Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Злобата в българина-емигрант-  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано16.07.06 12:20



Злобата в българина-емигрант към другите- вродена ли е,или се придобива след емигрирането? Не говоря за единични случаи, а по принцип.
Поводът за темата са многобройните теми посветени само на една личност в клуб БвЕ - в които теми най-многобройни са нерегистрираните участници.
Та въпросът ми е-тази злоба нещо като заразна болест ли е, или е изключение,което по някакво странно съвпадение виждаме събрано на едно място- в един клуб,насочена срещу една и съща личност?
Може би е по-лесно да обсъждаме другите , отколкото да обсъждаме теми, интересни за живеещите в чужбина българи?
Тук не искам да оправдавам нито една от страните. Поне да се нападаха различни личности-разбирам, но само една личност, и то в продължение на месеци и години, бе мааму стара-не ви ли омръзна?

Прилича ми на развален грамофон- игличката е зациклила на едно място-плочата се върти и всеки път едно и също чуваме

Редактирано от Mr.N на 16.07.06 13:00.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор ludata_amazonka (величествената)
Публикувано16.07.06 13:26



Ама то ако българина не завижда , не прави мръсотии "приятелите " си, и не се напива ама то тогава няма да е българин.

Ако не сме ние щеше да е много скучно в чужбина. Аз затова все повтаям че ако влезем в ЕС и той ще се разпадне. Айде наздраве за Българите и България!!!



Тема ти сега и теб ли искат да те почнатнови [re: Mr.N]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано16.07.06 13:43



няма да посмеят щото си модератор. Точно поради това няма и да пишат тук. Да я беше пуснал в БвЕ - там щеше да се радва на по-голям успех



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано16.07.06 16:51



Съгласна съм с мнението, има много малко хора, готови да помогнат с инфо или каквото и да е...нали затова е форум, за да се обменя полезно инфо, а не обиди...Направих 2 постинга, един за полезен сайт за работа в УК gumtree.com - отгороворът беше " ти пък ква си там, кво работиш и колко пари взимаш, та да ни даваш направление в живота..." и другият постинаг за сайт, от който може да се гледа БТВ - neterra.net с нагласата да послужи на някой, който го интересува...и по тази тема ме оплюха...След като влезем в ЕС омразата и завистта няма да намалеят, колкото и добре да живеем, защото ще ви кажа булгарите какви са:
Не е достатъчно аз да съм добре, трябва Вуте да е зле, та да съм щастлив.
Мога само да поздравя Philo-sophia, защото тя е един от малкото доброжелателни хора в този форум - пример, че можем да бъдем по-човечни един към друг.



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано16.07.06 17:10



там "успеха" ми е ясен

, нарочно пуснах темата тук, за да се види дали ще има някакви смислени отговори. В другият клуб резултатът ми е предварително ясен и без да пускам тема



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 20:26



> Злобата в българина-емигрант към другите- вродена ли е,или се придобива след
> емигрирането?

Не мисля, че българите в чужбина се различават по нещо от тези, живеещи в България.

> Поне да се нападаха различни личности-разбирам, но само една личност, и то в
> продължение на месеци и години, бе мааму стара-не ви ли омръзна?

Изобщо не се учудвам, че се напада една и съща личност. Ако си помислиш малко, сигурен съм, че се се сетиш и сам защо нападат точно нея, а не например мен. :)

От мнението ти съдя, че смяташ, че подобно държание е някак си присъщо само на българите и то емигранти. Искам да те уверя, че това не е вярно :) Жена ми чете селския форум на едно от местата където живяхме доскоро -- мненията не се различават много от тези тук. Мнозинството от хората живеещи там са американци поне от 3-4 поколения.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: l]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано16.07.06 23:07



Изобщо не се учудвам, че се напада една и съща личност. Ако си помислиш малко, сигурен съм, че се се сетиш и сам защо нападат точно нея, а не например мен. :)

Ми ти и за нападане не ставаш - толкова си скучен и загубен. Пробаш се да ме нападаш ама винаги биваш поставян на мястото си и се отказваш. Кога ли ще се откажеш завинаги. То се е видяло, че няма да се засрамиш да те правят на гъз, ама поне да ти писне...
Иначе потвърждаваш идеално теорията за злобния българин - поздравления - истински българин си и ти личи от далече





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: NikiFin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 00:45



*yawn* всички виждат кой е поставян на място -- най-вече голямата специалистка по икономика, физика и политика :)



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 02:39



В отговор на:

Злобата в българина-емигрант към другите- вродена ли е,или се придобива след емигрирането?



