Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Coн4eтo-тapиpиpaм]  
Автор _._passion_._ (hot)
Публикувано21.08.05 19:24



"Какви са тези точки и чертички, с които си си украсила прякора"

Обичам да съм оригинална и неповторима.



Тема Re:нови [re: liubopiiiiiten]  
Автор_not_me_ (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 20:29



Ти просто си абсолютен буклук, как да удържи човек да не ги го каже.



Тема Re:нови [re: liubopiiiiiten]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 20:37



Да ти изпратя ли снимки на бездомниците, които спят в почти всяка метро станция в моя град?

Не вярвах да видя бездомници, а се оказа, че е пълно с тях и то навсякъде. Е, може би не случих на държава, но човек взема това, което му се предлага и не пита много.



Тема Re:нови [re: _not_me_]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано21.08.05 20:43



Бездомници има навсякъде...:това зна4и ли,4е е лошо?Самите те избират този на4ин на живот.Или не съм прав?

Бира в жегата се лее и на мене с Бийтълс ми се пее...


Тема passion?нови [re: passion]  
Авторmyra (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 10:10



" Тук, в Холандия, мога да си купя много по-хубави неща, на по-приемлива цена."
I az sum v Holandia ot dosta vreme, ama neshto ne mi suvpada mnenieto s twoito, bi li me osvetila, koi tochno po-hubawi, puk i na po-priemliva zena /:-)/ot BG neshta si vidjala/kupila tuk?
Predpolagam, che az neshto ne sum dogledala........
Blagodarja ti predvaritelno.



Тема Re: passion?нови [re: myra]  
Автор _._passion_._ (hot)
Публикувано22.08.05 11:55



В един магазин по Витошка продаваха италианско бельо, същото си го купих от Bijenkorf на по-изгодна цена. Адидас и лакосте също са ми по-изгодни тук+ имам пълно доверие за качеството и мога да избирам от модел,цвят и цена. Обувките са някакъв непрактичен кич. Вече нищо не си купувам от България, отивам и се връщам с парите, които се надявах да похарча.



Тема Re: passion?нови [re: _._passion_._]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано22.08.05 16:53



Въпреки че не мога да направя сравнение между цените в Холандия и в България, искам да добавя към постинга ти нещо относно Hush Puppies - в България цените са двойни на тези, за които мога да си ги купя тук. Не мога да си го обесня... В началото си мислех, че "сезона" в България не е настъпил и по-нататък ще има намаление... Но нищо подобно - все така скъпи си останаха.
Българските стоки са по-евтини, аз все още не съм се отказала да пазарувам в БГ. Храната ми се вижда скъпа (с изключение на ресторантите)



Тема Re: Въпрос на който не мога да си отговоря сама...нови [re: passion]  
АвторЦoнъo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 19:37



Много интересна тема:)
Мисля, че не всички агресивни теми против българите в чужбина са пуснати от българи, живеещи в България.
Основните причини за такива теми според мен са:
1. Откритата неприязън, с която някои българи в чужбина пишат за родината си. Всичко е негативно, останалите в България са некадърници и т.н.
2. Парадирането с постигането на някакъв стандарт (или "реализацията"), самоизтъкването "вижте колко съм велик/а"
3. Постоянното сравняване на цени (даже в по-горните постинги в тази тема го има). Българи в чужбина, които използват аргумента, че живеят по-добре в чужбина, защото там могат да си купят по-евтини гащи, са просто елементарни. А елементарността, свързана със злобни постинги за България просто предизвикват отговор.
4. Парадирането с придобиването на някои вещи - тук в нет-а но особено при посещения в България. Това го правят обикновено емигранти през първите си 3 год. в чужбина, и аз съм минал по този път. Сега като гледам назад, даже ми е малко смешно.
5. Теми като "Българска митница" и подобни. В такива теми е пълно с постинги като"ауу, какво направиха, това не е цивилизована държава", "ще ми конфискуват ли фотоапарата" и т.н.
По т. 5 мога да кажа следното:
Емигрант съм от 22 год. Униженията, на които бяхме подлагани при посещения в България до 1989 въобще не могат да се сравняват със сегашната ситуация.
През последните 10 год. влизам в България поне 10 пъти в годината.
Вярно е, има корумпирани гранични служители и митничари, но аз никога не съм имал проблеми със суми пари, лаптоп и т.н. Чета митническите разпоредби, зная си правата, не се обаждам без нужда. Колкото повече парадираш на границата колко си велик, толкова по-зле. Това важи за всички граници. Кой би започнал да се кара с граничния служител в САЩ че му конфискуват луканката? Защо обаче този някой си мисли, че има право да спори с български митничар, ако не е декларирал сума по-голяма от 4.000 EUR?
И основното:
Много малко теми с негативно отношение към българите живеещи в чужбина са пуснати от бедни хора без интелект. Четете внимателно постингите им. Те може би също са се реализирали по своя си начин в България и то без да са мутри. А такива хора стават все повече, лично аз познавам доста. Хвалбите на някои пищещи тук са им просто смешни. Както и много от живеещите в чужбина те също си имат его и искат да направят публично достояние как и колко са успели. И понеже това става трудно в други форуми идват тук, където това е всекидневие. И постинги към тях от рода"свършиха ли ти 50-те стотинки за интернет в клуба" и "бягай да копаш" водят до ескалация и отговори в същия тон - "миячи на чинии", "неуспели в България некадърници" и т.н.



