Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 29.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема КОЯ кола шофирате?  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 19:13



Не питам каква ( тези с Ламборгини и Майбах да си отворят тема), а коя?

Пътувам си аз кротичко, и ме спира полицията за...ммм...обикновенна проверка на документите. Е, вадя от чекмеджето (жабката на БГ) фотокопията на документите и обяснявам на полицая - това са фотокопия защото ние си меним колите, и крадат докумени и...т.н., а той ме пита - а ти с коя кола си?
Ами...с мойта!
Е каква е тя?
Ами...********* модел *****....
Я излез и виж в коя кола си (казва полицая и колегата му проверява в компютера всички данни за мен, колата и...зъбните ми пломби май).

Оказва се че в колата са фотокопията от документите на друга кола!!! Е, това sa документите на колата на сина ми, "a company car", веднага обяснявам на полицая положението, вадя печата на компанията и ..."letterhead" (официална хартия за писма с името на фирмата на нея) и почвам да обяснявам че е станало недоразумение, а идва колегата му и докладва на старшия - тоя е рецидивист, и в 1993, и в 1999 пак е бил с нередовни документи... КЛаклто и са е, размина ми се, до една седмица трябва да представя в полицейска станция оригиналите на документите на колата и застраховката, ама...ортака му почти се хвана за кобура.

При вас случват ли се такива неща? И как излизате от такива ситуации ако нещо е нередовно?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: КОЯ кола шофирате?нови [re: Kostaaaa]  
Автор Eдин Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано12.10.05 19:26



Ето видя ли, като се ровиш из архивите да търсиш компромати, как и тебе те изкараха рецидивист?! На мен такива неща не ми се случват. Кола карам рядко и поради това се сещам да взема тези документи, които трябват.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: КОЯ кола шофирате?нови [re: Kostaaaa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано12.10.05 19:27



Pri men ne se sluchvat. Metro ili taksi. Taksito e mercedes - cheren. Metroto e oranzhevo, pulno s komari i ot vreme na vreme s bulhi (zavisi ot aktivnostta na klosharite i policiata). Karat go(metroto) idioti , koito te karat da si povurnesh vutreshnostite na vsiaka treta spirka.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: КОЯ кола шофирате?нови [re: Kostaaaa]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 20:18



Никога не са ме спирали досега, но всички документи които се изискват са една шофьорска книжка като кредитна карта, отзад има специален код-щраква полицая със скенера и на компютъра му излиза всичко- име,адрес,марка кола, заводският номер на колата. Но ако караш друга кола, се изисква разрешение писмено от собственика-заверено както си му е редът

Aim high and roam free


Тема Re:За компроматитенови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 20:19



Кротко бе човече, ти като чуеш компромат почваш да халюцинираш май Как да разбера това Кола карам рядко и поради това се сещам да взема тези документи, които трябват не знам...документите би трябвало да са в колата, такла е по света...С'я да не кокетираш че се справяш без кола в университетския ти квартал?Не че е срамота де - това са разноски по регистрация, застрахоФки...гараж/място за паркиранеЕ, малък проблем със статуса ама добре подготвена поза компенсира и това.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re:За компроматитенови [re: Kostaaaa]  
Автор Eдин Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано12.10.05 20:26



Какви университетски квартали сънуваш бе, Митре? Хал-хабер си нямаш нито къде живея, нито какво правя, що ли се пънеш?

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Сиааа не разбрах мнооо смисъла на въпросанови [re: Kostaaaa]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 20:41



Пишки ли шъ мерим или що?
Щот акУ шЪ мерим и аз имам 2 автомобила - кола и SUV, само двигателя на второто е по-голям по кубатура от двигателите на дветете ти коли.



Тема Re: Сиааа не разбрах мнооо смисъла на въпросанови [re: Trilithium]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 20:47



Май ти се напъваш да се мериш, ама нейсеТи си от тези на които игнорирах емоционалните им излиФки около темата модератор, не бързай да се приравняваш към най ниското общо аритметично, не ти подобава.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Сиааа не разбрах мнооо смисъла на въпросанови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 20:49



ами то не се иска много акъл за да го разбереш, ама явно не можеш

Aim high and roam free


Тема Re: Сиааа не разбрах мнооо смисъла на въпросанови [re: Trilithium]  
Автор To, нo нe бaш тo, aми aз (от негово име..)
Публикувано12.10.05 20:54



Синдрома малък атрибут - голяма кола, ли те е треснал, че размахваш тоя SUV?
Пък да не ти обяснявам, че на твоя Спорт Утилити Вейкъл и да му е голям мотора, освен да харчи много - друго няма. Щот не е автомобил с Висока проходимост а с "повишена". Схващаш разликата, нали? Но ти се хвали, хвали се

П.С. - дедо имаше Татра - ха на бас, че цилиндъра и беше, колкото целия мотор на твоя СУВ, а?


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Е, що аз за модерирането си имам принципинови [re: Kostaaaa]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 20:59



А ти сам, видя какво стана тук откакто се зачислиха модератори и то 2 (словом двама).
Започнаха "на всяко гърне, меродия" или с други думи да пускат сами теми и да участват "активно"във всички теми, защото масата участници се разотидоха и им е кофти, че си говорят
сами като луди с гъзовете си. Предполагам не си искал да се случи подобно нещо на клуба, но ето на случи се, на мен ми се струва че вредите са повече от ползите от модераторите, особено пък ако говорим за конкретни модератори.

