Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Французите  
Автор (непознат )
Публикувано08.11.05 17:03



Европейци ли са?

Защото ни предупредиха българите, че ако не се постигне напредък в социалната интеграция на малцинствата и не се преодолеят всички прояви на дискриминация в България няма да ни приемат у Европата - да станем европейци?
Ако са европейци, защо ние трябва да се мъчим да станем различни от тях?


Европейска, може би е пресата им. Преди две седмици писа, че поради поръчковото убиство на банкера Кюлев в София цари страхова психоза между хората и се очаквало да не отидат да гласуват поради страх за своята безопасност!
Това точно не можах да го схвана като логика, защото всеки нормален човек знае, че поръчковите убийства носят много по-ниска степен на заплаха за обикновенните граждани отколкото една битова престъпност да речем, когато някой изперкал си поиграе на рамбо в някое училище например.

Вероятно са искали да сравнят цената на смъртта у Франция и Бг. Във Франция можеш да умреш за 100 евро, в България за 100 милиона.
- Винаги съм уважавал французите, че ценят парите!


Все пак, в мен остават съмненията за някаква целенасочена политика. Защо е този стремеж всеки 6 от 10 родени деца във Франция да не са точно белокожи и защо вчера правителството на Белгия заяви, че предприема мерки за недопускане на емигранти от България - вероятно защото са мръсни долнопробни утрепки от източна европа и не пасват на културното общество от арабски и африкански преселници, което се заформя в тези страни и в близкото бъдеще ще е определящо облика им.

Ако някой има поверителна информация от радио Ереван - нека сподели?



Тема Re: Французитенови [re: №]  
Автор тoй (неориентиран)
Публикувано08.11.05 17:40



Привет!
Би ли дал link или повече инфо за заявлението на правителството на Белгия?
Благодаря!



Тема Re: Французитенови [re: тoй]  
Автор (непознат )
Публикувано08.11.05 17:48







Тема Никакви нови мерки не са предприети вчеранови [re: №]  
Автор тoй (неориентиран)
Публикувано08.11.05 18:04



Благодаря за линка! Само да вметна нещо за разликата между твоите думи:
"... вчера правителството на Белгия заяви, че предприема мерки за недопускане на емигранти от България"

и написаното във вестника:

" ... Белгия няма да дава убежище на български емигранти"

Никакви нови мерки не са предприети вчера. Във вестника най-вероятно става въпрос за отказване на политическо убежище - нещо, което е факт от около 10 години, но може би в БГ има все още хора, които не знаят за това. Допреди 5 години процедурата по разглеждане на молбата за убежище се точеше с години, през което време на молителя се плащаше прилична сума и той си пребиваваше легално и си работеше на черно през това време и това се беше превърнало в доходоносен бизнес. От 5 години пари не се плащат и молбата се отхвърля за дни. Това има предвид министъра, но явно кофти е представено във вестника. Това не е нещо, станало вчера, а е факт от години.



Тема Re: Никакви нови мерки не са предприети вчеранови [re: тoй]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано08.11.05 21:07



Da i az mislia, che stava vupros za asylum seekers. No tova e po-skoro, za da ogranichat pritoka na cigani.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема ако се качиш с автобуснови [re: №]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано09.11.05 11:44



БГ-Европа ще разбереш защо в Белгия не искат български емигранти. И да ти помогне - понеже на преселниците от БГ само паспортите им са български, а те иначе са или цигани или турци и тук таме по някой пропаднал българин дет не стаа за нищо в БГ и където и да било по света. И точно затова искат да интегрираме малцинствата - да си седят в нас и да не ги притесняват като влезем един ден в ЕС.



Тема не е казано, че не искат емигрантинови [re: DreamsComeTrue]  
Автор тoй (неориентиран)
Публикувано09.11.05 13:30



казано е, че не дават политическо убежище на български граждани. И това не е заради етническата принадлежност на по-голямата част от пътниците в автобусите, а защото според тях в България няма политически репресии. Глупаво е да се мисли, че ще дават политическо убежище на гражданите на държава, стояща на прага на ЕC.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не разбирам какво ти дава основание да напишеш подобно нещо за сънародниците си:
" ... пропаднал българин дет не стаа за нищо в БГ и където и да било по света"

Би ли ми казала с какво твоят постинг е различен от "троловите" обиди към българите в чужбина, заради които клуба стана модериран?



Тема ами защотонови [re: тoй]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано09.11.05 13:50



това е единственият легален вариант българите да се сдобият с разрешение за престой и работа - като политически емигранти. И в Брюксел знаят защо прибягваме до тези молби... просто друг шанс да останем в страната нямаме, не са дали.
Но това е обяснението като за пред хората. Кой знае каква е истинската причина. Тази която съм казала аз си е мое предположение. Нали имам право да си кажа мнението?
Освен това не съм обобщила, че всички българи са пропаднали,нали? А ти не си ли на моето мнение за тълпите сънародници, които непрекъснато напускат БГ. Разбира се сред тях има и други. Но масово са такива, видяла съм ги описала, личи си им отвсякъде. А ако модераторите преценят, че съм прекалила ще ми изтрият мнението. Или поне ще ми пратят бележка с предупреждение. Но аз мисля, че си пуснал този въпрос за да видиш истинското мнение на хората по него, а не просто благоугодни за модераторите безсмислени приказки



Тема Re: ами защотонови [re: DreamsComeTrue]  
Автор тoй (неориентиран)
Публикувано09.11.05 15:04



това е единственият легален вариант българите да се сдобият с разрешение за престой и работа - като политически емигранти. И в Брюксел знаят защо прибягваме до тези молби... просто друг шанс да останем в страната нямаме, не са дали.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това е напълно невярно! В Белгия всяка година се издават стотици хиляди разрешения за работа на чужденци извън ЕС. Аз съм в тази бройка без естествено да съм искал политическо убежище. Не разбирам откъде черпиш повод за увереността, с която изказваш мненията си?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Но аз мисля, че си пуснал този въпрос за да видиш истинското мнение на хората по него, а не просто благоугодни за модераторите безсмислени приказки
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ако погледнеш внимателно, ще забележиш, че не съм аз пуснал тази тема. Намесих се, за да опровергая грешката, допусната волно или неволно в първия постинг. Ти не само, че продължаваш да повтаряш тази неверна информация, (че Белгия не приемала емигранти), но и доразвиваш по-нататък темата давайки абсолютно произволни обяснения за тази несъществуваща теза.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
А ти не си ли на моето мнение за тълпите сънародници, които непрекъснато напускат БГ.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Тълпите сънародници са механичен сбор от хиляди индивидуални съдби, и мисля, че всеки е тръгнал нанякъде преследвайки мечтите си. И на всички от нас мечите са еднакви - да живеем по-добре. Докато някой не даде повод за обратното, той се ползва с моето уважение най-малкото за това, че се е осмелил да преследва мечтата си.
Живял съм в България сред цигани и турци, тук първите години живях у мароканци. Тези хора са външно различни от нас и живеят по друг начин, спазвайки други правила, но това не означава, че ние с тебе сме нещо повече от тях.



Тема Re: ако се качиш с автобуснови [re: DreamsComeTrue]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано09.11.05 17:45



Ти май пак почна да пишеш глупости на поразия. Ти мислиш ли си как си изглеждала като си била на автобуса Бг - ЕС след като си помитарствала тук таме по света? Айде без пози, моля.


PANEM ET CIRCENSES



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.