Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Злобата в българина-емигрант-нови  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано16.07.06 12:20



Злобата в българина-емигрант към другите- вродена ли е,или се придобива след емигрирането? Не говоря за единични случаи, а по принцип.
Поводът за темата са многобройните теми посветени само на една личност в клуб БвЕ - в които теми най-многобройни са нерегистрираните участници.
Та въпросът ми е-тази злоба нещо като заразна болест ли е, или е изключение,което по някакво странно съвпадение виждаме събрано на едно място- в един клуб,насочена срещу една и съща личност?
Може би е по-лесно да обсъждаме другите , отколкото да обсъждаме теми, интересни за живеещите в чужбина българи?
Тук не искам да оправдавам нито една от страните. Поне да се нападаха различни личности-разбирам, но само една личност, и то в продължение на месеци и години, бе мааму стара-не ви ли омръзна?

Прилича ми на развален грамофон- игличката е зациклила на едно място-плочата се върти и всеки път едно и също чуваме

Редактирано от Mr.N на 16.07.06 13:00.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор ludata_amazonka (величествената)
Публикувано16.07.06 13:26



Ама то ако българина не завижда , не прави мръсотии "приятелите " си, и не се напива ама то тогава няма да е българин.

Ако не сме ние щеше да е много скучно в чужбина. Аз затова все повтаям че ако влезем в ЕС и той ще се разпадне. Айде наздраве за Българите и България!!!



Тема ти сега и теб ли искат да те почнатнови [re: Mr.N]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано16.07.06 13:43



няма да посмеят щото си модератор. Точно поради това няма и да пишат тук. Да я беше пуснал в БвЕ - там щеше да се радва на по-голям успех



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано16.07.06 16:51



Съгласна съм с мнението, има много малко хора, готови да помогнат с инфо или каквото и да е...нали затова е форум, за да се обменя полезно инфо, а не обиди...Направих 2 постинга, един за полезен сайт за работа в УК gumtree.com - отгороворът беше " ти пък ква си там, кво работиш и колко пари взимаш, та да ни даваш направление в живота..." и другият постинаг за сайт, от който може да се гледа БТВ - neterra.net с нагласата да послужи на някой, който го интересува...и по тази тема ме оплюха...След като влезем в ЕС омразата и завистта няма да намалеят, колкото и добре да живеем, защото ще ви кажа булгарите какви са:
Не е достатъчно аз да съм добре, трябва Вуте да е зле, та да съм щастлив.
Мога само да поздравя Philo-sophia, защото тя е един от малкото доброжелателни хора в този форум - пример, че можем да бъдем по-човечни един към друг.



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано16.07.06 17:10



там "успеха" ми е ясен

, нарочно пуснах темата тук, за да се види дали ще има някакви смислени отговори. В другият клуб резултатът ми е предварително ясен и без да пускам тема



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 20:26



> Злобата в българина-емигрант към другите- вродена ли е,или се придобива след
> емигрирането?

Не мисля, че българите в чужбина се различават по нещо от тези, живеещи в България.

> Поне да се нападаха различни личности-разбирам, но само една личност, и то в
> продължение на месеци и години, бе мааму стара-не ви ли омръзна?

Изобщо не се учудвам, че се напада една и съща личност. Ако си помислиш малко, сигурен съм, че се се сетиш и сам защо нападат точно нея, а не например мен. :)

От мнението ти съдя, че смяташ, че подобно държание е някак си присъщо само на българите и то емигранти. Искам да те уверя, че това не е вярно :) Жена ми чете селския форум на едно от местата където живяхме доскоро -- мненията не се различават много от тези тук. Мнозинството от хората живеещи там са американци поне от 3-4 поколения.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: l]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано16.07.06 23:07



Изобщо не се учудвам, че се напада една и съща личност. Ако си помислиш малко, сигурен съм, че се се сетиш и сам защо нападат точно нея, а не например мен. :)

