visok standart,horata polu4avat nad 4000 lv ,no sa zatynali v dylgove...te ne sa 6tastlivi,nezavisimo 4e imat vsi4ko,ne znaqt kak istinski da jiveqt..
ima i drugo ne6to-nikoi v Evropa ne moje da se zabavlqva po dobre ot bulgarina
v kraina smetka ima i drugi cennosti v jivota osven naqjdane i kariera...
ako ne mi vqrvate ,posetete nqkoe klub4e v BG s priqteli,pyk neka karieristite da si ba4kat...i taka minava jivota......



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано29.10.06 09:37



Това предизборни полюции ли бяха?





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: ***]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 10:02



*yawn*

Хайде сега напиши същото още веднъж с друг прякор да имитираш подкрепа ... :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано29.10.06 14:46



...nikoi v Evropa ne moje da se zabavlqva po dobre ot bulgarina...

По-голяма глупост отдавна не бях чувала! Забавлението на българина се състои предимно от седенки по трапези, чакръкъръk, хоп-па и обарване по гъза. Пълна скука! Тва е, пич, положението. Всичкото останало са илюзии.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано29.10.06 14:51



глупости



-повечето коли по улицата са стари /бях там преди 3 седмици не на мене тия - и съм от София/
-хората живеещи в собствено жилище може и да са малко повече но за това пък колко от тях са си ги купили а не наследили?
-всяко домакинство има много повече от тези неща .... всичката електроника е с пъти по евтина от БГ /видях цените/
- защо са им в Англия климатици лятото рядко е над 30градуса температурата, а всяка къща си има локално парно на газ което е евтино и мога да си го пускам на 35градуса денонощно и никога не ми е студено /за 6 месеца зима, къща -4 спални, 2 дневни, кухня, 2 бани сметката за гас е 200 GBP - 580лв и като прибавим факта че доходите са много по високи тази цена е смешна/ лятото .... си е екстра къщата е строена от камък с дебели стени
- Българите не се обличат по добре обличат се като латиноамериканци/американки фолк певици и тн. да не влизам в подробности
- ами поне могат да си изплатят жилището за 20-30г а българина за 200-300г и то ако спестява цялата си заплата в някои случаи
- чашата бира е скъпа понеже и плащат на сервитьорката истинска заплата а тя съответно си плаща данъците за да им е хубава страната
- за цените на другите неща пак виж на горният ред
- за познатите които оцеляват ... сигурна съм, че е така и тяхните впечатления от страната са ограничени с най-кофтите квартали в които само те може би работят а останалите англичани са на помощи и живеят в общинско жилище
- за едно си прав Живота навсякъде е "борба ... но със предприемчивост може да стане и песен стига да има възможност да не ти се налага да се бориш с вятърни мелници
- "хилядите" британци заселили се у вас са тези които разчитат само на държавната пенсия която няма да ти стигне за нищо тук а при вас стига за охолен живот /и поне се радвайте че идват бели , че циганите както се множат/ и нали си харчат парите във вашата икономика би трябвало да се радвате!
- Стандартът на живот НЕ е еднакъв тука улица с цепнатина няма и когато асфалта загрубее само слагат нов, в общините и навсякъде са любезни, болниците им са като 5звезден хотел в сравнение с нашите и затворите също
- вкусна храна има много не се притеснявай
- ами тука са заобиколени от море/океан навсякъде и планини имат не толкова високи но са си планини
- няма да затворим границите си защото страната ни е направо безлюдна в стравнение с острова за това колко жители живеят на квадратен км ... и кой ти ражда деца у нас
- Блерова Британия са си прави за себеси ... съответно взимат решенията които го устроиват

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Редактирано от Shokou_io_kurayami на 29.10.06 14:54.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано29.10.06 14:55



На тва твойто му казват на професионален жаргон НАИВЕН ПАТРИОТИЗЪМ. Не се притеснявай обаче, от него страдат много бг-та и често стават за смях с такива изказвания.

Иначе ти ако искаш да направиш следващия път малко по-смислено изказване, не се опитвай да сравняваш колко струват бирата, кебабчетата и тоалетната хартия в БГ-то и Англия, ами си помисли колко от българските домакинства имат акцийни фондове и други влагания, спестявания и тем подобни. По това се определя стандарта, а не по плюскането или наличието на заеми и кредити, щото както знаеш има и такива, които не са глупаци и инвестират заеми и кредити в нещо, с което правят ударна печалба. И тн. и тн.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Nirvana]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано29.10.06 17:53



И аз се кефа много,когато се появи някой фолклорен модел...
Аз това бих го определил не,като"наивен патриотизъм".Има една поговорка(БГ):"Пази боже сляпо да прогледа и селянин да се замогне"...в случая тя важи с пълна сила...


