Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ЗЗО и НОИ ...нови  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано26.11.05 15:28



Честно казано, не ви разбирам ...

Всички вие, които сте извън България, разполагате с достатъчно пари. Постоянно чета колко преуспели сте (не го оспорвам, вероятно е така), какво тогава толкова ви бърка, че българското правителство го е ударило на “просия”? Какво толкова ще ви стане, ако си платите здравните осигуровки в България? Зная, че не ползвате тези услуги, зная че плащате в държавите, в които се намирате, но все пак българските осигуровки са с нищожна стойност, сравнена с заплатите, които получавате. От друга страна, ако толкова не ви допада българската система имате възможността да се откажете от българското си гражданство - нещо което българите в България не можем да направим.



Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: виk]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано26.11.05 16:29



ами точно така мислят хората с робско съзнание .... дай да си платиме, че какво толкова ще ни стане, да понахраним някой друг гладен лекар и държавен чиновник .... дай да ме опнат насила на улицата, че какво толкова ще ми стане след час два ще ми мине
Каквато и да ми е заплатата аз работя за нея никой не ми я дава без да правя нищо ... за това не мисля, че аз трябва да плащам за нищо /освен това тия услуги не ги ползвах и когато бях в българия/

От която и страна да го гледам все не ми допада да ме изнудват за това, че съм Българка ако ще и за 2 стотинки да е въпрос на принцип ..... и ми остават още 2г за да мога да си сменя гражданството това право не се дава по желание на клиента

Men will sooner forget the death of their fathers then the loss of their property


Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: виk]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано26.11.05 16:43



Не е чудно че не разбираш, защото живееш в Бг. и мислиш по български (по липса на друга алтернатива, не се обиждай, свикнал си с едно мислене наложено от условията).

ТЪй като не съм лично засегнат от ЗЗО не мога да ти обясня от лична гледна точка съпротивата на другите. Мога да ти кажа какво аз мисля по въпроса по принцип.

Закона е действащ и като такъв всеки би трябвало да му се подчинява. Проблема е че закона е много лошо формулиран и направо ощетява постоянно живеещите в чужбина, защото ги задължава да плащат за нещо което те АПРИОРИ не ползват ( и не искат, и да искат не могат!!!) - услугите на здравните каси. Съгласи се че е нелогично човек работещ в чужбина и осигуряващ се там да припка за всяко посещение до лекар и всяко изследване до Бг. Съчетанието на тези два факта (лошо написан закон и изискване да се плащат услуги които не ползваш) е и причината живеещите постоянно извън Бг. да мрънкат.

Иначе парите наистина не са много - стотина евро на калпак на година, но всеки си има своя личен подход по въпроса. Има хора които са готови да си губят своето (или на роднините си) ценно време за да се разправят с НОИ, дали само по принцип или и да си спестят тези пари...не знам. Предполагам че има хора които казват - майната им, не ми се губи време, НА ви парите и ме оставете на мира.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: виk]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано26.11.05 17:19



Ти да си чувала за транспарентност на законите...? Mай не!

По-добре да си изям тия пари на сладолед отколкото да ги дам за това, че законите са тъпанарски. Виж, частните лекари в БГ ше се израдват...щото това е решението в случай на нужда.



Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: Kostaaaa]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано26.11.05 17:19



Предполагам че има хора които казват - майната им, не ми се губи време, НА ви парите и ме оставете на мира. - точно там е проблема-че след здравните вноски ще измислят нещо друго, и някои хора ще кажат същото- НА ви парите и ме оставете на мира . Тук въпроса не е до това колко да се плати, а ЗАЩО изобщо да се плаща за нещо,което не ползваме?

Aim high and roam free


Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: Nirvana]  
Автор Eдин Kиxoт (де Ла Мерудия)
Публикувано26.11.05 17:21



Почнала си вече да забравяш българския. Похвално дело! Може да почерпиш довечера.



Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: виk]  
Автор Parisvesti (новак)
Публикувано26.11.05 17:25



ударило на "просия"...
Не на просия, на рекет го е ударило. Но за да схванеш разликата трябва да си запознат едновременно със законите в България и в западните страни. Не в детайли, но поне основните моменти трябва да са ти ясни.



Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано26.11.05 17:25



Съжалявам, но думата се използува на български, най-вече в връзка с закони. Специално погледнах в google за тебе...така че май ти ше черпиш




Тема Re: ЗЗО и НОИ ...нови [re: Mr.N]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано26.11.05 17:26



Мисля че грешиш - закона е действащ (за сега) и според него трябва да се плаща. Правилната причина за недоволството и нежеланието да се плаща е че зьакона е несправедлив, лошо написан.

Иначе често се плаща и за неща които не ползваш - например плащаш си здравна застраховка, или такава по свястна за колата (поправки след катастрофа, друга кола докато ти оправят колата и т.н.). и можеш с години да не посещаваш лекар или да не правиш катастрофи - това е различно нали.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re:Kostaaaaнови [re: Kostaaaa]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано26.11.05 17:35



По принцип си прав, но нека сртавняваме ябълки със ябълки- всеки предполагам от нас си плаща застраховка за колата,както и медицинско осигуряване в страните където сме. Но това не означава че трябва да плащаме и застраховка за колата в Бг,защото един ден като се върнем на почивка, току виж станала катастрофа. Ако някой иска да кара кола в Бг която е под наем, той си плащша на место застраховка за периода когато ще ползва колата, а за медицинското осигуряване мисля че всеки билет купен със кредитна карта на Виза и мастер кард включва медицинско осигуряване в чужбина, а ако човека иска по-специално осигуряване медицинско докато е в Бг например, може да се обади на своята компания на която плаща за медицинското си осигуряване в чужбина и да си плати за застраховка в чужбина( Бг в случая ) , но не съм съгляасен да плащам осигуровки в Бг при положение че не живея там.

Aim high and roam free



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.