Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как сменяте валутанови  
Авторщe пътyвaм (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 03:49



Има ли бюро за обмен на валута на летище София и къде се намира. Цяла вечност не съм била в България и нямам българска валута в себе си. Ще трябва и много бързо да се придвижа от летището до железопътна гара София и затова моля скоро пътувалите да кажат нещо за обменните бюра около летището.



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: щe пътyвaм]  
Автор Gia ()
Публикувано31.08.05 05:16



Na letisteto, v samija salon "Pristigasti", ima bjuro za obmjana, na vazmojno naj-nisak kurs, razbira se. Ima i ATM. Taxita kolkoto iskash. Veche sa samo na edna firma i njama moshenitzi. Mojesh da go porachash vatre, no naj-chesto njama smisal, taj kato sa na opashka otvan.



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: щe пътyвaм]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 11:13



Аз лично не обменям защото всичките ми банкови карти работят в БГ, а банкомати има на всяка крачка.



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: Gia]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано31.08.05 15:53



Миналата година пътувах с нощен полет и бюрото беше затворено.
А за АТМ-а трябва да се провери дали картата важи за чужбина.
Не знам защо го пиша на теб, а не на който задава въпроса, но се надявам, че той/тя ще обърне внимание



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: щe пътyвaм]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано31.08.05 16:27



Az ot 2-3 godini ne obmeniam valuta. Ima dostatuchno avtomati v Sofia i v provinciata (osven na selo razbira se). Maiche ima niakkava dopunitelna taksa kato teglish ot BG, no (osven ako ne cepish stotinkata na dve) tazi taksa ne e osobeno strashna.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Как сменяте валутанови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор Gia ()
Публикувано31.08.05 18:34



E, da, bjuroto edva li e denonostno. Prava si, che trjabva da se proveri kakva e cartata. Az go priemam za dadenost, che nashite rabotjat. PIN-at zadaljitelno trjabva da e s 4 tzifri. Chuvala sam, che ne navsjakade sa po tolkova. Ne e zle i da se predupredi bankata predi patuvaneto. Ako ne patuva chesto, moje da pomisljat, che cartata e otkradnata i da blokirat smetkata.



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: errata]  
Автор Gia ()
Публикувано31.08.05 18:49



Zavisi. I na men doskoro mi beshe bez pari - $1.50, koito dori ne bjah sigurna dali gi vzema tukashnata mi banka ili balgarskata. Sega, obache, polojenieto se promeni znachitelno. Bank of America pribira po $5 na vsjaka transactzija + dopalnitelna (i razlichna) taksa na bankata v chujbina. Taka che 1 transactzija struva $6-7, pri tova nezavisimo ot sumata. Taj kato poletat mi beshe promenen i ne ochakvah da mina prez Vienna, njamah kjoravo euro, estestveno. Iztegljaneto na 20 e. za kafe struvashe sasto tolkova. Dosta pozlateno kafentze, bih kazala.

Ima i suma drugi problemi... govorili sme mnogo. Ako imash samo edna carta i ja sdavche/glatne po njakakva prichina ATMat ili pak ne raboti v BG, zastoto ne si si svarshil domashnata rabota, posle trjabva da polzvash credit cards za cash, koeto si e obir. V BG ATMs trjabva da se polzvat samo v ojiveni sgradi, s cameri i t.n. V protiven sluchaj moje da se nataknesh na ATM, varhu kojto e prilojena proslovutata nashenska izobretatelnost, i ako tova ti se sluchi, majnata mu na udobstvoto, mislja az. I az otnachalo se bjah vdahnovila, che veche njama nujda da vlachim cash, no mnogo barzo i tova udobstvo se prevarna v dosta samnitelno udovolstvie. Bez samnenie e po-dobar nachin ot polzvaneto na change bjura, poveche ot polovinata ot koito sa otkroveni moshenitzi (cash se obmenja samo v banka!), a i kursat e naj-dobrijat vazmojen, no tova veche se obezsmisli ot visokite taksi na bankite.



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: Gia]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано31.08.05 18:51



При нас са два вида - такива, които се ползват само в страната (и са по-евтини), и такива, които могат да се ползват в чужбина - но то си е написано на самата карта. Иначе си права за проверка в банката - тук блокират карта при третото написване на грешен PIN (и аз така съм чувала - че навсякъде са с 4 цифри)
Поздрави на Америката (значи наистина съществувала, а? А аз все се съмнявах като ми казваха, че е открита). Тази Катрина големи бели ви направи . . .



Тема Re: Как сменяте валутанови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор Gia ()
Публикувано31.08.05 19:01



Chela sam discusii, v koito hora sa spodeljali, che PINovete im ne sa bili 4-tzifreni i sa imali problemi v chujbina.

Mersi za pozdravite! Ti dokato chuesh, che e otkrita, ste vzeme da se zatrie... New Orleans otdavna mi beshe v lista na mesta za hodene, no ne skolasah navreme i eto na... izchezna. Inache Hrast&Co vednaga se vazpolzvaha ot situatzijata za da opravdajat tzenite na benzina, koito i bez drugo stjaha da si se kachat, ta dori i da vmakvat (vse oste plaho, no ne se samnjavam, che skoro ste se razduha i tazi isterija) dumichkata "retzesija"... Nameri se vinovnik nabarzo za vsichko. Pozdravi i ot men na svetite mesta!

Btw, ne si misli, che kato sme v America jadem domatite s koltzite i njama da prouchim novija nick na "ljubopitnija"! Samo ne razbrah "great purpose" li e ili njakakav vid svestenik...







Тема Re: Как сменяте валутанови [re: Gia]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано31.08.05 19:21



Виж сега - аз знам, че тук някой дори само да кихне и това достига до Големия Брат (тук така ви наричат страната, познато ни от един друг филм) и там всичко се знае.
Не ми достигна търпението да прочета цялата библейска дискусия, но бих ти препоръчала да не търсиш превод от някой, който тълкува мишна - можеш да го обидиш без дори да разбереш
За това ли си мислеше: Hieroglyphically,- the sign “ayin” = anything “real; the sign ‘zain” denotes purpose ; aim; intention; and the sign “resh” denotes any direct movement or activity, so the word conveys the idea of something which will realise “purpose” or “intention” in one’s activities.
Тук “ayin” и ‘zain” са наименования на букви от азбуката. Но и двете съществуват като думи. А думите си имат свое значение

Редактирано от Coн4eтo-тapиpиpaм на 31.08.05 19:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.