Момчето е от Сюсюрли,студентче в София(знаете как е...)и понеже родителите му са бизнесмени продали са част от добитъка и са му купили компютър(може и употреба да е,но е постижение)
Обаче има и друга поговорка.... :"Гроздето е високо и е кисело"... Детето го човъркат разни мисли за чужбина,които на този етап от живота му по обясними причини са само мечти.....То е гледало филми и сърфира из нета и попива жадно инфо за навън...
А вие драги колеги му оспорвате вижданията....,ми то така,кой ще остане в БГ?
Основен принцип е:"Не отваряй очи на балък"...
Точно така е приятелю...ТИ СИ ПРАВ....СТОЙ СИ В БГ и БЪДИ ЩАСТЛИВ...а "нас"емигрантите недей да ни мислиш....по комунистическо ни определяха,като"предатели"изменници,и к'ви ли не изроди....от родината по-хубаво няма(знаеш)Стой си там и прави кариера...просперирай...пък може един ден и президент да станеш...затова се борихме за демокрация...виждаш...равни възможности,но с различен старт...

[Машината обича ласка, грижливо ползване и смазка!]

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Nirvana]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:43



Бате,
ми може би като ходи6 по чалгатеки е така ,обаче ´скъпи/а`,само да ти кажа че ако примерно си електро маниак може и да ти е друго мнението(няма да цитирам Тиесто мин.година) ......
европеиците са пълна скука,сорри майна ,ама истината боли...
а за останалите емигранти : еми мийте си чиниите и подлизурстваите,6тото където и да иде6 си остава6 чужденец...
ние може да сме бедни ама с достойнство





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:58



> ние може да сме бедни ама с достойнство

Чакай сега, ти май не помниш какво пишеш и ме объркваш. Последно бедни ли сме или не сме? :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано29.10.06 18:59



Виж сега, понеже ме ми се влиза в подробности, само да кажа, че аз в живота си не съм влизала в чалгарска дискотека, но това не ми пречи да познавам нещата. И ако Дижей Тиесто е бил в Бг веднаж миналата година, то на други места е по няколко пъти в годината и тн. и тн.
Та...всеки да си живвее там, където се чувства добре. Само
запомни, че човек си остава чужденец, ако го иска. Ако не, то тогава полага усилия да се интегрира, така че да бъде приеман от останалите като равен. Въпрос на желание.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 19:29



ти май не помни6 или не чете6...никога не съм казвала че сме богати..казвам че в родината си е наи добре

Нирвана,ни6то лично,
ти може да иска6 обаче те дали 6те ти дадат да се интегрира6...в америка,германия..-може, ама в някоя по консервативна страна-няма начин...
освен това и да иска6 и да не иска6:то си ти е в кръвта,Балканския синдром...
хайде без емоции и всеки да се спасява поединично





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 20:06



Моята родина е планетата Земя и навсякъде ми е най-добре :)

Я кажи от колко време си в чужбина, че имаш такива задълбочени наблюдения за чужденците? :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 20:41



живяла съм в 3 страни и имам наблюдения..майка ми е в чехия а баща ми в Ст.Петербург,аз съм в Финландия ....
горещо се надявам да има много успели българи по света,но аз лично най добре се чувствам у дома...
плюенето по адрес на собствената ни страна не ни прави чест





Тема Re: Е,нови [re: Gerylin]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано30.10.06 11:13



айде пак обобщения по българански.

Мрем от кеф като чета такива постове от някоя с майка в Чехия, татко в Питер а тя самата във Финланд: Бате,
ми може би като ходи6 по чалгатеки е така ,обаче ´скъпи/а`,само да ти кажа че ако примерно си електро маниак може и да ти е друго мнението(няма да цитирам Тиесто мин.година) ......
европеиците са пълна скука,сорри майна ,ама истината боли...
а за останалите емигранти : еми мийте си чиниите и подлизурстваите,6тото където и да иде6 си остава6 чужденец...
ние може да сме бедни ама с достойнство


Глей с'я, батковата, за това че си избрала да бъдеш в държава със статистично най много хора страдащи от депресия и свързаните с нея проблеми (алкохолизъм, наркомания, ксенофобия и т.н.) - моите съболезнования. За това че не си се адаптирала и обобщаваш личния си опит с тази глупост че "европеиците са пълна скука" има както обективни така и субективни причини. Да, има разлика между Скандинавия и останалите европейски държави, но избора е бил твой, така че сложи това в субективните причини. Ако си достатъчно разумна (в което се съмнявам) ще разбереш и субективните причини за това твое твърдение и ще намериш начин да се справиш. Препоръчвам ти, алтернативата не е добра.

Що се отнася до това клише "а за останалите емигранти : еми мийте си чиниите и подлизурстваите,6тото където и да иде6 си остава6 чужденец... " пак обобщаваш личния си опит но няма да ти насипвам сол в раните, просто не виждам смисъл.

П.С. А автора на темата, Коцето, наистина звучи като "наивен патриотар" ама като предизборно няма лошо - нека се изкаже чиляка, може да му поолекне, иди знай къде го стиска чИпика и него. Това е само форум.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано30.10.06 11:57



не знам защо но .... споделянето на Българската реалност ти се струва плюене по България?



Нима нещата които казваме не са истина та се засягаш ??? .... това, че нищо не ни е в ред но затова пък гледай как се веселим като народ луд купон става то друго освен да се веселиш остава ли ти ??? По някакъв начин трябва да избягаш от реалността това е нашият начин.

