Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Примери:нови [re: Kostaaaa]  
Автор Пparмaтиk (непознат )
Публикувано24.08.05 13:32




И текст от този постинг:
"...I kato se ogledah naokolo samo vazrastnite ostanali v BG i ot mladite nay nekadarnite i nikakvite.Vsichko progresivno navan.
Sega i niye 2 godini sme v uk.I si pochinahme psihicheski.
Tam byah rob na klientite si.Koy ne e rob na horata s koito raboti.Uchitelya se saobrazyava s decata i roditelite,magazinera s klientite si,Nachalnika s podchinenite si.Tuk ne se chuvsvam rob.Chuvstvam se dovolna che kato rabotya ima i i za men i ma i da zadelya.Ta smisala na toya posting gore e che tam v BG sa sashtite nekadarni ,neuspeli,broeshti si stotinkite i poneje nyama s kakvo da zapalvat tapiya si i bezmislen jivot gledat v panicata na drugiya.I ako ne day si boje e palna gorko mu.I go opluvat da im olekne.V tova namirat smisala.Drugo kakvo li mogat da napravyat.Nishto.
Gorko im."



Омръзна ми да ровя повече. Но при ровенето установих, че изразните средства на повечето "тролчета" (както ги наричате) наистина са ужасни.
И нещо друго установих: такива теми имат най много постинги. Те все пак внасят живот във форума. Аз лично бих ги игнорирал заради елемнтарния начин на изразяване.

Това е само форум



Тема Re: Примери:нови [re: Пparмaтиk]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано24.08.05 15:17



Определено и от страна на българите в чужбина има хапливи постинги. Но не всички са такива. А е явно, че чужбината предлага повече възможности - в противен случай българите нямаше да Емигрират от България, а чужденците щяха да Имигрират в България. Или може би те от патриотизъм си стоят в държавите
Жената обаче изразява, освен обощенията, собствени впечатления и усещания, което личи от думите и: " I kato se ogledah naokolo", " Tam byah rob na klientite si", " Chuvstvam se dovolna"

П.С. Костаааа, ползвам ти триковете с цветовете, защото много ми хареса как изглеждат постингите ти. Не се сърдиИ аз все още се уча как оптимално да ползвам възможностите на форума



Тема Re: Примери:нови [re: Пparмaтиk]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано24.08.05 15:20



Добре направи че се порови и откри два поста (от толкова много написани). Да ти пропомня къде не се съгласих с теб и да видим какви са тези постове.

Ето какво казах аз по въпроса за "емигрантите":

1. Рядко има неприязън към всичко, свързано с България. Някои неща не се одобряват и са дразнещи - и за българите в България, и за българите в чужбина. Разликата между първите и вторите е, че са видяли и друго отношение/положение и пр.. Това ги прави по-критични ( в част от случаите, не мога да отговарям за всички, но такива са моите впечатления)

5. Постинги от рода"свършиха ли ти 50-те стотинки за интернет в клуба" и "бягай да копаш" са почти без изключение предизвикани от поредица нападки преди това. Да се хванем ли на "виртуален" бас че са по малко от 5%?


Сега твоите примери:

1. В първия линк се описва историята на младо семейство опитало се да завърти бизнес с един, после два магазина за хранителни стоки, не им е тръгнало и са емигрирали. Тези огорчени хора се оплакват конкретно от съседите си и после обобщават че che tam v BG sa sashtite nekadarni ,neuspeli,broeshti si stotinkite i poneje nyama s kakvo da zapalvat tapiya si i bezmislen jivot gledat v panicata na drugiya.I ako ne day si boje e palna gorko mu Те обобщават на база на техните потенциални клиенти за всички българи, но и добавят нещо друго - poneje nyama s kakvo da zapalvat tapiya si i bezmislen jivot gledat v panicata na drugiya.I ako ne day si boje e palna gorko mu. Втория текст в червено едва ли е САМО тяхното лично мнение - ТИ какво мислиш по този въпрос?

