Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Абе пич,нови [re: dma]  
Автор MrB (циник)
Публикувано04.10.05 13:11



За жертвите - то всички сме жертви... но като погледна реално, т.нар. националисти са доста по-подтиснати и ограничавани (дори убивани) от продажниците, така че не знам дали е смехотворно или напротив...
За мерките:
- това за валонците и фламандците - знаеш ли предисторията? И дали само беланга е против това? Щото доколкото знам май и други са застъпници на идеята...
- за сегрегацията - айде дай идеята, ама точно формулирана ... щото контрата е дето се дават много повее кинти за турци, мароканци и други малцинства с което се дискриминира коренното население.
А аз лично не съм сляпо влюбен в никого, за де мога да го критикувам - дори и крайно леви или десни или средни.



Тема Re: Мда...нови [re: dma]  
Автор MrB (циник)
Публикувано04.10.05 13:17



Айде да ме светнеш тогаз... ама първо пак си помисли дали не енеадекватно де... не действай първосигнално.



Тема Re: Те на приказки са много добринови [re: azazazazaz]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано04.10.05 13:19



Ama te nasitina sa murzelivi.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Абе пич,нови [re: MrB]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 13:24



Ау, направо страшна агресия има срещу кафевите. Затова постоянно има съдене за расизъм и расистки изцепки, а обратното е рядкост. Затова се носят по манифестации със скрити лица и чакат да мине някой по-цветнокож и да заплашват, затова и в споменатия от мен филм, членовете пред погледа на един от шефовете на Влаамс блок, мятаха столове по едно арабско момче. Направо живи да ги оплачеш . Пуста агресия, има закони за защита срещу расизма .

Другите застъпници на идеята са тъпите популисти, които се опитват да карат по-крайно, за да съберат малко от гласовете на Блока. Напълно безмислено, защото една партия се познава предимно по членовете и, а дебили не трябват на никоя партия.

Ти казваш, че се дискриминира "коренното" население (айде обясни ми какво значи това, ДЪРЖА) давайки права на малцинствата. Аз казвам, че се компенсира с тези права за постоянната дискриминация срещу тях. Как ще докажеш, че си по-прав? А за самата идея, отвори вестниците от края на миналата седмица и ще видиш. Ако не, ще изчакаш да се наям и ще ти го намеря .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мда...нови [re: MrB]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 13:27



Докажи, че не е. Ама да те светна, щом желаеш, че за теб може да е, а за мен да не е. Нали не е прекалено сложно?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Абе пич,нови [re: dma]  
Автор MrB (циник)
Публикувано04.10.05 13:32



да разбирам ли, че обратното го няма? Или го има, ама ти не си го чул? И защо ли не си гу чул (тука имам две версии - едната е в нещо като цензура, другото е свързано с твоята натура)?

Популисти или не - ако изразяват мнението на мнозинството - това е истинската демокрация. А за да има такива настроения, значи си има причина... каква ли е тя? Или не знаеш?

Коренно - тези изградили държавата и реда и, работещи и плащащи данъци... и които са мнозинство...



Тема Re: Абе пич,нови [re: MrB]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 13:44



Причината е много елементарна, всички народи си имат една част глупави неудачници (може и по отделно или глуаци или просто неудачници), на които е по-лесно да прехвърлят вината върху други, особено пък ако тези други са малко по-различни от тях .

Причината е стара като света.

А като държиш на мнозинството, ако мнозинството реши да избие всички, които са против приемането на чужденци на територията на дадена държава- просто пример?

Това което даваш като пример на коренно население, е всичко друго, но не и коренно . Защото в една Австрия например, аварите са оставили много от кръвта си, техните наследници и те ли са кореняци или не са? А арабите участвали в изграждането на испанската нация, кореняци ли са или не са?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Абе пич,нови [re: MrB]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 13:45



А да, още нещо. Българите коренно население ли сме или не сме?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мда...нови [re: dma]  
Автор MrB (циник)
Публикувано04.10.05 13:54



ми да - зависи от широтата на мирогледа (така да го кажем)...



Тема Re: Мда...нови [re: MrB]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 14:04



Именно, виждаш ли как може като иска човек?

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.