И на мен ми е чудно как и кога. Ти нали си българин и емигрант. Злобата си кога я придоби? След като емигрира или така си се родил – злобен?
В отговор на:

Не говоря за единични случаи, а по принцип. Поводът за темата са многобройните теми посветени само на една личност в клуб БвЕ - в които теми най-многобройни са нерегистрираните участници.



Като стана въпрос за “въпросната личнст”, чиито говорител май се явяваш, можеш да ни осветлиш и по въпроса за нейната злоба, как и кога.
В отговор на:

Та въпросът ми е-тази злоба нещо като заразна болест ли е, или е изключение,което по някакво странно съвпадение виждаме събрано на едно място- в един клуб,насочена срещу една и съща личност?



Това не е никакъв въпрос, а най-чист отговор. След като е концентрирано на едно място и пр. вече година – опасност от зараза няма. Лично моето мнение е че госпожата явно скучае и търси внимание. По начало тя тръгна с провокативно-налудничавите постинги и така се завъртя играта. Сега просто хората и правят услуга като удовлетворяват потребностите и от общувате. Един вид хуманитарна мисия. Бъди и ти хуманист и не пречи на благородното начинание. Аз за съжаление след някои последни и не толкова развития съм решил да концентрирам усилията си в други надявам се по-перспективни направления.
В отговор на:

Може би е по-лесно да обсъждаме другите , отколкото да обсъждаме теми, интересни за живеещите в чужбина българи?



искаш да кажеш интересни за злобарите. Абе... мани ги тия... да се гътват!
В отговор на:

Тук не искам да оправдавам нито една от страните. Поне да се нападаха различни личности-разбирам, но само една личност, и то в продължение на месеци и години, бе мааму стара-не ви ли омръзна?



Доста личности се нападаха и се нападат, странно че си концентрирн в “довереницата си” си пропуснал да го забележиш, не всъщност не е странно. Повечето очевидно не разполагат с неограничения времеви ресурс и са се оттеглили.
В отговор на:

Прилича ми на развален грамофон- игличката е зациклила на едно място-плочата се върти и всеки път едно и също чуваме



Кво ти пука всъщност? Нали си имаш сресан клуб? Гледай си го!

това, което е било вече няма да го бъде

Тема добавканови [re: Mr.N]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 03:23



Не съм писал отдавна в този клуб и искам да обясня как така изведнъж се появиха тази и предишната реакции.
Бях провокиран от фрапантният гьонсуратлък във водещия постинг в темата. От отдавна съм извън БГ, общувам с всякакви хора, зяпам нета на разни езици и пр. Смятам че едва ли някъде по света би могъл да се появи подобен постинг по отношение на друга нация. И то забележете, пуснат не от подлудяла от скука домакиня, а от МОДЕРАТОРЪТ на "Българи в чужбина". Не мога да си представя в примерно холандски форум за експатрати, а има много такива, модераторът да им пусне тема -"По рождение ли са злобни холандците, или като напуснат Холандия стават такива". Не, това решително не би могло да се случи!!!
Смятам че има нещо дълбоко сбъркано в българите, като такива, а в частност в клубовете на Дир.бг и МрН, което прави възможна появата на подобни постинги пуснати от длъжностни лица.
Предлагам поради своята уникалност, постинга за злобните емигранти-българи да се закове като пета фиксирана тема в клуба.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема глей квонови [re: пeпo]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано17.07.06 09:28



не знам и не ме интересува от кога не си писал в клуба, къде по света си обикалял реално и в сънищата ти и на колко езика сънуваш. Изключително прост си и колкото по-дълги постинги пишеш толкова повече ти личи простототията, да не говорим, че никой не ти ги чете. Всички ще се радваме да се разкараш веднъж завинаги. Ае.

Редактирано от NikiFin на 17.07.06 09:32.



Тема Re: добавканови [re: пeпo]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 10:16



Драги Пепо, дълбоко ме впечатли желанието ти да дадеш отговор по темата и най-вече времето в което си пуснал отговора си-виждам че си отделил от безценното си време за сън,за да дадеш своят-макар и скромен- принос към тази тема. Багодарско.
Сега да ти отговоря на добавката - Смятам че едва ли някъде по света би могъл да се появи подобен постинг по отношение на друга нация. И то забележете, пуснат не от подлудяла от скука домакиня, а от МОДЕРАТОРЪТ на "Българи в чужбина". Не мога да си представя в примерно холандски форум за експатрати, а има много такива, модераторът да им пусне тема -"По рождение ли са злобни холандците, или като напуснат Холандия стават такива". Не, това решително не би могло да се случи!!!


