Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 29.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Много важен въпрос!!!  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано16.07.06 17:00



По повод темата на модератора за завистта и омразата на бъларина, без значение емигрант или не.
Върпос :
Какво би направил един българин, ако му падне отнякаде 1 тон ябълки?
Например, един англичанин би хапнал 1, 2, другите ще ги даде за благотворителност. Един италианец би раздал ябълките на цялото село, американецът най-вероятно ще почерпи, останалите ще продаде.
Аз ще следя отговорите и по някое време ще споделя мнението си, основано на лични наблюдения.
Междудругото, този въпрос беше зададен в едно БГ радиопредаване преди много години и имаше страшно интересни и оригинални отговори. Признавам си, че не съм аз авторът, за да не вземе някой да ме оплюе за плагиатство.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано16.07.06 17:14



Ми как какво ше направи? Ше ги скрие у някое тъмно къоше в мазето и ше си трае пред другите, па ако ще и да се скапят там, и в най-добрия случай ше си нахрани животните с тях...щото българина много ябълки не яде, ами пие повече ракия.





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: Nirvana]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано16.07.06 18:47



именно



Тема Злобата в българина-емигрант-нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор HotDog (непознат)
Публикувано16.07.06 20:00



Темата, ...темата: Злобата в българина-емигрант-
Да наричаме нещата с истинските им имена. Впрочем по-красноречив отговор от тоя на набедената милионерша и неудоволетворената германка - здраве му кажи.

Интересно откъде ще "падне един тон ябълки"? Ако, обаче това се случи, според закона за падащите ябълки, който беше гласуван миналия ден, всеки може да прави с тях, каквото иска, с изключение на:
1. да вари ракия
2. да ги продава
3. да ги подарява или дарява

Аз бих отвъртял един щрудел ала доктор Йоткер, да видя дали ще го яде кучето.





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 00:50



Направо ми пълните душата с тези мнения - тва за мазето не знаех дали да му се смея или да плача, че много правдоподобно ми прозвуча...Иначе аз си мисля, че един българин лесно ще намери приложение на 1 тон ябълки:
ще хапне колкото може, може и някой буркан направи, ама останалите 990 лкила ябълки ще ги наръфа до една, само и само никой друг да неможе да хапне!
То проблемът не е в завистта или в ябълките ами в тва, че са цял тон. Аз все си мисля, че ако един българин има само една ябълка, веднага би я споделил дори с непознат....Ама когато имаш мнооооооого ябълки, тва е друга работа - как така ша делиш!!! Може би проблемът е в самозабравата...Мислят си някои хора, че като са в чужбина и синя кръв им тече във вените...Аз може да съм в Англия, ама не забравям, че съм тръгнала от село...



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано17.07.06 10:06



Като казваш село какъв смисъл влагаш. Звучи малко негативен. А не би трябвало да е така. На село животът може да е много по-хубав, спокоен и не последно място - богат, отколкото в града. Дори не е задължително да си необразован щом живееш на село. Аз лично предпочитам да живея на село. И живея. Супер е



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано17.07.06 13:12



Поздравления за хубавата тема !!!!!



не съм се замисляла какво би направил българина с тон ябълки.... започна да се променя мисленето му последните 10-на години. все по-често всичко обръща в пари и търси вариант да изкара повече пари. в стремежът си да спечели повече и възможно по-бързо / а това е нож с две остриета / ако не намери начин да ги продаде на двойна цена от обичайната и да направи удара , ще ги остави да изгният докато търси начин да спечели повече .

ами тъй де.... кой ти дава тон ябълки ей така... ако ще се занимавам - барем да е 'удар', а после ще си гледам живота , щото един път се живее . - новата житейска българска философия



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: NikiFin]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 15:26



Ееее, ами аз така метафорично се изразих....всъщност много уважавам българското село, щото ако не беше то, откаде щях да ям такъв хубав хляб и такава хубава салата??? Всъщност съм от Пловдив :) но много хора като напуснат БГ и отидат в УК например, си мислят : ейййй, тая Англия, бе..нищо общо с нашто село България..тука са 100 години напред...И разбира се не съм съгласна - но явно в предишното си мнение не съм се изразила както трябва

( пък в Англия ягодите, доматите и краставиците гомна да ядат пред наште)



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 16:16



Не мога да кажа какво би направил българина ако "му падне отнякъде 1 тон ябълки" защото мразя да обобщавам. Мога да кажа само лично за мен.

