Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Една вечер в Брюксел  
Автор Zimbabwe ()
Публикувано28.06.06 10:24



Здравейте и хм. Пристигам в Брюксел след 3 седмици вечерта с някакъв полет и на другия ден трябва да продължа за Хаселт. И понеже нямам идея какво може сам човек да прави в столицата и къде да отседне за 1 нощ (хостели, по-евтини хотели, но не криминални, че съм момиче), ще се радвам на всякаква информация за приятни места за нощуване и разходка, за начини на придвижване от летището до града и после на сутринта до някоя гара за влака за Хаселт и все такива. Много ще сте ми от полза и благодаря!



Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: Zimbabwe]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано28.06.06 11:34



Попитай в клуб Пътешествия, там са компетентни по тези въпроси и предполагам ще могат да ти помогнат



Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: Rosabelle]  
Автор Amilia (blink)
Публикувано28.06.06 12:20



защо всички тук отпращат хората в клуб Пътешествия?
Мистъра прати няколко хора там да питат, и леля Бабри и тя...
Разбирам, че бабри живее във Варна и няма как да знае, както и Мистъра, който е в Южна Африка...Все пак има и клуб на българи в Европа
преполагам там е по добре да ги пращате, не за друго, а защото има хора живеещи в Брюксел, който определено могат да бъдат доста по полезни отколкото човек, който е бил 1 или 2 пъти в Брюксел......

www.amilia.net


Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: Amilia]  
Автор Mr.NМодератор (The real)
Публикувано28.06.06 20:56



Ами да ти отговоря бе,Амилче

- пратих питащият -май бе за Перу- в клуб Пътешествия,защото там -както споменах в отговора си-пише един мой познат- с ник - Димитър - който е обиколил света и той може да даде информация за повечето места от гледна точка на турист по тези места, а не от гледна точка на човек живеещ там,което според мен има разлика.
А това че не са питали в клуб БвЕ , ти сега какво-ревнуваш ли или?
преполагам там е по добре да ги пращате, не за друго, а защото има хора живеещи в Брюксел, който определено могат да бъдат доста по полезни отколкото човек, който е бил 1 или 2 пъти в Брюксел...... - както казах,мое мнение е че има разлика в това какво ще кажат хора живеещи по местата за които се пита и мненията на хора,които са ходили по тези места само като туристи. Предполагам че ако човека питаше за емиграция по тези места, то тогава живеещите там биха могли да дадат по-точна преценка от един турист например,нали?
И вместо да се оплакваш като ощипана девица, ами дай съвет-помогни на човека, а ако не можеш да помогнеш,просто не се намесвай и не намесвай и други хора.

Редактирано от Mr.N на 28.06.06 21:02.



Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: Zimbabwe]  
Авторлoжepт (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 04:58



аз живея в belgium и ми се наложи да ходя в brussel няколко пъти за 3-те
месеца откакто съм тук - мръсотия навсякъде,пълно с мароканци - нари4ат ги
макаки,нашенски цигани -4ерни и вси4ки нари4ащи себе си турци, още
неизброимо коли4ество 4ерни кьорди нари4ащи себе си също турци .с една дума измета.ако искаш да си добре търси хотел или квартира извън града .ако
разполагаш с лев остани на летищния хотел и после си хвани такси -100е мин
да те разведе и ти покаже вси4ко-не 4е има какво да се види де-пикаещото
мом4енце и ..........дано някои каже нещо хубаво за този град



Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: лoжepт]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано29.06.06 11:41



bruksel si e geto i to iako takova. Ako zhiveesh po-dulgo mozhe i da namerish niakoi priatni mestenca, no za edin den e nai-dobre da profuchish pokrai mestnite zabelezhitelnosti - grand place, pikaeshtoto i t.n. bez mnogo, mnogo da se oglezhdash naokolo. Tova e.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: Zimbabwe]  
Авторnew_bie (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 12:11



Аз съм от 4 мес. в Бркс, евтини хотели доколкото знам няма, но спокоино можеш да прекараш една нощ на летището-там е чисто и сигурно и никой няма да те пита какво правиш...само пейките са малко неудобни...иначе това което другите са написали за града е вярно за някои части-центъра, някои части на Скарбеек, а в Андерлехт въбоще не съм и припарвала....иначе т.нар. Европейски квартал е чист и сигурен...но общо взето-за разглеждане няма много-централния площада, евентуално атомиума-и сградите на комисията, парламента ( намират се на Schuman) и парка до тях (Cinquantenaire).



Тема Re: Една вечер в Брюкселнови [re: Zimbabwe]  
АвторBXL (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 19:57



Най-евтиният хотел е DERBY, близо до метростанция MERODE.

А що се отнася до апокалиптичното описание на Брюксел - не го приемам.

Брюксел е град с много млади хора и с европейски дух.

Ето и един линк
www.brusselslife.be

Лек път и приятни изживявания в Брюксел !




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.