Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 24.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос  
Авторзъбoлekap (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 10:11



Интересно ми е, защо всички вие,богати и преуспяващи емигранти идвате в Бг да си оправяте зъбките?!



Тема Re: Въпроснови [re: зъбoлekap]  
АвторHe нe (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 10:35



Някой те е излъгал.



Тема Re: Въпроснови [re: зъбoлekap]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано02.09.05 10:36



Ami nashite govoriat na Bulgarski, a puk tezi tuk ne. No pri speshen sluchai (da chukna na durvo takuv vse oshte niama) se miatam v purvia mesten zubolekarski kabinet izprechil se na putia mi.


"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Въпроснови [re: зъбoлekap]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано02.09.05 11:00



Не съм си оправял зъбите в България, откакто заминах. Няма причини.
Тук връщат 75% от сметката ти при зъболекаря. Като теглиш чертата, излиза доста евтино.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: Въпроснови [re: errata]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано02.09.05 11:10



Е...4удно е защо....Защото им е по- тънко в БГ.Но нека поясня:ТОВА ВАЖИ ЗА ТАКА НАРЕ4ЕНИТЕ"ГУРБЕД4ИИ".А старите емигранти си ги правиме на място(кой,където е..).Разбира се съпоставят се цените:от рода на ееееее това в БГ щеше да ми струва незнам си колко...без пари..а тук...и т.н.А богатия 4овек е ПРАКТИ4ЕН,НО ТОВА НЕ ЗНА4И,4Е Е СТИСНАТ!!!
А щом се отнася до здравето:ТО НЯМА ЦЕНА!!!В тоя ред на мисли ще кажа:Да не съм луд да си правя зъбите в БГ?Правя си ги тук както трябва а зъбарите в БГ не са открили топлата вода сутрин рано...
Те сега ама 4ааааак сега по4ват да правят това,което тук го правят с години.
Като казвам сега имам предвид последните 10/тина години.
Не казвам,4е няма добри специалисти!
Има и друг момент:от гледна то4ка то4но на практи4носта:като сметне 4овек разходи,билети и т.н. сметката му идва по-добре да си ги прави на място.
Данеби някой да се духне от USA например за пломба до БГ?
А тия въпрос4ета провокиращи НЕ НАМ "ДРУГАРЮ"
Ти пла4еш за клиенти,които плащаме в твърда валута?
Не се притеснявай...у4и,усаваршенствай занаята...и след още 10/15години,ще изгрее слънце и на твоя зъболекарски стол...



Тема Re: Въпроснови [re: ZainGadol]  
Авторзъбoлekap (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 11:22



нещо си се объркал. Аз в чужбина попадах на зъболекари от африкански и азиатски произход.Или от източна европа.
А и не бързай да черниш бг-зъболекарите,както се стараеш да очерниш всичко българско.Те са си много добри!



Тема Re: Въпроснови [re: lvayloNL]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.09.05 11:25



Да, верно от къде е тръгнало това поверие, че българите живеещи извън България си оправят зъбите като се върнат- не знам. Може би заради студентите или заради нелегалните емигранти, които горе-долу нямат друг избор.

Аз няма да ида до България, за да си оправя зъб, който и тук ще ми оправят, по-бързо и с като цяло по-добра техника и упойки, а на всичкото отгоре голяма част от парите ще ми бъдат върнати.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Въпроснови [re: зъбoлekap]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано02.09.05 11:29



За да стимулираме просперитета на зъболекарите в България!
До сега никой от тях не се е оплаквал, когато получава заплащането за извършеното лечение. На теб, ако не ти е приятно, сложи си табелка на кабинета.



Тема Re: Въпроснови [re: зъбoлekap]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано02.09.05 11:29



Това казах и Аз:4ети!
Обясних ти защо не си правиме(старите емигранти)зъбите в БГ:Не казвам,4е няма добри специалисти!Има разбира се...къде няма?
А въпроса го задай по друг на4ин...а и ти можеш да си отговориш сам.



Тема Re:Dalaveraнови [re: lvayloNL]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано02.09.05 11:31



Men puk zabolekarkata (v BG) me otkrehna, che mozhe da mi napishe smetka za 50 ili poveche euro (koiato estestveno shte mi ia pokriat tuk (v Belgia)) - veche go bila pravila s niakakuv drug student ot germania. Ne losha dalavera, no reshih da ne se cigania za niakakvi 30 leva (tolkova mi struvaha plombite v BG). Ama tazi godina moga i da opitam (ako ne me domurzi razbira se)(vse pak mi e za posledno, a biah zdrav prez cialoto vreme tuk i nikakakuv kelepir ne vidaih ot tazi zdravna osigurovka - pusto da ostane i zdraveto mi zheliazno - bulgarsko).


"In umbra, igitur, pugnabimus"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.