Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: За всеки случайнови [re: Koнтpa]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 08:48



Контра слез на земята:

"...от деца, които са в 6 клас се иска като си пишат домашните да търсят информация в интернет."

Сьщото сьм го 4увал и от детето на братов4ед ми.4е е залегнато в у4ебните им програми.Но на практика информасията си я тьрсят в библиотеките/у4илищна и градска/,защото имат достьп до Интернет само в 4асовете по Информатика.

Така 4е прави разлика м/у: Изисква се и Използва се.

А Интернет от посо4ените от теб 15%,какьв % е от ли4ен и какьв % е от публи4ен компютьр?



Тема Re: Интересно и СУБЕКТИВНО - къде ги видянови [re: Kostaaaa]  
АвторXeй, Kocтa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 10:09



А, бе Коста или Костов - къде ги видя тия 630 х. юзера и 2.6 млн. телефона ? Да, има ги в сайта на ЦРУ, но за 2002 година ! А сега годината е 2005 г.

[/url]

Защо манипулираш ?



Тема Re: Наистинанови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 11:43



Сонка, това което ми посочваш не стимулира местното производство - с изпратените пари твоите роднини (примерно) купуват както местни, така и вносни стоки. "Оборотни пари" е странно но и вярно определение - нали се сещаш че това което си пратила примерно е в джоба на човек - а не в хазната на държавата - т.е. по никой начин не влиза в икономиката до момента в който бива похарчено (а и тогава влиза част от него - примерно ДДС или мито).



Тема Re: Интереснонови [re: Myy]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 11:48



Shte tribva da te razocharovam - niamam baba na selo I sega gledai da ne padnesh ot stola! Tia e mai nai-zapalenata po komputara - pak i ima vreme



Тема Хайде сега селска чест :-)нови [re: Kostaaaa]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 11:53



2% е добре - като се има предвид че емигрантската част от населението е поне 30%. Да си се замислял че когато аз си купя нещо с моята заплата - отново плащам ДДС ? Да си се замислял че плащам данъци и осигуровки в размер над 30% върху заплатата си (ти би плащал до 52% - ако например си ерген в Германия) - те влизат в хазната в България - а твоите - например в Германия ? "Туристе", с какви очи ми излизаш тогава - не говорим за "похарчено в България" а за "произведено в България". Да, има нации който живеят от туризъм. Не, не желая България да разчита на това. Още повече в светлината на това което става по курортите - чети новините - редовно гръмват по някой мошеник при преразпределянето на апетитните хапки. Черноморието е заприличало на панелен квартал - скоро няма да останат плажове от хотелите и чалгарските кръчмета.
ПП: Прави разлика между това да харчиш и това да работиш. Аз и харча, и работя тук. Бих вметнал също че зора за чужди инвестиции е смехотворен - в тази държава пари има - просто измамите и присвояването продължава и до ден днешен и не виждам как това ще се промени с чужди инвестиции (в доста от случаите - "чужди" фирми създадени от български дебеловратковци в чужбина).



Тема Re: Наистинанови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
АвторБapбapeлa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 12:15



Сонче, мила извинявай, но хабер нямаш какво иска да каже Джейми .. простено ти е- все пак не всеки е в системата. и да обяснявам-полза не виждам.

данъците и осигуровките не са само оборотни пари в държавата , щото БВП не се вдига, а от там и стандарт на живот от оборотните пари , ама няма значение.

неведнъж съм казвала това, че емигрантите помагат на роднините си и харчат пари по време на ваканции тук - не е помагане на България. направи тънката разлика. ако това ви носи някакво успокоение- добре. но не се заблуждавайте .



Тема Re: Наистинанови [re: jamie]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано28.08.05 12:23



Е това беше изключително грамотен, точен и задълбочен икономически анализ. Поздравления

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Наистинанови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 12:26



Икономиката не е сферата ми на компетентност и не се чувствам много удобно в нея. Коментарите са ми "наивни" коментари, т.е. на не-специалист.
И така - нямам предвид, че емигрантът пълни държавната хазна - тя определено се пълни от данъци. НО казах, че това са оборотно пари, тъй като от държавната хазна (и от данъците) се храни един голям и тежък държавен апарат. Примерът ми със здравните осигуровки е в сила и по отношение на данъците, само че обслужването, което получаваш в замяна, е напр. сигурност - плащаш и разчиташ, че няма да ти разбият апартамента или ако го разбият, престъпника ще бъде хванат и ще получи необходимото наказание.
Повишавайки покупателната способност на хората вече няма значение дали те ще купуват български или чуждестранни стоки (което е въпрос на пазар) - в двата случая се стимулира търговията. Самите емигранти купуват предимно български стоки (това вече е пример от личния ми опит) - чуждестранните са им достъпни често на по-изгодни цени в държавите, в които живеят (обсъждали сме конкретни примери в предишни теми).
По цял свят уважават емигрантите, т.е. хората, които са вън от държавата. Много от тях успяват да се развиват в степен, в която не биха успяли да го направят в собствената си държава - било то заради придобито чуждестранно образование или заради работа във водещи фирми. Вече сме говорили за приноса на ирландците, аз мога да добавя и пример за американските евреи (няма значение дали са емигранти, във всеки случай говорим за народ в диаспора, т.е. разпръснат по света).
Българската емиграция е млада - тя започна да се "случва" само преди 15 години. Макар и някои емигранти да са си стъпили на краката, сериозните капитали предстоят да се събират. И тогава никой няма да има нищо против, ако те се влагат в българската икономика. За това не си заслужава толкова отрицателно отношение към емигрантите.



Тема Re: Хайде сега селска чест :-)нови [re: jamie]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано28.08.05 12:30



А като работиш там, с какво ти плащат?! От нечий джоб (капитал), нали? Я държавен, я частен. А този капиталец откъде се е взел? От износ, от вътрешна търговия, от производство, от хазната. Е, два от тези източника се захранват директно от парите, които харчат хората (познай кои). Още един се захранва индиректно пак оттам (познай кой).

Много е хубаво да си имаш мечти -- да разчита или не България на това или онова, но не всички мечти са осъществими тук и сега.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Наистинанови [re: Бapбapeлa]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 12:37



ОК, говорим за БВП. За мен става сложно Постинга ми беше отговор на твърдението, че тъй като не работим в БГ, не плащаме там данъци и осигуровки, не помагаме.
Както и да е - вече написах за по-сериозните инвестиции, за които е рано да се очакват, тъй като в сравнение с други емигрантски общности, българската е млада.
Бих дала препратка към постинга на Костааа, защото видях, че е поместил изчерпателна информация.
Иначе за подпомагането - аз не търся успокоение, тъй като съм наясно, че личния ми принос се равнява на нула. Но вярвам, че емигрантите като цяло помагат/или може да помогнат повече на държавата от там, където са, отколкото връщайки се в страната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.