Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Е,нови [re: Gerylin]  
Автор Juck (KomatoZDelusioИ)
Публикувано22.09.07 20:32



Ама чакай малко, между миграция и обучение има разлика. Някой отива да види дали ще се интегрира, не му харесва, връща се - това е страната ти, да.. ама да видим колко години си работила без осигуровки, колко твои роднини е унищожила здравната Ни каса с недомислиците си.. през това минала ли си? DJ Tiesto да, ама не може в междуградски автобус да ме насилват да слушам чалга примерно. Има разлика между умението да се забавляваш и това да нямаш усет за лично пространство - никъде не съм се натъквала на подобие дори на масовото нашенско явление Купон-до-4-сутринта-пък-кфо-ми-дреме-за-бебето-на-съседите. Няма такъв филм, нали се сещаш ;)

И преди някой да се заял с мене - била съм в чужбина. И пак ще отида. Върнала съм се.. и пак ще се върна. Но само заради родителите ми, не заради бюрокрацията и масовия метод лъжа-за-далавера. И да - уважавам хората, които не се вписват в този профил. Много! За съжаление нито един от тях, с когото съм разговаряла не на много по-различно от моето мнение. Факт е, че много ценни хора избягаха и се реализират в чужбина. Със сигурност не е защото са искали да са далеч от дома си и семействата/приятелите си.

Ади със здраве и усмивки



I like U...I shall kill U last

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Dean]  
Авторmi4ko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 15:14







Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: mi4ko]  
Авторmi4ko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 15:18



Eh,tia bedni angli4ani!De da biah i az na socialni pomo6ti,ama angliiski



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: mi4ko]  
АвторMichael Palin on BBC ( rлeдaxт (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 15:41



Да, англичаните са много по-бедни от нас, душевно





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Michael Palin on BBC]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано25.09.07 23:25



Уточни, какво имаш предвид под "душевно бедни и душевно богати", че ми стана интересно.



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Koцeтo]  
АвторTTTT (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 14:51



Здравейте,
колкото и да спорим няма да намерим една истина.
Според мен хората, които нямат нужната квалификация естествено, че ще е по-изгодно да мият чинии и да почистват къщи в Англия , вместо да првят същотото в БГ. Те едва ли биха си позволили същия стандарт и условия на живот в родната страна. Същото важи и за много квалифицираните кадри. В БГ можеш да се развиваш, но до едно положение. Повечето фирми , които инвестират тук си внасят управленския персонал и know how , а българите най-често са изпълнители. Много рядко стават управленски персонал (най-много оперативни мениджъри). Идеите и стратегиите рядко се генерират в БГ.
Не мога да разбера само студентите и младежите с потенциал, които надъхвани от роднини и близки заминават за чужбина уж за по-добро бъдеще, а стават сервитьори и чистачи, вместо да се върнат тук и да помогнат държавата ни да се развива.
Аз лично съм от хората, които са квалифицирани, но не са вперили поглед към висините и на мен в БГ за сега ми е добре. Получавам заплата, с която мога да си позволя да изплащам собствено жилище, да имам почти нова кола и да нямам притеснения за ежедневните си разходи. Естествено много би ми се искало в БГ да е чисто и поддържано както на запад. Чиновниците, които ме обслужват да са по-усмихнати и да не се притеснявам какво ще се случи с мен ако се разболея или като се пенсионирам. Искрено се надявам, че до тогава нещата ще се променят към добро , както се случва през последните няколко години. Защото колкото и да негодуваме промяна има. Но едва ли ще се насладим това да стане бързо, ако всички бягаме и отиваме в държави, в които хората с труд са си извоювали доброто бъдеще, а тук оставяме едно застаряващо население.



Тема Re: Мани тия квалификации, миене нанови [re: TTTT]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 16:23



чинии и бла-бла-бла,
ако беше написала, че другите са стигнали до добро бъдеще чрез грабежи по-права щеше да бъдеш



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: TTTT]  
АвторЯ (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 18:51



Много тъжно бабо, особенно втората част. Според прогнозите доходите 2020г. ще са 40% в сравнение с европейците. Не ми се мисли колко ще е твоята пенсийка. Ама поне ще се разтушаваш, като се правиш на велика тук.





Тема До глупацитенови [re: Koцeтo]  
АвторЛoндoн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:11



Явява се някакъв Коце и ви поставя тема и вие си скъсвате задниците да се празните по темата. Погледнете по-долу Коце има ли го. И каи са Коцевци ои защо им е нужно да поставят такива теми? Да ви върнат в БГ за да работите за тях? Навярно. Дали ще мине номера? Едва ли? Най-вероятно се гаврят с вас , а вие пишете ли пишете.



Тема Re: До глупацитенови [re: Лoндoн]  
АвторПepлaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:37



и аз това си мислех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.