Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: не измествай въпроса!нови [re: Dark Side]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано18.04.06 13:28



принципно има неща, за които модератор не е длъжен да се допитва и има право да наложи мнението си - той затова е модератор. имай впредвид че служебен модератор няма изобщо да те пита и ще трие колкото и да си недоволен.

за това дали да се пише само на кирилица е нужно допитване до пишещи в клуба - особено в този клуб дето юзъри се предполага че са извън БГ и е възможно да нямат кирилица или кредора да не работи . все пак модератора трябва да чете всички мнения и дългите мнения на шльокавица се четат доста трудно. ти ще ги пренебрегнеш , но модератора трябва да ги изчете, защото току виж има текстове, които да с неприятно съджание за някого / а това тук е често срещано / .

има клубове в които постинги на шльокавица се трият и модератора не пита никого.

прави разлика между гевезалък , прекалени претенции и декомрация ако обичаш .



Тема Re: не измествай въпроса!?!нови [re: Kostaaaa]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано18.04.06 13:33



то не е за пръв път да се измества въпроса в посока ' модератора виновен и какви са му правата '. какво има право модератор и какво не - ти изпращат в 'листче' като ти слагат байрачето и отклоняваш ли се от тия правилата заради нечий фасон от когото и да си избран ти вземат байрачето .



Тема Ама Коста!нови [re: Kostaaaa]  
Автор Dark Side (of the moon)
Публикувано18.04.06 14:35



Моят постинг беше в отговор на един потребител, който изказа мнение от шаблона, че щом като ...., то значи .... . В случая "щом пишеш на латиница, значи не уважаваш българската писменост". Този ред на мисли много лесно може да се продължи и да се стигне до постоянно подмятаните тук обвинения (под мълчаливото одобрение на модераторката) за предателите, отричащи се от рода си. За това мисля, че на подобни манипулативни мнения трявба да се реагира независимо от главната идея на темата. Това ме накара да реагирам, инак въпроса дали да се пише на кирилица или не лично аз смятам за излишен и точно за това не взех досега отношение по темата. В отговор на това мое принципно мнение, модераторката взе да ми обяснява как да съм бил пишел на кирилица, сякаш аз съм от вчера седнал пред компютъра.
Понеже се намеси, хайде да те питам и тебе, ти какво мислиш по повод на черно-бялото мислене "щом правиш ..., значи си ..." ?
Лично за мен въпроса за латиницата е следствие от въпроса за това има ли някои право да определя наклона на почерка на останалите.

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: не измествай въпроса!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Dark Side (of the moon)
Публикувано18.04.06 14:47



Принципно почти година стана как ние простосмъртните се опитваме да отгатнем тези мистериозни инструкции, на които се подчиняват модераторите. В отговор все получаваме стандартното "ама знасеш ли в другите клубове колко е по-строго?"

Мнението, по което аз се намесих, не беше дали да се пише на кирилица, а дайте да ги принудим да пишат само на кирилица! Същото стана и преди когато ни принудихте да се регистрираме. По този повод водихме дълга полемика точно с тебе.
Сега старата ви песен се подхваща на нов глас.

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: не измествай въпроса!нови [re: Dark Side]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано18.04.06 15:02



мистериозните инструкции ги получава модератора от админа , като му дават байрачето и не е ученичка с първи клас да се обяснява . не ми е ясно какво е това непрекъснато ровене какви били правата на модератор въпреки това неедин път съм ги писала / с две думи модератора е чистачката в клуба / - модератора чете всички мнения и редактира или трие спам, реклами, изнасяне на лични данни за друг юзър , груби лични обиди , нападки , да съблюдава темите да не се превръщат в чат -разговори . модераторът не е цензор . надявам се не искаш да ковнем тема с това какво може в клуба и какво не. заковавам само теми, който касаят българите в чужбина . не съм привърженик на ограниченията, а и не са нужни- клубът не е специализиран , професионален за да е са нужни . целта на модерирането беше да се избегнат изстъпленията, гаври , действане върху нервите на когото и да било и грубите лични заяждания - а такива тук имаше не едно и две .

имай впредвид че модераторите тук се държат доста толерантно и търпят какви ли не фасони. пак ще ти го напиша- в малко клубове го има това .

голяма Мара подробната се показваш Дарки.... а не си такъв .



Тема Re: Подкрепяяяяямнови [re: Mr.N]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано18.04.06 15:14



На 24 май клубът трябва да осъмне на кирилица!!

2/ Всички никове-профили трябва да се сменят от написани на латиница да се редактират с профили на кирилица, ерго без моя, защото аз тук не пиша, но не ми пречи да давам полезни съвети и да мисля доброто на бившия си клуб.
3/ Трябва да се ограничат никовете в черен болд (пак като моя) - много е песимистично. В един многообещаващ клуб като този, трябва да преобладават светли, игриви, оптимистични цветове като този на Дрис... сори Барбарела.
4/ Трябва да се изискат от администраторите повече краски (отново за никове) като златна боичка например, за да се позлатят специалните никове, като тези на Костааааа и Глиганагъл, които винаги подкрепят модераторските ебав... сори - решения.

5/ Да се въведе още един кредор, който да редактира неграмотно написаните на кирилица мнения като това: Мисля че няма извинение за писане на мнения на латиница-всеки може да ползва кредора.

6/ Да влезе Глиганагъл и да каже (напише) грух-грух. На кирилица.

7/ Правя копи-пейст на мнението си, че да го използвам в продължението на The Super IQ test-a в нашето клубче.



Тема Re: не измествай въпроса!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Dark Side (of the moon)
Публикувано18.04.06 15:33



Най-после разбрах! Единствено личните обиди се триели, и то само ако са груби! Затова значи се допускат мнения от сорта на "емигрантите са ...", "всички българки са ...", "евреите са ...", "в Европа е ... и там има само ... типове", "българите в чужбина са ...", "който пише на латиница значи ... "
Благодаря много за ценното уточнение!

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Яяяяяяя двойни стандарти значинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано18.04.06 15:39



Значи едни могат да пишат на латиница други не, така ли?

Ето давам ти нагледен пример защо не ставаш за модератор, колегата ти Еньо Мориконе също.

===
The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Еньо африкааааанскинови [re: Mr.N]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано18.04.06 15:44



Хората ти дадоха примери за комбинации браузъри/операционни системи.

Аз мога да ти предложа друго, направо режи и банвай всеки който пише на кирлица, гарантирано ще вдигнете популярноста на клуба.

Сега се сещам, че имаше един друг самовлюбен модератор като вас - Щирилиц, той пък от любов към модерирането преобразуваше постингите на всеки който пишеше на латиница, на кирилица, патетично а? Може и ти така да подходиш, уж, че правиш по-добре за останалите.
Да ти кажа само, че прекален светец и богу не е драг.

===
The universe is not only stranger than we imagine, it is stranger than we can imagine


Тема Re: Допитване за мненията на латиницанови [re: Mr.N]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано18.04.06 15:57



Аз вече с дадох мнението, ама да те питам тебе лично: Защо повдигаш този въпрос, като много добре знаеш какви отговори ще получиш?
Или ти се заяжда с хората?
Аз няма да споря целесъобразна ли е латиницата и защо, но смятам, че точно в този и подобни клубове въпроси, подобни на твоя са си провокация!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.