Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Nirvana]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:43



Бате,
ми може би като ходи6 по чалгатеки е така ,обаче ´скъпи/а`,само да ти кажа че ако примерно си електро маниак може и да ти е друго мнението(няма да цитирам Тиесто мин.година) ......
европеиците са пълна скука,сорри майна ,ама истината боли...
а за останалите емигранти : еми мийте си чиниите и подлизурстваите,6тото където и да иде6 си остава6 чужденец...
ние може да сме бедни ама с достойнство





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 18:58



> ние може да сме бедни ама с достойнство

Чакай сега, ти май не помниш какво пишеш и ме объркваш. Последно бедни ли сме или не сме? :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: Gerylin]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано29.10.06 18:59



Виж сега, понеже ме ми се влиза в подробности, само да кажа, че аз в живота си не съм влизала в чалгарска дискотека, но това не ми пречи да познавам нещата. И ако Дижей Тиесто е бил в Бг веднаж миналата година, то на други места е по няколко пъти в годината и тн. и тн.
Та...всеки да си живвее там, където се чувства добре. Само
запомни, че човек си остава чужденец, ако го иска. Ако не, то тогава полага усилия да се интегрира, така че да бъде приеман от останалите като равен. Въпрос на желание.





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни?нови [re: l]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 19:29



ти май не помни6 или не чете6...никога не съм казвала че сме богати..казвам че в родината си е наи добре

Нирвана,ни6то лично,
ти може да иска6 обаче те дали 6те ти дадат да се интегрира6...в америка,германия..-може, ама в някоя по консервативна страна-няма начин...
освен това и да иска6 и да не иска6:то си ти е в кръвта,Балканския синдром...
хайде без емоции и всеки да се спасява поединично





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни? [re: Gerylin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 20:06



Моята родина е планетата Земя и навсякъде ми е най-добре :)

Я кажи от колко време си в чужбина, че имаш такива задълбочени наблюдения за чужденците? :)



Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни? [re: l]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 20:41



живяла съм в 3 страни и имам наблюдения..майка ми е в чехия а баща ми в Ст.Петербург,аз съм в Финландия ....
горещо се надявам да има много успели българи по света,но аз лично най добре се чувствам у дома...
плюенето по адрес на собствената ни страна не ни прави чест





Тема Re: Е, [re: Gerylin]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано30.10.06 11:13



айде пак обобщения по българански.

Мрем от кеф като чета такива постове от някоя с майка в Чехия, татко в Питер а тя самата във Финланд: Бате,
ми може би като ходи6 по чалгатеки е така ,обаче ´скъпи/а`,само да ти кажа че ако примерно си електро маниак може и да ти е друго мнението(няма да цитирам Тиесто мин.година) ......
европеиците са пълна скука,сорри майна ,ама истината боли...
а за останалите емигранти : еми мийте си чиниите и подлизурстваите,6тото където и да иде6 си остава6 чужденец...
ние може да сме бедни ама с достойнство


Глей с'я, батковата, за това че си избрала да бъдеш в държава със статистично най много хора страдащи от депресия и свързаните с нея проблеми (алкохолизъм, наркомания, ксенофобия и т.н.) - моите съболезнования. За това че не си се адаптирала и обобщаваш личния си опит с тази глупост че "европеиците са пълна скука" има както обективни така и субективни причини. Да, има разлика между Скандинавия и останалите европейски държави, но избора е бил твой, така че сложи това в субективните причини. Ако си достатъчно разумна (в което се съмнявам) ще разбереш и субективните причини за това твое твърдение и ще намериш начин да се справиш. Препоръчвам ти, алтернативата не е добра.

Що се отнася до това клише "а за останалите емигранти : еми мийте си чиниите и подлизурстваите,6тото където и да иде6 си остава6 чужденец... " пак обобщаваш личния си опит но няма да ти насипвам сол в раните, просто не виждам смисъл.

П.С. А автора на темата, Коцето, наистина звучи като "наивен патриотар" ама като предизборно няма лошо - нека се изкаже чиляка, може да му поолекне, иди знай къде го стиска чИпика и него. Това е само форум.

PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни? [re: Gerylin]  
Автор Shokou_io_kurayami (НейноВисочество)
Публикувано30.10.06 11:57



не знам защо но .... споделянето на Българската реалност ти се струва плюене по България?



Нима нещата които казваме не са истина та се засягаш ??? .... това, че нищо не ни е в ред но затова пък гледай как се веселим като народ луд купон става то друго освен да се веселиш остава ли ти ??? По някакъв начин трябва да избягаш от реалността това е нашият начин.

И това къде се чувстваш най-добре ТИ, не можеш да го налагаш на другите .... Аз пък лично се чувствам добре където съм, хората ме приемат каквато съм и спокойствието на живота всъщност няма цена
Всеки живее където се чувства добре .... не са те вързали във Финландия прибери си се в България избор имаш

DON’T GET ANGRY … GET EVEN

Тема Re: Е, [re: Kostaaaa]  
АвторGerylin (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 12:38



ми аз не мога да разбера защо вие не гледате себе си а давате съвети наляво и дясно....е това още веднъж доказва тезата ми за балканския синдром (манталитет)..
аиде като сте толкова добре устроени си гледкаите работата и не се месете в мнението ми..защото: верно това е форум ,да, и аз мога спокоино да се изразявам (не да натрапвам мнението си) и без някои да ми прави психологически портрет.....
да 6те се върна като ми свърши обу4ението..
хаиде дерзайте и успехи





Тема Re: Българите или англичаните са по-бедни? [re: Koцeтo]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано30.10.06 13:25



Ако сме бедни, защо повечето коли по улиците са нови модели.
- Защото колите са малко и се забелязват.
Защо всеки живее в собствено жилище?
- остатък от социализма в 80% от случайте
Защо във всяко домакинство има я нова пералня, я нов компютър? Защо нивото на ползване на Интернет е по-високо от колкото в Гърция?
- ПС пазарът в България на глава от населението е най-ниския сравнен с ЕС 25 + Хърватска, Украйна и Русия. Това за пералнята е глупост.
Защо нивото на ползване на Интернет е по-високо от колкото в Гърция?
- Това е много далеч от истината.
Защо се продават толкова климатици, а в Англия се мъчат като в средновековието на гас?
- ами защото има поркарана газ до всеки дом и офис.
Защо българите очевидно са обличат по-добре от повечето европейци?
- това е много условно. Европейците се обличат по-скъпо от българите, но не им е в стила да се натрапват.
Основния плЮс на Острова е, че колкото и да е скъпо след като теглиш чертата в семейството ти остават 400 паунда. С тях можеш да отидеш до Прага на стаг уикенд, една седмица в Испания и т.н. В българия се заселват предимно социални лузъри на този етап и тяхната бройка е много малка.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.