Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Въпрос само за живее6тите извън БГ?нови  
Автор 2454 (devstvenik)
Публикувано29.10.05 11:52



Бихте ли ми споделили какво положително и какво отрицателно има в живота ви там, където сте ?
Ако питате мене, ето каква е картината:
Положително:
икономи4еско и материално благополу4ие;
висока култура на живот(в семейството и извън него);
динамика и непрекъснато търсене на новости за да съ6тествува6;
съвър6енство в наука,технологии,осигуреност,здраве,мода,кухня,взаимоотно6ения;
възможности да избере6 своя път в живота на принципа на самоусъвър6енстването...
спокойствие и липса на дребнавости и нахалство от фал6иви "рода" и "съседи"...

Отрицателно
липса на близки;
липса на приятели(от детството);
липса на местата,свързани с преживявания от младостта ти и детсвото;
пресни и екологи4но 4исти плодове и зелен4уци;
българси ястия,но приготвени от мама;
колегиалната среда,изграждана с годините;
познати и колеги(необходимост при бизнес, за доверие,макар 4е понякога пове4е пре4ат,но не вси4ки);
преподаватели,които немога да заменя с никого ;





Тема Samo bez melanholii pls!нови [re: 2454]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано29.10.05 12:28



Za mene syshtestvuvat samo polozhitelnite neshta, koito si izbroil plus oshte njakolko, ama da ne se vpuskam v podrobnosti...

Mezhduvprochem ekologichno chisti produkti v Germanija si ima navsjakyde iz bio pazarite, e struvat malko poveche, i ne sa pylni s nitrati kato balkanskite produkti...

Otricatelnite neshta, koito si izbroil ne syshtestvuvat za men, prinadlezhat na minaloto, kym koeto ne se obryshtam, zhiveja si tuk i sega i se chuvstvam dobre.

Ne chuvstvam nikakva lipsa na Bylgarija, ama gram, mozhe bi prosto shtoto ne ja obicham!!!!!!!



Тема Re: Samo bez melanholii pls!нови [re: Nirvana]  
Автор Eдин Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано29.10.05 12:32



За отрицателните -- като щраус: главата в пясъка, дупето във въздуха

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Greshka v misylta!нови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано29.10.05 12:36



Shtrausa e pogreshna simvolika. Otricatelnite, demek spomenite mi v toja sluchaj, syshtestvuvat, no njamat nikakva stojnost za men, prosto samo sa fakt.



Тема Re: nikakwa melanxoliqнови [re: Nirvana]  
Автор 2454 (devstvenik)
Публикувано29.10.05 15:42



за6то меланхолия?Ни6то подобно,просто смесени мои 4увства...
Колкото до биопродуктите, и тук ги има, но вкусните български 4ервени домати и крастави4ки ги няма никъде,айде сега, не изпадай ти в крайности ...и не ти вярвам, 4е поне малко не оби4а6 България,признай си.
Аз си я оби4ам моята родна страна и то пове4е от всяка друга ,все пак коренът си е корен...друг е въпросът за на4ина на живот в България...но тъй като сега съм извън нея, немога да претендирам за ни6то...само съжалявам за икономи4еската тъмна картина ...




Тема Re: факт , но......нови [re: Nirvana]  
Автор 2454 (devstvenik)
Публикувано29.10.05 15:45



да, ама когато фактите са истински и ги има...мисля 4е не те правят безразли4ен...а обърни сър4ицето си нагоре,ни6то ,4е е на тъмно(т.е. 4ерно)



Тема Re: за Един Кихот [re: Eдин Kиxoт]  
Автор 2454 (devstvenik)
Публикувано29.10.05 15:46



сърде4на



Тема Re: Въпрос само за живее6тите извън БГ? [re: 2454]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано29.10.05 17:14



Polozhitelno:

- dostatuchno pari, za da si kupuvam sam uchebnicite, koito mi traiabvat plus materialna osigurenost i mnogo svobodno vreme, za da gi izucha.
- mnogo chuzdenci, s koito kato cialo e zabavno da obshtuvash, zashtoto se zapoznavash s novi vidove svetogledi (ili po-skoro nuansite mezhdu tiah).


Otricatelni:

- skuka (kato broi opcii za standartni zabavlenie (kruchmi, diskoteki, barove restoranti, knizharnici, kina i t.n.), freakiness (aborigenite sa ot kol i vuzhe subrani i nabluskani da zhiveiat zaedno (tova mezdu drugoto minava i za polozhitelna cherta)), mrusotia (v golemite gradove) i lispa na bezopasnost (pak tam). Estestveno - gadnite zelenchuci.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Ekologi4no 4isti produkti, no [re: Nirvana]  
Автор vow (новак)
Публикувано29.10.05 17:34



samo po etiketa! Zashto kato kupia ekologichno 4isti morkovi naprimer ili kartofi si gniat sled 3-4 dena kato neekologichnite. Niama razlika vav vkusa mejdu eko i drugi produkti. Sashtoto se otnasia i za mesoto! Ne znam kolko nitrati ima v zalen4uzite v BG, no vkusat e KORENNO RAZLI4EN!



Тема Re: Въпрос само за живее6тите извън БГ? [re: 2454]  
Автор Бял Maнraл ()
Публикувано29.10.05 17:44



Понякога ми липсва компанията на старите приятели от България, останалите отрицателни неща са незначителни в сравнение с положителните неща на дълъг живот извън Бг. Е, и манджите на баба ми липсват, ама те са далечна история.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.