Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 22:29



Здравейте! Знам италиански, имам приятели в Италия. Също и така ми харесва живота там. Какви са условията, за да узакониш престоя там, по-точно да получиш двойното гражданство? Интересувам се по този въпрос. Надявам се, че има хора, които знаят отговора и че ще ми обеснят. Благодаря ви предварително



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: питaщa]  
АвторMapи (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 10:21



Хората от години се блъскат с у4ене и труд да се установят то4но в италия.
Не си мисли 4е италианците 4акат само теб с отворени обятия, та и гражданство да ти дадат.
Не злобея, но такъв наивитет просто ме дразни.
По ясно "обЕснение" от това, здраве му кажи.



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: питaщa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 11:11



Аз съм в Белгия, предполагам, че в Италия не е по-различно.
Разликата е само, че в Белгия трябва да си живял легално 3 години, а за останалата Европа мисля че е 5 години.
Та като живееш съответния период години легално имаш право да подадеш молба за гражданство. Това е по закон.
Има обаче някои тънкости, които научих в последствие. За разлика от страните с имиграционна политика (Canada, САЩ, ...) в Европа по принцип не се приемат емигранти. Забележете, че имаш право да подадеш молба - никoй не ти гарантира, че тя ще бъде одобрена! Молбите се разглеждат от парламентарна комисия, тоест няма ясни написани правила на кого се дава и на кого се отказва. Тук специално голяма част от молбите се отхвърлят. Автоматично се отхвърлят молби подадени от лица, пребиваващи като студенти или като работещи, но с ограничено разрешение за престой ( Каквото получава всеки работещ, които не е гражданин на EU държава ).

Според мен единствения начин да се получи гражданство е чрез брак със туземец/туземка и изтърпяване на съответния брой години ефективно съжителство с него/нея. Другата принципна възможност (получаване на бежански статут) за българи отдавна не важи.

Е, има и трета възможност - да се изчака влизането на БГ в EU. Ама тогава (в случай, че имате работа по безсрочен договор) ще имате право на 5 годишно разрешително за престой, автоматично подновяващо се, така че за какво ви е гражданството? Все едно сега да се натискаш за Софийско жителство ако си от Варна.



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: az]  
АвторПитaщa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 12:10



Благодаря, че ми помогнахте със съветите. Иначе ако искам да купя къща в Италия, условията за получаване на документи по-лесно ли ще стане? Градът, където бях в Италия, е много хубав и хората са много любезни. Моите приятели - италианци могат ли да ми помогнат по някакъв начин да получа тези документи. Изключвам тази възможност да се омъжвам за туземец. Миналата година бях в Италия за 2 месеца и тези приятели ми направиха два пъти разрешение за престоя, казва се Permesso di Soggiorno per stranieri. Също и за това лято ми направиха. Приемам мнения, който са минали през този път.
Благодаря на тези, които ще ми отговорят.



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: Питaщa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 12:39



Това, че искате да си купите къща, не означава, че ще можете да го направите, освен ако нямате парите в брой, защото банките няма да ви дадат кредит без да имате безсрочен договор за работа от поне три години и съответна сума като месечна заплата + атестация от работодателя ви + още различни документи ...
Моят адвокат ми каза, че покупката на жилище се счита за инвестиция и не се приема за основание да ви се даде гражданство.
Ако не сте милионер ще ви се наложи да работите за да се се издържате, тоест ще ви е необходимо първо да си намерите работодател, които да ви наеме на безсрочен договор и да ви изкара разрешително за работа. Въз основа на това разрешително ще ви издадат разрешително за престой - инак можете да пребивавате само като турист въз основа на лични средства или гаранция от приятелите ви.
Гражданство, както вече писах, по принцип не се дава, и може да се поиска само ако вече сте пребивавал непрекъснато и легално в държавата в продължение на 5 години



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: az]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 15:15



Това за ипотеките, което го говориш, може и да е вярно за Белгия и ако не знаеш далаверите, но мога и без 1 евро доказан доход да взема ипотека, дори 110% като знам подходящите хора и платя за услугата около 1500 евро.
Ипотеки без доказан доход могат да се получат и през банки, ако знаеш на коя врата да почукаш. Тук, като не плащаш вноските по ипотеката 2 месеца, идва оценител на имота и го продават след няколко месеца през съда, като за банката е достатъчно цената да покрие ипотеката. Т.е. губиш доста от продажбата под пазарната цена, освен, ако вече не си спретнал далавера при покупката.

