Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хайде сега селска чест :-)нови [re: Eдин_]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 18:57



Аз произвеждам. Продукта се изнася - на практика има особеност поради която се ползва в цял свят. Следвайки тази логика - на мен ми плащат чуждите компании за продукт произведен в България - това е форма на износ. Плащам си данъците и осигуровките в България. Това пък е директно моя принос за икономиката и. Мисля че никой от вас не може да го каже за себе си.



Тема Припрян синови [re: Kostaaaa]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 19:03



и допускаш грешки.
1. Не се обръщай към мен в женски род - и после да ме питаш за пол.
2. Помисли какво би станало ако аз и такива като мен не осигуряваха останалата част от парите в тази икономика (чудесно - България дължи половината си ръст на Вас - да ама не). Мога просто да те питам - кой осигурява 100-те % ? Отделно ръста.
3. Политиката на държавата често е политика на определено лоби - подчертавам отново че печалбите от туризъм са добри, но те се вливат в частни сметки - а малка част - в хазната. Специално в България този бизнес е криминализиран почти 100% - безсмислено е да вярваш че харчейки по курортите нещо ще влезе в хазната.



Тема Re: Абсурд,нови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 19:05



Аз далеч не и ограничавам с пращането на пари за харчене, макар и да вярвам, че от това българското общество печели (не говоря за икономиката, БВП и прочие).
Мисля че емигрантите също по една или друга причина оплюват останалите в България - не съм съгласна с теб! По-крайни изказвания има само като отговор на директни нападки към емигрантите (каквито изобилстват). "Оплюването" е към системата, към старите порядки и всичко това, което вони и от което и българите в България се оплакват - престъпност, корупция ... (да продължавам ли или списъка е ясен?)



Тема Погрешнонови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 19:10



е мнението че България не е имала производство и износ - нито това че ги няма и сега.
Пример - завод за ел. инструменти Спарки - в Ловеч. Съсипан умишлено като държавна собственост (под името Елпром, после Елтос), купен на безценица от Спарки (Австрийска фирма с български мутренски капитал). Има технологии, производство, пазар - и вътрешен, и износ. Нужна ли му е инвестиция ? Или просто четеш много вестници и си убедена че в България вече нищо не работи, че сме на плугове и волове и чакаме инвеститорите ? Такива като "португалската" фирма концесионер на магистрала в момента ли ?

ПП: Работя за себе си. Има значение къде - облагането е в полза на държавата. Германия е забогатяла от данъци. Цяла Скандинавия просперира от данъци и осигуровки. А дали са трудносъбираеми - на мен ми се приспадат всеки месец - как мислиш ? Винаги има мошеници (вярно - тук са прекалено много). Но има и достатъчно пари.



Тема Re: Абсурд,нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 19:12



Списъка не ти е ясен. Първо трябва да си изясниш че всеки българин е част от "системата" и е нужно самият той да се промени. Оттук - и емигрантския "проблем": Аз напуснах тази гнила страна/система - сега изведнъж съм нов човек. Да ама не - гледам същите сте си :-)



Тема Re: Абсурд,нови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 19:24



Една от причините да емигрирам е тази, че не се чувствам част от системата!

Ако спреш да плюеш по хората и се позаинтересуваш от тях като личности, всеки сам за себе си, вместо да ги слагаш в общия кюп, то може би ще имаш основания за някакви изводи. Всичко останало, базирано на обобщения, си е чиста проба предразсъдък!



