Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема По т.2 ...нови [re: Kostaaaa]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано22.08.05 21:31



Хайде да бъдем честни, не е толкова рядко.

Само бих искал да те попитам, защо цитираната личност е човек изпълнен със злоба, вулгарност и циничност? Човек, който (по собствените му думи) има всичко, а душевно не е повече от мръсен парцал?

Тема Re: Кой какво ще прави през почивните дни? [re: JP] Темата е видяна: 151
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано 15.08.05 22:37



M...да...тук 4етвъртак ми е пазарния ден понеже магазините(имам предвид големите вериги маркети) работят до полунощ и е спокойно няма много хора и не се 4ака с огромната коли4ка на опашка на касата
2 пъти ходя на бодиблидинг в седмицата а през останалото време въртя колело(ама на балкона,но нещо се улавям в последно време,4е не му обръщам много внимание),гости само в тесен кръг а с приятели в пъб,или диско,но на открито:в Тел Авив има по плажа и са много готини...а и може да разнообрази 4овек с нещо 4уждо..знаеш как е...
Риба не ме вле4е...ох а ски забравих ве4е откога не съм карал,за деца не мисля пове4е(имам си ги 2-живи и здрави).
Жена ми е разкошен 4овек,щастлив съм...напъно освободено същество е:нищо,4е е еврейка но не е религиозна,както пове4ето тук.Всеки има своята свобода и респект към другия.През лятото по4ти всяка събота сме на морето,карам сърф...много се кефа..сега скоро си купих и подводен скутер,но Елад ми е дале4ко(4 4аса е с колата) там сам се гмуркал подводно плуване и е нещо невероятно...красота.Та може би сегашното ми хоби е морето.За уикенда от сега не мога да планирам,но сигурното е 4е сутринта пак на море а този път мисля да сме на Яма мелах(мъртво море).Там не е за къпане...аз си джапам на плиткото и се мажа с кал(здравословно е...)
Е от време на време има и промени в програмата,но в общи линий семеен живот...но не бих казал ску4ен:в никой слу4ай!
Е...това беше от мен...сега сподели при теб как е?
И ако искаш се регистрирайняма да ти се загуби 4ара...а и ще те взимат по-насериозно...

If you don't see your way:just follow your dreams...




Тема Re: Да те питам нещонови [re: Kostaaaa]  
Авторбykи (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 21:40



С две думи всяко действие си има противодействие - прав си Костааа.
Само не разбрах какво ло6о има в това да се сравняват цените.Действително цените на много стоки в бг са по-високи от de например и това би смутило много нормалномисле6ти хора.
Аз много 6те се радвам както отвън(емигрантите),така и отвътре в бг,българите да се замогнат и да се образува средна класа.6те се радвам,ако българите са икономи4ески независими и в добро финансово състояние,но за съжаление на4алният тласък от 6уробаджана6тина,подкупи и мутри все о6те оказва голямо влияние там.
От 4исто сърце желая на всеки българин финансов успех,постигнат с 4естен труд!



Тема Re: Въпрос на който не мога да си отговоря сама...нови [re: Цoнъo]  
Автор _._passion_._ (hot)
Публикувано22.08.05 21:47



Не е лошо да прочетеш внимателно какво съм написала, как съм го написала и защо съм го написала така. Говорехме за цени и аз изразих мнение за бельо, което продават в България и цената на същото в Холандия. Прочети внимателно, за да видиш, че не става дума само за "гащи". Вносните храните са също много скъпи. Исках да си купя хубави бои за рисуване от България и майтапа беше, че ми предложиха холандски на двойна цена. Тази година митничарите не ми проверяваха багажа, защото им е наредено да не притесняват туристите от Холандия, мога само да съм благодарна на Нейно Величество, че ми спести куп неприятности. По-миналата година се опитаха да си измислят някаква причина да им обяснявам дали имам намерения да продавам видеокамерата си в България или да я подарявам, сякаш това им влизаше някъде! После питаха колко пари имам, накрая се опитаха да спрат един чужденец да му проверяват куфара, точно пред изходната врата представи си! Като ги питах:Проблеми ли имате? Отговориха ми:О, ама щом сте заедно, няма проблем, объркали сме.Объркали били! На един холандец му разкатаха фамилията, накараха го да си отвори куфара и да им изнесе и развие едно по едно сувенирчетата, които носи на гаджето си. Горкият човек не рабираше български, а както се досещаш митничарите бяха боси по всички езици. Та, така.