И това къде се чувстваш най-добре ТИ, не можеш да го налагаш на другите .... Аз пък лично се чувствам добре където съм, хората ме приемат каквато съм и спокойствието на живота всъщност няма цена
Всеки живее където се чувства добре .... не са те вързали във Финландия прибери си се в България избор имаш

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Е,нови [re: Kostaaaa]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 12:38



ми аз не мога да разбера защо вие не гледате себе си а давате съвети наляво и дясно....е това още веднъж доказва тезата ми за балканския синдром (манталитет)..
аиде като сте толкова добре устроени си гледкаите работата и не се месете в мнението ми..защото: верно това е форум ,да, и аз мога спокоино да се изразявам (не да натрапвам мнението си) и без някои да ми прави психологически портрет.....
да 6те се върна като ми свърши обу4ението..
хаиде дерзайте и успехи





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано30.10.06 13:25



Ако сме бедни, защо повечето коли по улиците са нови модели.
- Защото колите са малко и се забелязват.
Защо всеки живее в собствено жилище?
- остатък от социализма в 80% от случайте
Защо във всяко домакинство има я нова пералня, я нов компютър? Защо нивото на ползване на Интернет е по-високо от колкото в Гърция?
- ПС пазарът в България на глава от населението е най-ниския сравнен с ЕС 25 + Хърватска, Украйна и Русия. Това за пералнята е глупост.
Защо нивото на ползване на Интернет е по-високо от колкото в Гърция?
- Това е много далеч от истината.
Защо се продават толкова климатици, а в Англия се мъчат като в средновековието на гас?
- ами защото има поркарана газ до всеки дом и офис.
Защо българите очевидно са обличат по-добре от повечето европейци?
- това е много условно. Европейците се обличат по-скъпо от българите, но не им е в стила да се натрапват.
Основния плЮс на Острова е, че колкото и да е скъпо след като теглиш чертата в семейството ти остават 400 паунда. С тях можеш да отидеш до Прага на стаг уикенд, една седмица в Испания и т.н. В българия се заселват предимно социални лузъри на този етап и тяхната бройка е много малка.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 13:43



Тези критерии са за ментално изоставащи индивиди, които познават чужбина от нискотарифни екскурзии.
Стандартът на живота има други измерения, но за теб това е непосилно сложна материя.



Тема Re: Е,нови [re: Gerylin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 16:25



Както ти свободно можеш да си даваш мнението, така и ние можем свободно да го коментираме. Като не ти харесва, не пиши :)

П.П. А за връщането ... поживем, увидим. Колко съм ги слушал такива дето обещават да се връщат ... :)



Тема Re: Е,нови [re: Gerylin]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано30.10.06 17:04



1. Ако се обръщаш към мен лично благодаря за вежливата форма на обръщение. Нетикета не задължава това.

2. Това е само форум и тук пишем както ти така и аз и всички останали на равни начала. Ако не ти се харесва написаното имаш няколко алтернативи:

А. Да посочиш къде греша, казват в спора се прозира истината.
Б. Да игнорираш написаното.
Г. Да се оплачеш на модератора.
Д. Да се оплачеш на администратора.
Е. Да се оплачеш на ...арменския поп.

3. Лично аз гледам предимно себе си и не мрънкам обобщаващи клишета.

4. Не давам съвети наляво надясно а коментирам написаното от теб.

5. Единствената препоръка беше да се постараеш да разбереш субективните причини за твоите мрънкания защото (според мен) алтернативате не е добра. Ако се считаш много по опитна от мен не си задължена да я приемеш.

PANEM ET CIRCENSES



Тема Re: Xa xa xa xa xaнови [re: Koцeтo]  
Авторhermit (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 17:06



Пич, ще побъркаш хората от смях с тези глупости. Само си забравил да напишеш, че англичаните са по-зле от нас също за дето нямат шопска салата и ракия там. Горките хорица, а? Ех да имаше един начин да им ги кажеш на самите тях тези неща а не само да просвещаваш българите който живеят със заблудата, че в Англия е по-уредено от БГ.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: MишoШaмapa]  
Автор galy ()
Публикувано30.10.06 19:16



Толкова се стараете да оборите Коцето, че само доказвате че е прав

Смешници





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано31.10.06 12:33



Очевидните глупости за новите коли и телефони естествено не се нуждаят от оборване. Но пък самият въпрос е безсмислен - можеш да сравняваш двама души или две домакинства, ама да сравняваш няколко десетки милиона е глупаво. Всеки знае, че навсякъде по света има и бедни и богати. Какво го топли Коцето, че "българите" са по-богати примерно от анголците или са по-бедни примерно от швейцарците? За него би трябвало да е важно той самият дали е богат или беден.
Ограничението за наемане на работници от България, което е подтикнало автора към този постинг, няма никакво отношение към богатството и бедността на дадена нация.
Тези ограничения се отнасят само за неквалифициран труд. Работещите неквалифициран труд навсякъде са бедни, независимо дали са местни или имигранти и дали има ограничения за наемането им на работа или не. Ако Коцето е мозъчен хирург, ракетен инженер или компютърен гений, той и в момента не би имал никакви проблеми да работи и живее охолно в "бедна" Англия и да си прескача колкото му душа сака до "богата" България, за да не изпусне нещо от безкрайния купон там. Ако пък е хамалин, то най-добре ще е да си стои в България и да се радва на високите и сини планини, реки и златни равнини ... Защото в Англия едвам ще свързва двата края. Та Тони с нищо не му е виновен.

