Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Определенонови [re: jamie]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано28.08.05 22:27



А всички тия писания които толкова те дразнят мога да обобщя така - на България и е все едно дали има емигранти или няма. Пука им единствено на бедните роднини - които сте оставили тук.

Nai-setne i ti kaza neshto smisleno. Pri milion i neshto emigranti i sredno mezhdu 3-4 do 5-6 blizki rodnini v BG (na emigrant) mozhesh sam da si napravish smetkata.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Така ли ?нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 22:28



Статистики предимно отпреди 2 години ? Официални данни в които няма грам реалност - и "както вече писах" за това основен дял има именно сивата икономика ? Ти наистина ли си мислиш че в София човек без собствено жилище ще оцелее с 150 Евро брутна заплата (по статистика) ? Да имаш идея че поне 2 млн. души живеят в столицата (доста сериозна част от населението ми се струва)
Между другото статистиката ми цитира и един мой потенциален работодател-чужденец - на интервю. Незнайно как си беше наумил да наеме ИТ кадри на 200 лева заплата. После се оказа че трябвало да ми плаща като на министър (цитат). После отидох при друг - вярно не бях министър но си получих поисканите пари. Изводите - за теб. И пак казвам - не съм единичен случай - по-скоро статистическа единица от една сериозна част от моето поколение.



Тема Ей-сега !нови [re: errata]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 22:29



Още един където е на път сам да си повярва :-)



Тема Re: Въпрос на лично мнение, налинови [re: jamie]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано28.08.05 22:34



Едно по едно :

1. Казваш Аз не пиша че имам проблем. Прав си, това в червен текст в последните ми постинги не са твои цитати, аз си ги измислих сам.

2. Казваш Нямаш никакъв принос както за икономиката.. Прав си, нищо че ИПИ казва че "емигрантските" пари имат принос, ама к'во разбират те в сравнение на теб?

3. Казваш да обобщя така - на България и е все едно дали има емигранти или няма. Прав си, интересно защо ти говориш от името на България, а никой официален представител на държавните институции не е казал това.

4. Казваш Мисля че си обикновени неудачник. Не е важно че с нищо не можеш да аргументираш това, важното е личната нападка вместо някакъв смислен отговор. Късметлия съм че не сме наблизо - казват навремето рязали главите на хората които казвали неприятни истини.

5. Казваш Виждам обаче че част от вас (ти в частност) обобщавате България и българите като всичко най-лошо което сте видели тук. Прав си, ако имаш предвид че не одобрявам тази апатия и примиреност към беззаконието което цари в България вече 15 г, и не одобрявам позицията "да ни оправи някой". Ако можеш да ми покажеш нещо друго където обобщавам България и българите като всичко най-лошо което сте видели тук, моля цитирай го, копипейст с датата и името ми като автор или линк.

Не съм ясновидец, но имам предчувствието че няма да можеш да покажеш такъв цитат, освен някой по цветист израз към някое тролче.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Ей-сега !нови [re: jamie]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано28.08.05 22:35



Още един където е на път сам да си повярва :-)

Matematikata e tochna nauka - tam neshtata na ne opirat do viara.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Да си дойдем на думата!нови [re: jamie]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано28.08.05 22:41



Ама ти трябваше да започнеш от това, че си IT кадър. Това обеснява и представата ти за висок стандарт на живот като нещо обикновено за страната. Значи на типичното ми "София не е България" трябва да добавя "Не всяка работа е IT". Нали като говорим за стандарт говорим и за лекари, учители, че дори и за чистачи!
А статистиките - каквито ги има! Не ги пишат онези зад граница.
Глупавото в разказа ти не е в това, че човекът (този работодател) е гледал статистиките, а в това, че не е подбрал правилната статистика!
В икономическите списания и вестници се разпространяват статистики за доход според бранша. Тук и работодатели, и работещи ги използват като източник на информация в преговорите за заплата - особено в IT!
Какво правиш по-точно? Чувал ли си за Comverse?



Тема Re: Така ли ?нови [re: jamie]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано28.08.05 22:50



Изводите - за теб. И пак казвам - не съм единичен случай - по-скоро статистическа единица от една сериозна част от моето поколение.


Jamie, ti siguren li si, che si v IT sektora? Ti poveche na web design neshto mi mizash. Istinskite programisti kato cialo sa mnogo tochni pichove i takiva gluposti kato tebe obiknoveno ne rusiat.

Ti mezhdu drugoto ot koe pokolenie tochno si (ili si mislich, che si)? 2057 -mozhe bi?

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Да си дойдем на думата!нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 22:51



Comverse ми е непознато дори като дума.
Грешиш отново - имам доста бивши съученици в сферата на икономиката, дори електротехник и продавач на бяла техника - бих казал че последния определено е с по-високи доходи от моите (и на % - затова). За дискутираната професия "автомеханик" например да не говорим - тя е на особена "почит" тук - но с много приятни доходи.



Тема Re: Така ли ?нови [re: errata]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 22:53



"Istinskite programisti" са забавна част от ИТ фолклора между другото :-) Не че ги и няма де.
Мисля че за теб в тази сфера има само програмисти. Не, не съм дизайнер - по-скоро съм това което програмистите най-много мразят (а бях и програмист)



Тема Re: Ей-сега !нови [re: errata]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 22:54



Математиката борави и с точни данни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.