Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Много важен въпрос!!!нови  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано16.07.06 17:00



По повод темата на модератора за завистта и омразата на бъларина, без значение емигрант или не.
Върпос :
Какво би направил един българин, ако му падне отнякаде 1 тон ябълки?
Например, един англичанин би хапнал 1, 2, другите ще ги даде за благотворителност. Един италианец би раздал ябълките на цялото село, американецът най-вероятно ще почерпи, останалите ще продаде.
Аз ще следя отговорите и по някое време ще споделя мнението си, основано на лични наблюдения.
Междудругото, този въпрос беше зададен в едно БГ радиопредаване преди много години и имаше страшно интересни и оригинални отговори. Признавам си, че не съм аз авторът, за да не вземе някой да ме оплюе за плагиатство.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано16.07.06 17:14



Ми как какво ше направи? Ше ги скрие у някое тъмно къоше в мазето и ше си трае пред другите, па ако ще и да се скапят там, и в най-добрия случай ше си нахрани животните с тях...щото българина много ябълки не яде, ами пие повече ракия.





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: Nirvana]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано16.07.06 18:47



именно



Тема Злобата в българина-емигрант-нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор HotDog (непознат)
Публикувано16.07.06 20:00



Темата, ...темата: Злобата в българина-емигрант-
Да наричаме нещата с истинските им имена. Впрочем по-красноречив отговор от тоя на набедената милионерша и неудоволетворената германка - здраве му кажи.

Интересно откъде ще "падне един тон ябълки"? Ако, обаче това се случи, според закона за падащите ябълки, който беше гласуван миналия ден, всеки може да прави с тях, каквото иска, с изключение на:
1. да вари ракия
2. да ги продава
3. да ги подарява или дарява

Аз бих отвъртял един щрудел ала доктор Йоткер, да видя дали ще го яде кучето.





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 00:50



Направо ми пълните душата с тези мнения - тва за мазето не знаех дали да му се смея или да плача, че много правдоподобно ми прозвуча...Иначе аз си мисля, че един българин лесно ще намери приложение на 1 тон ябълки:
ще хапне колкото може, може и някой буркан направи, ама останалите 990 лкила ябълки ще ги наръфа до една, само и само никой друг да неможе да хапне!
То проблемът не е в завистта или в ябълките ами в тва, че са цял тон. Аз все си мисля, че ако един българин има само една ябълка, веднага би я споделил дори с непознат....Ама когато имаш мнооооооого ябълки, тва е друга работа - как така ша делиш!!! Може би проблемът е в самозабравата...Мислят си някои хора, че като са в чужбина и синя кръв им тече във вените...Аз може да съм в Англия, ама не забравям, че съм тръгнала от село...



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано17.07.06 10:06



Като казваш село какъв смисъл влагаш. Звучи малко негативен. А не би трябвало да е така. На село животът може да е много по-хубав, спокоен и не последно място - богат, отколкото в града. Дори не е задължително да си необразован щом живееш на село. Аз лично предпочитам да живея на село. И живея. Супер е



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано17.07.06 13:12



Поздравления за хубавата тема !!!!!



не съм се замисляла какво би направил българина с тон ябълки.... започна да се променя мисленето му последните 10-на години. все по-често всичко обръща в пари и търси вариант да изкара повече пари. в стремежът си да спечели повече и възможно по-бързо / а това е нож с две остриета / ако не намери начин да ги продаде на двойна цена от обичайната и да направи удара , ще ги остави да изгният докато търси начин да спечели повече .

ами тъй де.... кой ти дава тон ябълки ей така... ако ще се занимавам - барем да е 'удар', а после ще си гледам живота , щото един път се живее . - новата житейска българска философия



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: NikiFin]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 15:26



Ееее, ами аз така метафорично се изразих....всъщност много уважавам българското село, щото ако не беше то, откаде щях да ям такъв хубав хляб и такава хубава салата??? Всъщност съм от Пловдив :) но много хора като напуснат БГ и отидат в УК например, си мислят : ейййй, тая Англия, бе..нищо общо с нашто село България..тука са 100 години напред...И разбира се не съм съгласна - но явно в предишното си мнение не съм се изразила както трябва

( пък в Англия ягодите, доматите и краставиците гомна да ядат пред наште)



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 16:16



Не мога да кажа какво би направил българина ако "му падне отнякъде 1 тон ябълки" защото мразя да обобщавам. Мога да кажа само лично за мен.

_Не може_ "да ми падне отнякъде" 1 тон ябълки. Нямам нужда от толкова ябълки и не бих се поставил в ситуация да се окажа техен собственик. Ами то по тази логика утре може "да ми падне отнякъде" един тон ядрени отпадъци. Какво би правил "българина" с тях според теб? :Р



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано17.07.06 16:33



Idejata za byrzata pechalba e tochno naj-loshtoto, koeto se nabljudava v bg obshtestvo. Ot tova opredeleno ne se zabogatjava!

Samo za primer: v pyrvata desjatka na naj-bogatite hora na sveta sa ot godini nared bratjata ALDI, sobstvenici na ogromnata nemska discount-veriga za hranitelni produkti, a syshto i Ingvar Kamprad, sobstvenika na verigata za evtini mebeli IKEA ot Sweden. Svaljam im shapka! A tija nashte sa samo za smjah s orientalskoto si otnoshenie kym biznesa...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.