Тема Re: Въпрос на който не мога да си отговоря сама...нови [re: Цoнъo]  
Авторops (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 19:50



Bravo!!!



Тема Re: Да те питам нещонови [re: Цoнъo]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано22.08.05 20:43



но не го разбирай като заяждане, имай търпение да прочетеш всичко.

1. Ти обърна ли внимание колко от тези в чужбина говорят с неприязън към "всичко в родината си" и колко от тях критикуват специфични неща които никому не се харесват - нито на тези в чужбина, нито на тези в България. Направи си труда и виж 1-2-3 страници назад как започва всяка тема и кой е автора - ще се изненадаш от статистиката.

2. Много, АМА МНОГО рядко някой от чужбина почва да се бие по гърдите за някакви материални постижения, особено тези живеещи по дълго там. Ако би дал конкретни примери наистина ще ме зарадваш, но ако не дадеш няма да ти го навирам в очите - моите наблюдения са ми достатъчни за мен и съм достатъчно обективен поне спрямо себе си. Сравни как звучат т.н. "тролчета" като "истината"...за себе си, ако не за цитиране.

3. Не виждам нищо лошо в сравняването на цените - всеки го прави, и ти също, може би не го правиш в нета, а други ги споделят. Не виждам лошо и в това че казваме за цените на...храните например, че са почти еднакви с Европа, докато заплатите са в пъти различни - това е парадокс и е реално да реагираме.

4. В теми като "Българската митница" много добре можеш да различиш новия от стария емигрант и е логично новия с по малко опит да е изненадан от разликите между България и Европа. Вярно е че при влизането в България повечето са българи и имат някакво...групово поведение което е доста различно от това на средния европеец и това пък изненадва по старите емигранти. Без съмнение емигрант с по голям опит в (легално) минаване на границите ще се справи с лекота И в българската митница при всяко положение - той има вече друг манталитет и гледа на митничаря като на "civil servant", а тези с по малък опит още виждат в нещо "лошата власт". Ако не се лъжа и "българските" българи така гледат на нещата.

5. Постинги от рода"свършиха ли ти 50-те стотинки за интернет в клуба" и "бягай да копаш" са почти без изключение предизвикани от поредица нападки преди това. Да се хванем ли на "виртуален" бас че са по малко от 5%?
Ти наистина ли очакваш някой да го плюят и той да се усмихва? Ами хора сме и реагираме всеки по своему.

И основното ():
Много малко теми с негативно отношение към българите живеещи в чужбина са пуснати от бедни хора без интелект
Тук С НИЩО НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН. Не винаги бедните хора са без интелект, според мен те дори са по вежливи, но това не е важното в твоя цитат. Според мен почти всички теми с негативно отношение към емигрантите са от хора с по нисък интелект, без елементарни обноски, да не говорим за вежливост в общуването, озлобени и най вече неспособни да аргументират твърденията си.

Вземи последните две страници в клуба и виж кой как се изразява - май освен регистрирания "вик" няма да намериш и един що годе нормално написан постинг.


PANEM ET CIRCENSES



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.