Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С колко пари може да се напусне УК?нови  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано24.07.06 01:22



Ако някой знае какво е огранчението за пренасяне на пари в брой ( Англия - България), моля да ми пише. Предварително брагодаря.



Тема Re: С колко пари може да се напусне УК?нови [re: bobena6u6ulka]  
АвторShokou_io_kurayami (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 13:09



УК да не е Украйна???


- за Украйна не можеш да напуснеш с повече от 150 гривни

- за UK можеш да я напуснеш с няколко куфара но няма кой да те приеме на отсрещната страна с тях в българия не можеш да влезеш с повече от 8 000лв. в брой , суми над тази стойност се декларират писмено на българската митница.
Ако имаш повече има банки - трансфера до българска сметка ти струва 20 GBP за 40 или 40 000 GBP и не се занимаваш с глупости.



Тема Re: С колко пари може да се напусне УК? [re: Shokou_io_kurayami]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано24.07.06 18:10



Мерси много, аз нямам банкова сметка, затова питам. А на БГ границата аз не помня някой да ме е питал нещо или да е проверявал за пари като съм се прибирала...Като декларираш пари, питат ли те откаде са, защо са...Ако може да обясниш, че аз никак не съм наясно.Мерси!!!



Тема Re:нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор Dilithium (Тrekkie)
Публикувано24.07.06 18:58



В отговор на:


аз нямам банкова сметка, затова питам




Aми отвори си акаунт някъде, да не би да живееш още в 19 век за да боравиш само в кеш, брой и на ръка или пък да правиш депозити в ДюшекБанк и БурканБанк.

Колкото до българските митничари според зависи. Мен последния път ме спряха едиствен от
целия самолет, явно са мислили че могат да вземат нещо от мен.
Хе хе хе, но не мина номерът разбира се.

This space intentionally left blank

Редактирано от Dilithium на 24.07.06 18:59.



Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор yoyo1 ()
Публикувано25.07.06 02:48



Без деклариране не беше ли до 1500евро ?



Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Авторbobena_6u6ulka (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 03:30



Не искам да прозвучи малоумно, но как точно те проверяват...в гащите ли ще ми бръкнат, та да видят какво имам....багаж са ми проверявали, тършуват там...но кой ще сложи пари в куфара. имам предвид,ако съм си сложила парите в джоба или някаде под дрехите, възможно ли е да проверят и там...



Тема Re:нови [re: bobena_6u6ulka]  
Автор Dilithium (Тrekkie)
Публикувано25.07.06 04:48



Aми не, изнаглей и му кажи на митничара като те попита колко пари носиш, че носиш например 500-700 пауда звучи реалистично, а шансът да те спрат е малък.
Нали ти казвам аз бях късметлията от цял самолет.



Thinking never hurt anybody --MacGyver

Тема Re:нови [re: bobena_6u6ulka]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 12:02



шушулке, да не те притеснявам, обаче има случаи при които са бъркали в гащите, че и по-навътре. Това все пак са изключения. В масовата практика е първо да те попитат какво и колко точно носиш, после да кажат: - "моля поставете всичко, което носите в себе си на плота пред вас". Докато го правиш, двама те гледат строго и внимателно за прояви на нервност, изпотяване, зачервяване, припряност и треперене. Е шанса е че в този момент опита им ще им подскаже дали шушулката крие още нещо. Все пак там на ден минават по 2 - 3 хиляди шушулки, така че се изработва някакъв рефлекс.
Аз друго не можах да разбера, парите са единственото нещо, което може да се внася без никакви ограничения, само дето над еквивал. на 8000 лева трябва да ги декларираш. Ми декларирай и внасяй, не мога да разбера какъв е тук проблема. Ако пък ги пратиш по банков път, също могат да ти задават въпроси, само че не митничари а други, така че все тая.



Тема Re: С колко пари може да се напусне УК?нови [re: bobena6u6ulka]  
АвторShokou_io_kurayami (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 12:39



на границата /на аерогарата/ не питат всеки и не проверяват всеки
... но може да се случи ти да си 100-ната която ще попитат. И тогава отиваш в една стаичка с една митничарка която ти проверява багажа джобовете и тн. ако се усъмнят, че имаш наркотици /нали знаеш,че те ги крият и по разни дупки

/ ще има стрип сърч.

Когато декларираш пари на стойност повече от 8000лв трябва да докажеш, че са законно придобити
Аз лично не пътувам със големи суми и съм пращала по банков път досега там не съм имала никакви проблеми но и парите са законно придобити със платен данък във въпросната страна.

В твоят случай освен да рискуваш друго май не ти остава ... поне ги разпредели на по суми от 2800GBP в различни места по багажите



Тема Re: С колко пари може да се напусне УК?нови [re: Shokou_io_kurayami]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 13:52



голяма веселба с нашата шушулка, нали.
Една поучителна история. Тука при нас в НЛ. има проблем с т.нар гълтачи на топчета. Това са хора, които пренасят наркотици, като ги пакетират в някакви специални обтекаеми ампули и ги поглъщат. Съответно, като пристигнат ги изакват. Има няколко страни, които се считат за рискови и като начален пункт за подобни пътници (България не е сред тях), страни от района на Централна Америка. Та стюардесите в полетите оттам са инструктирани да гледат кой как се храни и дали поглъща течности и да отбелязват "нетипично" поведене. Все пак полета е многочасов, а да не изпиеш поне чаша вода е странно. После тия дето не пият ги привикват на обстоен преглед с рентген, гърне и пургатив. Така че умната, за всичко си има пинизи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.