Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 08.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко офф, Коста сорринови [re: Бapбapeлa]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано03.04.06 13:44



а, добре. Щото така, както ми е останало в главата, буквално беше, че хора без деца ще плащат ергенски данък.
Затова питах. Епитета ергенски данък така го чух, така го казвам.
Мерси за отговора.



Тема Re: Малко офф, Коста сорринови [re: Please Disturbb]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано03.04.06 15:02



Хич не е "оф", това е поредния пример свързан с интелигентността на българите. Да изясня - НЕ ТВОЯТА а тази на журналистите които чули недочули са споменали този "ергенски" данък. Не че не е имало такъв по татово време - имаше и беше 5% до една възраст и после ставаше 10%, ако не се лъжа. Та и тези журналя с тяхното осъвремено мислене и понятия са намерили как да нарекат този нов закон за намаляването на данъка на хора които имат деца (под 18г. възраст май).

А темата с линка пуснах по други причини. Не съм специалист по методиката на тестове изобщо и за АйКю специфично. Доколкото помня, по някаква методика и на основа на някакво минимално участващи в ЕДНАКЪВ ЗА ВСИЧКИ тест се определя първоначално средното АйКю на една нация (което е 100). После се преглеждат резултатите на всеки от проверените и се вижда какъв му е резултата спрямо средния резултат, а на тези нови минаващи този тест тяхото АйКю се определя на базата на средния резултат получен от първия тест.

Предполагам че греша някъде защото говоря по памет. Ако не греша, тогава АйКю'то 100 във всяка държава е различно, и май трябва друг вид тест за да се определи "в коя държава хората имат най високо АйКю/са най интелигентни". Не видях в нета някой да казва за методиката на теста по който въпросния професор е класирал първи немците и холанците, а българите на последните места. Някой написа че цялата статия се теглела срещу заплащане от $27 или нещо подобно, но това не ми е интересно в случая.

Интересното ми е другото - този мит за българите като най интелигентните след евреите/израелците. Подобни митове за българите са всеизвестни - българките най красивите, мъжете най добрите еба*чи и т.н. Интересно, чета в други форуми и никъде не видях подобно отношение към такива митове за други народи. Не че митовете ги няма, но никой не се взема сериозно и казва "ние французите/италианците сме най добрите еба*и", или "ние французойките сме най добрите любовници", ирланците най голямите пиячи и т.н. - напротив, всички се бъзикат, ама българите във всички форуми дигнаха врява...или поне тези с личните си проблеми свързани с интелигентостта им.

Преписаното мнение ми направи впечатление с малко по различния си подход към интелигентността на българите и другите народи, както и свързването на този тест с едно не много симпатично описание на действителността в България. Интересното в темата (в другия клуб) е че никой не оспорва тази действително, предполагам че това е така. Просто хората си лепят етикети и който се изказва по критично става българофоб.

PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Още нещо за българите които са най най и т.н.нови [re: Kostaaaa]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано03.04.06 16:01



Много добре казано. Особено



Top Vampire Writer

Тема Re: Малко офф, Коста сорринови [re: Kostaaaa]  
Автор galy ()
Публикувано03.04.06 16:34



В отговор на:

Преписаното мнение ми направи впечатление с малко по различния си подход към интелигентността на българите и другите народи, както и свързването на този тест с едно не много симпатично описание на действителността в България. Интересното в темата (в другия клуб) е че никой не оспорва тази действително, предполагам че това е така.




И е вярно, и не е вярно. Не отричам, че в България няма перфектна чистота, но има райони, в които изхвърлени по улици, градинки и т.н. буклуци няма. Нашия квартал е такъв на около 80%. Редовно се извозва буклука, градинките се почистват и т.н. Но има квартали, в които е кошмар. Преди 2 седмици ходих до друг квартал във Варна, за да оставя едната си кола на Елкон. Имах около 1 час и реших да пообиколя малко района...ужасих се, градинките пълни с буклуци, мръсотия навсякъде

...ще си спестя епитетите...Дори си помислих, че аз съм щастлив човек, че не живея в такъв район.
Сигурна съм, че навсякъде по света е така - има добри места, има и не толкова добри.






Тема Re: Още нещо за българите които са най най и т.н.нови [re: Kostaaaa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано03.04.06 16:37



щото българинът си използва интелекта в насока На Вуте да му е зле



Тема Re:В подхода е разликата майнови [re: galy]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано03.04.06 17:11



И в причините как и защо се появяват социопати от описания тип (става въпрос за как се изхвърлят отпадъците, как се чака на опашка за автобус или в учреждение и т.н.) и тяхното толериране от дадено общество в макро и в микрото.

PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Още нещо за българите които са най най и т.н.нови [re: Kostaaaa]  
АвторLapiz (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 01:36



Riadko se sluchva da procheta nesto koeto da e poveche ot tri izrechenia i da niamam razlichno mnenie....
Obache tuk priateliu Kostaa. sam napravo shokiran! .100% ot tova koeto si napisal e kato che li az sam go kazal....

Tagno e no e fakt.. A tagnoto e che az vse se nadiavah che az gresha v prezenkite si ama stom ima pone oste edin deto go misli....mai - mai... imame razon.......




Тема Re: Още нещо за българите които са най най и т.н.нови [re: Kostaaaa]  
АвторLapiz (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 01:53



Mai mnogo sam pripkav :)
Ne obarnah vnimanie che tova e samo post na drugo mnenie i pomislih che e na Kostaa- Ama niama znachenie .. az veche kazah che sam s dvete raze "za"



Тема Re: Малко офф, Коста сорри [re: Kostaaaa]  
АвторГpиrop (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 11:53



Най напред желая да поздравя Коста за куража му да отвори този тема.
Аз не съм вече много млад, което ще каже ча съм видял доста навън, но последно време не достатъчно у нас.
Така, че ще ви напиша моите впечатления и сравнения, но не с цел да засягам никого, така че ще са радвам много ако никой от вас не чувства обиден.

Някой казва, че в БГ не било перфектно чисто. Чисто в Бг е само бул РУСКИ.
Верно е, че отдавна не съм бил отново у нас си, но не мога да си представя, че манталитета ни се е променил.

Напр. В Пловдив хубаво облечени хора живеят в ново постраени хубави блокове с добра архитектура, а наоколо бяха купища изровена пръст, боклуци и пр. Питам роднините си какво става, защо не направят една две бригади и да си управят двора където си играят децата, дядковците си тракат таблата, а някои си правят скарата. Отговора бе странен, но категоричен - "ние си плащаме зелено строителство"!
Между другото бях вече видял как германците се организират и за 2 -3 уйкенда заравняват всичко, посяват си тревата, посаждат по някое и друго дръвченце, пият си биричка и си бачкат и се радват, че ще стане хубаво и чистичко. И те си плащат зелено стройтелство, но са уредни хора.
Днес взех за сравнение германците. Мога да ви посоча и Швейцария и Дания и другите скандинавски страни, Унгария и пр..
Имам чувството, че ние не сме така работни както разправяме, че нямаме никакво чувство за съвместна общественна работа, нямаме желание за "даване" а само за "вземане" - искам да ми е хубаво, но нека другите да ми го направят. Това е малко мундарско мислене.

Интелигентност е едно, а култура е нещо съвсем друго.

Не ми се вярва, че сме в състояние да се променим много (положително)
Аз нямам рецепта за това



Тема и Още нещо,нови [re: Kostaaaa]  
АвторДeдo Bи Toдъp (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 16:15



Не знам дали сме най или по, но
Въпреки скърцащата машина на администрацията от всякакъв вид - изпълнителна, законодателна, общинска, съдебна, въпреки дупката в моралните критерии на обществото и най-вече отлива на научни специалисти и липсата на условия за изграждане на нови:



Първата ваксина против СПИН при бебета - made in Bulgaria
05 април 2006 / News.dir.bg
На 5 април беше подписано споразумение за разработване и производство на ваксина против СПИН, която ще се използва при новородени в Африка (над 800 хил. бебета там се заразяват със СПИН годишно).
Световноизвестният италианският имунолог проф. Колици (на снимката), проф. Богдан Петрунов, директор на Националния център по заразни и паразитни болести и проф. Пламен Ненков, директор на държавното предприятие “Бул Био”(което произвежда ваксини против туберкулоза) подписаха споразумение за съвместно производство на ваксина срещу СПИН, чиято основа ще бъде произвежданата у нас БЦЖ ваксина, обогатена със съставки от вируса на СПИН. Очаква се работата по разработването на ваксината да завърши до 1 година, а за създаване на добри условия за производството ще са нужни € 2-3 млн. Колици избрал БГ-ваксината, защото от 5-те производители в света единствено у нас тя се произвежда от научен център. Над 100 екипа в света разработват ваксина против СПИН, но само за възрастни хора


Та така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.