Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Жилищата в северните държавинови  
Автор БapбapeлaМодератор (pearl)
Публикувано04.10.05 12:40



на Европа - Норвегия , Швеция, Финландия, Дания . чела съм че са предимо къщи .

разкажете ми за това какви жилища има предимно, как са строени / ако случайно сте се интересували / , какво е отоплението .

защото имам тук едни идеи хвърчащи още за къща дето да строим някога, тук климата не е като в северните държави, но пък при мен е ветровито доста и зимите взеха да стават по-дълги и студени . а и съм на море както северните държави на Европа .

идеята за тази тема ми дойде в главата четейки темата за ПВЦ и алуминиевата дограма.



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Eдин Kиxoт (такъв)
Публикувано04.10.05 13:03



Отоплението е централно (съвсем централно или за къщата с нещо като газов бойлер). Една от разпространените практики е външните стени да са двойни -- отвън един пласт малки декоративни тухлички (обикновено от външната страна не се измазват), после една кухина, която се пълни с топлоизолационен материал, отвътре не съм много наясно какво слагат.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Отвътренови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано04.10.05 13:48



е някакъв тип газобетон (но по-тъмен и плътен от този в България, който съм виждал). Това е същинската стена. След него има 2см кухо пространство (дали нарочно оставено или поради технологията на монтаж на сухите вътрешни стени) и гипскартон около 6-8мм, който всъщност се явява видимата и използвана стена от хората.
Възможно е вместо газобетон на блокчета да имаш само носещите колони и покрива, а между тях да изливат стените от тази смес. Мисля по Дискавъри го даваха веднъж преди 2-3 години.

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: Бapбapeлa]  
Автор nelka ()
Публикувано04.10.05 13:52



Къщите- поне в Норвегия, са предимно дървени.



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: Бapбapeлa]  
Автор naranjas (nepoznata)
Публикувано04.10.05 14:02



за отоплението...поне аз където сам е газов котел в мазето (хм надявам се така се казва), подово отопление (тръби с топла вода из цялата къща), а и каминка има, ама тя маи по-скоро таи за уют събота и неделя макар, 4е и тя топли бомба:)



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: naranjas]  
Автор Please Disturb (Do you dare?)
Публикувано04.10.05 14:30



Това подово с водата е много яко. Едно приятели сега си правят такова и казаха, че струва майка си баща си заедно
Обаче не знам дали е изпълнимо, ако къщата е много далече от морето. Те живеят почти на брега, та няма да се налага много копаене.

За къщите: ами те са така добре уплътнени, че при -10 градуса ти е достатъчен един радиатор. А, да и са дървени



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: Please Disturb]  
Автор naranjas (nepoznata)
Публикувано04.10.05 15:33



мммм да яко енезнам колко са копали ама кащата наистина е много близо до морето таи 4е не ще да е било многоаз малко лаик ама какво общо има копането с близостта на морето???



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: naranjas]  
Автор nelka ()
Публикувано04.10.05 15:45



И аз чакам да чуя същото.- За копането и морето



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: Please Disturb]  
Автор Цapвyлaн4o (непознат )
Публикувано04.10.05 15:51



Това подовото го е имало и в София ама преди 44г. Имам приятел който живее на Раковски срещу СДС, имат такова работещо с минерални масла, не вода. И до ден днешен си работи. Те имат и асансьор Шиндлер който е безупречен, не го усещаш.



Тема Re: Жилищата в северните държавинови [re: Цapвyлaн4o]  
Автор NinaE (непознат)
Публикувано04.10.05 15:56



Да, но тук ти докарват водата от морето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.