_Не може_ "да ми падне отнякъде" 1 тон ябълки. Нямам нужда от толкова ябълки и не бих се поставил в ситуация да се окажа техен собственик. Ами то по тази логика утре може "да ми падне отнякъде" един тон ядрени отпадъци. Какво би правил "българина" с тях според теб? :Р



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано17.07.06 16:33



Idejata za byrzata pechalba e tochno naj-loshtoto, koeto se nabljudava v bg obshtestvo. Ot tova opredeleno ne se zabogatjava!

Samo za primer: v pyrvata desjatka na naj-bogatite hora na sveta sa ot godini nared bratjata ALDI, sobstvenici na ogromnata nemska discount-veriga za hranitelni produkti, a syshto i Ingvar Kamprad, sobstvenika na verigata za evtini mebeli IKEA ot Sweden. Svaljam im shapka! A tija nashte sa samo za smjah s orientalskoto si otnoshenie kym biznesa...





Тема ядрени отпадъцинови [re: l]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 19:30



Ми ша направи митинг пред народното събрание





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: l]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 19:35



Ми ша направи митинг пред народното събрание

а и аз изобщо не обобщавам, ами нали затова питам, да дадете различни мнения...пък и както вече обясних, въпросът изобщо не е в ябълките, щото то е ясно, че няма откаде да ти паднат...а в разликата между това да имаш малко и страшно много - как влияе бързото натрупване на пари върху един българин,който преди е водел скромен живот и по какъв начин го променя.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор | (exit)
Публикувано17.07.06 19:52



> как влияе бързото натрупване на пари върху един българин,който преди е
> водел скромен живот и по какъв начин го променя.

Не знам, досега не ми се е случвало да натрупвам пари, колкото и да печеля, успявам да ги харча достатъчно бързо. Сигурно не зависи от националността, а от характера на човека.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: |]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано18.07.06 01:30



Прав си, до човека е... Ако някой в продължение на години е живял, за да свързва двата края, и 2 000 поунда ще му сторят много, ако успее да ги спести за 3 месеца в УК...той толкова не може да спести и за 15 години в БГ...дано има повече хора, които да успяват да се съхранят такива каквито са, без значение колко материалното им положение се е подобрило. Учихме един разказ в училище едно време - пази боже сляпо да прогледа - аз тогава много не разбрах смисъла, бях малко тъпичка в 4 клас, ама сега нагледно се запознавам примери, на които това заглавие подобава.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано18.07.06 01:44



Като въпросът не е за ябълките, а за нещо друго, защо не питаш направо, а го усукваш със стари вицове от началното училище. Или още не си разбрала какво е искал да каже Дядо Вазов в "Пази боже...? Ммм...

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано18.07.06 10:19



по-качествена храна от домашната няма. Въпреки че българи емигранти били наскоро в БГ казаха, че вече и плодовете и зеленчуците в БГ не са това, което бяха - станали като западните. А за 100 те години - приятел датчанин беше в БГ сега лятото. Обиколил БГ селата и каза, че там живеят както в Дания живеели преди 100 години. В градовете били само 30 години назад - визираше Бургас по-конкретно





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: пeпo]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано18.07.06 16:07



Ти като нямаш мнение по въпроса,не пиши неща, които нямат връзка с него.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано18.07.06 16:24



имам мнение аз. А то е - аман от самозвани народопсихолози без завършено основно образование. Пази боже сляпо да прогледа.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: пeпo]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано18.07.06 19:17



А ти откаде знаеш какво ми е образованието - то сигурно е доста по-високо от твоето, защото един образован човек не блещи такива простотии...не разбрах с какво провокирах тая неприязън....има други два постинга за злобата, ти си красноречив пример и бих те онагледила, за да им стане на хората по-ясно как се проявява ненавистта и всички долни чувства у някои българи!