Тема Re: Въпрос на който не мога да си отговоря сама...нови [re: Цoнъo]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано22.08.05 22:34



Цоньо, засягаш няколко теми, включително мои изказвания ("на бг митница" е тема, пусната от мен) и за това реагирам
1. Рядко има неприязън към всичко, свързано с България. Някои неща не се одобряват и са дразнещи - и за българите в България, и за българите в чужбина. Разликата между първите и вторите е, че са видяли и друго отношение/положение и пр.. Това ги прави по-критични ( в част от случаите, не мога да отговарям за всички, но такива са моите впечатления)
2. Парадирането обикновено е в отговор на открити нападки в стил "вие сте боклуци, просяци и миячи на чинии". Хората реагират на нападките с "обяснение", че това не е вярно, за да се защитят. Дори когато няма нападки - стереотипите към емигрантите са ясни, не виждам причини хората да не се опитват да разкажат, че тези стереотипи не са универсална истина!
3. Сравняването на цени - форума е за това - да се обменят мнения, впечатления и опит. Когато пътувам до Бг, аз и много други имаме намерение да си купим неща, които би следвало да са по-евтини. По този въпрос две мнения няма - тези намерения са добри за страната ни, точно както добре действа туризма по принцип.
4. Парадирането с вещи - странно - през първите 3 години емигрантите нямат толкова много вещи, с които да парадират. Знам, че има и парадиращи, лично познавам един такъв, но не бих обобщила, че така е с всички.
Не е въпроса за парадирането и как то дразни - аз се гордея с всеки, който успява в чужбина, защото знам колко е трудно. И се радвам да чуя от тези, които пишат тук, че успяват (когато някой ти разказва, че си пие кафето в Париж, звучи глупаво, да не говорим за множеството лъжи, които се разправят).
5. Ето я и моята тема - митниците - бях отвратена от нещо конкретно и го разказах. На други летища подобен негативен опит не съм имала. Между другото в тази тема Костааа ми изпрати страница, в която се уточнява какво може да се внася и изнася - за картини не беше написано. Който иска да се спазва закона (институция), то трябва да се погрижи този закон да е достъпен за повече хора ... така няма да може да се спекулира с него. Аз дори личната карта съм си оставила в БГ, защото е написано да не се изнася и че не важи извън границите на страната - никой няма да ме "хване", но когато нещо е написано ясно и категорично, аз спазвам всяко едно такова правило... И не сравнявам положението с от преди '89 година, когато съм била твърде млада, за да осъзнавам и оценявам какво се случва. Може би има подобрение, но има какво още да се иска - достатъчно загрижена съм за бъдещето си (включително като българска гражданка), за да поставям високи изисквания по отношение на условията, в които живея. Ако и малкото те задоволява, повече няма да получиш - прост принцип. Аз не сравнявам с '89 година, както и не сравнявам България със страните от третия свят например - ако го направя България ще ми се види рай. Downward comparison му се казва на това сравнение, използваме го, за да си повишим самочувствието - кому е нужно?
Приятна вечер!



Тема Re: Да те питам нещонови [re: бykи]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано22.08.05 23:16



Само не разбрах какво ло6о има в това да се сравняват цените

И аз не виждам нищо лошо в това - в Т. 3 (май) казвам точно това.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: По т.2 ...нови [re: виk]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано22.08.05 23:41



Има ги всякакви, и "цитираната личност" е по екстровертен от повечето тук, затова и изразите му са по цветисти. Вземи предвид че човека живее в Израел където хората по принцип са много по пряки от повечето народи които познавам, специално в сферата в която той работи. Реакциите му са много по спонтанни и може би затова считаш че са цинични и вулгарни в сравнение сизразите на други клубари. В никакъв случай не бих го нарекъл злобен, още по малко "мръсен парцал", но всичко това е въпрос на лична преценка. На негово място бих подбрал други думи да кажа същото, но това не е толкова съществено на фона на провокациите.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: По т.2 ...нови [re: виk]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано23.08.05 00:18



О...отсъствах за малко и какво забелязвам...внимание към моята скромна ли4ност?
Хайде да бъдем честни, не е толкова рядко.