Извинявай, но ти явно или не искаш да схванеш за какво става въпрос в темата-- или си влязъл тук за да докажеш набюденията ми че българина -емигрант в голямата си част е един злобен индивид. Ти какво искаш да напиша в български форум- Злобата в Папуа-Нова Гвинея -емигрантите ???? Наблюденията ми са за определен -български- форум, наблюденията ми са от пишещит в нет българи, така че питам дали при тях злобата се появява след емигрирането. Никъде, ама никъде- това сигурно си го пропуснал поради късният час на писане на отговора ти, май не си разбрал темата добре- никъде аз не казвам че САМО и ЕДИНСТВЕНО българите са такива,както и не определям злобата като типична българска черта. Имам чувството че ти упорито се опитваш да докажеш правотата на темата ми- че повечето хора ( да не конкретизирам - българи - Еййй, ако има некой от Патагония или от некой затънтен остров-да се обади-да не го пропуснем) пишещи тук са злобни.

Редактирано от Mr.N на 17.07.06 10:21.



Тема Re: -нови [re: пeпo]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 10:19



Сега да ти отговоря и на тази тема- Кво ти пука всъщност? Нали си имаш сресан клуб? Гледай си го!
- Гледам си го. А ти като не си доволен,какво правиш тук???? Имаш право на избор, аз никого не карам насила да пише тук?



Тема Re:въпроснови [re: Mr.N]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано17.07.06 12:54



Коментар по темата,моля, а не да се коментира модератора.

Редактирано от Mr.N на 17.07.06 17:17.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано17.07.06 13:02



Злобата у човек не се формира при емиграцията му.

Поначало у човек са 'заложени' всички емоции , друг въпрос е кои от тях ще развие и проявява. Неслучайно са важни първите 7 години и семейната среда, в която се е родил и израстнал човек.

Може би неоправданите очаквания и желания изваждат при някои емигранти на бял свят тази емоция. Несправянето и неудовлетвореността от действителността поражда агресия , която се превръща понякога в злоба .



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано17.07.06 13:07



chakaj malko spri s tova oboshtavane
ne samo bylgari emigrirat
za wseki e razlichno
zavisi ot socialen status, socialna sreda w koqto jivee, realizaciq emocionalana i profesionalna......
Tezi oboshteniq sa priznak na nasaden nihilizym
koeto moje da se kaje che e bylgarska cherta


stiga ste oboshtavali bylgarite sa takiva i takiva

Ik heb liefde bedacht

Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Amilia]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано17.07.06 13:20



Амилия, какви те прихващат пак.

Няма такова нещо- човек като емигрира и озлобява. Ако човек е склонен да проявява злоба- той ще я проявява и в България и извън България.

Всеки човек се ражда с всички емоции , какво във всеки човек са заложени всички болести . Друг въпрос е КОИ от тях ще развие. А това зависи от твоето socialen status, socialna sreda w koqto jivee, realizaciq emocionalana i profesionalna. Никого не 'оперират' преди да се е родил от някоя и друга емоция.

Къде виждаш тук нихилизъм ?



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Бapбapeлa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 14:12



признавам че трактовката ти е доста по-умела. В известна степен също е похвален инстинкта да "заметеш" след оакалото се другарче. "Team-effort" както му викат.
Темата откъде се поражда злабата у отделни индивиди е неизчерпаема. Сигурно един от определящите фактори е както казваш домашното възпитание, друг - чувството за неудовлетвореност. Това чувство може да провокира от различни обстоятелства. Едни са мислели че извън Бг парите са по дърветата, обаче емигрирали и разбрали че не е така. Други цял цивот живели в един и същи град или село и изпитват неосъзната неудовлетвореност от факта. Трети ги назначили за шефове на клуб, а клуба взел че западнал. Други пък смятали че като построят хотел в Слънчев бряг срещу бензиностанцията, той ще се напълни с пребогати чужденци, които да ги замерват с пачки, то пък не станало така, а съвсем необратно. Идеята ми е че човек може да е неудовлетворен и без да помръдва от мястото си, а и както виждаме и от другата страна на Земята.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано17.07.06 14:45



nishto ne me prihvashta
tova koeto se opitvam da ti kaja e, che zloba i zavist ne se opredelqt po etnicheska prinadlejnost
tova e
ne moje da klasificirash edi koi si sa zlobni i zavistlivi, samo zashtoto prinadlejat kym opredelna etnicheska grupa ili naciq.......
sega po qsno li e?



Ik heb liefde bedacht

Тема Re: добавканови [re: пeпo]  
Автор bobena6u6ulka (tarator4e)
Публикувано17.07.06 15:42



Стига плю, бе! Глей си в твойта паница! Много е хубав постинга...пък теб като та е яд, че не можеш да напишеш хубав постинг, стига си завиждал на другите, че имат повече мозък, ами вземи рпимер от тях...ейййй, Mr.N, аз мисля, че задаваш реторичен въпрос, на който току що получи потвърждение от този пепо....
А по темата да кажа - срещала съм българи които живеят извън БГ повече от 15, 20 години...те не са обременени от трудните периоди в БГ....ами мога да ви кажа, че манталитетът ми е съвсем друг...те тия хора са толкова благородни..ако не говорят БГ, ще кажеш, че не са българи..... не знам дали е общовалидно, но такива са моите наблюдения.