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано18.07.06 19:31



Като стана въпрос за неприязън и простотии, надявам се ти пък можеш да обясниш какво е провокирало ей това:

В отговор на:


Иначе аз си мисля, че един българин лесно ще намери приложение на 1 тон ябълки:
ще хапне колкото може, може и някой буркан направи, ама останалите 990 лкила ябълки ще ги наръфа до една, само и само никой друг да неможе да хапне!



Баща си ли си виждала така да прави?

А за образованието ти съдя по това, че така и не можа да кажеш за основната идея предадена от Вазов в "Пази боже сляпо да прогледа".

това, което е било вече няма да го бъде

Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: пeпo]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано18.07.06 19:42



Това е в кръга на шегата, изобщо не слагам цял народ под един знаменател! Въпросът е зададен с настроение, а не с цел да слага табели на хората...Приеми, че темата е несериозна и не е нужно голямо задълбочаване, за да разбереш смисъла, защото смисъл на въпроса ми придавате вие с вашите отговори. Аз съм толкова добронамерен човек, но явно съм проста, защото не разбирам как провокирах тия меко казано критични отговори от твоя страна...



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано18.07.06 19:46



И престани да изземаш функцията на модераторите, зашото не ти приляга на стила на писане.





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано18.07.06 20:01



но явно съм проста, защото не разбирам как провокирах тия меко казано критични отговори от твоя страна...
но в човека

Никога няма да разбереш, ако се опитваш да намериш логичен отговор. Ще се наложи да приемеш, че на някои хора озобщо не им е нужна причина да злобеят и простеят.Както вече стана дума това си е заложено по начало в някои индивиди. Особено пък най ти пепо не питай що те обижда. Отдавна го следя и той действително е нагледен пример за българска злоба. Той като усети, че някой го превъзхожда и бърза да избие някое и друго комплескче опитвайки се да го убеди колко е тъп.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано18.07.06 20:39



Понеже виждам в теб някакви зачатъци на разумно поведение, ще ти дам три съвсем приятелски съвета:
- престани да изземваш функцията на модераторите, като ми казваш как да пиша и какво да не изземвам. Това е обида към тях - модераторите.
- когато цитираш някакво произведение и обявяваш това в нета, добре е да си го прочела поне веднъж и да имаш поне бледа представа какво и кой. Иначе изпадаш в много неловки ситуации и има опасност изобщо да не те вземат на сериозно.
- ако имаш странно чувство за хумор, не трябва да се сърдиш на другите е не го разбират. Просто приеми е и те имат подобен странен хумор.



това, което е било вече няма да го бъде

Тема скивАхте ли!!!нови [re: NikiFin]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано18.07.06 20:44



Най-хитовата личност в нета ме следи отдавна и си води записки.



това, което е било вече няма да го бъде

Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: NikiFin]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано18.07.06 22:01



Аз го усещам, че се влюбва в мен, но го е срам да си признае и затова ме критикува, ама аз ще го излекувам!

аз му гледах на боб днеска и имам усещане, че не е лош човек, ама явно има лоши примери около себе си



Тема Re: скивАхте ли!!!нови [re: пeпo]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано18.07.06 23:56



не си водя записки, съжалявам. И следя съм го казала образно. Изобщо не те следя. Просто по навик чета постовете отправени към мен и твоят ник често фигурира в списъка. Кво да правя като помня всякакви излишни неща





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано20.07.06 23:27



Българинът ще си направи компоти и ракия.

Що да дели с ближния? Пък и ближният не ще му ги купи, та остават само компотите.





Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Авторzzfe (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 02:18



Abe hora, kakvo ste se hvanali za tezi bezumni temi?
Kade ia vidiahte tazi zlioba i zavist? Az ne sam vidial v tozi ili koito i da e bilo drug klub takiva nesta.
MrN ne obobstaval, a govorel po princip che emigriralite balgari bile zlobari i zavstnici, ti se opitvash da me ubedish che balgarina stial bil da naede iabalkite samo zastoto bil balgarin. Izobsto kakvo vi stava?
I tolkova li ne mozete da nparavite razlika mezdu zavistta, omrazata i razdraznenieto ot prostotiata ili prostotiite na drugi, koito sa doshli tuka da se ebavat? Zasto niakoi hora si misliat che napadkite zadalzitelno sa porodeni ot omraza ili zavist?
Abe kakvo vi stava?

Ne razbrahte li che Nikito ili se opitva da se ebava ili naistina e mnogo prosta. Kakvato i da e istinata mene lichno malko me interesuva. I v dvata sluchaia niamam namerenie da se vrazvam na prostotiite i.

I sega da otgovoria i na temata da ne kazat che ne sam pisal po neia.
Ta na tozi balgarin kato mu popadnat ton iabalki moze da napravi samo dve nsta:
Ili ste napravi nesto koeto veche e praveno ot niakoi drug ili ste napravi nesto, koeto nikoi drug ne e pravil. V parvia sluchai popada v grupata na obiknovennite hora. Vyv vtoria ste se prichisli kam grupata na geniite ili na idiotite, v zavisiomost ot rezultata.
Znachi ima tri grupi hora: genii, idioti i obiknovenni choveci. Ostaviam na pusnalia temata kompetent po nacionalnostnite cherti da izgradi vrazka mezdu nacionalnata prinadleznost na choveka s iabalkite i trite grupi hora.
Derzai.
***********************************************************
Абе хора, какво сте се хванали за тези безумни теми?
Къде я видяхте тази злоба и завист? Аз не съм видял в този или които и да е било друг клуб такива неща.
МрН не обобщавал, а говорел по принцип че емигриралите българи били злобари и завстници, ти се опитваш да ме убедиш че българина щял бил да наяде ябълките само защото бил българин. Изобщо какво ви става?
И толкова ли не можете да направите разлика между завистта, омразата и раздразнението от простотията или простотиите на други, които са дошли тука да се ебават? Защо някои хора си мислят че нападките задължително са породени от омраза или завист?
Абе какво ви става?

Не разбрахте ли че Никито или се опитва да се ебава или наистина е много проста. Каквато и да е истината мене лично малко ме интересува. И в двата случая нямам намерение да се връзвам на простотиите и.

И сега да отговоря и на темата да не кажат че не съм писал по нея.
Та на този българин като му попаднат тон ябълки може да направи само две нста:
Или сте направи нещо което вече е правено от някой друг или сте направи нещо, което никoй друг не е правил. В първия случаи попада в групата на обикновенните хора. Във втория сте се причисли към групата на гениите или на идиотите, в зависиомост от резултата.
Значи има три групи хора: гении, идиоти и обикновенни човеци. Оставям на пусналя темата компетент по националностните черти да изгради връзка между националната принадлежност на човека с ябълките и трите групи хора.
Дерзай.




Редактирано от Бapбapeлa на 21.07.06 23:55.



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: zzfe]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано21.07.06 18:53



Ей такъв отговор исках да получа....не съм се замисляла за простотията,ама май тя ще да е основния паразит...брей...ти сега ме хвърли в нови разсъждения...аз имам и друго мнение, че много хора няма какво да правят по цял ден и затова убиват времето във форума...ти какво мислиш?



Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Авторzzfe (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 19:56



Bih ti napisal kakvo mislia po vaprosa za svobodnoto vreme na horata i do kolko obsazdaneto mu po forumite e tvoia rabota, no steshe da se nalozi moderatorite da go iztriat (s pravo).



