Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да проговорим на два езиканови  
Автор vens (малко странен)
Публикувано25.03.06 13:04



Може би много от вас имат деца и са се сблъскали с проблема да ги научат на два езика - български и още един.
Аз живея в България, но скоро ще имам дете и ми се иска от рано да го науча на езици. Можи би дори паралелно с научаването на българския.

Смятате ли, че е правилно - няма ли да се обърка детето? Вярно, че има държави с повече от един официален език, ама не знам какво правят там. А имам желание да учим заедно, освен английски, и френски.

Имате ли наблюдения кой метод е добър - като му кажа една дума на български, след това да я повтарям на английски; или една седмица да си говорим само на български, а после една седмица - само на английски?
Или е по-добре да учим само български, а след като го понаучим - да започнем с английския?

Макар да знам английски на доста добро ниво, произношението ми е далеч от съвършеното. Това дали няма да има по-скоро негативен ефект върху детето?

Благодаря предварително за информацията!



Тема Re: Да проговорим на два езиканови [re: vens]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано25.03.06 13:56



Няма да се обърка! Гарантирам ти!
Докъм пубертета децата са като попивателна. Говорила съм по този въпрос с приятели, които имат деца, които по една или друга причина, трябва да научат и втори език.

Мадам Ксавиера Холандер, която говори 7 езика, посочва в автобиографията си, че родителите й са й говорели на различни езици в различните дни, ходели са на дълги ваканции в съответните държави и правилото е било да се говори само на местния език...

Top Vampire Writer



Тема послепис: [re: vens]  
Автор Prof.McGonagull (MindFucker *V*)
Публикувано25.03.06 13:57



Зависи и от афинитета на детето към езиците де, но правилото е общовалидно - просто страшно бързо се учат.

Top Vampire Writer



Тема пожелавам тинови [re: vens]  
Автор Aлykapд (скъсани струни)
Публикувано25.03.06 14:01



да ти се роди живо и здраво детенцето, а после вече езиците лесно



Тема Re: Да проговорим на два езиканови [re: vens]  
Автор Luso (непозната)
Публикувано25.03.06 20:45



Моето дете учи 3 езика едновременно и донякъде се справя.Трудно е ,има смесени изречения,понякога някоя дума си я харесва само на един език и знае че сте я разберем и така остава.Но при нас се налага защото сме смесен брак живеещи в 3та страна.Моето лично мнение че ти трябва да говориш на детето си само български.Ако искаш да учи друг език трябва да е под друга форма-детски заведения с говорене на чужд език(гледах едно предаваненаскоро че било модерно в Германия да си дават децата на английско говорящи градини с тази цел) а също и да гледа детски предавания и филми на чужд език.
Да ти и живо здраво най-вече.Поздрави.



Тема Мое мнениенови [re: Luso]  
АвторNini (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 11:35



Говори си му на детето на англииски или френски.А за бьлгарския вьобще не се коси него ще го нау4и без проблем ако обкрьжаващата среда е от бьлгари.
Аз ли4но имам голям проблем сега да нау4а детето си на Бг. език.
В на4алото е нормално да ги смесва но после никакьв проблем.



Тема Re: Мое мнениенови [re: Nini]  
Автор Luso (непозната)
Публикувано26.03.06 22:51



Аз говоря на детето си само на бг защото няма обкръжаваща страна от българи.А и ходя рядко в България.Не се притеснявам за другите езици как сте ги научи,а само за моя.



Тема абсурд!нови [re: vens]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.03.06 23:10



Най-добре е децата да учат чужд език, когато вече могат да говорят един.

А най-добрият начин да научат 2 езика е да говорят с определени хора само на 1 език.

п.п. Мисля да ти спестя списъка с причини на психолози и педиатри.

by himbeer


Тема Re: Да проговорим на два езиканови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано27.03.06 13:34



Благодаря на всички!
Май ще е най-добре или аз да си шлифовам максимално произношението, или като стане детето на 1-2 годинки, да му намеря някой native speaker да си приказват заедно на чужд език.
Благодаря още веднъж!



Тема Re: КАК "Да проговорим на два езика"нови [re: vens]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано27.03.06 13:58



Според мен himbeer (седмият елен) ти е дала най правилния съвет:

А най-добрият начин да научат 2 езика е да говорят с определени хора само на 1 език. Най-добре е децата да учат чужд език, когато вече могат да говорят един.

В твоя случай говори с детето си от самото начало на български (бившата го правеше на нейния си език и по време на бременността), а после от околната среда (местна детегледачка, яслите, детските градинки) то ще схване и "местния" по бързо отколкото ти очакваш. Децата в малка възраст са много схватливи на езици, проблема идва когато в къщи почват да ги мешат защото знаят че каквото и да кажат ще ги разбереш.

Имам доста познати (смесени бракове) в чиято къща се говорят 3 езика, и при тях всеки ден в къщи се говори един определен език между родителите и децата и се изисква от гостите също. Иска се много търпение от страната на родителите но резултатите са фантастични.

П.С. Ти си жена, нали? Или се лъжа...


PANEM ET CIRCENSES



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.