Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: За "робите" и "свободните" и т.н.нови [re: Oт Бълrapия]  
Авториcтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 00:06



ти глупако не се притесняваи за нас вьв 4узбина ние си имаме пари и си живеем добре на нас не ни пука за вас вие много ни завиждате на нас които сме в 4ужбина



Тема продавач на баничкинови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 00:10



Да, интересува ме заплатата на продавач на банички. Само защото нямаш статистически данни. Ако ще се аргументираме в спор за заплатите на национално ниво е нужно нещо повече от наблюдения върху близки и познати.



Тема Re: Личните мнения и опитите за обиданови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано29.08.05 00:31



Мнението е като задник, всеки си го има и почти всички са различни. Ако в дискусия кажеш че обичаш кока кола, а не обичаш пепси, едва ли някой ще се усъмни че нападаш лично КокаКолаКо.

Ако наречеш някой лузер, неудачник без да обясниш защо, това прилича на лична нападка. Ако някой ти обяснява сравнително прости неща и между другото ти казва че не одобрява нещо в твоето поведение и ти не отговаряш смислено а го наричаш неудачник, логично е да се приеме че истината те боли и твоята реакция е опит за лична обида по липса на смислен отговор.

Ако казваш някому Виждам обаче че част от вас (ти в частност) обобщавате България и българите като всичко най-лошо което сте видели тук, без да подкрепиш това с поне един цитат, не се учудвай ако ти кажа че лъжеш като дърта циганка. Това не е нападка а лично мнение. За разлика от твоето, моето мнение е подкрепено от факта че не можеш да цитираш нещата които ме обвиняваш че съм казал.

Бих могъл да добавя още доста относно способността ти да разбираш очевАдни факти от своето ежедневие и да интерпретираш всеизвестни истини, но кой съм ази да критикувам коджа ми ти програмистИН, всичко на всичко един от напускащите плъхове потъващия кораб). (ТВОЙ цитат...да наричаш България потъващ кораб не прилича ли на плюене по нея? Точно това в което ти ме обвини).

П.С. Помня че преди 89 ни наричаха предатели и изменници, сега това ли е новия етикет?

П.П.С. В този пост текста в зелено са твои цитати.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Може бинови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 00:41



трябва и на непознати - сега заради теб да ида да пусна една анкетка ?
Живей със статистиката - тя ще ти плати наем и разходи в размер на 400 лева за оцеляване в София - после пак ела да ми кажеш как средно взимали по 200. Хора, събудете се - ако имате желание вашата България да е това което пише в статистиката преди 2 години - моля. Нито тогава, нито сега тя е същата.



Тема Re: Ерата,нови [re: errata]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 00:42



Предпочитам да издребнея ;-)
Какво ще кажеш кой е по-ранния постинг ?



Тема Re: Личните мнения и опитите за обиданови [re: Kostaaaa]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 00:48



"П.С. Помня че преди 89 ни наричаха предатели и изменници, сега това ли е новия етикет? "
Не знам кой етикет ти е лепнат лично на теб - казвам това което виждам. Видял си зора - спасил си си задника (поведението на корабния плъх)- сега се правиш на голямата работа да обясняваш какво става аджеба - пропускаш само че си отвън, а не отвътре.

Май те гложди още оттогава а ? И не приемаш някой да ти казва че това което става тук не е твоя работа ?
Коя е тази истина която ме боли - би ли ми посочил ? Не мисля че е по твоите възможности да посочиш какъвто и да е факт от моето ежедневие. Не мисля и че можеш да кажеш кое е очевАдно при условие че не го изпитваш сам.
Това с програмистИНа е много забавно - давай си труд да четеш изцяло постовете ако имаш намерение наистина да ме впечатлиш :-)

ПП: Приятно гледане - зад витринката.



Тема О да,нови [re: иcтинaтa]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 00:50



много много ви завиждаме :-) Стойте си там - на никого не пречите. Вече се видя що за напаст са вълна образовани елитни българи от чужбина (последната вълна скакалци в правителството).



Тема Re: Може бинови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано29.08.05 00:51



Пак на София ли се връщаш? Кой ти спори за нея - 450 лв. среден доход. Гони Париж и надминава Лондон
А наема и храната не си ги плащам със статистики, бачкам за тях. Тук поне статистиките отговарят на реални доходи. В България ги крият, защото след плащане на данъците не им остава кой знае колко. Ти си изключение в това отношение.



Тема Re: Може бинови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано29.08.05 00:59



Изключение съм - друг път. Говоря ти за София понеже живея в нея - нали си споделяме от личен опит ? Знаеш ли - четох вчера една колежка (ИТ сектор пак) в Астралия. Впечатли ме като каза че за 5 години е спестила $2000 (австралийски). Нещо малко ми се виждат - гледам тука всичките сте амбициозни, вадите ГО голям - колко спестява един емигрант в Лондон например ? Нали сте по статистиките ? Аз не спестявам особено тук - все пак дохода ми покрива основните нужди на 4-членно семейство (че и под наем). Колко от вас могат с дохода на единия родител да платят всичките разноски на семейството си - с 2 деца ? Не мисля че е масово явление - по-скоро ще са няколко изключения - и толкова. Не споря за разликата в стандарта - но не е зле да ви уври главата че не слизам ей-сега от дървото и не се чувствам тук като в Ада - не знам какви сте били докато сте били в България но очевидно нещата около мен са доста по-розови отколкото ги описвате -трудно ми е да не забележа разликата.

ПП: Още нещо. Как мислиш - дали при мен ще става по-зле а при тебе по-добре или обратното ?



Тема Re: О да,нови [re: jamie]  
Авторistinata (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 01:11



koito i da doide na vlast v pravitelstvoto na vas ne vi haresva taka 4e nie v 4uzbina sme si nai dobre sega mnogo otvorihte ustite ama v komunizma behte kato susumigi




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.