Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 24.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хайде сега да ти припомня твоята теманови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано28.08.05 12:55



И какво точно каза в нея първоначално:
Тема Наистина [re: V-Shokou io kuraiami]
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано 28.08.05 01:11
ли "подпомагате икономика" на България ? Или сте тотално в неведение за какво става дума...


Идеалното положение би било тези 30% от РАБОТНОТО (не от цялото) население) да печели в чужбина и да дава ВСИЧКИТЕ спечелени пари на българската държава...ама не е логично, нали? Нормалното положение е тези 30% да работят в Бг., да плащат данъци тук и да харчат тук парите си - да, ама не...не са излезнали на гурбет от много добро (за причините после).

Остава реалното положение - те са навън и въпроса е помагат ли или не на българската икономика В ТОВА РЕАЛНО ПОЛОЖЕНИЕ? Надявам се да си прочела ВСИЧКО написано в предишния ми постинг, ето ти и линк за данните от бюджета

. Моля обърни внимание - линка е от ИПИ и съпоставя бюджета за 2004 (лявата част на таблиците в него) и алтернативен бюджет при въвеждането на "плосък данък" както го вижда ИПИ (в дясната част на таблиците).

2% ти се вижда малко ОПТИЧЕСКИ, според мен не е, това е 1/3 от прирастта на икономиката (някъде към 6% АКО НЕ СЕ ЛЪЖА) и ако ги нямаше "емигрантските" пари, нямаше да го има. "ТЕОРЕТИЧНИТЕ" допълнителни доходи от ДДС, мита и акцизи са САМО 250 млн. евро, но те са 8,5% от тези доходи в бюджета, без емигрантските пари и тях ги няма. За това доколко ПСИХОЛОГИЧЕСКИ влияят тези емигрантски пари на получаващите ( за някои е разлика между живот и вегетация на празен стомах) ги няма да говоря, тук говорим за сухи цифри.

Абсолютно прав/а си да си недоволна от това: в тази държава пари има - просто измамите и присвояването продължава и до ден днешен и не виждам как това ще се промени с чужди инвестиции (в доста от случаите - "чужди" фирми създадени от български дебеловратковци в чужбина. За съжаление положението е такова, но поне за това емигрантите не са виновни, поне до толкова че НЕ ТЕ са ограбили тези пари. Тяхната вина (заедно с вината на всички живеещи в Бг. от 89 насам) е че не са намерили начин да предотвратят или да намалят това ограбване (което започна още през 85, между другото).

Прав/а си и за това че Черноморието е заприличало на панелен квартал - скоро няма да останат плажове от хотелите и чалгарските кръчмета. И тук емигрантите не са най виновните.

Не си прав/а в това: "Туристе", с какви очи ми излизаш тогава - не говорим за "похарчено в България" а за "произведено в България". Да, има нации който живеят от туризъм. Не, не желая България да разчита на това. Доходите от туризма са едни от най "полезните" за една държавна икономика - държавата инвестира само в инфраструктура за да направи престоя на туристите по приятен, големите инвестиции са частни, държавата не инвестира НИЩО за осигуряването на доходите на тези туристи които се харчат в България, те си печелят парите на друго място, тук само харчат. Защо мислиш държави като Франция, Италия и Гърция поощряват влизащия туризъм - ако не им беше добре от него , ако губеха пари те щяха да го забранят, а те правят наопъки!!!

П.С. Ти жена ли си или мъж, моля?


PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Хайде сега селска чест :-)нови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 13:02



Ако няма нужда от туризъм и от чуждестранни инвестиции, то за какво говорим тогава? За производството - нали за да е конкурентно способно то на българския пазар (за износ не говоря - предполагам и той е излишен), са необходими технологии, за тях пък - инвестиции...
А като работиш, няма значение къде си - работиш за себе си, а не в полза на държавата. От данъци забогатяла държава няма. Особено от трудносъбираеми, каквито са в България!



Тема Таксанови [re: liubopiiiiiten]  
Автор die kaka (новак)
Публикувано28.08.05 13:37



Абе не може ли да се сложи една таска за писане в този форум - примерно 1 Евро на месец и парите да отиват директно по сметката на някое училище в България. Може пък така да се понамали прилива на "тролчета" и прочие заядливци. Ако пък толкова държат да пишат и си платят таксата, поне ще има някаква полза от това?



Тема Re: Таксанови [re: die kaka]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано28.08.05 14:47



По принцип не е лоша идеята ти,но явно си забравила оная поговорка:"Храни ку4е да те лае"...

Бира в жегата се лее и на мене с Бийтълс ми се пее...


Тема Re: Хайде сега селска чест :-)нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор^^ (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 14:49



Ima. Porastarsi se malko i shte vidish, che ima!



Тема Re: Хайде сега селска чест :-)нови [re: ^^]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 15:00



Автор: ^^
Тема: Re: Хайде сега селска чест :-)

Ima. Porastarsi se malko i shte vidish, che ima!


Какво има?



Тема Re: Таксанови [re: liubopiiiiiten]  
Автор die kaka (новак)
Публикувано28.08.05 15:01



Е, аз за това предлагам да се дават парите на някое училище, щото все пак вярвам, че ако има нещо в България, в което си струва да се инвестира - това са децата.



Тема Re: Таксанови [re: die kaka]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано28.08.05 15:05



М...да,по принцип си права ама силно се съмнявам как ще бъдат възпитани въпросните деца.

Бира в жегата се лее и на мене с Бийтълс ми се пее...


Тема Re: Наистинанови [re: Eдин_]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 18:51



Това е прост първичен анализ от неспециалист. Гледам в темата един "специалист" който ми обяснява че благодарение на емигрантите имам двойно по-висок ръст на икономиката. Я го питай него откъде идва останалата част (просто да поддържаш "колелото" в движение).



Тема Абсурд,нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 18:54



емигрантите не могат да помогнат на държавата от която са дошли - не и по този начин. Лобирайки - да. Но пращайки "пари за харчене" - забрави.
ПП: Бъркаш несъгласието ми по някои въпроси с враждебност. Мисля че емигрантите също по една или друга причина оплюват останалите в България - което е доста смешно от моя гледна точка (мога да работя и навън - ако това е въпроса).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.