Но да се върнем на въпроса ти " Коя кола карате" какво точно искаше да питаш байно?
От цялата работа, аз лично разбрах, че имаш поне 2 автомобила и си разменил документите им. Както сам забелязваш няма нищо общо с "Коя кола караш"
Въпроса има смисъл ако се знят някакви входни данни, например имането на две коли и се пита коя карате (по-новата или по-старата, или пък по-мощната или .......<сложи някакви характеристики тук>)



Тема Ало модераторите къде сте?нови [re: To, нo нe бaш тo, aм]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:03



Ехооооооооооооооо,

Що не триете ?!?!? На мен горното ми прилича на очевидна пряка обида, а на вас?

Ако ще мерите с един аршин мерете поравно.



Тема Re: Е, що аз за модерирането си имам принципинови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 21:06



Ще те помоля да спреш с обсъждането на модераторите и да не употребяваш изрази като-говорят сами като луди с гъзовете си. насочени към модераторите.
Никой не те дърпа тук насила, ако не ти харесва, не влизай-лесно и просто решение. Ти ако си умен-ще пуснеш една тема ти самият, а не само да критикуваш.
балгодаря предварително

Aim high and roam free


Тема Re: Ало модераторите къде сте?нови [re: Trilithium]  
Автор To, нo нe бaш тo, aми aз (от негово име..)
Публикувано12.10.05 21:08



Кое в моите слова те притесни? Да те бях попитал нещо, като "А ве, кой ти изпърдя на тебе ника, че си с тва трилитиумно недуразумение" да ме изтрият, ма аз не съм. Та, кое те притесни?

Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Re: Ало модераторите къде сте?нови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 21:10



Много са ти ниски стандартите за обида пък на теб? Бърже забрави как обиждаше модераторите,нали? А да ти наложих бан за това? НЕ, само ти писах да спреш с обидите. А сега за някакъв бъзик елементарен ти ще оревеш света. Твоето е мерене с два аршина, не моето. И ако си спомняш- в първото си мнение ти се изказа малко по-грубо,но не те изтрих,нали?

Aim high and roam free


Тема Re: Е да поФторя ако не си разбралнови [re: Trilithium]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 21:19



Вече казах че игнорирах в миналото излиФките ти по тема "модератори", трябва ли да поФтарям това? Уважавам те "познавайки" те от миналото, но ми е ясно че хората се изменят и ДОРИ И АЗ греша, сега избери как да продължим.

Което казах е описание което ми се случи днес, не си го меря че имам две коли (фирмата ми има повече - ТРИ), попитах дали това се е случвало и как се справят хората.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Добре, не ми е ясно защо се месиш в нашия разговорнови [re: Mr.N]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:21



с Костаа?



Тема Мойта тарамбука никой не я спиранови [re: Kostaaaa]  
Автор azazazazaz (Rainmaker)
Публикувано12.10.05 21:22



Сигур штот кат я видат ква е жална картинка и си мислят, че веднъж спрем ли после нема да моем тръгна и моментално ги фата шубето да не би да земем ги фана да бутат

Който сърчи файндва


Тема Спроред мен трбяваше да зададеш въпроса по друг ..нови [re: Kostaaaa]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:25



начин. Нерщо от рода на "Случвало ли ви се е това" ,а не "Коя кола карате" съгласен ли си?

Както виждаш правилно съм преценил, че от казаното от теб в първият постинг, следва че имаш минимум 2 автомобила



Тема Ето как трябваше да ти отговорянови [re: To, нo нe бaш тo, aм]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:31



В отговор на:


Синдрома малък атрибут - голяма кола, ли те е треснал,




Що не се хванеш за палците и да проверим голям ли ми е или ми е малък атрибута?!?

п.п. Нито си ми на годините нито на чекиите.
п.п.п. Имаш ли поне деца след като си "ебач" с голям атрибут?
п.п.п.п. Не виждам нищо общо да имам голям и мощен автомобил или изобщо какъвто ме кефи с размера на пениса ми.
п.п.п.п.п. Предимствата на мощен джип са много повече пред тези на обикновен автомобил тип пуча въшка.



Тема Re: Мойта тарамбука никой не я спиранови [re: azazazazaz]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 21:31



Майтап настрана, нашите полицаи (след като ти проверят и пломбите на кътниците) бутат спряли коли ПО ЗАКОН, ако не успеят да запалят, абе симпатяги са, дума да няма - real civil servants, и бая ги уважавам, въпреки че ми тръшкат над 1,500 Е глоби годишно за най различни мои магарлъци. И си ги плащам като поп, щото реалната сметка е десеторна.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Ето как трябваше да ти отговорянови [re: Trilithium]  
Автор Beчe и aз нe знaм, koй (къде как и кога)
Публикувано12.10.05 21:36



Ми да се фана, ма да не се окаже, че си само на думи, а?

п.п. - от къде знаеш?
п.п.п. - Да, имам - нищо, че веднага САМ направи извод, че съм ебач с голям атрибут - гладната кокошка и т.н, нали?
п.п.п.п. - пак го намести тоя пенис - да нямаш комплекс? (невинно)
п.п.п.п.п. - правилно! Ма има разлика между "мощен Джип" и СУВ. Или твоето не е баш СУВ? Бе я кажи, какво е това животно твоето


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Re: Спроред мен трбяваше да зададеш въпроса по друг ..нови [re: Trilithium]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 21:45



Може би си прав за конструктирането на заглавието на темата.Признавам че съм sucker относно кирилицата когато се ползва българския език, но отдавна съм си признал много по лош грях - моя български е лош правописно и стилистично. Главната причина да съм в българските форуми е да си оправя българския език, и приемам всяка критика и поправки в това отношение.

