Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 26.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Погрешнонови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 20:49



Имах предвид хората с нисък доход и как той им стига.



Тема В никоянови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 20:59



"съвременна демокрация" няма да получиш отчет къде отиват парите. За съжаление.
Виж - за гражданските протести е така - но мога да посоча за пример живите вериги в Княжево и Суходол наскоро - това е именно промяната в съзнанието. Не забравяй че българина е мачкан допреди 15-ина години и не може да скочи изведнъж в атмосферата на една Франция например - като граждански позиции. Нужно е време.

ПП: Мога да дам и дребен пример с мен - случвало ми се е сутрин да чакам за преглед в болница - и човека да закъснее с повече от час за работа. Написах жалба в кабинета на директорката - според нечии стандарти това е просто донос - според моите е начин да променя нещата. Това обаче не значи да реагираме като роботи и просто да се оплакваме че нищо не е перфектно - има си поносими и разумни граници просто. Всички сме хора.



Тема Re: Погрешнонови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 21:00



Има доста категории с нисък доход - някои от тях заслужено. Бъди по-конкретна ?



Тема Re: Погрешнонови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 21:23



Визирах тези, за които пише в статията, че живеят с 2$ на ден. Възможни примери - това може да са пенсионери, хора с увреждания или друга група, която се нуждае от определени условия, за да е със равни социални условия - като се върна от посещението си в България, ще съм по-конкретна, да не говоря сега наизуст.



Тема Re: Погрешнонови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 21:25



Нямам предвид безработните. Работила съм в частна трудова борса в България и знам колко предложения за работа се отказват (приблизително 4 от общо 5)



Тема Re: Погрешнонови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 21:29



От тях има и такива наистина. Но има и такива които живеят по-добре от мен - например от наеми (това явление не е ограничено само в София - макар и примера да е от тук). Също така е добре да се знае че далеч не всички пенсии са ниски - а все пак ако пресметна $2 за месец се получава доста мизерна сума - почти долния праг на пенсиите. Нереално е да ме убеждаваш че всички пенсионери получават минималната пенсия нали ?

ПП: Добре дошла (макар пак и за малко) в България.



Тема Интересно,нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 21:34



моето мнение за подобни борси е както за АНИ - общо взето негодни да помогнат - но с амбиции за комисиони. Имах допир веднъж с подобна борса - никога вече. Не мисля че е редно хора хванати от улицата да работят подобна работа.

В България масово се използва "нетъурк" метода за набиране на персонал - т.е. познати, бивши колеги и прочие - на служителите. Метода си има плюсове и минуси - но за момента май плюсовете преобладават.



Тема Re: Погрешнонови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 21:49



Ей, да знаеш, хич ме няма в сметките и тази само заради теб я правя!

1$=1.591 лев, 30 дни x (2x1.59) = 95 лева
Статията е стара (от преди 2 години и половина) и ако данните са значително променени, приемам поправки:
Социалната пенсия сега е 46,64 лв., а 580 000 пенсионери получават минимална пенсия от 53,65 лв. Според направени изчисления 70,5 на сто от хората от третата възраст получават пенсия в размер на по-малко от 100 лв., който е по-нисък от границата на бедността.



Значи голям процент от пенсионерите биха могли да влязат в статистиката с 2$ на ден.



Тема Re: Наистина ли съм некадърник?!?нови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано28.08.05 21:53



Дали защото като ми кажат "ало чиче, взимай си хапчетата" разбирам че нищо по същество не можеш да ми кажеш освен да се опиташ да обидиш?!?

НАИСТИНА ли съм некадърник, защото ОТ ЧУЖБИНА ти обяснявам как изглежда ТВОЯ бюджет, колко ДДС, мита и акцизи БИ ТРЯБВАЛО да се съберат от "емигрантските" пари, как те влияят на валутния резерв, обяснявам ти какво е валутен резерв и как той влияе на кредитния рейтинг на България, на лихвите която тя плаща (или не) за заеми в чужбина.

НАИСТИНА ли съм некадърник, като ти обяснявам че по принцип няма разлика между износ и туристически услуги на чужденци в България?

НАИСТИНА ли съм некадърник че нищо смислено не можеш да кажеш по въпроса освен че от мутризирания туризъм нищо не влиза в хазната, дядото с кравите и Велчев укриват доходи...когато започна работа в Сметна Палата - ще питам къде отиват (парите).

НАИСТИНА АЗ ли съм некадърник че И ти мрънкаш основния проблем е вече споменатото "всеки да оправя системата" - както и приципите на "многото вождове" и повсеместния мързел. Реалност е че просто не се работи.

С този твой (и май на болшинството живеещи в България) подход май скоро нищо няма да промените в България, за което съжалявам най искрено. Кога ще спреш да обвиняваш цял свят за кривините и ще почнеш да правиш нещо за да ги оправиш? Или и ти чакаш "някой да оправи положението" - я царО, я ЕС, я малките зелени човечета от космоса.

Не е нужно вече за трети път да ти обяснявам защо туризма не е пълнач на хазната., не е нужно да поФтаряш като грамофон за "многото вождове" и повсеместния мързел, нито че Реалност е че просто не се работи. Какво е това не се работи?!? КОЙ НЕ РАБОТИ - аз некадърника или ти и повечето хора в България? КОЙ да ви работи БРЕ - некадърници като мен или който тегли в България?

П.С. Знам добре какво означават "капс" и затова ги ползвам - да акцентирам неуместните ти твърдения. Ама нали съм некадърник (според теб, де) мислех си че така ще разбереш по важните неща, нЕма страшно - всеки според кадърността си!


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Погрешнонови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 21:54



Мисля че има 2 индексации от тогава - не го твърдя а и няма да се ровя за данните. Факт е наистина че най-пре*баната част от гражданите си останаха пенсионерите - въпреки някои дребни бонуси които имат. Дразнещо е също и как се опитват да налагат все по-висок праг за възраст и стаж - но това е живота. Аз лично смятам че самата идея да разчиташ на държавата за пенсия е погрешна - съществуват и частни пенсионни фондове - а и вече споменах основното перо доходи на пенсионерите - наемите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.