Изглежда си мислиш, че като има правила, трябва да ги спазваш. Винаги има начини да се извлече полза от възможностите и да се използват несъвършенствата в системата. There is more than one way to skin the cat.

Освен това всяка държава има различна политика по отношение на чужденци, желаещи да придобият местно гражданство.
Например в Испания можеш да кандидатстваш след 10 години легално пребиваване, ако не произхождаш от страна от Латинска Америка /за тях е само 3 години/.



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: Hoв]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 16:48



Да бе, тука хората пасат трева и доматите ги хрупат с колците!



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: az]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 19:19



Всеки малко или много почва да проявява черти на характера на обществото, в което живее. Ти изглежда не си изключение.

Да продължа относно твоя коментар...
НЕ НА ВСЕКИ ТРЯБВА РАБОТОДАТЕЛ /ГОСПОДАР/ ДА СОЧИ ПЪТ В ЖИВОТА. ИМА МНОГО НАЧИНИ ДА СЕ ПРАВЯТ ПАРИ В ДНЕШНИЯ СВЯТ.
Ежедневно имам примери от живота за далаверите, които се въртят.
Пример, имот /апартамент/ с площ 108 кв.м. и реална пазарна цена 170 000 евро обзаведен.
Подкупен лицензиран оценител /пристига с БМВ кабрио/ и срещу /само!/ 500 евро дадени на ръка в брой дава оценка на този имот за 280 000 евро
Банката се съгласява да даде кредит за 70% от оценката на имота, т.е. 196 000 евро
Клиентите току що са били изгонени от друг имот в родината си, защото не са плащали ипотечните вноски и имотът им е бил продаден от банката.
Клиентите нямат постоянна работа, нито дори спестявания, напротив - дължат пари по старата си ипотека, защото след продажбата на имота се оказва, че банката е получила по-малко пари от заетите от същите господа средства.
Сделката се сключва и те могат да се преместят в напълно обзаведения апартамент и дори получават пари на ръка от банката, с които могат да си плащат ипотеката за първите години.

Хайде сега отиди при адвоката си и той да те светне как на теб ти трябва работодател, справка, банкови извлечения, три години безсрочен трудов договор и т.н.
или как трябва да си милионер, за да си позволиш закупуването на имот.

То затова сега някои хора продават имоти за милиони евро в Белгия и идват тук при нас да купуват апартаменти за по половин милион и да им се струва евтиния.



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: Hoв]  
АвторПитaщa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 14:05



Благодаря, че дадохте мнения. Смятам да купувам къща в кеш, а не на кредит. Мисля, че би трябвало по тази причина по-лесно да получа тези документи за определено време. Щом не става за гражданство, поне някакви документи за живеене в Италия, за да нямам никакви проблеми с престоя повече от три месеца. Пишете ми



Тема Re: Искам да узаконя всичко, за да живея в Италия?нови [re: Hoв]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 11:35



Нека да ти кажа как ще протече на практика твоя пример. Идва човека с кабриолета, взима ти 500-те евро и повече нито го виждаш, нито го чуваш. Защото това, което ти е наговорил си е чиста фантастика мой човек, предназначено е за лапнишарани, които искат лесно да забогатеят и си мислят, че само те са умни, а всички други са прости.

Във всяко изречение на твоя пример има нарушение на закона, за което тук се лежи в затвора. Никoй нормален човек няма да рискува затвор за смешните 500 евро. Молби за кредити в такъв размер се разглеждат от комисия от няколко човека в централния офис на банката, а не се разрешават само от един служител. Колко ще им платиш за да разрешат кредит на чужденец без постоянен адрес и без доходи, но затова пък с пресрочена ипотека? Пак ли по 500 евро? Освен банкерите, трябва още да купиш и нотарюса, които ще сключи сделката. При продажбата се плащат данъци в размер 12% от цената - около 18 К в твоя пример и още към 10% от стойността на заема излиза нотариалното заверяване на заема - още 20 К, тоест цената на твоя апартамент реално не е 170 К ами 210 К. Без да се платят тези данъци сделката не може да се сключи. Не ти стигат 14 К за да се нанесеш в новия си апартамент. Освен ако не купиш и данъчня чиновник ама то както си я подкарал, скоро ще купиш цялата държава ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.