Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 20.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Изборите и Атака ...нови  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано05.10.05 11:07



Нямам предства до колко следихте последните парламентарни избори. Все пак, вероятно сте попаднали на агитация, от страна на Атака, в деня на изборния ден и в деня преди него.

Предполагам, че това безочливо нарушение на българското законодателство се забеляза по-добре извън България, защото като медия бяха използвани доста от българските Интернет форуми.

Личното ми мнение е, че от хора, които нарушават законите на държавата, още преди да са влезли в парламента, нищо добро не може да се очаква.

За добро или зло, българите в чужбина често стават обект на дискриминация и доста добре осъзнават колко погрешни са позициите на Атака.

Един интересен въпрос е кой им наля пари на "атакуващите"? Писанията, че са постигнали всичко със стотина лева да ги разказват на някой друг, който би бил достатъчно глупав за да им повярва.

В ЕС приеха като негативно явлението Атака, вие как мислите?



Тема Re: Изборите и Атака ...нови [re: виk]  
Автор Please Disturb (Do you dare?)
Публикувано05.10.05 11:16



Тебе какво те бърка Атака?

"Личното ми мнение е, че от хора, които нарушават законите на държавата, още преди да са влезли в парламента, нищо добро не може да се очаква."

Айде сега изброй кои влязоха в парламета и ми посочи най-убавия от тях? Според тебе? Защото май има убави и по-убави...



Тема Re: Изборите и Атака ...нови [re: виk]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано05.10.05 11:24



Може ли някой да ми обясни по какъв начин са дискриминирани циганите и турците в България. И колко е законно да имат свои партии, въпреки,че в Конституцията ясно е записано, че не може да се регистрират партии на етническа основа. Е, да, ама ДПС не било партия, а движение.



Тема Аз мисля,нови [re: виk]  
Автор MrB (циник)
Публикувано05.10.05 11:31



че си написал(а) много пълни глупости...

ПП. Отговарям, понеже ме попита за мнението ми.



Тема Re: Изборите и Атака ...нови [re: Mъppp]  
Автор Parisvesti (непознат)
Публикувано05.10.05 11:40



Не е законно да има етнически партии и Атака също попада под този параграф. Дали е движение или нещо друго, няма никакво значение. Има Закон за политическите партии и там е дадено ясно определение.



Тема Re: Изборите и Атака ...нови [re: виk]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.10.05 12:00



В ЕС не могат да кажат много по въпроса, защото самите те си имат предостатъчно "атакуващи".

Инъче от Атака и техните подобни, можеш да очакваш само едно- гледай Льопен и очаквай същото ама в по-глупав вариант.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re:нови [re: Mъppp]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано05.10.05 12:07



Както знаеш, има и Конституционен съд, перд който регистрацията на ДПС е преминала.

Етническият модел в България не е лош, а по-важното - работи.



Тема Re:нови [re: MrB]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано05.10.05 12:08



Отговаряш, но за пореден път не по темата. Обсъждаш дали аз пиша глупости, а не дали коалиция "Атака" е нещо положително или отрицателно.



Тема Паралелинови [re: виk]  
Автор azazazazaz (Rainmaker)
Публикувано05.10.05 12:25



Паралелът между появата на "Атака" в БГ парламент и скорошната поява на едно явление тук просто се набива в очи.
И едните и другите дойдиха поради обективна нужда от промяна. И едните и другите дойдоха след законни избори, но против волята на мнозинството. И едните и другите бяха подкрепяни задкулисно от непознати на мнозинството субекти със съмнителни интереси.
И едните и другите ти казват - това е положението, всичко е честно, открито и законно, ако не ти харесва дигай си шапката ...



Който сърчи файндва


Тема Re:нови [re: azazazazaz]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано05.10.05 12:48



Е, в Брюксел е пълно с толкова араби, мароканци и турци, че няма как да не се появи ултра дясно позиционирана партия.

Разликата е, че българският вариант почна да се разпада още при първите гласувания в парламента и едва ли ще получи политическа подкрепа при следващите парламентарни избори.

Настоящата коалиция "Атака" е съставена предимно от отцепници, двама от които се продадоха при първия момент, в който някой размаха пачка с пари пред очите им.

В България не е имало достатъчно силни расиски настроения дори по времето на Втората световна война. Да не говорим, че през Балканския полуостров са минавали какви ли не народи и всичките са оставяли по нещо.

Редактирано от виk на 05.10.05 12:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.