Финландия ще наема българи без ограничения - наш Коце спокойно може да отиде да работи там.

What God wants God gets


Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано31.10.06 13:40



я сладурке кажи точно ......... Как доказахме, че е прав ???



на мене пък ми е смешно как човек може да пише експертно изказване за страна в която не е бил камо ли живял .... а слуша приказки от 1001 нощ на стринка си Пена и вече знае всичко в дълбочина
и разни смешнички като теб намират и "доказателства" за неговата правота

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 16:18



Въх, къде я учихте тази авангардна доказателствена система? И после се хвалите с българското образование :)



Тема Re: Мдааааа...нови [re: hermit]  
Авторfreebird (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 19:14



Горката стара бедна Англия...





Тема Англи4аните естественонови [re: Koцeтo]  
АвторHeaм пpekop (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 22:24



Абе Коце,седи си у Българиа и се радвай на богат и охолен живот.Заеби тая Англия.Там са бедни кат църковни мишки.Нема кво да ядат(то има ама е толко скъпо.....) едвам си го позволяват.И с тия коли там,ти да не мислиш 4е немат лади и жигули там,имат ама не могат да си ги позволят.А и с 1000лв,как нема да живееш охолно,всеки път като си ходя,било заради приятели или роднини,по 1000лв на ден си отиват и е охолно,спор нема.А и мани ги тиа американци и англи4ани,те подават за полити4еско убежище в България откога откога,ама в България не ги пускат.Ина4е им се иска като емигрират в БГ да имат собствени апартаменти,щото още от летището им ги раздават.Недей да ходиш в Англия!!!!Другите Българи гледат да избягат там.щото.......абе мани ги ,те са 1 или 2ма.
енжой България,на циганите там не им обръщай внимание,живейте си богато и охолно.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Shokou_io_kurayami]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 15:28



Ваше височество

прочетете постинга на DarkSide и ще ви стане ясно как намерих доказателства за правотата на Коцето...

ПП. Забележи че използвах малка буква за "височество" Ха познай защо





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 15:31



Тази доказателствена система се нарича усет

Или го имаш или го нямаш...ако не те човъркаше някъде отвътре, че има вярно в написаното, изобщо нямаше да се пънеш да го оборваш

На мен ми дреме дали англичаните са богати или не...но на вас изглежда хич не ви харесва, че и в България има богати и добре живеещи хора





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 15:52



У нашия университет ни учеха, че усета не можел да се използва за доказателство. Но не знам -- може българските инженери да ги учат други неща :)

Изобщо не ме интересува дали има богати (за добре живеещи ще се въздържа) в България. Сравнението на богатите в България с бедните в Англия издиша. Но явно усета ти нещо те мами :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 16:00



В отговор на:

Изобщо не ме интересува дали има богати (за добре живеещи ще се въздържа) в България. Сравнението на богатите в България с бедните в Англия издиша.




Там е работата, че не става въпрос за сравнение между богатите в България и бедните в Англия...речевата грешка, която правиш е доста показателна Или искаш да кажеш, че богатите в България живеят като бедните в Англия може би...

Що се отнася до добре живеещите в България...е, не си купуват частни самолети, но съм сигурна, че и ти никога няма да си купиш...колкото и добре да живееш някъде по света

А богатите в България могат да си купят и частни самолети, ако искат ...като тези в Англия.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 16:10



> Що се отнася до добре живеещите в България...

Ами проблема е, че "добре живеещ" е относително понятие. Познавам много мизерстващи хора, които смятат, че живеят добре.

> но съм сигурна, че и ти никога няма да си купиш...колкото и добре да живееш
> някъде по света

Всъщност от известно време се замислям дали да не се преместя да живея по-далеч от работа, да си купя самолет и да ходя на работа с него. Имам колеги които го правят.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 17:11



В отговор на:

Всъщност от известно време се замислям дали да не се преместя да живея по-далеч от работа, да си купя самолет и да ходя на работа с него. Имам колеги които го правят.




Аз пък мисля да си взема въртолет..че трафика е доста наситен вече във Варна

А колко декара е имението ти? Моето е само 2 дка





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 17:40



Ето ти пример за разлика в дефиниция "живея добре". Ти дори не можеш да повярваш, че нормален човек, може да си купи самолет и да ходи с него на работа.

За какво ми е имение? Летището е на 15 мин с велосипед от работа.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано01.11.06 17:50



Мое височество е чело постинга на ДаркСайд ... и не ни се изясни, само ни се притъмни още повече освен това като за капак падна и лепкава мъгла



Айде сега душко обясни като за много тъпи /сиреч като за мен/ и по точки 1,2 и тн. ако може Къде ги тия доказателства???

ПП. Ще прощаваш царственото ни нелепие, но то си е наша привилегия

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Редактирано от Shokou_io_kurayami на 01.11.06 17:54.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 18:18



В отговор на:

Ето ти пример за разлика в дефиниция "живея добре". Ти дори не можеш да повярваш, че нормален човек, може да си купи самолет и да ходи с него на работа.