Тема Re: jamieнови [re: jamie]  
Автор Mr.N ()
Публикувано28.08.05 19:26



Привет, стана ми интересно-ти казваш-ПП: Работя за себе си. - можеш ли да дадеш малко повече информация какво точно правиш,какви данъци плащаш на продукцията- като процент от печалбата ти-, както и всичко друго,което сметнеш за полезно. Питам те,защото повечето тук пишат че печелили големи пари,живеели си живота в Бг,но никой не написа с какво се занимават.
Интересно ми е за производството ти,защото аз преди няколко години се върнах в Бг за да проуча възможностите за започване на производство-не търговия, и проучих цени на продукта, на машините , данъци и се оказа че като платя всичко- заплати примерно,данъци,материали, другиразходи и т.н., стоиността на произведената ми продукция е по-висока отколкото същата,която е внос. Защо вносната е по-евтина,няма да обяснявам,ясно е за всички. Ако искаш,остави ми бележка,ако не ти се разкриват тези неща тук в клуба.
Благодаря предварително

Aim high and roam free


Тема Re: Абсурд,нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 19:27



Сонка, аз не плюя по хората - това е твое твърдение.
Емигрирайки преминаваш от една система в друга - дано намериш по-удобно място там. Това пък е причината поради която на два пъти не останах в чужбина

ПП: Относно обобщенията - имам правото да ги правя по простата причина че до момента няма изключения. Дори да цъфнат 1-2 хубавци - това не променя общата картинка - нали се сещаш ?



Тема Re: jamieнови [re: Mr.N]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 19:29



Ок, бележка.



Тема Re: Наистина не съм икономист,нови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано28.08.05 19:33



но не трябва да съм такъв за да свържа очевАдни факти от официални източници и да ти кажа че този милиард евро "отвън" ако го няма една година, БВП спада с 2%, и тогава ръста ще слезе от 5,6% на 3,6%. С колко се увеличават доходите от ДДС, мита и акцизи също не се иска да си "специалист" по икономика за да сравниш цифрите. Истината е че не от всичко се събират тези ДДС и т.н., ама аз ли съм крив че в Бг. има беззаконие и сива икономика? Как влияе този милиард годишно на поддържане на валутните резерви, качването на кредитния рейтинг и лихвите на заемите едва ли ще разбереш ако нямаш свой частен бизнес (държавата СЪЩО е бизнес по принцип, по голям но бизнес).

Добре правиш че се хвалиш колко е добре да изнасяш продукта на труда си, само дето не разбрах какво лошо виждаш от доходите от туризма, ама нейсе, най леко е да се критикува без конкретни данни. Не че ми пука де, ама не разбирам как не виждаш че НЯМА принципна разлика между износ на продукт за чужбина и продажба на продукт (туристически услуги) на чужденци в Бг.

Хайде сега полека лека да си обясним това. Ти работиш тук, плащаш застраховки (дреболия), произвеждаш...сирене или налъми (ако е хай-тек е по добре, но принципа е същия), продаваш в чужбина, печелиш и държавата взима данък, нали?!?

Сега - един чичо отглежда 4 крави, 2 коли за пържоли, продава ги на туриста, печели и си плаща данък. Другите 2 крави ги дои, прави сирена от едната, продава ги на туриста заедно с млякото от другата крава, пак печели и пак плаща данък.

В двата случая купувача е чужденец, в твоя случай продукта отива при него в чужбина, в "моя" случай чужденеца идва тук да консумира продукта. Е кажи сега КАКВО ЛОШО ИМА В ДОХОДИТЕ ОТ ТУРИЗМА, ЧЕ СИ ТОЛКОВА ПРОТИВ ТЯХ?!?

П.С. Докато писах този пост и правех и други неща разбрах че "от туризма държавата не печели заради...мутрите/частниците". Ами ако се събират данъци от печалбите на тези мутренски частници държавата ще спечели своето (данъците от печалбите). Ако туристическите обекти бяха държавни, ЦЯЛАТА печалба (без кражбите и прахосванията) щеше да е на в държавата.
Сега КОЙ е виновен че данъците не се събират? Аз ли, дето не съм в Бг. доста от преди 89, или ТИ (и всички останали в Бг) дето сте допуснали това?

PANEM ET CIRCENSES

Редактирано от Kostaaaa на 28.08.05 19:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.