Тема Re:нови [re: l]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 17:15



От мнението ти съдя, че смяташ, че подобно държание е някак си присъщо само на българите и то емигранти. Искам да те уверя, че това не е вярно :) - съгласен съм с теб и се извинявам,ако мнението ми е прозвучало по този начин-нямах това предвид. Озаглавих темата така,защото тук пишат само българи, поне друга националност не съм срещнал още.



Тема Re:нови [re: bobena6u6ulka]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 17:27



Радвам се че си схванала темата правилно-въпросът бе зададен от българин към българи,за да се получат отговори от българи, въпросът е риторичен по отношение на национална принадлежност. Ако форума бе за братятя румънци например, щях да я озаглавя за тях, но форума е български, и затова и написах българи-емигранти. Не ме интересуват жителите на Ямайка примерно като емигрират в Англия,дали са злобни или не, защото едва ли някой от тях говори и разбира български и би си направил труда да чете тук в този клуб.
Но си права за някои индивиди тук- потвърждават съмнненията ми че тук са се събрали повечко от хората , към които съдбата явно не е била благосклонна и сега се опитват да използват клубовете като отдушник. Аз например много бих се радвал ако някой изтормозен сънародник или сънародничка влезе тук в клубовете, тегли ми една майна и после да му/и олекне на душата

- бих бил щастлив,ако знам че съм допринесъл за подобряване на душевното спокойствие на някой изтерзан и озлобен клубар.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор Privee (непознат)
Публикувано17.07.06 18:05



пепо май вече ти е казал как стоят нещата. Тази жена - НикиФин - е болна и Интернет и е дал достъп до хора, с които да общува по единствения начин, по който тя умее - като обижда и ругае. Не можеш да съдиш някой друг, че тя ляга както сама си е постлала. От такъв патологичен случай не е коректно да правиш изводи за всички българи.



Тема Re: добавканови [re: bobena6u6ulka]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано17.07.06 18:19



Не плюя и нямам изобщо никакъв шанс, защото бледнея пред професионалисти

. Обвиняването на събеседника в собствените си грехове с цел да го увлечеш в безумни разговори е известна техника. Практикува се обикновенно от хора, които възприемат като комплимент израза "не можеш да познаеш че са българи".
Нямам никаква представа откъде може да ми попадне тон ябълки, но ако това се случи ще ми създаде проблеми. Не ям и не предлагам на близки храни с неустановен произход. Навярно ще се обадя на общината да пратят някой по-голям биологичен контейнер за да откарат ябълките в градската централа за ферментация и биогаз.

това, което е било вече няма да го бъде

Тема Re:нови [re: Privee]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано17.07.06 18:49



Добре дошла обратно в клуба и честит нов ник


Ти този израз прочете ли внималено от темата ми,за да видиш че не съм правил изводи за всички българи? Та въпросът ми е-тази злоба нещо като заразна болест ли е, или е изключение



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 17:58



В клуба пишат и много българи, живеещи в България. Тях защо ги изключваш от въпроса ти. Не виждам голяма разлика в "злобността" на пишещите от България и тези извън нея.

Но да се върнем на темата, ти като българин и емигрант би ли обяснил кога се появи злобата ти -- преди или след като емигрира? Обещавам веднага след твоя отговор да кажа и аз за моята злоба :)



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 18:02



"... съдбата не била благосклонна ..." бла-бла-бла

Ако си чел автобиографията на Самюел Клеменс може би си спомняш, че казва, че когато се ядосал, веднага излизал от къщи и отивал да си го изкара на някой извън къщата. Мислиш ли, че съдбата не е била благосклонна към него? :) Въпрос на темперамент е, както и на здрав разум. По добре е да си изкараш "злобата" на някой непознат (или поне не близък) отколкото на жената и децата.

Добре че е нямало някой Mr. N тогава който да държи речи за злобата на американските писатели :)



Тема Re:нови [re: l]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 18:30



Ми нали и аз това казвам-доволен съм, когато някой дойде тук,тегли ми една майна и се облекчи по този начин. А за здравият разум си прав,като казваш че е въпрос и на здрав разум. Темата ми бе продиктувана от нападките към НикиФин,ако не си разбрал за кого говорех в темата си. Та от нападките към нея от всичките в клуб БвЕ си мисля че там е място за сбирки на душевно неспокойни, разстроени индивиди



Редактирано от Mr.N на 19.07.06 18:32.