За какво ми е имение? Летището е на 15 мин с велосипед от работа.




Ти голям виц каза Че къде ще го паркираш тоя самолет, а? Нали трябва да отидеш и до летището, за да го вземеш


Самолет щял да си купува...а сигурно и кола нямаш, щом ми говориш за велосипеди





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Shokou_io_kurayami]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 18:20



В отговор на:

Мое височество е чело постинга на ДаркСайд ... и не ни се изясни, само ни се притъмни още повече освен това като за капак падна и лепкава мъгла

Айде сега душко обясни като за много тъпи /сиреч като за мен/ и по точки 1,2 и тн. ако може Къде ги тия доказателства???




Съжалявам височество, обаче възможностите ми да обяснявам на много тъпи си имат някакви граници ..обикновено го смятам за излишно губене на време





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Автор | (exit)
Публикувано01.11.06 18:21



> Че къде ще го паркираш тоя самолет, а?

Бинго! Да, самолетите обикновено се паркират на летищата. Струва около десетина долара на ден.

> Самолет щял да си купува...а сигурно и кола нямаш, щом ми говориш за
> велосипеди

За какво да ходя на работа с кола, като мога с велосипед? Иначе имам две. Защо ли ми се струва, че моят велосипед струва повече от твоята кола ;)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: |]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 18:46



В отговор на:

Бинго! Да, самолетите обикновено се паркират на летищата. Струва около десетина долара на ден.




Е точно това исках да напишеш Оттук нататък да започвам ли с въпросите - как ще отидеш до това летище? Ако всеки нормален според теб човек си купи самолет (което никак не ми се вярва), тези държави къде ще им правят паркинги? И ти имаш ли идея за какъв въздушен трафик ще става въпрос? И после, като слезеш от тоя самолет нали трябва да отидеш и до работата си... Айде да не продължаваме, че приказките ти започват да ми намирисват на 1001 нощ

В отговор на:

За какво да ходя на работа с кола, като мога с велосипед? Иначе имам две. Защо ли ми се струва, че моят велосипед струва повече от твоята кола ;)




Е то е така, обикновено хората от средна класа, предпочитат да си спестят разходите по автомобил и използват велосипед

И на какво основание се обазалагаш, че колелото ти струва повече от моята кола? Или там, където живееш никой не е виждал чисто нова кола от магазин, та затова си няма представа как вървят цените



Редактирано от galy на 01.11.06 18:50.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Автор | (exit)
Публикувано01.11.06 19:13



Можеш да си философстваш от тук до другия край на земята, но за разлика от теб аз боравя с факти. Колегата, който има офис до моя пътува всеки ден от тях със самолет. Живее на около 2 часа с кола от работа. Ходи с кола от тях до летището (10 мин), оттам със самолет до летището на нашия град (20 мин), оттам до работа с велосипед (15 мин). Заплатата му е малко по-ниска от моята.

Хайде, продължавай да философстваш.

> Е то е така, обикновено хората от средна класа, предпочитат да си спестят
> разходите по автомобил и използват велосипед

Какви разходи бълнуваш? С велосипед стигам до работа за 10 мин, с кола за 15 (като се включи и времето за намиране на свободно място за паркиране). Като бонус прекарвам 30 мин по-малко във фитнес залата.

> И на какво основание се обазалагаш, че колелото ти струва повече от моята
> кола? Или там, където живееш никой не е виждал чисто нова кола от
> магазин, та затова си няма представа как вървят цените

Уау, ама ти наистина ли имаш нова кола? И как изглежда? Никога през живота си не съм виждал кола от магазин. Тебе как те пуснаха в магазина, мен ме гонят като ме видят ... :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: |]  
Автор galy ()
Публикувано01.11.06 19:48



Да пътуваш със самолет до работа е едно, да си имаш собствен самолет е друго нещо. За това ставаше въпрос, ако си забравил вече



В отговор на:

Какви разходи бълнуваш? С велосипед стигам до работа за 10 мин, с кола за 15 (като се включи и времето за намиране на свободно място за паркиране). Като бонус прекарвам 30 мин по-малко във фитнес залата.




Можеш дори да не използваш велосипед Така ще си спестиш таксите във фитнес залата. Вървенето пеша е едно от най-полезните неща

В отговор на:

Уау, ама ти наистина ли имаш нова кола? И как изглежда? Никога през живота си не съм виждал кола от магазин. Тебе как те пуснаха в магазина, мен ме гонят като ме видят ... :)



Колкото и да не ти се вярва - имам За да не те гонят от магазините е препоръчително все пак поне да се изкъпеш ..надявам се не правиш икономии и от вода





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
Автор | (exit)
Публикувано01.11.06 20:57



> Така ще си спестиш таксите във фитнес залата.

Както обикновено говориш наизуст. Не плащам никакви такси, защото фитнес залата е фирмена и безплатна.

> Вървенето пеша е едно от най-полезните неща

Не, едно от най-полезните неща е времето. Ако ходя пеша ще губя повече време, а ходенето не натоварва организма достатъчно за да има смисъл да го губя.