2. Втория линк е в отговор на ПОНЕ ТРИМА ( два различни "тор'а и един Пачето) с поне 5 - 6 постинга непровокирано плюене. Е човека е слезнал на тяхното ниво с определен избор на думи. Аз съм бил много по рязък, може би и обиден, но с друг избор на думи, но НИКОГА непровокиран, а ВИНАГИ в отговор на нещо.

Май не ти е омръзнало, просто не си намерил повече, както казах - много рядко някой отвън плюе срещу България и българите там , и почти НИКОГА без провокация. Мрънка, оплаква се, не му се харесва - ДА, да плюе - МНОГО РЯДКО.

Чест ти прави обаче че споменаваш и това - Омръзна ми да ровя повече. Но при ровенето установих, че изразните средства на повечето "тролчета" (както ги наричате) наистина са ужасни. Сега разбираш и причините за някои реакции тук.


PANEM ET CIRCENSES


Тема цените на кое не са същитенови [re: ByeByeBG]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано24.08.05 15:29



на повечето неща цените в БГ са си като европейските. А това, че ядат и пият не значи че са добре... в Европа още никой не е умрял от глад, поне свестна храна повечето хора в БГ спокойно могат да си позволят. Ама ти гледай другото... не лукса, но все пак елементарни неща понякога от първа необходимост като сметки за ток и телефон, които българите често имат проблем да платят...



Тема Re: цените на кое не са същитенови [re: DreamsComeTrue]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано24.08.05 15:52



Това опира и до стандарт - затрудняват се да плащат заради по-ниските заплати, на само заради размера на цените
Телефоните са скъпи, мобилните - ужасно скъпи
Цените на ток ми се струват сходни, токът навсякъде е скъп, но някъде (?)хората решават този проблем с ползване на газ



Тема Re: Примери:нови [re: Kostaaaa]  
Автор Пparмaтиk (непознат )
Публикувано24.08.05 17:52



1. Искаше примери - дадох ти.
2. Не съм твърдял, че всички постинги са отрицателни. Ти казваш 5% - така да е. Но тези 5% са достатъчни за агресивни теми.
3. През последните 3 год. чета основно Българи в САЩ и Българи в Германия. Писал съм най-много 10-на пъти. Нямам време да ти търся още примери. Но съм запомнил никове, чиито постинги много често предизвикват агресия спрямо българите в чужбина - dreamnow, trinity, no_bs, gia. Интересното е, че повечето са жени.
4. Интересна тема от миналата седмица



Отново за госпожата с 2-та магазина:
"I kato se ogledah naokolo samo vazrastnite ostanali v BG i ot mladite nay nekadarnite i nikakvite". Съгласен ли си? Всички твои роднини и приятели в България такива ли са? Как би се чувствал ако си в България и прочетеш това?
Нищо против госпожата. Но: колкото повече е развита пазарната икономика и конкуренцията, то толкова повече си роб на клиентите си и служителите си. Ако си отвори фирма в Англия и не го разбере това, пак няма да успее.
На кривата ракета и космоса и пречи

Беше зададен въпрос. Аз изразих личното си мнение защо според мен се провокират такива теми. Ти искаше примери. Дадоха се. В цялата тема обаче нямаш постинг по същество. Защо има такива теми? Какво мислиш ти?

Чувал ли си това: Selbstlob stinkt



Тема Re: Selbstlob stinktнови [re: Пparмaтиk]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано24.08.05 19:31



Ако според теб описаното в линка ( мой пост в друг клуб, в дискусия по съвършенно друга тема) е миризливо самохвалство май имаме коренно различен възглед на нещата, дори и да извадиш моя пост от контекста в темата ТАМ. Да свържеш поста ми там с твойте обвинения тук е абсурдно, но пак - разлика в подход.