Само бих искал да те попитам, защо цитираната личност е човек изпълнен със злоба, вулгарност и циничност? Човек, който (по собствените му думи) има всичко, а душевно не е повече от мръсен парцал?

Хайде и аз да попитам(ако може):за вулгарност и цини4ност съм напълно съгласен!И го правя тенденциознои много се кефя,когато
одговарям така!Но то не е без при4ина ако сте обърнали внимание?След,като те нападат и охарактеризират трябва да се заштитиш нали?А със простака най-добре е да се държи просташки 4овек:той само така се респектира.Когато му се говори,както на 4овек при положение,4е той се държи като говедо трябва да му се даде урок.
А по въпроса за моята душевност,ще ти го кажа,като на прост 4овек какъвто всъщност си за да ме разбереш:за да ме опознаеш душевно трябва да изядеме много сол заедно...
А това,което ме у4уди е:къде видя злоба в някой от моите постинги?
Това,което цитираш,е 4аст от ежедневието и то е такова...
а това дали на теб ти харесва,или не не ме впе4атлява въобще...
А тва,което имам и съм благодарен на Бог е 2 деца,жена,майка и ЗДРАВЕ!Вси4ко друго е преходно и не от съществено зна4ение за мен.Аз съм широко скроен 4овек и мноооого над нещата.
А това,4е дразня или съм се избъзикал с някой келеш това е за да бъде поставен на място а не от злоба.На какво да злобея?Вие злобеете по адрес на емигранти(за гурбед4ий не говоря)
До тук вулгарен ли бях?Усети ли злоба или надменност някъде?
Ако е така жалко за теб...

Бира в жегата се лее и на мене с Бийтълс ми се пее...


Тема Re: Въпрос на който не мога да си отговоря сама...нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор Пparмaтиk (непознат )
Публикувано23.08.05 04:30



Стана ми интересно заради реакциите и даже се регистрирах (преди бях Цоньо):)))
Не съм искал да засягам никого. Беше поставен въпрос и аз изразих личното си мнение.
Има достатъчно примери за участници във форумите, които парадират с "успехите" си и провокират постинги срещу българите в чужбина. В края на краищата това си е форум и всеки има право да пише каквото си иска





Тема Re: Първо - добре дошъл[usmihvam se]нови [re: Пparмaтиk]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано23.08.05 10:17



Съгласен съм с теб за това:В края на краищата това си е форум и всеки има право да пише каквото си иска.

Не знам как другите мислят по въпроса, в един друг постинг аз се изказах доста рязко за тези които пишат неща без да подкрепят писанията си с факти. Ти написа един постинг с няколко точки, аз не се съгласих с написаното. Ти би ли погкрепил написаното в своя постинг с факти от ТОЗИ клуб, моля?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re:нови [re: liubopiiiiiten]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано23.08.05 12:02



Kostaaaa попита за конкретен пример по т.2 и аз ми го предоставих. Той определи съдържанието на цитата и аз се постарах да го спазя.

О, в постингите ти има злоба и то съвсем неоправдана, но нека и аз ти го кажа като на прост човек, за да ме разбереш, явно така трябва да си комуникираме: Нямам намерение да споря с теб, най-малкото след като не би променил нищо, дори и след десетки спорове.

Не отправям злоба към емигрантите. Не мога да разбера защо, на свой ред, трябва да поставяш всичко под общ знаменател? Понякога се питам какво толкова може да ме задържи в България и защо не замина на някъде. Бих се справил, в това съмнения нямам, но все още не съм го направил.

Относно материалното състояние, имам повече отколкото някога съм мечтал да имам. Липсват ми други неща, но те далеч не са материални.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.