> Колкото и да не ти се вярва - имам

Ето още едно доказателство в субективността на "живеенето добре". Ти се гордееш с притежаването на "кола от магазин", а за мен това е нещо толкова обикновено, че дори няма нужда от споменаване :)

> За да не те гонят от магазините е препоръчително все пак поне да се
> изкъпеш

Хмм, може и да си права. Къпя се само два пъти на ден. Ще започна да се къпя по три пъти, може и да ме пуснат. :Р



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: |]  
Автор...лyka... (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 01:57



В отговор на:

Не, едно от най-полезните неща е времето





Ъхъммм и точно затова се чудя защо си хабиш времето да се разправяш с леля галка: емпиричният опит показва, че опитите за комуникация с нея са 100% губене на време - тип "ти му говориш, оно руча ли руча" - оправдава ги единствено наличието на канска скука, която няма с какво друго да се прогони



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: ...лyka...]  
Авторgaly (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 02:26



Факта, че се намесваш в разговор, който не те касае и даваш акъл, показва наличие на тотална скука при теб



На мен пък може да ми е кеф да дразня |...понякога е признак на симпатия ...ама за това акъл се иска. Така че не го раздавай, съвсем ще го хване липсата при теб



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: |]  
Авторgaly (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 02:37



В отговор на:

Не, едно от най-полезните неща е времето. Ако ходя пеша ще губя повече време, а ходенето не натоварва организма достатъчно за да има смисъл да го губя.




Едно от най-полезните неща е здравето...а времето...за "ценността" на времето обикновено говорят хора, които разполагат с много време, но обичат да се правят на заети...

В отговор на:

Ето още едно доказателство в субективността на "живеенето добре". Ти се гордееш с притежаването на "кола от магазин", а за мен това е нещо толкова обикновено, че дори няма нужда от споменаване :)




Е, разбрах колко обикновено нещо е, щом след споменаването на думата кола, веднага се изхвърли, че имаш колело, което "сигурно е по-скъпо" от моята кола



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Автор xaджиДoнka (непознат)
Публикувано02.11.06 10:13



Колите са нови, защото като си бил в чужбина изв. време - си купуваш нова кола тук. По същата причина повечето българи са собственици на апартаменти. Такъв е и отговора за ГСМ-ите. Продават се повече климатици отколкото в Англия, защото газифицирането в Бг тепърва започва. Кафетата са пълни с хора, които са се завърнали отнякъде в отпуск в родината или с техни роднини, които предпочитат да вземат преводите отколкото да продават труда си за същите пари. Българите се обличат по-добре защото имат много повече време за губене, отколкото англичаните. Кафето, бирата, пицата, подстригването и каквото се сетиш тук е съобразено с равнището на доходите. Нали се сещаш, че ако са на цените като в Англия няма да има никой в заведенията, нито във фризьорските салони нито където и да е.
Да, в Бг има четири сезона. И?!
Да, храната в Бг е много вкусна. И?!
Не говоря срещу Бг, но според мен бъркаш понятията.
Как си обясняваш факта, че милиони българи са по света въпреки невероятната българска природа, въпреки четирите годишни времета, въпреки вкусната кухня. То за да отидеш на разходка сред природата и да се нахраниш с вкусна храна - пари трябват! А пари в Бг не се печелят. Поне не по долу горе нормален начин. Няколкото хиляди англичани в Бг срещу милионите българи по света са несъпоставими величини.
Повечето българи, които са заминали в Англия не са там, за да се установят трайно - в това бъди сигурен. Иначе и в Англия не е лесно - спор няма. Всеки сам решава къде и как да живее. Недоумявам защо толкова хора по форумите се мъчат да убедят напусналите Бг колко е хубаво тук. Понякога докато чета подобни постинги си мисля, че пишещите ги сами себе си убеждават колко е хубав живота в Бг.
Много дълго стана. Знаеш ли кое е тъжното в цялата тази история? Българите които са в Англия, САЩ и изобщо някъде по света ще се върнат. Лошото е, че децата им ще останат. Но това никой не го мисли. Или както по стара българска традиция ще го мисли, но тогава когато стане твърде късно.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 13:50



Съгласен съм. Доста по-живописни са лакардиите на успелите зад граница мангали, който разказват как обядват с Абрамович.



Тема аконови [re: Nirvana]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 13:53



за теб забавление да си късаш гъза да бачкаш като кон и после да задремиш в мизерната си квартира пред телевизора има и анормални хора, които приемат яденето, пиенето, секса и ходенето по заведения за забавление. Не се учудвай, идиоти има всякакви.



Тема и какнови [re: Shokou_io_kurayami]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:30



няма да имат отрицателно отношение британците към българите, след като впечатленията са им от такива гладни, мизерни цигани като теб?
Прави са хората, трябва да ви депортират всички мангали от страната си.



Тема и колконови [re: Nirvana]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:36



от английските домакинства имат "акцийни фондове"? Не е ли по-добре направо да си правят фондации?

И като си правим забележки. Моля те, не сравнявай стандарта на живот на заможните британски семейства /до които ти никога не си имала естествено допир като човек 3-та ръка/ с мизерната част на българското общество, които чакат на социал или на една заплата и не си стегнат гъза да правят пари.
Сравнявайте ги с британските мизерници, които също не са много вързали.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: ZainGadol]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:38



Ти в кралското семейство ли си роден. Ако греша разкажи откъде идваш и докъде си стигнал?