Тема Re: Много важен въпрос-превод!!!нови [re: zzfe]  
АвторPasserby (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 22:26



Абе хора, какво сте се хванали за тези безумни теми?
Къде я видяхте тази злоба и завист? Аз не съм видял в този или които и да е било друг клуб такива неща.
МрН не обобщавал, а говорел по принцип че емигриралите българи бил злобари и завистници, ти се опитваш да ме убедиш че българина щял да наеде ябълките само защото бил българин. Изобщо какво ви става?
И толкова ли не можете да нпаравите разлика между завистта, омразата и раздразнението от простотията или простотиите на други, които са дошли тука да се ебават? Защо някои хора си мислят че нападките задължително са породени от омраза или завист?
Абе какво ви става?

Не разбрахте ли че Никито или се опитва да се ебава или наистина е много проста. Каквато и да е истината мене лично малко ме интересува. И в двата случая нямам намерение да се връзвам на простотиите и.

И сега да отговоря и на темата да не кажат че не съм писал по нея.
Та на този българин като му попаднат тон ябълки може да направи само две неща:
Или сте направи нещо което вече е правено от някой друг или сте направи нещо, което никoй друг не е правил. В първия случаи попада в групата на обикновенните хора. Във втория ще се причисли към групата на гениите или на идиотите, в зависиомост от резултата.
Значи има три групи хора: гении, идиоти и обикновенни човеци. Оставям на пусналя темата компетент по националностните черти да изгради връзка между националната принадлежност на човека с ябълките и трите групи хора.
Дерзай.







Тема За КРЕДОР.......!нови [re: zzfe]  
АвторPasserby (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 22:36



Хора,Българи,измъчих се докато изчета някой теми в този клуб!
Сайта в който влизате поддържа Кредор-програма която ви помага да пишете на кирилица без да ви се налага да качвате нищо в компютъра си!

Възползайте се и пишете на БЪЛГАРСКИ това че сте в чужбина не е оправдание всичките сме там!

А сега по темата!
Нямам идея какво би направил българина,но мисля че би ги продал и би почерпил приятели с спечеленото,но че има злоба и завист има но не тук в клубовете а в България,но ги разбирам хората не всеки може да се измъкне от България а някой от нас не биха оцелели на живота в България при стандарта който имат повечето хора там при минимална заплата от 165 лева.....!
Така че не съди за да не бъдеш съден!
Успех с Кредор!



Тема Re: За КРЕДОР.......!нови [re: Passerby]  
Авторzzfe (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 23:33



Нищо общо с чужбината. Просто ако не ползвам кредора компа ми понякога крашва като опитам да превключа на кирилица, а Кредора не работи в операта, затова и така се получи. Иначе и аз предпочитам да пиша и чета кирилица.
А може би е време да погледна защо кирилизацията ми не работи като хората.





Тема Re: За КРЕДОР.......!нови [re: zzfe]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано21.07.06 23:51



няма значение дали ще пишеш на латиница или на кирилица. по този въпрос сме се разбрали- такова изискване особено във форум , в който пишат юзъри от чужбина - няма да има.



Тема Re: За КРЕДОР.......!нови [re: zzfe]  
Автор Passerby (Slider)
Публикувано22.07.06 19:23



Извинен си слънце!
Щом не работи в опера,няма проблем няма до объркваме системите я!

Желая ти много приятни събота и неделя!

Усмивки от островчето!



Reflection for the web!

Тема Re: За КРЕДОР.......!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Passerby (Slider)
Публикувано22.07.06 19:25



Просто изразих мнение наистина е трудно да се чете така!

Не исках да обиждам никого опитах се да помогна, как си се нахъсала само......усмивки!



Reflection for the web!

Тема Re: Много важен въпрос!!!нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор rumzais (непознат )
Публикувано25.07.06 21:22



Аз намерих това:
Попитали англичанина какво ще направи, ако има един чувал с ябълки. Той отговорил:
- Ще ги раздам на сто английски деца!
Попитали французина какво ще направи, ако има един чувал с ябълки. Той отговорил:
- Ще ги раздам на сто красиви френски момичета!
Попитали българина какво ще направи, ако има един чувал с ябълки. Той отговорил:
- Ще ям изям колкото мога, а тези които не мога да изям ще ги нахапя - никой да не ги яде!

в www.gbg.bg- най-най-популярни вицове побликувано на 19.07.2006 от
vega9




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.