Сега имаш ли да кажеш нещо по въпроса или ще си мерим ССтата на колите? Апропо, шофирам САМО ЕДНА кола по разбираеми причини (паркинг, логистика да се предвижа от една кола до друга и т.н.). Май преминах периода да се хваля с нови и модни коли, сега си търся удобството.


PANEM ET CIRCENSES


Тема аЛОО, Трилитровиянови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 21:48



в каъв разговор съм се намесвал? Тук е клуб за дискусии, всеки може да пише,нали? Ако искаш личен разговор с Коста, пиши му на бележка.
Я виж какви си ги сътворил в другият клуб, преди да ми казваш кое е обида и кое да се трие. Що не напишеш същото тук, а?

Aim high and roam free


Тема Re: Ето как трябваше да ти отговорянови [re: Beчe и aз нe знaм, k]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:48



Батка мисли к'вот си искаш все ми е тая. Курът ми си има задоволителни размери(дори клонящи към дълги, но това няма кой знае какво значение при ебането) и е минал през доста жени сиа бройка няма да давам, щот ако я кажа май ще трябва да се дели на три, все пак да не забравяме, че и половинката е манекенка, а не някой fat monster.

КОлкото до джипа, грешно се изразих, трябваше да кажа СУВ, казах джип защото в БГ под джип се разбира СУВ, а не само марката Jeep. Моя е офф роудър с AWD и с доста голям клиърънс. Оффроудвал съм с него ако това ти е въпроса.



Тема Re: Спроред мен трбяваше да зададеш въпроса по друнови [re: Kostaaaa]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:53



Аз шофирам и двете, но жената по-често кара звяра(все пак вози и малкия вътре).
Моите са 2.4 литра и V8 5 литра.
И аз гледам удобството, както и сигурноста. Законите на физиката не прощават при катастрофа, по-тежкият пИчели.



Тема Пак не позна байно 5-литров съмнови [re: Mr.N]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 21:58



Ма ти подобни автомобили сигурно си виждал само на картинките от турските дъвки "Би-Бип"



Тема Re: Ето как трябваше да ти отговорянови [re: Trilithium]  
Автор Beчe и aз нe знaм, koй (къде как и кога)
Публикувано12.10.05 22:01



А ве, батка - пожали рибата бе. Все тоя дългия ти е на уста, нищо че никой не го брига, дали си го харесваш.
Манекенка а? От кои - големите пластмасови с ръце и крака или онези, които имат само торс? От кой магазин я дигна?

Но пак премълча, какъв е звяра. Търсиш с гугъл нещо подходящо, или?


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Re: Ето как трябваше да ти отговорянови [re: Beчe и aз нe знaм, k]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 22:06



Да, манекенката е надуваема кукла от

, ти за подобна може да мечтаеш само на ръка (разбирай биене на чекии)

Няма какво да го търся, байно, щото аз го имам И ми пълни душата

Не виждам защо трябва да ти казвам какво е. Просто си вярвай, че пътувам с градския транспорт и нямам дори един автомобил. хинт - в САЩ градски транспорт почти няма.



Тема Re: Пак не позна байно 5-литров съмнови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 22:06



Мимкакто не си разбрал за какво е темата,така и не си разбрал за заглавието на моето мнение- свързано е с ника ти.
А за темата-никой не те кара да се хвалиш какво имаш-Коста го написа- да си отворите друга тема за това кой какво има. Човека питаше други неща, ама ти продължаваш да се хвалиш със колите си и с жена си ( или гаджето ти ) ,

Aim high and roam free


Тема Re: Пак не позна байно 5-литров съмнови [re: Mr.N]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 22:10



Както виждаш или не виждаш никъде не съм споменавал марка модел или година на производство, така че не е хвалене, по същата логика първоначално темата на Костаа е хвалене.



Тема Re: Ето как трябваше да ти отговорянови [re: Trilithium]  
Автор Beчe и aз нe знaм, koй (къде как и кога)
Публикувано12.10.05 22:13



Няма как да не забележа, че си удивително подготвен с линкове. От там ли пазаруваш?
Спокойно -- лично мен не ме вълнува, каква трошка караш. Ма не я изкарвай толкова на показ, че да не я вдигне паяка. Ха-ха-ха.


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Re: Пак не позна байно 5-литров съмнови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 22:14



Много интересна тема за дискусия-какво е хвалене и какво не- значи без марка модел и година да се спомене , а само SUV V8 и там каквото още ,а а, и манекенка, не ехвалене? Интересно,бих казал, и интригуващо

Aim high and roam free


Тема Re: Пак не позна байно 5-литров съмнови [re: Mr.N]  
Автор Beчe и aз нe знaм, koй (къде как и кога)
Публикувано12.10.05 22:16



Прав е. Не е казал марка, модел и тн.
Аз залагам, че кара 15-18 годишен пикап, за да може да събере манекенката отзад.


