Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Говоринови [re: Eдин_]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 13:22



по-свързано - така и ти, и аз ще разберем какво искаш да кажеш.
Аз лично говорех за създалата се пропаст и отношенията "некадърници", "бедняци", "неудачници" - и в двете посоки. Мога да си позволя да отправя подобна квалификация персонално (и го правя) - но е забавно когато става обобщаване.



Тема Re: Наистинанови [re: jamie]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано29.08.05 13:30



не съм шейха, аз съм първата му жена

I must have died and gone to haven …


Тема Re: "умнико",нови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано29.08.05 13:33



Ами ако си нямам понятие от ипотечните кредити в България, разкажи с 3 изречения от кога се появиха и как са лихвите.

Какво разбираш вече е ясно отдавна от другите ти "бисери" в тази тема - казват ти елементарни истини, ти първо отричаш всичко защото ти го е казал емигрант, после капка по капка потвърждаваш повечето от нещата - точно сега ти събирам "бисерите" дето ги из'ака парче по парче, след като ти ги тръшнах в едно изречение и тук там в 2-3 постинга, имай малко търпение, ам?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Първатанови [re: V-Shokou io kuraiami]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 13:33



е зле - по-добре последната (най-младата и хубава)



Тема Re: Първатанови [re: jamie]  
Автор V-Shokou io kuraiami (НейноВисочество)
Публикувано29.08.05 13:36



само така си мислиш
първата трябва да му разреши да има втора, трета и тн.

I must have died and gone to haven …


Тема Re: Сонка,нови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 13:36



Общото между тях е, че са различни от мнозинството. Друго общо е, че са ощетени от него, макар и по-различен начин - или чакай, май не е толкова различен - към представителите и на двете групи има негативни нагласи, ето още едно общо. Ако учителка не смее да каже, че е хомосексуална от страх, че ще бъде уволнена - как мислиш, кой я ощетява? А хората не се делят, признава се различието им и се уважава като такова - кога в България ще започнат да говорят за брак м/у хомосексуални? Я, да те питам - какво е твоето мнение за това? И какво би направил, за да го отстояваш като позиция?
Да, проявявам скептицизъм понеже откривам една нагласа у вас (емигриралите) че тук живеем по дърветата с $2 дневно - да имате да вземате. - да ти дам ли линк към въпроси на хора, които са готови да напуснат България за заплата от 500 евро и питат тези в чужбина дали това е малко? Пуснатата статистика беше за определена част от населението, ти се хвърли да я опровергаваш, като че ли за теб е ставало дума. Ясно ни е, че има заможни хора, като цяло обаче стандарта на живот е по-нисък.
Изказването ти по повод твоя познат засега го приемам като обикновено изхвърляне - без да те обижда това. - поредната сметка 48 месеца Х 4000 $ заплата=192000$, 48месецаХ 3000$=144000$, при среден разход на месец за цяло домакинство се изчисляват на около 2300 $ и ако програмиста не издържа цялото домакинство, какъв му е проблема да спести 1000$ на месец? За твое сведение заплатата на програмист с опит от 3 до 5 години варира между 16 000 и 20 000 nis, 3 години опит е този, който събират в армията, ако са в съответните части. Днешният курс е 1$=4.52 nis





Тема Re: Сонче бонбонче,нови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 13:39



Вече съм минала "изпити" за това къде съм. Не си първият съмняващ се Но не ме плаши и да го докажа



Тема Re: Сонка,нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 13:45



О милата, ти май правиш разно косвени изводи от Израел :-)
Забрави да обложиш дохода с данъци например. Ти какво работиш и с каква заплата си в Израел ?


Това на линка вярно ли е ? На него ли да вярвам или на теб ?

Помисли за хомосексуалните - защо са различни от останалите в обществото ? Ще ти кажа защо е така поне в България - по собствен избор. Никога никъде не съм видял или чул някой да бъде преследван или уволнен по такава причина (като изключим например простотиите вършени от футболни запалянковци - дори тогава патента е внесен отвън). Ако помислиш какво е брака ще си отговориш и сама защо все още целия цивилизован свят (с много малко изключения) е против подобни сватби - ти например омъжена ли си ? Отглеждаш ли деца ? А те биха ли отглеждали ?



Тема Чудя сенови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 13:47



как изобщо би могла ?



Тема Re: Може бинови [re: jamie]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано29.08.05 13:47



Много ми е интересно как тия които се връщат в България ще си купят апартамент със спестените си пари. Би трябвало да спестят 60 000 Евро поне - или да живеят някъде в глухата провинция (или може би на 40 м2).


Ama nasitina li apartamentite v Sofia veche sa stignali po 60 000 euro (sredno). Wow znachi e vreme da zapochna da prodavam. (Ili mislish, che oshte shte skachat).


"In umbra, igitur, pugnabimus"



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.