Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да поразсъждаваме  
Автор azazazazaz (член)
Публикувано27.09.05 22:52



Това е клуб в който разсъждаваме върху отношенията между диаспората и метрополията. Какво липсва, какво е в излишък, има ли конфликти и ако има, как биха могли да се решат.


Има ли конфликт в клуба? Според едни хора има, според други е имало преди, но вече няма.
Как бихме могли да го решим? Със снишаване и изчакване или с равнопоставен диалог между двете страни с цел изясняване на причините и на гледните точки на двете (или повече) страни.
Колко са страните в конфликта и кои са те?
Какво иска всяка страна? С какво всяка страна би направила компромис и с какво не?

Хайде да престанем с недомлъвките и да се опитаме да дискутираме най - важния в момента проблем!

Който сърчи файндва

Редактирано от MитpeШoпa на 11.03.11 02:05.



Тема Re: Да поразсъждаваменови [re: azazazazaz]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано27.09.05 23:32



Да загърбим досегашните кавги.


За да бъдем единни и да си направим нещо хубаво.

Мисля, че предлагам нещо разумно и хубаво.



Тема И моите разсъждения по въпросанови [re: azazazazaz]  
Автор zzfe (минаващ)
Публикувано28.09.05 00:02



Така наречената салата в клуба според мене се получава заради неразбирането и от двете страни какви са функциите на модератор.
Форум без модератор може да се окаже безпомощен да се справи с положения с които единственно и само човек с права би могъл да се справи. Има неща които не е желателно да бъдат публикувани в този форум (и в много други). Например снимки или картинки заради които някой дори може да остане без работа. Ако никой от тук присъстващите не е бил свидетел на подобни случаи, аз съм бил. Видях как един руснак го изгониха за нула време, понеже по-погрешка отвори страница с с неподходящо съдържание, и шефа се оказа в подходящото време на подходящото място. Хора публикуващи подобни неща не би трябвало да имат място в клуба. Някой може ли да ми каже как без модератор този боклук може да бъде изчистен? Защото игнорирането определено не би могло да помогне.

Според мен модераторите не са разбрали целта на клуба, а си мисля че е постичко: приятно прекарване на времето (каквото и да означава това за всеки от нас).
Всъщност поне мое разбиране е че това е клуб където хората извън България, могат да говорят помежду си или с хора в България за нещо си. Каквото и да е било то. Дори за цветята в градинките. Псуването и използването на нецензурни думи е въпрос на възпитание и понеже модераторите не са възпитатели не виждам причина да редактират или трият подобни постинги (а и виждаме резултатите от това), нито пък да банват "творците" им. Това предполагам ще разочарова някой хора които в последно време се изживяват като борци за свободата на словото и мои спасители (говоря от ме име да не си помисли някой че обобщавам) псувайки наляво и надясно. Всъщност за мене това са човечета, които не са в състояние да се справят с елементарнтарни неща и псуват, защото нищо друго не могат да направят (ами толкова могат, какво да правиме). Аз лично никога не съм успял да реша проблем с псуване. Ако някой има друг опит да го сподели.

И за край. Какво ще кажете за следното: Редактирането на мнения да само по заявка (или наистина голями безобразия като примера горе за картинките) и модераторите да напишат кой го е посикал. Така ще са чисти и няма да отнасят плюенето.



Тема Re: Да поразсъждаваменови [re: azazazazaz]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано28.09.05 00:15



допускаш сериозна грешка, а именно предполагаш че всички потенциални пишещи са рационални, неприкрити, непредубедени със желание да дискутират открито и решават проблемите.
Това не е така!
В повечето случаи хората се крият, често дори и от себе си.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: Да поразсъждаваменови [re: пeпo]  
Автор azazazazaz (член)
Публикувано28.09.05 11:42



Като че ли имаш право. Защо ли въобще се мъча да пиша тук?

Който сърчи файндва


Тема Re: Да поразсъждаваме [re: azazazazaz]  
Автор dma (irq)
Публикувано28.09.05 11:53



Проблемът е, че според мен, първо трябва да се отговори на някои въпроси, преди да може да се говори конструктивно. Засега не виждам желание за подобно нещо, може би ще дойде. Не само че няма желание, ами и на всичкото отгоре се получават още заплахи, да не казвам по-сериозни думи за отношението към пишещите тук.

Останалото е лесно работа.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Да поразсъждаваме [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано28.09.05 15:02



Аз съм твърдо ЗА.
Най-накрая едно разумно предложение, браво, Рокси!



Тема Re: Да поразсъждаваме [re: Prof.McGonagol]  
Автор *Eдин* (такъв)
Публикувано28.09.05 15:20



А като си ЗА, ще можеш ли?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Да поразсъждаваме [re: azazazazaz]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано28.09.05 15:34



дали има конфликт ли? не, няма.
и знаеш ли защо няма? защото пове4ето тук не са интелектуално израснали за да се осъществи аргументиран спор, а оттам някакъв конфликт.
тук, както всеки може да установи, действа принципът на еднозна4ното, празнословно, агресивно (!), духовно ниско и най-ве4е евтино мнение на пишещите индивиди.
дълги години не исках да вярвам, 4е българите са много комплексирани, но това явно е не само истина, а пове4е от реалност. а явно българинът в 4ужбина се озлобява още пове4е към сънародниците си, резултат от ценностната му система и ниско само4увствие, така 4е се раждат подобни ( велики ) писания, като тези, които имаме шанса да 4етем от поне месец.

и отново за съжаление ставаме свидетели на ов4едушно поведение, грандоманска простотия и с една дума казано : българщина.

тъжно е. поне на мен ми е тъжно...

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема Re: Да поразсъждаваме [re: carpe_noctem]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано28.09.05 15:36



И на мен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.