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Re: Сиааа не разбрах мнооо смисъла на въпросанови [re: Trilithium]  
Автор Gia ()
Публикувано12.10.05 22:24



Vsastnost osnovnoto v temata beshe tova izrechenijtze: ортака му почти се хвана за кобура.

Az ne se hvanah da commentiram, zastoto Kostaaaa ne obicha da se znae kade jivee. Moga samo da kaja, che ne, pri nas ne se sluchvat podobni nesta, zastoto vse pak ne e pochti voenna zona, pone na tozi etap.



Тема Хехехе завиждате ли завиждате ли?нови [re: Beчe и aз нe знaм, k]  
Автор Trilithium (Trekkie)
Публикувано12.10.05 22:30



Не хубаво така момчета, гроздето е кисело, лошо е за жлъчките.

Мр.Н ако искаш да ми кажеш нещо ела в БГ в Европа, там някак си мога по-свободно да се изказвам.



Тема Re: Хехехе завиждате ли завиждате ли?нови [re: Trilithium]  
Автор Beчe и aз нe знaм, koй (къде как и кога)
Публикувано12.10.05 22:35



По-свободно викаш? Щот, ако не ти дават да пцуеш и се едно ти режат 80% от речника?

Мистър Ен - ако имаш нещо да ми кажеш, ела в клуб българи в Таджикистан. Ако не дойда, значи Жипа на БИлитиума не пали. Сефте.
П.С. Или му таковам манекенката


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?


Тема Re: Хехехе завиждате ли завиждате ли?нови [re: Trilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано12.10.05 22:38



аз нямам какво да ти казвам, ти си този дето трябва да внимава какво казва тук щото нали знаеш?
Ти имаш проблем с мен, не аз с теб, така че ти идвай при мен,ако имаш нещо да ми кажеш. Аз само следя форума да е културен и да няма обиди, пък койх ще пише тук, за мен няма значение-дали хамериканците, дали лЕлките от другия клуб, стига да спазват добрият тон, са добре дошли

Aim high and roam free


Тема Re: Хехехе завиждате ли завиждате ли?нови [re: Trilithium]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано12.10.05 22:47



да са изказваш или да псуваш на воля без да се озърташ че ш'та забърши някой.....мод..... нема пиле..нема та бършем... държиш се прилично още. ..давай в същия дух...



Тема Re: КОЯ кола шофирате?нови [re: Kostaaaa]  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано12.10.05 22:52



Ми то си имал някакви домкументи, на някоя от колите... ами ако нямаше на нито едната...какво става тогава.

спомням си един сличай тук в съда- питали един подсъдим за кражба на автомобил, защо е отключил автомобила, а той отговорил на съдията- амиииии, валеше дъжд и исках да се скрия за да не са мокря и да пипна грип .



Тема Re:Дъ Е*А и дира дъ Е*Анови [re: Trilithium]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 23:30



у 'сичките му дупки аnd then some Нищо лично, Митак, ама дирО ми изгуби поста...та по памет:

1. Може би да си прав че трЕбеше да формулирам другояче заглавието. Признавам си без бой че моя български яко куца И правописно И стилистично, и главната причина да съм в българските форуми е да си оправя езика, така че конструктивни критики са добре дошли, без майтап!!!

2. Признавам си че шофирам само една кола сега по понятни причини (логистични проблеми да се придвижа от една кола до друга, проблеми с паркинг и т.н.) Отдавна минах стадия да се изявявам със ССто на колата и модела И, сега търся съчетание между практичност и удобство.

3. Признавам си че най се кефих на един Додж С100 преди двайсетина и кусур години, когато трък'овете не бяха на мода, нямаше "градски" джипове или SUV, и всички се пазеха от мен и на пътя и на паркинга.

4. Няма да броя ССтата на колите защото е ...малко смешно да си го мерим, нали? Да те успокоя, твоите СС са повече от "моите", е и к'во?I get my kicks not while driving, but in between, so...


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: КОЯ кола шофирате?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано12.10.05 23:56



При нас се отнасят към кражбата на коли долу горе както са се отнасяли към кражбата на коне в дивия запад преди 150 г, и факта че името ми се появи в компютера на полицая предизвика първичната реакция в него, после нещата се поуспокоиха след 2-3 клика на компа. Все пак да шофираш кола без валиден документ за застраховка е доста сериозно нещо. Абе справих се и с това


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re:Дъ Е*А и дира дъ Е*Анови [re: Kostaaaa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 00:12



Доджът е много здрав автомобил.
На мен лично ми спаси живота в една много тежка катастрофа. Имах колега румънец, който също е оцелял в катастрофа като е бил в неговия додж. Аз много се чудих дали да не си взема пак додж, но му развалиха външния вид на Дурангото, никак не ме кефи.
Сега напускаха и Додж Магнуми и Додж Чарджъри, но са с много ретро дизайн.
Иначе пикапите им са много корави. Мен лично спортния Додж Стелт, много ме кефеше, жалко че спряха да го правят. Един приятел имаше и аз съм го карал, направо самолет, пряко и буквално, беше бърз като оса, а и даш-борда (таблото) мязаше на самолетско, имаше и овърдрайв на скоростния лост.



