Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | >> (покажи всички)
Тема Re: Смятамнови [re: jamie]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано29.08.05 14:33



Смяташ?! Кои неща точно виждаш от първа ръка? Досега сума неща написа за това как било в чужбина. Това сигурно си го видял от първа ръка при кратките си посещения там. Сигурен съм, че никой от нас не помни България с това, което е била 10 години назад, а напротив -- достатъчно хора разполагат със съвсем актуална информация. Дори Костааа, който не е винаги в час, защото е емигрирал много отдавна. Лично аз прекарвам доста време в България и си пътувам редовно.

Слава богу, когато съм си в България, рядко се сблъсквам с глупости като написаните от тебе и никога не се спъвам в тях. Поука от написаното от тебе не мога да си взема. Както казах, няма какво да се научи от него -- всичко е до болка познато.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: И тованови [re: jamie]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано29.08.05 14:34



че какво лощо има ? Глупавите мъже имате друг маниер
ти сигурен ли си че нещооооооо ..... не си обърнал ориентацията странно женски маниери имаш?

п.с.
извинявам се за грешката мамин сладък

I must have died and gone to haven …


Тема Re: Чудя сенови [re: jamie]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано29.08.05 14:38



Отново се изказа неподготвен.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Според меннови [re: Eдин_]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 14:38



си точно нихилист - искаш да видиш проблем - виждаш го. Съжалявам - аз съм позитивно настроен. Според теб нямам допир с живота - както тук, така и в чужбина. Е, много ти здраве :-) Вярвай си - на мен от това няма да ми накривиш нищо. Идвай и си отивай, виждай само проблеми и си мисли че си в Рая - а ние - в Ада. Както и започна темата - няма червен килим - но все повече се убеждавам че емигрантите заслужават негативно отношение вместо да бъдат приемани просто за българи. Сами си го заработвате - който сее вятър - жъне буря - помисли върху това



Тема Re: Това което си спомняшнови [re: jamie]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано29.08.05 14:38



Proverih, naistina sa skochili makar i ne chak tolkova. Ot druga strana prognozata e za stabilno 15-20% (na godina) pokachvane na cenite (kato obshta tendencia, che niakoia panelka mozhe i da poeftnee -spor nia

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: И какво ли бихме виделинови [re: jamie]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано29.08.05 14:38



прогноза има - ти каза че щали да падат цените аз казвам че няма
процентите ти си ги давай ако искаш аз не се наемам да правя глупави %-ни изводи

I must have died and gone to haven …


Тема Чети внимателнонови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 14:38



Казах, че в Англия се обсъждаше, а не че ги има.
Не си квалифициран да даваш мнения дали хомосексуализма е въпрос на личен избор. Аз не смея да се изказвам така категорично, дето ми е професия (в период) да разрешавам подобни казуси. За теб един цитат "The unnamed should not be taken for nonexistent” на MacKinnon. Ако ти е удобно да вярваш, че дискриминация няма - твой проблем! Според мен просто не се говори за това. За негативните нагласи самите ти изказвания свидетелстват - за тях няма нужда от допълнителни цитати. Само че ако си истински загрижен за страната си, погледни какви са проблемите в нея. Само когато ги знаеш, ще можеш да се бориш с тях. Ако повтаряш "всичко тук ни е ОК", то си затваряш очите за нещата, които не са ОК - как те ще се подобрят, ако "никой" не ги забелязва?

Деца и брак не са взаимосвързани категории. Оплодителната способност не идва с подписа ти в общината.

Рестото стига - данъка е около 3000 nis на сумите, които съм ти написала. Изчисляването му е по точкова система, тук също неженени и неомъжени плащат повече. На второ работно място данъка достига 50%. Аз лично съм освободена от ДОД, защото съм "нов имигрант". На цитирания от мен служител не му правя сметки, споменах, че съм наясно със спестяванията му и начинът му на живот. Аз не оспорвам доходите на балдъзата ти и твоите, ти не оспорвай тези на моите познати - освен ако нямаш доказателство, с което да ги опровергаеш.



Тема Re: Чудя сенови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 14:43



Разни хора - разни идеали! Има такива, които твърдят обратното, аз от къде да знам на кого да вярвам.
Е, нищо - провери полетите в събота вечер, и в случай, че си на летището, можем и да се засечем. Може и някое сувенирче да ти дам. В най-лошия случай, международния паспорт ще ми зърнеш.
Или ми изпрати картичка. Като се върна, ще ти отговоря. Какъв изглед предпочиташ - от града, в който живея, от този, в който уча и работя или от Ерусалим, че е по-стандартно?



Тема Re: Чудя сенови [re: Eдин_]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 14:47



Брей, не знаех, че някой има търпението да изчете целия този диалог. Прости за копирания непълен постинг, не можах да се стърпя!

Автор: Eдин_
Тема: Re: Чудя се

Отново се изказа неподготвен.

Пречка е на себе си глупеца,



Тема Мислянови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 14:48



че се заблуждаваш - и ме цитираш неправилно. Посочвал съм и какво не е наред. Посочвам отново обаче че виждате нещата в криво огледалце - нека аз по-добре от вас знам какво става около мен ? Не ми обяснявайте как живея - карате ме да се подхилвам само
Деца и брак са свързани категории. Подписа в общината не гради брака - потвърждаваш отново подозренията ми че тази материя ти е абсолютно мътна.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.