Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 15.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ненови [re: NikiFin]  
Автор Шишapkи (борови)
Публикувано02.01.06 02:12



е питах ги що не ми се показват колко им дължа, а само месеците, щото съм проста куха лейка и не моа да смятам

Don't judge me with your ignorance


Тема Re: Въпросчетанови [re: Parisvesti]  
Автор night_blue_bird (устато)
Публикувано02.01.06 10:18



1. Има ли в ЗЗО изричен текст петгодишна давност за внасяне на дължимите вноски, или сега го измислиха?
2. Има ли в ЗЗО предписание при напускане на страната за продължително време да се уведоми писмено НОИ за отказ от личен лекар?Защото личния лекар е предупреден устно. Длъжен ли е той да предприеме необходимите мерки?
3. При няколко поредни неплатени месечни здравни осигуровки, нормалната практика е незабавно изключване от системата. Защо НОИ не е изпълнил задълженията си, или и това не е предвидено в ЗЗО?
4. Носят ли административна и съдебна отговорност длъжностни лица, сътворили недомислен глупав закон, причиняващ вреди и щети на държавата и данъкоплатците?
Благодаря за отговорите предварително.

Нищо не става случайно, но вярвам в чудеса


Тема Re: Въпросчетанови [re: night_blue_bird]  
Автор crispin (непознат )
Публикувано04.01.06 12:18



И аз съм получила такава 'коледна честитка' от НОИ на адреса ми в България. Не съм я прочела лично, родителите ми казаха с 2 думи какво пише, но от публикуваната тук, виждам че ако искам да си разсроча плащанията, например, е трябвало на връх коледните празници да се юрна до България и да висна на километричните опашки в НОИ. Що за срок от 10 дни и то повечето празнични. Още едно недомислие на скъпата здравна институция.

А иначе аз вече се убедих, че излизане на глава с тях няма. Отказвам да им платя каквото и да било, не защото нямам 1000лв., но не са ми излишни, а и е въпрос на принцип, не на пари.

Има толкова много недомислици и противоречия в този закон и поправките му. Не разбирам как никой от законотворците не разбра що за тъпотия са сътворили, та поне когато имаха шанс да я поправят, не го направиха. А може би все пак си мислят, че като ни заплашат с няколко писма, ние чинно и послушно ще си се върнем всички до България за да си платим 'дълга'.

Май съм много многословна, но ми е накипяло от поредната простотия, която милите ни институции ни сервират. Не знам какво е разрешението на ситуацията, ако политиците не се размърдат... Аз лично съм имала личен лекар през 2000 г., то и беше задължително да имаш! Така че съм длъжник по всички правила на закона. Няма да си ходя в България тази година (не заради НОИ, разбира се), но съм предупредила и моите родители, да не правят нищо по въпроса, а камо ли да плащат. Засега чакам разврезката и дано дойде по-бързо.



Тема Re: Въпросчетанови [re: crispin]  
Автор night_blue_bird (устато)
Публикувано04.01.06 13:07



Няма да плащам здравна помощ, каквато не е ползвана. Това е въпрос на принцип и справедливост.
През лятото изсипах достатъчно пари в здравната система за лечението на мои близки, ''здравноосигурени'' в България.
За сметка на това, законотворците ги лекуват безплатно в най-модерната клинична база ''Лозенец'' - бившата Правителствена б-ца.
Да не говорим за лъскавите коли и офиси на здравноосигурителната каса. А за болните липсват животоспасяващи лекарства.

Нищо не става случайно, но вярвам в чудеса


Тема Re: Въпросчетанови [re: night_blue_bird]  
Автор crispin (непознат )
Публикувано04.01.06 15:08



night_blue_bird, много правилно си поставил/а въпроси в предния си постинг. След 3 месеца неплатени вноски, се спират здравните права. Добре, обаче има една тънкост, че лекарите продължават да водят пациента в списъците си и съответно получават пари от Здравната каса, че го обслужват този пациент. Парите платени на лекарите сега от някъде трябва да се върнат. Какъв по-добър начин от принуждаването на такива като нас да си ги извадят от джоба.



Тема Re: Коледен поздрав от НОИнови [re: Parisvesti]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано05.01.06 11:37



Аз пък съм получила нещо друго или по-скоро май са се обадили в къщи от НОИ да ме търсят. В чужбина съм от около 2 години. До карая на 2004 си плащах осигуровките, имах и избран личен лекар. От януари 2005 спрях, защото нали влезе уж новата поправка в закона за българи живеещи в чужбина. При първото ми връщане в България, веднага отидах в НОИ и питах как стоят нещата. Цялият си престой се мотах по тези институции без да успея да свърша нещо съществено. Оставих на майка ми пълномощно да се оправя ако може. Първо се оказа, че ако човек си е избрал личен лекар не можело да се откаже от него! После някак си ме отписала от личния лекар, с което уж съм била осовбодена и от плащане на здравните. В страницата на НОИ се водя като длъжник. Вчера са се обаждали в къщи, може и да са писали, не разбрах, но са казали, че трябвало да платя осигуровки за 2006г.!!!!!! Майка ми нищо друго не знаеше, тепърва ще става ясно за какво става въпрос.
Без коментар!!!



Тема Re: Коледен поздрав от НОИнови [re: Rosabelle]  
Автор Parisvesti (минаващ)
Публикувано05.01.06 13:28



Спрели сте да плащате от 2005, но подали ли сте молба да ви отпишат от системата? Така е то в тази държава, крепостните не ги пускат по подразбиране, трябва да се молят.



Тема хихинови [re: Rosabelle]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано05.01.06 15:54



Редактирано от Mr.N на 19.05.06 14:20.



Тема Re: Коледен поздрав от НОИнови [re: Rosabelle]  
Автор bigay (непознат )
Публикувано05.01.06 17:04



li4nite lekari vsiaka godina predostaviat spisak s pacientite si. Dori da si si izbral li4en lekar, to sledva6tata godina otpada6 ot spisaka, ako ne si polzval uslugite mi.Taka, 4e tova obezmislia vsi4ko ostanalo. Atakuvaite NOI s udostoverenia, 4e ne ste bili v BG za opredeleniat srok ot vreme. Taka 6te stane!



Тема Re: Коледен поздрав от НОИнови [re: bigay]  
Автор crispin (непознат)
Публикувано05.01.06 23:13



Какви удостоверения?!! В закона черно на бяло си пише, че си длъжник щом си имал личен лекар. Но защо например след като не сме платили 3 месеца здравната вноска, не са ни извадили от лекарския списък? Значи лекарят е продължавал да ни води като редовни пациенти, за които си е взимал пари от НОИ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.