Тема Re: КОЯ кола шофирате?нови [re: Kostaaaa]  
Автор 2454 (devstvenik)
Публикувано13.10.05 11:12



не бих купил никога открита, спортна, двуместна,тъй като не съм комплексар, а и 6то да разо4аровам на6ите на село, къде 6те ми слагат бурканите за зимъска.
Предпо4итам малка удобна кола за градски нужди(така намирам паркин винаги),френска марка.
За дълго пътуваме съм купил отново немска кола, само 4е от смейните серии(с голям багажник).
Сега мисля за джип, американски модел.



Тема абе вие там данъци немате ли бре?нови [re: Trilithium]  
Автор azazazazaz (Rainmaker)
Публикувано13.10.05 11:15



за таквоз чудо тук ща та одерат пет бона сал да го пуснеш у движение, еле па кат втора кола още по-голема секира те чека. За застраховката направо не ми се мисли, пък и годишния данък е тоже на кубатура.
... ми таквоз нящо и без пари да ми го дават не го зимам ...


Който сърчи файндва


Тема Re:Дъ Е*А и дира дъ Е*Анови [re: Dilithium]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано13.10.05 13:12



Ти говориш за днешните играчки, а аз за това, ама с двойна кабина (и е бил D100, не С100).


Тогава изобщо не беше на мода да се се въртиш в града с такова чудо та хората ме гледаха като ударен, ама винаги се пазеха от "мен" да не им смачкам лъскавите колички. И беше яко животно, колко пъти са ме блъскали отзад, само разклащаха бъмпера.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Не е лош тръка дето си ималнови [re: Kostaaaa]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 16:28



Но сега има DODGE RAM Quad Cab (четворна кабина)

Редактирах защото снимките бяха големи.

Редактирано от Dilithium на 13.10.05 18:39.



Тема Re: Не е лош тръка дето си ималнови [re: Dilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано13.10.05 16:40



Според мен американците никога не са били добри в производството на автомобили, нито по качество,нито по външен вид.
Специално това дето си го показал на снимката е кола за нормален път, карат ги хора както ти каза - за сигурност, а не за да ходят из горите с него. Нито е оборудвано за истински оффроуд, нито има както виждам голямо разстояние между земята и шасито.
между другото-казва се дабъл каб, или двойна кабина, не четворна, ама американска му работа, за 4 човека е, ама те го кръстили Четворна кабина

Aim high and roam free


Тема Re: Не е лош тръка дето си ималнови [re: Dilithium]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано13.10.05 16:53



ОЛЕЛЕЕЕ, човек, я намали малко снимките или ги замени с линк, моля, че ме заболя пръста да го държа на мишока докато ма'ам с табулатора - МОЛИМ ТЕ, значи


PANEM ET CIRCENSES


Тема Офф какво разбираш ти от американски автомобили?нови [re: Mr.N]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 17:44



Отговори ми първо на въпроса, притежавал ли си американски автомобил?
Ако отговора на горният ти въпрос е НЕ, то моля те не се прави на експерт, защото ставаш смешен.

Сиа да се върнем на на въпроса за американските автомобили.
Класическия офф-роудер и ненадминат в класа си десетилетия кой е?
Подсказка Jeep Wrangler.
Името Jeep идва от GP general purpose vehicle, успешните модели дженерал пърпъс виъкълс през втората светвона.

Коя е най-бързата кола серийно производство- Додж Вайпър.
Просто смешно е да даваш мнение за американското автомобилостроене, без да притежаваш или дори да си карал американски автомобил.
Не забравяй че в Америка са може би 60% от автомобилите по света, със сигурност има най много автомобили тук, и прогреса в автомобилостроенето въобще се дължи на американският пазар.

Снимките просто бяха такива каквито ми попаднаха с гугъл.

Карал ли си офф-роуд автомобил? Ако не не се обаждай от коневръза с "експертни" мнения ако обичаш



Тема Re: Офф какво разбираш ти от американски автомобили?нови [re: Dilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано13.10.05 18:12



казах си мнението, а ти виж се каквоо написа-Ако не не се обаждай от коневръза с "експертни" мнения ако обичаш . И сега като те нарека простак,не се обиждай,защото аз не те предизвиках, а факта че отговаряш по този начин показва че нямаш грам култура.
сега по въпроса-Не съм притежавал американска кошница,няма и да го направя никога.
Вранглера е удобен за гъзарщина,на каквото ми приличаш ти от снощи с изказванията си. Той не е удобен за истински оффроуд.
За най-бърза кола не говорим, говорим за качество,нали?
да използвам твоята цифра- 60% от автомобилите в света са в САЩ. И колко от тези 60 % са вносни? И колко от вносните са германски или шведски например?
Аз говорех за качествени коли,не за автомобили, автомобили има много,коли- само една- БМВ
За карането на 4х4 - едно е да си изкараш луксозното возило по полето, дето и всяка кола ще мине, а друго е да го опънеш по истински маршрут за 4х4 .
Ти си този май от изказванията ти дето никога не е бил на истински оффроуд, защото като гледм какво ми хвалиш за оффроуд, ми става ясно че такава кола става само за ако падне малко пролетен дъжд,да я изкараш навън, да се поумаца малко с прах.
Сега,ако говорим за качествени 4х4- ето моите предпочитания- не п ред на качество, просто пиша както се сетя - Нисан патрол, Тойота Ланд Круизер, Митсубиши паджеро, Ланд ровер ТД5 , VW Tuareg, другите са след тях.
И пак казвам -говорим за качество и издръжливост, а не за външен вид.

