Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема глей квонови [re: пeпo]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано17.07.06 09:28



не знам и не ме интересува от кога не си писал в клуба, къде по света си обикалял реално и в сънищата ти и на колко езика сънуваш. Изключително прост си и колкото по-дълги постинги пишеш толкова повече ти личи простототията, да не говорим, че никой не ти ги чете. Всички ще се радваме да се разкараш веднъж завинаги. Ае.

Редактирано от NikiFin на 17.07.06 09:32.



Тема Re: добавканови [re: пeпo]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 10:16



Драги Пепо, дълбоко ме впечатли желанието ти да дадеш отговор по темата и най-вече времето в което си пуснал отговора си-виждам че си отделил от безценното си време за сън,за да дадеш своят-макар и скромен- принос към тази тема. Багодарско.
Сега да ти отговоря на добавката - Смятам че едва ли някъде по света би могъл да се появи подобен постинг по отношение на друга нация. И то забележете, пуснат не от подлудяла от скука домакиня, а от МОДЕРАТОРЪТ на "Българи в чужбина". Не мога да си представя в примерно холандски форум за експатрати, а има много такива, модераторът да им пусне тема -"По рождение ли са злобни холандците, или като напуснат Холандия стават такива". Не, това решително не би могло да се случи!!!


Извинявай, но ти явно или не искаш да схванеш за какво става въпрос в темата-- или си влязъл тук за да докажеш набюденията ми че българина -емигрант в голямата си част е един злобен индивид. Ти какво искаш да напиша в български форум- Злобата в Папуа-Нова Гвинея -емигрантите ???? Наблюденията ми са за определен -български- форум, наблюденията ми са от пишещит в нет българи, така че питам дали при тях злобата се появява след емигрирането. Никъде, ама никъде- това сигурно си го пропуснал поради късният час на писане на отговора ти, май не си разбрал темата добре- никъде аз не казвам че САМО и ЕДИНСТВЕНО българите са такива,както и не определям злобата като типична българска черта. Имам чувството че ти упорито се опитваш да докажеш правотата на темата ми- че повечето хора ( да не конкретизирам - българи - Еййй, ако има некой от Патагония или от некой затънтен остров-да се обади-да не го пропуснем) пишещи тук са злобни.

Редактирано от Mr.N на 17.07.06 10:21.



Тема Re: -нови [re: пeпo]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 10:19



Сега да ти отговоря и на тази тема- Кво ти пука всъщност? Нали си имаш сресан клуб? Гледай си го!
- Гледам си го. А ти като не си доволен,какво правиш тук???? Имаш право на избор, аз никого не карам насила да пише тук?



Тема Re:въпроснови [re: Mr.N]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано17.07.06 12:54



Коментар по темата,моля, а не да се коментира модератора.

Редактирано от Mr.N на 17.07.06 17:17.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано17.07.06 13:02



Злобата у човек не се формира при емиграцията му.

Поначало у човек са 'заложени' всички емоции , друг въпрос е кои от тях ще развие и проявява. Неслучайно са важни първите 7 години и семейната среда, в която се е родил и израстнал човек.

Може би неоправданите очаквания и желания изваждат при някои емигранти на бял свят тази емоция. Несправянето и неудовлетвореността от действителността поражда агресия , която се превръща понякога в злоба .



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано17.07.06 13:07



chakaj malko spri s tova oboshtavane
ne samo bylgari emigrirat
za wseki e razlichno
zavisi ot socialen status, socialna sreda w koqto jivee, realizaciq emocionalana i profesionalna......
Tezi oboshteniq sa priznak na nasaden nihilizym
koeto moje da se kaje che e bylgarska cherta


stiga ste oboshtavali bylgarite sa takiva i takiva

Ik heb liefde bedacht

Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Amilia]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано17.07.06 13:20



Амилия, какви те прихващат пак.

Няма такова нещо- човек като емигрира и озлобява. Ако човек е склонен да проявява злоба- той ще я проявява и в България и извън България.

Всеки човек се ражда с всички емоции , какво във всеки човек са заложени всички болести . Друг въпрос е КОИ от тях ще развие. А това зависи от твоето socialen status, socialna sreda w koqto jivee, realizaciq emocionalana i profesionalna. Никого не 'оперират' преди да се е родил от някоя и друга емоция.

Къде виждаш тук нихилизъм ?



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Бapбapeлa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 14:12



признавам че трактовката ти е доста по-умела. В известна степен също е похвален инстинкта да "заметеш" след оакалото се другарче. "Team-effort" както му викат.
Темата откъде се поражда злабата у отделни индивиди е неизчерпаема. Сигурно един от определящите фактори е както казваш домашното възпитание, друг - чувството за неудовлетвореност. Това чувство може да провокира от различни обстоятелства. Едни са мислели че извън Бг парите са по дърветата, обаче емигрирали и разбрали че не е така. Други цял цивот живели в един и същи град или село и изпитват неосъзната неудовлетвореност от факта. Трети ги назначили за шефове на клуб, а клуба взел че западнал. Други пък смятали че като построят хотел в Слънчев бряг срещу бензиностанцията, той ще се напълни с пребогати чужденци, които да ги замерват с пачки, то пък не станало така, а съвсем необратно. Идеята ми е че човек може да е неудовлетворен и без да помръдва от мястото си, а и както виждаме и от другата страна на Земята.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано17.07.06 14:45



nishto ne me prihvashta
tova koeto se opitvam da ti kaja e, che zloba i zavist ne se opredelqt po etnicheska prinadlejnost
tova e
ne moje da klasificirash edi koi si sa zlobni i zavistlivi, samo zashtoto prinadlejat kym opredelna etnicheska grupa ili naciq.......
sega po qsno li e?



Ik heb liefde bedacht

Тема Re: добавка [re: пeпo]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 15:42



Стига плю, бе! Глей си в твойта паница! Много е хубав постинга...пък теб като та е яд, че не можеш да напишеш хубав постинг, стига си завиждал на другите, че имат повече мозък, ами вземи рпимер от тях...ейййй, Mr.N, аз мисля, че задаваш реторичен въпрос, на който току що получи потвърждение от този пепо....
А по темата да кажа - срещала съм българи които живеят извън БГ повече от 15, 20 години...те не са обременени от трудните периоди в БГ....ами мога да ви кажа, че манталитетът ми е съвсем друг...те тия хора са толкова благородни..ако не говорят БГ, ще кажеш, че не са българи..... не знам дали е общовалидно, но такива са моите наблюдения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.