Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Григоренови [re: Гpиrop]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано05.04.06 16:40



Не съм автор на мнението в първия пост на темата, само го преписах от друг клуб и дадох линка за да не ме обвинят в плагиатство.

Преписаното мнение е доста остро, но според мен и доста точно описва някои познати неща и ги свързва с други познати такива, а изводите хич не са симпатични. Това е и причината да го препиша, нито плюя по България, нито ръкопляскам на всичко ставащо там - просто ми се понрави как е написано.

PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Григоренови [re: Kostaaaa]  
АвторГpиrop (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 18:44



Драги Коста, няма нужда да се извиняваш.
Това което е написано в мнението ти, не е плюене по България. Това няма нищо общо с Държавата България. Не се притеснявай.

Но щом го публикуваш, сигурно има неща които те вълнуват. Ти не си единственият, който го боли като види какво е било и как не се вижда и искрица за стремеж за някаква положителна кориктура.

Предполагам, че на почти всички хора които имат възможност за сравнение и са "безпартиини" и са искрени и обективни хора ни е ясно, че една част хора от нашата нация не принадлижат към най трудолюбивите, към най коректните и не са от най изпълнителните, от най реалистичните и пр. - нехайството не ни е чуждо.

Затова са повтарям, че интелегентността и начетеността нямат нищо общо
с култура, нрави и обичай. Нашият манталитет е повече ориентарски отколкото да е славянски- европейски. Който не вярва да се позамисли и да си признае, че всички "хватки" на начин на живот - общуване, празнуване на сватби, чалги, окачване на пари и пр. За мен той е отдалечен от европейския.

Това е моето мнение и то ще за много участници сигурно неточно и "предателско", но аз съм искрен човек и не мога да се самоизлъгвам.
Хайде, живи и здрави



Тема Re: и Още нещо,нови [re: Дeдo Bи Toдъp]  
АвторToдopakи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 18:46



Е адаш, и какво от това?



Тема Нищо ами. Чудо голямо нали?нови [re: Toдopakи]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано05.04.06 19:18



Виж то е къде, къде по важно да се подчертае как ако върви някой в България покрай блоковете ще се удуши в купища изхвърлени памперси, амбалаж, помия и т.н.т. Поради тая причина се предвижваме с таксита или трамваи, та сме според ирландски изследовател прости почти колкото французите.

Редактирано от Дeдo Bи ToдЪp на 05.04.06 19:20.



Тема Re: Нищо ами. Чудо голямо нали?нови [re: Дeдo Bи ToдЪp]  
АвторToduraki (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 22:43



Ти пък с французите ли ще се мериш?
Лелееееееееееееее!



Тема Re: Нищо ами. Чудо голямо нали?нови [re: Дeдo Bи ToдЪp]  
Автор Luso (непозната)
Публикувано05.04.06 23:06



Ох не ви ли омръзна на теб и подобни да се тупате в гърдите и викате:Булгар,булгар...



Тема Re: Григоренови [re: Гpиrop]  
Автор Prof.McGonagull (Мазният Агнец)
Публикувано06.04.06 12:39



Няма нищо предателско в ясното съзнание за недостатъците, които имаме. А и превъзходство може да се гради само на основата на много труд за туширането на въпросните недостатъци.

Top Vampire Writer



Тема Не аз бе адаш, не аз се меря,нови [re: Toduraki]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано06.04.06 19:59



Мери ни в-к Таймс:




Лелееееееееееееее! Да и`ам за адаш такъв простьо!

Да беше първо малко прочел, после да ле-лекаш.

Редактирано от Дeдo Bи ToдЪp на 06.04.06 20:01.



Тема Не ми омръзна. Аз съм синови [re: Luso]  
Автор Дeдo Bи ToдЪp (Ген сек)
Публикувано06.04.06 20:04



Българин. Само дето не се тупам в гърдите, но и не ме срам от товар че съм българин.
За разлика от някои други. Е щом ги срам явно има защо.

Редактирано от Дeдo Bи ToдЪp на 06.04.06 20:05.



Тема Още нещо за българите и другитенови [re: galy]  
АвторXaли - (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:21



Наистина има очебийна и непонятна пропаст между постиженията в миналото на някои народи и сегашното им положение.

Трудно е да се повярва, че създателите на пирамидите, Тадж-Махал, Акропола, и т.н. са от същото тесто като днешните хора, живеещи по същите тези места. Очевидно не напразно и имената на държавите и народите не са същите - на мястото на елините и траките са дошли византийци (след кръстоносните походи), после са се появили днешните гърци: подобно и асирийците, шумерите,моголите.

В Италия и Източна Европа са нахлули многобройни варваски племена, които са изменили не само етническия, но и културния облик на страните, където са се заселили. Тъй като повечето от тези номадски народи са се прехранвали основно с грабеж, у тях се е запазил доста висок праг на толерантност по отношение на нарушителите. В техните земи живеят и много цигани, които поддържат също така неуважително отношение към реда и собствеността. Това им отношение се възпитава у тах от ранно детство, а дори и се възпява като предимство, наричайки го "свободен независим дух" и др. под.

В същото време северните народи са останали сравнително малко засегнати от тези влияния и са запазили своя първоначален монолитен етнически състав, както и доста патриархален бит и обичаи. Но и там реда и дисциплината се постигат с много строги мерки спрямо нарушителите. Всички знаем за Съда на Линч, който са въвели англо-саксонците в Америка, нарицателното за Бисмарк - "железния Канцлер" - обединил с желязо и бич Германия.

Това различно отношение към нарушителите на общоприетия в обществото ред се отразява дори и в лексиката на отделните народи : така изтърпяващите наказанието "затвор" в англоезичните страни в затвора "стоят", в немско-езичните - "СЕДЯТ", а у нас, в Турция и нататък - просто си "ЛЕЖАТ".

Може да звучи малко комично, но езика е отражение на народомисленето и това е иден факт, закоренен дълбоко в под-съзнанието ни, и с него трудно ще се преборим. Освен ако не го осъзнаем и не го потискаме съзнателно, а и не го предаваме на нашите потомци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.