Aim high and roam free


Тема Ето пак демонстрираш че нищо не разбирашнови [re: Mr.N]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 18:53



Спри да се изказваш неподготвен!!!!

Спри да говориш за неща които не са ти ясни и не разбираш!!!!

И сега като никога не си бил в Америка и хал хабер си нямаш от автомобилостроене реши поредния бисер да изръсиш. Абе Енчо знаеш ли къде ги правят БМВ-тата дето са в Америка?
Знаиш нанайци. Трай си като не знаеш защото ставаш за смях и на мен ми прави изкючителен кеф да те разобличавам.
Нека да те светна.

БМВ-та в Америка се правят в двойния град в ЮжнаКаролина Спартънбърг/Грийнвил

Ето ти и уеб сайта тупан с тупан.
Лично съм ходил там. Девет месеца съм живял в Южна Каролина.
Има и българи дето работят във фабриката на БМВ. Така че не ги правят швабите, ами обикновени реднеци американци.





Може да четеш английски предполагам. Преди правеха и Z3 тук.

п.п. Познанията ти по офф-роуд направо са смешни, Волксваген Туарег офф-роудър?!?! отдавна не се бях смял така. Митсубиши Паджеро??? Муахахаха В САЩ се казва Монтеро, паджеро означава чекиджия на латиноамерикански.
От СУВ-тата които си изброил само Ленд Роувър и Тойота Ланд Крийзър Стават, но те са мидъл сайз СУВ-та. Аз ти говорех за високопроходими, трейлблезъри.



Тема Чиляк кат ви слушанови [re: Dilithium]  
Автор azazazazaz (Rainmaker)
Публикувано13.10.05 19:18



ша земе да си рече, че сал са блъскате у ваше село

Който сърчи файндва


Тема Бе много народ кара тукнови [re: azazazazaz]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 19:40



Куцо, кьораво сакато....
Сериозно има и клинично луди хора които имат шофьорски книжки, аз познавах един луд(психично болен) със шофьорска книжка и кола.
Просто няма как, живота е организиран така, без кола си за никъде. Има тук таме няколко града където можеш без кола, но това при условие, че си намериш работа на близо.
Градски транспорт има само в големите градове и то не навсякъде.
В голяма метроолия каквато съм аз над 14 милиона, направо е ад, имам 3 катастрофи и то все
ме бутат. СПоред мен трябва да се забрани издаването на книжи по расов принцип, мексиканците и негрите нямат добре еволюирал мозък за да се справят с фаст чейндинг енваърмент или с други думи нямат добрър окомер и преценка за нещата.



Тема Re: Бе много народ кара тукнови [re: Dilithium]  
Автор zzfe (член)
Публикувано13.10.05 21:34



Карам в LA и нямам нио една катастрофа (да чукна на дърво ).
Такива изроди дето карат, пият кафе, четат книга и галят кучето си в същото време ги познавам отдалече и гледам да не се задържам около тях. Или напред или назад (по-добре отзад че виждаш какви ги вършат).
Това дето сравняваш сивик с трък и казваш че американските коли биле по-хубави не ми се вижда правилно. Опитай сивика с неон. Ако ще сравняваш карай с титан-а на нисан (поне според мене най-добрия трък на пазара в момента).
За офроад ровъра е всепризнат, просто е много скъп (60-70К за офроад са си много пари както и да го погледнеш).
БМВ-тата тука доколкото знам се произвеждат Z и X сериите. Останалите ги внасят (може и да греша, но като знам колко се чака за резервни части, ме съмнява). Пък и те са си от съвсем друг клас и не виждам защо изобщо се споменават в подобен разговор.



Тема Знаем вече..нови [re: Dilithium]  
Автор Maймyнa™ (м.р. ед.ч.)
Публикувано13.10.05 21:39



.. че Хамериканските коли са най-коли, Хамериканските манекенки са най-манекенки и Хамериканските паде*асТи са най-педе*асТи.. не го доказвай..
Карай 15 литровия си пичелов и си мечтай за оффроуд.. палячо.

Обади ми се на sKYPe..
Прекъсваш ми.. прекъсваш.. о, дааа.. прекъсваааааш


Тема Че хубаво е, че нямаш катастрофинови [re: zzfe]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 21:59



Дано и да не ти се случват, ама сигурно караш като сиси или като дърта баба хамериканка с олдсмобил или кадилак.
Нисан Титан има от коя година? ПОчнаха 2000 и някоя да го правят.
Има американски трокове на по 20 и кусур години още като нови вървят.
Хеви дюти.
Един приятел има Тойота Корола, вярвай или не това не е кола за мъж, освен ако не си със женски номер обувки. Моите обувки например са по-дълги отколто разстоянието от пода на колата до долната част на даш-борда, един път като я карах без малко да не мога да спра, защото ми засецна крака, трябва да си държа краката на кестерме вътре за да мога да натискам педалите, да не говоря че са и много наблизо, едновремено с един крак мога и газта и спирачката да натискам, обувките ми са Born (handmade).
Лошото е че чувам че и в Тойта Секвоя положението с педалите е било подобно.
Огледай се какви са и говърмент автомобилите, полицейските, пощенските и деливъри автомобилите. Аз съм работил като такси драйвър и във Федекс като деливъри драйвър, няма японски автомобил който да носи на такова душманко каране. Таксито вървеше 24/7 365 дни. Само поддръжка. Наскоо на един приятел с Хонда му се счупи полуоска в даунтаун. Фън. Имаше и случай на една овца с Форд Мустанг която омъртви трима в тойота или хонда, не помня какво беше, но японски автомобил тип пуча въшка.
Беемветата ги режех с издуханото такси бивш полицейски круйзър Краун Виктория като стой та гледай. На експрес линията на магистрлата 90/94 ги хапвам на закуска, все пак двигателя и беше 8 цилиндров, а не 4-ка. БАвареца и той кара до мен с 85 майла ама е на 4000 оборота и вие на умряло, а краун викторията едвам на 2500 с пуснат климатик, единствено не и харесвах че е с задно.
Да не ти казвам пък линкълн таун кар какъв ряз има, имахме и такова такси.