Ми ти и за нападане не ставаш - толкова си скучен и загубен. Пробаш се да ме нападаш ама винаги биваш поставян на мястото си и се отказваш. Кога ли ще се откажеш завинаги. То се е видяло, че няма да се засрамиш да те правят на гъз, ама поне да ти писне...
Иначе потвърждаваш идеално теорията за злобния българин - поздравления - истински българин си и ти личи от далече





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: NikiFin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 00:45



*yawn* всички виждат кой е поставян на място -- най-вече голямата специалистка по икономика, физика и политика :)



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 02:39



В отговор на:

Злобата в българина-емигрант към другите- вродена ли е,или се придобива след емигрирането?



И на мен ми е чудно как и кога. Ти нали си българин и емигрант. Злобата си кога я придоби? След като емигрира или така си се родил – злобен?
В отговор на:

Не говоря за единични случаи, а по принцип. Поводът за темата са многобройните теми посветени само на една личност в клуб БвЕ - в които теми най-многобройни са нерегистрираните участници.



Като стана въпрос за “въпросната личнст”, чиито говорител май се явяваш, можеш да ни осветлиш и по въпроса за нейната злоба, как и кога.
В отговор на:

Та въпросът ми е-тази злоба нещо като заразна болест ли е, или е изключение,което по някакво странно съвпадение виждаме събрано на едно място- в един клуб,насочена срещу една и съща личност?



Това не е никакъв въпрос, а най-чист отговор. След като е концентрирано на едно място и пр. вече година – опасност от зараза няма. Лично моето мнение е че госпожата явно скучае и търси внимание. По начало тя тръгна с провокативно-налудничавите постинги и така се завъртя играта. Сега просто хората и правят услуга като удовлетворяват потребностите и от общувате. Един вид хуманитарна мисия. Бъди и ти хуманист и не пречи на благородното начинание. Аз за съжаление след някои последни и не толкова развития съм решил да концентрирам усилията си в други надявам се по-перспективни направления.
В отговор на:

Може би е по-лесно да обсъждаме другите , отколкото да обсъждаме теми, интересни за живеещите в чужбина българи?



искаш да кажеш интересни за злобарите. Абе... мани ги тия... да се гътват!
В отговор на:

Тук не искам да оправдавам нито една от страните. Поне да се нападаха различни личности-разбирам, но само една личност, и то в продължение на месеци и години, бе мааму стара-не ви ли омръзна?



Доста личности се нападаха и се нападат, странно че си концентрирн в “довереницата си” си пропуснал да го забележиш, не всъщност не е странно. Повечето очевидно не разполагат с неограничения времеви ресурс и са се оттеглили.
В отговор на:

Прилича ми на развален грамофон- игличката е зациклила на едно място-плочата се върти и всеки път едно и също чуваме



Кво ти пука всъщност? Нали си имаш сресан клуб? Гледай си го!

това, което е било вече няма да го бъде

Тема добавканови [re: Mr.N]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 03:23



Не съм писал отдавна в този клуб и искам да обясня как така изведнъж се появиха тази и предишната реакции.
Бях провокиран от фрапантният гьонсуратлък във водещия постинг в темата. От отдавна съм извън БГ, общувам с всякакви хора, зяпам нета на разни езици и пр. Смятам че едва ли някъде по света би могъл да се появи подобен постинг по отношение на друга нация. И то забележете, пуснат не от подлудяла от скука домакиня, а от МОДЕРАТОРЪТ на "Българи в чужбина". Не мога да си представя в примерно холандски форум за експатрати, а има много такива, модераторът да им пусне тема -"По рождение ли са злобни холандците, или като напуснат Холандия стават такива". Не, това решително не би могло да се случи!!!
Смятам че има нещо дълбоко сбъркано в българите, като такива, а в частност в клубовете на Дир.бг и МрН, което прави възможна появата на подобни постинги пуснати от длъжностни лица.
Предлагам поради своята уникалност, постинга за злобните емигранти-българи да се закове като пета фиксирана тема в клуба.

това, което е било вече няма да го бъде



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.