Тема тоа пънови [re: Kostaaaa]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:40



Толкова си прост, че просто неам нерви да те чета.

Като си много скопосал що киснеш по 24 часа в бг форумите бе бастун?



Тема и тоянови [re: MишoШaмapa]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:41



тъпанар се е хванал на въдицата да се обяснява.



Тема единственото адекватно мнениенови [re: DarkSide]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:45



Така е. Лузъра си остава лузър и на майка си в *** да се завре, където и да отиде.
Тарикат гладен не ходи и си оправя живота където и да го пуснеш.
Останалото са чупки в китките.



Тема Re: Англи4аните естественонови [re: Heaм пpekop]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:46



Видя ли за сефте пълен хладилник ве мангал. Купи ли си кастофон и сателитка да си гледаш турсите програми?



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: |]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:50



За какво да ходя на работа с кола, като мога с велосипед? Иначе имам две. Защо ли ми се струва, че моят велосипед струва повече от твоята кола ;)


Айдееееее, почнаха лакардиите на маса при среща със съселяни след гурбет!

Ае посмали малко ве манго!





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: BG]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 16:00



С мафиоти не обядвам.



Тема Re: тоа пънови [re: BG]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано02.11.06 21:02




Толкова си прост, че просто неам нерви да те чета.

1. Яаа, и как разбра че съм ТОЛКОВА прост колкото съм? С екстраполация това не става.

2. ...че просто неам нерви да те четаАми кАжи така бе, човечЕ, да 'зема да пиша по често тук.

Като си много скопосал що киснеш по 24 часа в бг форумите бе бастун?


1. За скопосването благодаря, не мога да се оплача.

2. Ако не можеш да нашишеш нещо по смислено защо лъжеш за кисненето ми "24 часа в бг форумите" бе бастун? Не че ми пука изобщо ама съм любопитен.

п/п - Да питам четящите ( пак от любопитство) - Направило ли ви е впечатление че всички тези с никове от рода "бг", "BG" и т.н. звучат почти идентично?

PANEM ET CIRCENSES

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: аконови [re: BG]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано02.11.06 21:27



Мисля, че ме бъркаш с някой друг, който дреме с скъсания си гъз от бачкане пред телевизора на мизерната си квартира...
При мен условията са малко по различни, ама да не изпадаме в подробности тука...





Тема Противоречиш си!нови [re: BG]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано02.11.06 21:32



Като гледам, не само имаш нерви да ме четш, ами се опитвам да ми отговаряш и да ми противоречиш дори с мисли на некъв дърварски бг жаргон, който те праи доста за смях.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: galy]  
АвторShokou_io_kurayami (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 17:11



хъм то си е за съжаление


дори и на много тъпите им е ясно вече, че няма да получат отговор на въпрос зададен два пъти
поради само 2 причини;
1 - НЯМАТ ОТГОВОР
2 - НЕ СА СПОСОБНИ ДА ОТГОВОРЯТ

One who deceives will always find those who allow themselves to be deceived.
Niccolo Machiavelli
върви и си ги намери



Тема Re: тоа пъ...BGнови [re: BG]  
Авторneam takuv (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 23:36



za BG: Abe bokluk,ti shto ne si odish u nekoi bulgarski forum,pa tam si se pitaite,govorete si za otset,olio,za za parlament,gluposti i t.n,ami si v Bulgari v chuzbina forum?I ne na posledno mesto,ne kazvai kude e maika ti,za da ne ti eba pichkata maichina.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Авторchatka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 17:13



В Африка са най-красивите места на света. Ще отидеш ли да живееш там само заради природата?



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Авторama.... (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 22:48



Shto sravniavash drebnite neshta za 5 lv,kudetp anglichanina vuobshte ne go brusne.Dai za avtomobilite ,elektronikata i dr.Kolko struva samoleten bilet do Anglia ili ot Bulgaria.I v dvete posoki razlika niama.Kolko struva edin jaguar v Anglia i edin v BG?Da ne bi tam da struva $80 000,a tuka $5000?!?!?!??!
Edin televizor ili hladilnik tuka da ne e 10-tokratno po-evtin?
Mobilnite telefoni tam 10-tokratno po-skupi li sa?!??!?!??!?!
Za trudovoto vuznagrajdenie sum suglasen........mnogokratno tam e po-skupo.Ha sega kaji koi sa po......





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано05.11.06 04:24



Както се вижда:



българите имат около 3,6 пъти по-нисък стандарт на покупвателна способност от великобританците (при условие, че си стоят в българия, разбира се). От друга страна, тъй като повечето българи наистина имат собствено жилище, раликата може и да е по-малка (в градовете дори още, още по-малка т.е доста под 3).

От друга страна има едно нещо наречено здравеопазване или по-скоро здравни работници. Там сме не 4 пъти, а поне 4004 пъти по-зле не само от великобританците, но и от почти всяка една друга държава в света. За това и по-горното сравнение леко се обезсмисля.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 12:44



bratle bjagai burzo na doktor,mai ne si dobre.viz samo dupkite po skapanite putishta v bg i shte se ubedish kude e po-jako za zivot



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
АвторDean (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 12:06



Moeto mnenie e che anglichanite si jiveyat syvsem kato bulgarite. Kato priteglish prihodite i razhodite, nachina na jivot si mislq che standartite sa sravnimi.