Тема Re: и до Трилитиуманови [re: zzfe]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано13.10.05 22:18



Ами аз съм съгласен с изказването ти. А и от моето мнение - аз не говорех за коли,споменах я само между другото . няма значение къде се прави БМВ- качеството е едно и също-германско. А другите модели на БМВ дето са внос, и с еправят извън Германия, сигурно Дилитиум ,сори-сега е Трилитиум, ще каже че са с ниско качество може би.
Аз изказах мнение, а той се засегна и взе да обижда.
Това дето споменаваш-титан-а на нисан - на кой друг модел е подобен-дали не е като Патрола, но с друго име в аМЕРИКАТА?
Ровъра, преди години бе пълна скръб, трошаха се на всеки километър, но напоследък взеха да ги правят по-качествени. Аз говорех за качествени,надеждни оффроудъри-4х4, а не разни лъскави като на снимките му. За мен лично Нисан патрола си е най-добър, но и Митсубиши не отстъпва. Ровъра както казах е добър, но не обичам англииските коли, както и американските. Цената дето споменаваш си е соленичка, но ако трябва да се обзаведе и за оффроуд с допълнително оборуудване, излиза още по-скъпо. Това на мен ми е болната тема - оффроуд, затова не ми се спори с Трилитиума , аз имам една мечта за оффроуд, ама засега си е тайна , един ден като понатрупам излишни парици, ще я осъществя-по сегашни цени ми излиза около 30000-35000 евро, ама живот и здраве, ще стане един ден
И нещо за Трилитров- не ми се пише друго мненеи, та го вмъквам там- какво се смееш на Познанията ти по офф-роуд направо са смешни, Волксваген Туарег офф-роудър?!?! - ти първо чувал ли си го, че да знаеш дали е оффроудър или не? е,ако при вас продават най-сланбият модел, тук при мен са цялата гама от Туарега- и мога да ти кажа че е доста мощен автомобил

Aim high and roam free


Тема Re: виж отговора ми до зффенови [re: Dilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано13.10.05 22:21





Aim high and roam free


Тема Re: Че хубаво е, че нямаш катастрофинови [re: Dilithium]  
Автор zzfe (член)
Публикувано13.10.05 22:34



По добре да карам като сиси, отколкото да събирам чарковете на колата си по пътя и да се чудя какво да правя със застраховката . Освен това сериозно ли мислиш че броя на блъсканията показват какъв мъж съм зад волана?
Съмнявам се че шофйорите във формула едно се блъскат ежедневно само да докажат колко са добри.
Аз карам корола, имам 43 номер обувки и съм около 180 и проблеми с педалте нямам нито с пространството в колата. Не казвам че можеш да играеш футбол вътре, но за мене е достатъчно.
За дълги разстояние се ползва голямата каруца, в която на задния ред, децата могат да играят на криеница
По въпроса за бързината. Ами новия хибриден Хайлендър прави 0-60 за около 7сек, нищо че има само 3.3 литров двигател и кара средно около 25-30 мили на галон. Така че не знам какви са били колите в америка преди 20г, но днеска тука практически има две марки коли Хонда и Тойота. Ако не ми вярваш, преброй ги на паркинга ви.



Тема Re: и до Трилитиуманови [re: Mr.N]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 22:40



Разбирачев,
Каква е тази пълна гама Туареги и къде е това при теб?
Вземи се ограмоти малко и пак не се изхвърляй като чекия на сух пясък.
Отвори си очите добре и прочети следващото изречение.
Колите в САЩ даже и японските са с по-големи двигатели от тези за Азия и Европа.
В САЩ са колите с най-голям обем двигатели, предполагам дори и немските са с по-големи двигатели от еквивалентите им в Европа.

Ланд Роувъра си е класически офф-роудър, но не знам как би се справил на студен климат, има го из разните африкански държави кадето си ти.

Един съвет от мен, ако ще се правиш на офф-роудър и пада сняг при теб си купи АВД. автомобил.



Тема Re: и до Трилитиуманови [re: Dilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано13.10.05 23:12



On-road elegance. Off-road stamina. Go anywhere, and the Touareg will you there first. A unique combination of genius and intuition is what drives the Touareg, with advanced 4x4 technology that goes beyond the 21st century.

A 6-speed gearbox ensures smooth transition.
Servotronic® speed-sensitive variable steering assistance
Continuous Damping Control (CDC) air suspension (standard on the V10, optional on other models) automatically adjusts ride height according to speed and driving conditions. This also allows for incredible fording depth.
The V10 engine has two banks, each with its own turbocharger, intercooler, ECU, air filter, and exhaust gas recirculation system.
The 4XMotion permanent four-wheel drive system can transfer 100% traction power to a single wheel if the other three start to slip.
Hill descent assistance gives you confidence when tackling descents of up to 45°.