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор | (exit)
Публикувано19.07.06 18:34



> а от нападките към нея от всичките в клуб БвЕ си мисля че там е място за
> сбирки на душевно неспокойни, разстроени индивиди

Ти затова ли ходиш там? :)

П.П. Чакам отговор на въпроса кога се появи твоята злоба -- преди или след ... :)

Редактирано от | на 19.07.06 18:38.



Тема Re:нови [re: |]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 18:42



Амии, аз ходя там да прочета малко майтапи и бисери- и да си направя малко бъзик с некои анонимковци,дето нямат смелостта да си влезнат с никовете и да застанат зад мнението си.
В мен няма злоба, аз не мразя никого от пишещите тук, единствено мразя няколко етноса които населяват България, ама това е отделен въпрос





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор****** (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 18:46



Dosega ne mi se e slu4valo da sre6tna ozlobeni balgari-emigranti. Po-skoro obratnoto - niakoi balgari, jivee6ti v BG, proyaviavat zloba. Kazvam pak: NIAKOI.... v nikakv slu4ai ne moje da se obob6tava! Kakto e absolutno pogre6no da parvi6 generalni zaklu4enia, 4e balgarite-emigranti sa zlobni!!!



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор | (exit)
Публикувано19.07.06 18:50



> и да си направя малко бъзик с некои анонимковци,дето нямат смелостта да си
> влезнат с никовете и да застанат зад мнението си.

А какво мислиш, че правят хората с НикиФин? Дали и те не си правят бъзик като теб? Или твоето не е проява на злоба, само на другите? :)

Като стана въпрос за мнение, къде е _твоето_ мнение по който и да е въпрос. Каква полза има от писането ти регистриран след като не си дал лично мнение по никакъв въпрос?

П.П. И все още чакам да чуя кога се прояви твоята злоба ...

Редактирано от | на 19.07.06 18:51.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: ******]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 18:52



Влез в клуб Българи в Европа, прочети малко темите там и тогава ще ги срещнеш

. То не че и тук в този клуб няма такива, ама тук са по-малко , поради присъствието на модератори.
А що се отнася до опбобщаването, аз никъде и никога не съм обобщавал че ВСИчКИ българи емигранти са злобни.



Тема Re:нови [re: |]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 19:03



разликата е че тяхното си е направо обиди- не може да обиждаш така някого, дори и да не приемаш това което той/тя казва.
Моето мнение ще започна да го давам,когато клуба се поизчисти от тези,които влизат тук само за да се заяждат с модератора,без да участват в дискусиите. Ти също си в това число на чат-пат заяждащите се, вместо да коментираш темата, а не мен





Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор | (exit)
Публикувано19.07.06 19:14



> Моето мнение ще започна да го давам,когато клуба се поизчисти от
> тези,които влизат тук само за да се заяждат с модератора,без да участват в
> дискусиите.

Ще има да чакаш, това никога няма да стане. Признай си, че просто нямаш такова :)

> Ти също си в това число на чат-пат заяждащите се, вместо да коментираш
> темата, а не мен

Аз темата вече я изкоментирах, чакам да видя твоето мнение. Редно е задаващия въпроси да отговори първи.



Тема Re:нови [re: |]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано19.07.06 19:41



ясно е че мрН нас не ни харесва и чака да се махнем за да може с високоинтелектуални новопоявили се клубарки да бистри теми като тази как българите нахапват тон ябълки. Казано е - за нов бардак трябват нови...... муцуни.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re:нови [re: пeпo]  
Автор | (exit)
Публикувано19.07.06 19:49



Ами и ние не го харесваме, но пишем и мнения със съдържание. За разлика от него :)



Тема Re:нови [re: пeпo]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 19:55



Говориш си глупости, и си мислиш че некой ще ти повярва


Никой не те е канил,както и никой не те е гонил от клуба- ако искаш,пиши,ако не искаш-недей. Друг е въпроса ако влизаш само за да се дразниш с модераторите или не. Да ти припомням ли какво написа ти преди време?
Все пак, колкото и наивно да звучи, аз вярвам че избирането или не
на модератор не е резултат от тайни договорки, а резултат от ясно изразена воля на редовните участници в един клуб.
Така че ако е имало подобни опити за уговаряне, те са били неуместни.


Така че щом приемаш модераторство, недей постоянно да се заяждаш с модератора,амо си дискутирай темите и нека да видим тогава дали някой ще те трие или редактира или обижда . Пиши си разумно, прави си майтап където е подходящо и всичко ще е ОК



Тема Re:нови [re: |]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 19:58



Аз и не искам да ме харесваш, иначе тежко ми и горко,ако си наблизо и аз се наведа, току виж си ме заобичал

Аз искам противоположният пол да ме харесва, не мъже като теб



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор | (exit)
Публикувано19.07.06 21:16



Това опит за шега ли беше? Вземи се облекчи, намираш сексуален подтекст в съвсем несексуални изречения. :)



Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор Trilithium (Тrekkie)
Публикувано19.07.06 21:26



В отговор на:


Ми нали и аз това казвам-доволен съм, когато някой дойде тук,тегли ми една майна и се облекчи по този начин.