Тема Re: Е,нови [re: Gerylin]  
Автор Juck (KomatoZDelusioИ)
Публикувано22.09.07 20:32



Ама чакай малко, между миграция и обучение има разлика. Някой отива да види дали ще се интегрира, не му харесва, връща се - това е страната ти, да.. ама да видим колко години си работила без осигуровки, колко твои роднини е унищожила здравната Ни каса с недомислиците си.. през това минала ли си? DJ Tiesto да, ама не може в междуградски автобус да ме насилват да слушам чалга примерно. Има разлика между умението да се забавляваш и това да нямаш усет за лично пространство - никъде не съм се натъквала на подобие дори на масовото нашенско явление Купон-до-4-сутринта-пък-кфо-ми-дреме-за-бебето-на-съседите. Няма такъв филм, нали се сещаш ;)

И преди някой да се заял с мене - била съм в чужбина. И пак ще отида. Върнала съм се.. и пак ще се върна. Но само заради родителите ми, не заради бюрокрацията и масовия метод лъжа-за-далавера. И да - уважавам хората, които не се вписват в този профил. Много! За съжаление нито един от тях, с когото съм разговаряла не на много по-различно от моето мнение. Факт е, че много ценни хора избягаха и се реализират в чужбина. Със сигурност не е защото са искали да са далеч от дома си и семействата/приятелите си.

Ади със здраве и усмивки



I like U...I shall kill U last

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Dean]  
Авторmi4ko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 15:14







Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: mi4ko]  
Авторmi4ko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 15:18



Eh,tia bedni angli4ani!De da biah i az na socialni pomo6ti,ama angliiski



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: mi4ko]  
АвторMichael Palin on BBC ( rлeдaxт (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 15:41



Да, англичаните са много по-бедни от нас, душевно





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Michael Palin on BBC]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано25.09.07 23:25



Уточни, какво имаш предвид под "душевно бедни и душевно богати", че ми стана интересно.



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
АвторTTTT (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 14:51



Здравейте,
колкото и да спорим няма да намерим една истина.
Според мен хората, които нямат нужната квалификация естествено, че ще е по-изгодно да мият чинии и да почистват къщи в Англия , вместо да првят същотото в БГ. Те едва ли биха си позволили същия стандарт и условия на живот в родната страна. Същото важи и за много квалифицираните кадри. В БГ можеш да се развиваш, но до едно положение. Повечето фирми , които инвестират тук си внасят управленския персонал и know how , а българите най-често са изпълнители. Много рядко стават управленски персонал (най-много оперативни мениджъри). Идеите и стратегиите рядко се генерират в БГ.
Не мога да разбера само студентите и младежите с потенциал, които надъхвани от роднини и близки заминават за чужбина уж за по-добро бъдеще, а стават сервитьори и чистачи, вместо да се върнат тук и да помогнат държавата ни да се развива.
Аз лично съм от хората, които са квалифицирани, но не са вперили поглед към висините и на мен в БГ за сега ми е добре. Получавам заплата, с която мога да си позволя да изплащам собствено жилище, да имам почти нова кола и да нямам притеснения за ежедневните си разходи. Естествено много би ми се искало в БГ да е чисто и поддържано както на запад. Чиновниците, които ме обслужват да са по-усмихнати и да не се притеснявам какво ще се случи с мен ако се разболея или като се пенсионирам. Искрено се надявам, че до тогава нещата ще се променят към добро , както се случва през последните няколко години. Защото колкото и да негодуваме промяна има. Но едва ли ще се насладим това да стане бързо, ако всички бягаме и отиваме в държави, в които хората с труд са си извоювали доброто бъдеще, а тук оставяме едно застаряващо население.



Тема Re: Мани тия квалификации, миене нанови [re: TTTT]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 16:23



чинии и бла-бла-бла,
ако беше написала, че другите са стигнали до добро бъдеще чрез грабежи по-права щеше да бъдеш



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: TTTT]  
АвторЯ (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 18:51



Много тъжно бабо, особенно втората част. Според прогнозите доходите 2020г. ще са 40% в сравнение с европейците. Не ми се мисли колко ще е твоята пенсийка. Ама поне ще се разтушаваш, като се правиш на велика тук.





Тема До глупацитенови [re: Koцeтo]  
АвторЛoндoн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:11



Явява се някакъв Коце и ви поставя тема и вие си скъсвате задниците да се празните по темата. Погледнете по-долу Коце има ли го. И каи са Коцевци ои защо им е нужно да поставят такива теми? Да ви върнат в БГ за да работите за тях? Навярно. Дали ще мине номера? Едва ли? Най-вероятно се гаврят с вас , а вие пишете ли пишете.



Тема Re: До глупацитенови [re: Лoндoн]  
АвторПepлaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:37



и аз това си мислех.



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: ***]  
Автор Жe (бивша асдф)
Публикувано27.01.08 00:38



"Въпрос на вкус" е субективна оценка. Стандартът - тоже. При все, средностатистическият доход на фона на безочливата ценова листа в България = !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.