хайде прочети това и после говори.
Кой се излага,не знам- аз ти говорех за класически оффроуд автомобили, ти си седнал да ми говориш за сняг. Недей ме бъзика на болната ми тема офрроуд- личи си че не си много запознат с това нещо. За двигателите предполагам че са мощни там в щатите-нали бензина бе евтин сума ти и време, ама сега нещо с това поскъпване големите автомобили май не са много на мода.

Aim high and roam free


Тема МУАХАХАХАХАХА ти рокер -пешак ли си ?нови [re: Mr.N]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано13.10.05 23:21



Рокер без мотор или оффроудър без оффроуд машина.

МУХАХАХАХА Ще ме скъсаш от смях днес.

Болна тема му било, анкоулу имаш ли въобще СУВ?

Въобще качвал ли си се на 4х4 автомобил ама честно!!!!

Аз притежавам и правя и офф-роудинг отвреме навреме. Скоро не съм правил, признавам с ръка на сърцето, ама то е щото съм затрупан с куп други неща.

Колкото за спекове и аз мога та ти извадя един куп от сайта на хъммър.

Нъл знаиш
HUMMER Like nothing else



Тема Бе гледай му акъла..нови [re: Mr.N]  
Автор Maймyнa™ (м.р. ед.ч.)
Публикувано13.10.05 23:23



..пък му крой шапка.. Виж, че Д-то му е по-черно от на негър.. нали и той е стъпил в САЩ, където всичко е най-.. Дилъра му е пробутал трошляка и му споменал "Офф.. зимай го, че ми омръзна да се пазаря с теб" и пича решил, че оффроудер кара.. ама НАЙ-..

Обади ми се на sKYPe..
Прекъсваш ми.. прекъсваш.. о, дааа.. прекъсваааааш


Тема Баш чикията Хамър..нови [re: Dilithium]  
Автор Maймyнa™ (м.р. ед.ч.)
Публикувано13.10.05 23:25



..щом вадиш за пример - ясен си, какъв си оффффффффроудер..

Ей, спри се с тоя СУВ бе.. не ти ли обясних, че СУВ е повишена а не ВИСОКА проходимост.. Арлекино.

Обади ми се на sKYPe..
Прекъсваш ми.. прекъсваш.. о, дааа.. прекъсваааааш


Тема Re: МУАХАХАХАХАХА ти рокер -пешак ли си ?нови [re: Dilithium]  
Автор Mr.NМодератор ()
Публикувано13.10.05 23:37



ти какво му говориш, той си знае неговото- припомни си кой спомена че Туарега не е оффроуд машина, преди да ми изкарваш разни характеристики на Хамъри, и Сув -затова ти ги копирах тук за да прочетеш и се информираш малко

Aim high and roam free


Тема Еь престъпнииик,нови [re: Kostaaaa]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано14.10.05 15:53



тъмен балкански субект такъв !
Имал съм подобна случка (щото колите са ми хоби и имам няколко, ако и да са дъртофелки). Затова сега нося всичките документи накуп.



Тема Re: Еь престъпнииик,нови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано14.10.05 19:41



Е как ги носиш всичките - в портфейла си, за по удобно крадене? По принцип не нося оригинални документи,освен шофьорско разрешение с размер на кредитна карта, и паспорт в чужбина, но и тях само в джоба. Дори и телефонните ми теФтерчета са в къщи, влача фотокопия.


PANEM ET CIRCENSES


Тема ХАХАХА СМЕШНИК!!!нови [re: Dilithium]  
Автор XC™ (prostak)
Публикувано16.10.05 19:55



Как ще са 60% от всички автомобили в САЩ бе!?!?!? Всеки знае че ЕВРОПА е най-големия автомобилен пазар, т.е, има най много коли. И освен това САЩ се карат предимно ЯПОНСКИ коли. Американските имат пазар само при пикапите, такситата, лимузините, полицейските и т.н. Всеки който отбира малко от коли ти казва, че американските коли са абсолютни дървета. Новите вече са се поуправили, но старите са пълна скръб - със скоростен лост на волана, размери като на локомотив, 5 литра мотор с 8 цилиндъра, и разход 20 на 100, но за сметка на това с не повече от 100-150 коня. С други думи, правени са с теслата.

А за Вайпъра ме уби!!! Че той не е и в 10-ката на най-бързите. Единствения представител на американците е Форд ГТ, който е едва на 7-мо място. Само ще ти кажа, че първите 5 са европейски - 4 немски и една италянска.

Явно е че нищо не разбираш от коли, ма нали важното е да се обадиш



Тема Re: Пак не позна байно 5-литров съмнови [re: Trilithium]  
Автор XC™ (prostak)
Публикувано16.10.05 20:23



И кой е тоя джип 5.0 8-мак? Честно не знам за такъв. Знам за 4.6, 5.7, но за 5.0 не знам. И защо го криеш, не си го доизмислил още ли?



Тема Какво знаем за теб?нови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано16.10.05 20:42



О, лесен си: заседнал начин на живот пред компютъра, вероятно компютърджия. Липса на секс и почти сигурно затлъстяване. Проблеми с очите и главоболие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.