A защо триеш тези които ти теглят майните???
Нъл на добър самарянин се правиш или си противоречиш, обясни как точно става?!?!

Trilithium is also known as Dilithium

Тема Re:нови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано19.07.06 22:05



Охоо, Трилитиум, как сте по Америката?


Аз трия обиди в този клуб, в другият да си говорят каквото искат-тук не разрешавам да се смъква нивото на общуване



Тема Ееее Еньо недей така бе...........нови [re: Mr.N]  
Автор Trilithium (Тrekkie)
Публикувано19.07.06 22:14



Ееее Еньо недей така бе, в другият клуб и да искаш да триеш не можеш.

Ти употреби думата ТУК от което се подразбива БвЧ, от което пък се подразбира, че се се правел уж на отдушник и си давал на хората да ти кажат(псуват) каквото им е на сърцето по върпоса за мнението им за теб. Аз ти казвам, че си противоречиш и твърденията ти са неверни.



Trilithium is also known as Dilithium

Тема Re:нови [re: Mr.N]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано19.07.06 22:24



Би ли дал линк към този цитат та да видим и контекста? На това му викат прочел го както дявола чете евангелието. Наистина това е мнението ми, а именно твоето назначение не е станало по този начин, а в резултат на прикрити договорки.
Всъщност защо кой каквото и да каже, ти все мислиш че те чешат по модераторството? Може би "тук се крие един истеричен комплекс"?
Освен това не се притеснявай, присъствието ми е съвсем мимолетно. Каквото и да е, но сигурен съм че дори и не можеш да ме обвиниш в натрапничество.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: ******]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано20.07.06 09:42



интересна статистика - в клубовете бъка от злобни българи, а на живо - няма. Какво е обяснението на този факт, някой има ли идея?



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Privee]  
АвторN(drup kyt) (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 10:18



Bolna. bolna, drup gyt,
ako beshe na neini miasto dosega da si dal
fira i troskot da e poniknal na groba ti!
Nomer edno za otcelivane pri neobichaini uslovia,
kaka ti NIKI,
ima i drugi takiva kaki,
ama te sa po-tihi.
taka da se kaje, mnogo hora ia chetat i haresvat,
az pone pozbavam fenove na Niki i
ot vreme na vreme ia chetenm i se kefim.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: N(drup kyt)]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано22.07.06 12:14



Защо мислиш, че ми е толкова трудно. Като изключим посрещането на купчината гости за рождения ден на Давид, добре си живеем. Искаш ли малко снимки





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор2OO (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 13:44



spored men se pridobiva sled emigriraneto.
eto fakti-pristigam v evropa i ne poznavam nikoi.po4vam da tursja poznati i namiram takiva,sled koeto zapo4vat gostita s mn.wiski i bira.postepenno parite svurshvat i trjabva da se raboti.obikaljam bura i tem podobni i za radost namiram nisko platena ,no postojanna rabota(tezka).na moja prijatel ne mu se navezda,zashtoto i v bg ne se navezdashe.postepenno se zmogvam,ako moga taka da se izrazja,s drugi dumi kupuvam kushta ,hodja 2 puti v otpuska-zima i ljato igraj tenis,zenata fitnes ,dezata sledvat vishe,koeto struva sushto pari,amoja prijatel vse oshte ne mu se navesda i po4va da gleda v panizata na drugija.
eto taka se pridobiva zlobata v bai ganjo sled imigriraneto.da ne govorim za spezialisti s visoki dohodi.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: 2OO]  
Автордokтop (Нерегистриран)
Публикувано22.07.06 18:15



А като се събудиш има ли мокри вестници?



Тема Re:въпроснови [re: Amilia]  
Автор БaбaЦoцoлaнa (дебелана)
Публикувано25.07.06 19:09



Н-чо, щом си на показ, няма как да не бъдеш коментиран.
Излишно е да се коркаш.
Я да ни кажеш първо, на нас недочуващите - ти емигрант ли си и дали си злобен? Това е по темата. Щото как иначе ще си такъв спец по тия въпроси.

Поздрав най-сърдечен - Баба Цоцолана


Тема Re:въпроснови [re: БaбaЦoцoлaнa]  
Автор | (exit)
Публикувано25.07.06 19:49



Няма да ти отговори. :) Откакто започнах да му задавам същия въпрос на всяко негово злобно мнение, се покри и чака да забравим за темата му :)

Обаче аз съм не само злобен, но и злопаметен ;)

Редактирано от | на 25.07.06 19:56.



