Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 20.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос на който не мога да си отговоря сама...нови  
Авторpassion (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 16:12



В този форум има много агресивни теми по адрес на българите в чужбина, авторите им живеят в България. Чудя се, какво ги кара да си го изкарват на нас? Безсилието да се преборят с мизерията там или има и друго нещо?



Тема Re:нови [re: passion]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 16:23



Какво безсилие и мизерия? Всичко каквото имам познати в България ядат, пият, пеят и се веселят. Е, парите не са същите, но и цените не са същите.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано21.08.05 16:45



Евала, радвам се че твоите познати се кефят.

Тогава ти би ли ми обяснил патологичното заяждане на някои от България в емигрантските форуми?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторpassion (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 17:00



Цените по Витошка ме изненадаха, бяха по-солени от цените на Запад, но избора не е така богат. Тук, в Холандия, мога да си купя много по-хубави неща, на по-приемлива цена. В Илиенци нищо не ми хваща окото, ходих веднъж за около час, ей така от любопитство. За пиене, в България може и да пият, но чак пък да пеят не съм забелязала. Ако приемем, че всичко им е топ, тогава защо плюят българите, които живеят в чужбина? От безделие или по навик?



Тема Re:нови [re: Kostaaaa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 17:58



Предполагам, че не всички са като моите познати.



Тема Re:нови [re: passion]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано21.08.05 18:04



Трудничък ти е въпроса
Мисля, че проблемите в България не опират само до финансовото благополучие. Може би това, което потиска хората, е липса на перспектива, сигурност, ред и законност...
И на мен ми беше много странно, когато за първи път видях какви ни ги пишат от Бг, а после забелязах, че това е някаква практика - мине, не мине време и се появи нов постинг с подобно хапливо съдържание.
Ако откриеш отговор, моля те, публикувай го на видно място



Тема Re:нови [re: passion]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано21.08.05 18:15



Ако приемем, че всичко им е топ, тогава защо плюят българите, които живеят в чужбина? От безделие или по навик?

-Не слън4ице...тук сме свидетели на много специфи4ен БГ синдром:това няма то4на дефиниция за да се опише с 1 дума.То е остатък от комунизма при който системати4но показваха социални филми и разни кадри(репортажи)с просяци,и т.н.И за мнозина от средна(ве4е заформяща се и в БГ)класа,а за под средната не говоря ... е трудно допустимо,4е българин може да се реализира а пък недайси боже да успее да направи нещо пове4е ТАМ от сънародниците си в БГ.Това може да се каже с други думи така:аз не съм добре,ама и на Вуте му е зле.Имаше тенденциа по онова време да сме вси4ки горе долу еднакви от дрехите до телевизора купен от ЦУМ...Е,да ама ве4е отдавна не е така...А за въпросната средна класа в БГ когато имат възможност да излезат(да бръмнат за малко)до тук там...следва ШОК с цените,сравнения с БГ и съответно комплекс...И после в бг коментари от рода на е..какво толкова:бяхме,видяхме... има какво да се види,но като БГ няма...ХА<ХА<ХА...гроздето е високо и е кисело....
Другия"феномен,който се наблУдава"е : излезал Сали от Сусурли...и на какви оферти ска4а?Стои година,2,3...и като се върне комплексара и се по4ва:колко е велик,к'ви кинти е направил,как бръм4и,и колко били задръстени "ония"а той тариката е много отворен:ето такива "модели"дразнят в бг.Навремето Н.В.Симеон го каза с прости думи...:"сменете си 4ипа в главите"е да ама това става с поколения не за няколко години.
Цените по витошка са многократно завишени заради високите наеми,които се плащат за помещенията(магазините)ина4е стоката си е от 1 място:Илиенци

Бира в жегата се лее и на мене с Бийтълс ми се пее...


Тема Re:нови [re: liubopiiiiiten]  
Автор _._passion_._ (hot)
Публикувано21.08.05 18:57



"показваха социални филми и разни кадри(репортажи)с просяци,и т.н."

Не е лошо вместо да седят пред ТВ-то, да си купят билетче и да ни дойдат на гости. Аз не ги обиждам, че живеят по-бедно, но и те не бива да ни се сърдят, че е така.



Тема Re:нови [re: _._passion_._]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано21.08.05 19:02



Какви са тези точки и чертички, с които си си украсила прякора? Да не би да се съзтезаваш с мен за най-дълъг прякор във форума?



Тема Re:нови [re: _._passion_._]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано21.08.05 19:17



4естита регистрация,така е:аз навремето си мислех:колко добре би било ако може ако не всеки 1 то поне колкото пове4е хора дойдат,видят,поработят,придобият и образование,квалификация ,натрупат опит и "задишат"със западния на4ин на мислене а в последствие се завърнат в БГ...може би така нещата ще тръгнат на добре...
Но разликата е между емигранти и гурбед4ий...гурбета е нещо временно и не винаги платено както трябва(дори и на местна в 4ужбина по4ва).А емигранта,който е с ясна цел и амбиция ако не веднага то в последствие се реализира.Разбира се има и разбити ме4ти:това зависи от целите,които всеки 1 си е поставил.Аз също сам дале4 от мисълта да се надсмивам,или обиждам когото и да било,но основата на успеха в крайна сметка зависи от умствения капацитет на всеки 1 и наход4ивоста му.Споменах за социалните филми и репортажи в тоя ред на мисли,4е на българина му е набивано в главата,4е на запад е зле....и то с години и тенденциозно.

Бира в жегата се лее и на мене с Бийтълс ми се пее...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.