Даде 2 примера, един личен, и един след провокации. Продължавам да твърдя че МНОГО РЯДКО емигрант в този форум плюл ПО ВСИЧКО в България без да е провокиран преди това, споменах "по малко от 5%, провери тази вечер 1000 постинга от емигранти и ми кажи дали има 50 които да ПЛЮЯТ ПО ВСИЧКО В БЪЛГАРИЯ БЕЗ ПРОВОКАЦИЯ. Ако не го направиш, няма да ти се сърдя и да ти го повтарям, честна пионерска.

Темата на Пашиън тук е :Въпрос на който не мога да си отговоря сама... В този форум има много агресивни теми по адрес на българите в чужбина, авторите им живеят в България. Чудя се, какво ги кара да си го изкарват на нас? Безсилието да се преборят с мизерията там или има и друго нещо

Ти казваш В цялата тема обаче нямаш постинг по същество. Защо има такива теми? Какво мислиш ти? Този въпрос е дъФкан и предъвкван безброй пъти и не веднъж съм се изказвал в този и други форуми по подобни въпроси. Тук обясних на теб и един друг какви са според мен причините за РЕАКЦИИТЕ на подобни постинги, но за теб специално ще повторя моето лично мнение за постингите с плюенето към емигрантите.

Бидейки откъснат от България около 20 г, изненадах се от промяната на манталитета на българите в България след 89. Нямам претенции да съм етнолог или социолог и да базирам мнението си на изследвания. Според мен ценностната система веднъж разрушена и деформирана в 44, претърпя повторно разрушение след 89 г. Понятия като честност, дисциплина, обществено чувство за отговорност, гражданско съзнание, нетърпимост към беззаконието , уважение към слабия и непознатия изчезнаха под претекста на свобода, превърнала се в слободия.

Днес честния е будала, дисциплинирания е досаден простак, закостенял комунист или работохолик, общественото чувство за отговорност изчезна, беззаконието е ежедневие, слабия е тъпкан, плашиш се от силния, но не го уважаваш, непознатия...ако можеш да го минеш, добре, ако не - някой друг. В такава действителност само мутрите се чувствуват добре, останалите - не толкова. Тази действителност влияе на всеки - някои се стремят да се включат към силните, някои се ползват от беззаконието за свои облаги, някои се стремят да се абстрахират от това и да се реализират в Бг. или в чужбина, но не всички успяват. СВЪРЖИ ТОВА С НЕОСОБЕННО ВИСОКИЯ СТАНДАРТ НА ЖИВОТ В БЪЛГАРИЯ В СРАВНЕНИЕ НА "ЗАПАД - ТОВА ПОДТИСКА!!!

Тези които не могат да се преборят с тази действителност, но не се чувстват добре с нея си търсят отдушник да си избият комплексите. Емигрантите са удобна цел за това, нета е еФтин, ето ти и причината за постингите с плюенето.

Да се върнем към темите за плюене.Не приемам мнението ти че постинга на дамата с двата магазина, публикувана в средата на една тема е причината на всички обидни ТЕМИ и постинги към емигрантите. Посъветвах те да погледнеш КАК ЗАПОЧВАТ темите и да сравниш колко теми от кого са отворени. Не си длъжен да го правиш ако резултатите не пасват на твоето мнение. Но не ме убеждавай че двата поста които показа са причината на пороя от помия която се лее тук.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Не бих се учудилнови [re: passion]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано28.08.05 01:00



ако повечето подобни статии са писани от нерегистрирани. Както и ако това се окаже 1 човек.
ПП: Проблема е в самата идея на противопоставяне - българи в чужбина "срещу" тия в България.



Тема Re: Не бих се учудилнови [re: jamie]  
Автор _._passion_._ (hot)
Публикувано28.08.05 15:11



Мда, мисля, че си прав, явно някой анонимен се пъне под различни никове. Идеята за противопоставяне, като че ли е основното занимание на много от нашите сънародници.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.