Тема Re:въпроснови [re: БaбaЦoцoлaнa]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано25.07.06 21:33



бабо Цоцолано, честит ти нов ник

, long time no see
ми да ти отговоря, бабе,щом питаш- емигрант съм и не съм злобен. Доволна ли си,бабке?



Тема Re:въпроснови [re: Mr.N]  
Автор | (exit)
Публикувано25.07.06 22:28



Хехе, защо пишеш злобни мнения тогава?



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.07.06 13:01



Щом си се произвел в открит адвокат на дремещата, как да те уважавам, обясни ми с няколко думи, моля?
Или и ти виждаш злоба там, където има само обикновено надсмиване над простотията на еманциПАТКАТА????

Прости ми, но не можах да се въздържа да не отбележа новия епитет в българския литературен език.

еманциПАТКА...не мога да спра да се смея

Редактирано от PleaseDoNotDisturb на 26.07.06 13:02.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.07.06 10:57



Нито имам адвокати, нито имам нужда от такива. Въпреки че признавам със злобата не е лесно човек да се бори особено сам.
Щом образовани хора постигнали много в живота си и реализирали всички свои мечти са прости, какво остава за такива като теб, без образование и единствената мечта която са си реализирали е да емигрират като са се оженили за целта за дъртак, който разбира се не може да им задоволи елементарните женски нужди и затова скачат злобно по форумите върху жените със задоволени такива. Ако мислиш, че със злобните си изблици прикриваш окаяното си положение и нещастието, ще ти каза, че много грешиш - напротив - поведението ти ясно разкрива как се чувстваш и всеки с малко мозък в главата си може да се сети какви са причините за това. Време е дядката пак да те заведе пак на Тенерифе - поне това, ако друго не може да направи за теб. По пътя може даже да ти купи от летището и някой подмладяващ крем





Тема Re:въпроснови [re: |]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.07.06 11:08



тебе нема и да те питаме дали си злобен - личи ти от километри





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: NikiFin]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано27.07.06 15:02



Квичиш като недоклано прасе, но си оставаш проста ПАТКА





Тема Re:въпроснови [re: NikiFin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 16:05



Присмял се хърбав на щърбав.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: NikiFin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 16:08



Откривам доста автобиографични фрагменти в нападките ти. Нарочно ли си ги сложила или просто си се изпуснАла? :)



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: l]  
АвторPleaseDoNotDisturb (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 16:52



Дремещата се опитва да ме предизвика, пише измислици за мен, като се надява аз да си разкажа житието-битието тук.

За нейно огромно съжаление това просто няма да стане. Изпитвам душевно блаженство от факта, че тя не знае нищо за мен, стреля напосоки, изгаряна от нездраво любопитство

От друга страна, по-редовните посетители са виждали нейни и на семейството й снимки, знаем пълното име и дата на раждане на детето й, мъжа й и на нея самата възраст, професия, доходи.....
питай какво не знаем вече.
Та така



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано27.07.06 21:19



айде с обидите до тук, за да не става нужда да размахвам метлата.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.07.06 21:53



Не се заблуждавай, че бленувам да ти чета измислиците. Много неща са ясни от начина, по който говориш - не знам що наивно си мислиш, че можеш да се скриеш. Пределно съм наясно, че няма да кажеш нищо за себе си, или поне нищо вярно - то не е и за казване.
Щом толкова се интересуваш от мен разглеждай ми снимките и запомняй дати и имена и се надявай, че може да ти послужат за нещо. Освен да ти развалят още повече съня друг ефект ти гарантирам, че няма да има.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: l]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано27.07.06 21:56



а аз откривам, че прекалено много мечтаеш напоследък и мечтите ти явно водят до халюцинации. Колко пъти да ти казвам, че не е здравословно да ме четеш



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор Prof.McGonagull (Homo Scribend)
Публикувано28.07.06 17:50



Според мен, не може да се говори за българите емигранти общо. Всичко си е до човек. Един мой познат навремето беше казал, че в чужбина българите разкриват най-лошите си черти. Може би е истина, що се отнася до оцеляването, защото когато животът е по-рисков, хората са склонни към... драстичност. Навярно е това. Макар аз лично да смятам, че това е твъде евтино оправдание. Един човек или е свестен, или не е. Обстоятелствата могат само да разкрият едното или другото. Както става в тези клубове. Това е.



Тема а и бизнеснови [re: Mr.N]  
Автортepи (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 20:08



Една моя позната даже осъди сънародничка в Италия - и понеже италианците бяха включени в картинката, познатата ми спечели хиляди евро и си купи апартаменти в София...

Така че, някои от нашите разправии си струват!



Тема Re: добавканови [re: Mr.N]  
Авторmarina (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 22:47



abe az ne sam tochno v patagonia ama sam v arjentina. zlobata e prisashta na choveka, koiato vsashtnost e edna otrizatelna energia. tazi energia moje da ti prichini dosta zlo ako bade otpravena kam samia teb. kakvo da vi kaja, kogato ot radost spodelia s niakoi zemliak, che shte imam po dobra rabota, ili che sam dovolna ot rabotata si, vinagi se sluchva neshto losho. taka che veche se zatvorih v sebe si i ne spodeliam nishto. a pak zlobnia chovek taka si opredelia karmata



Тема Re: добавканови [re: marina]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано06.08.06 23:33



Добре дошла в клуба !!!



Ще се радвам да пишеш тук.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Авторsprial na svetofara (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 23:37



sled poveche ot 15 godini v chujbina moeto mnenie e che po skoro ostatacite v bulgaria sa zlobarite ot kolkoto tezi koito vodiat borba za realizacia na vynka , koito iska neka me obori ... areeeee svetna zeleno



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: sprial na svetofara]  
АвторGregor (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 18:47



След по дълго от 30 години навън от България искам да потвърдя, че нямам никаква злоба към никой порядъчен сънародник. Но 100% ме отвръщава арогантността на някои. Задавам си по някога въпроса: защо като още не се знае как стоят нещата, защо да не се ориентирам най напред и да се опитам да поема положителния "път", който ще ми улесни живота ми в чужбина.

Аз смятам, че те не си задават въпроса защо гостенина трябва да диктува как трябва стопанина да живее. Все пак в началото всеки от нас е дошъл на гости.

Или има в БГ тази толерантност към малценството ни, както се вижда тук.
Само в Берлин живеят повече от 160 народности!

Така, че понятието ЗЛОБА е не точно или ако тя съществува, то тя се отнася само към ужасното поведение на някои хорица.


ОК?



Тема Re: добавканови [re: пeпo]  
Автор_europa_ (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 00:52



къде са тия злобни българи в 4ужбина? Не 4е поддържам много връзки с българите, но в малкото слу4аи нито един ми отвърна със злоба, напротив на молбата ми за помощ са ми помагали. Това са глупави приказки.



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор БaйOнзи (член)
Публикувано25.10.06 19:19



Два въпроса пич:
Ти самият емигрант ли си и ,ако да злобен ли си?





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: БaйOнзи]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано26.10.06 08:35



1- да
2- Не



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор Amilia (Ik heb liefde)
Публикувано27.10.06 15:18



оооооооо мистъре,
и аз имам въпрос: Каква е вероятността да се заразиш със злоба?Както сам спомена в първия пост
И добър ти ден.....и дал ти Бог добро

Ik heb liefde bedacht


Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Авторsa6a (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 12:28



moga samo da wi kaja, 4e naistina ima zloba, no ne samo v bylgarina-emigant, no i v dosta ot horata, koito si ostawat v Bylgariq. Ne dai si boje da spodeli6, 4e ti hareswa, 4e si prawil edi-kakwo si ili si se zapoznal s edi-kogo si , i "priqtelite ti" ili dori poznati, koito sa ostanali v Bylgariq 6te izqdat s parcalite i 6te te opliuqt...... No towa predpolagam e zaradi samata ni rodna strana...tq ni e naprawila takiwa...nemoje6ti da se radwame na 6tastieto na drugite...a samo na ne6tastieto im....ne wi li se struwa izvrateo?
opit s bylgari-emigranti wse o6te nqmam, no smqtam , 4e kakywto izleze6 ot Bylgariq, takyw si ostawa6...znaete, 4e e trudno da se promeni daden haraker...taka 4e ako si izlqzyl zloben ot rodinata, i v nowata strana 6te si sy6tiqt.....



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор БaйOнзи (член)
Публикувано01.11.06 19:19



Тогава кой ти дава право да обобщаваш,ето ти самият казваш,че не си и аз не съм значи не всички са и какво се получава- празнословие.Айде със здраве





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: Mr.N]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано01.02.07 19:34



архивите са живи ... я как някой си променя мнението



Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: eFFeXX]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано01.02.07 21:17



Пич, чел си,ама не си дочел. Прочети архивите хубаво и ще видиш за какво точно става дума,





Тема Re: Злобата в българина-емигрант-нови [re: eFFeXX]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано01.02.07 21:27



както споменах в другата тема, не вдигай старите теми отпреди половин година, ами пусни линк към темата ,както и кратък цитат от нея,за да разберат какво искаш да кажеш хората.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.