Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: "Ne" na firma "Ivkoni"!!!!нови [re: BRAVEHEART]  
АвторEl (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 13:31



Ами нормално е според мен 4овек, ако не знае, да се информира преди да тръгне какво и колко може да изнася, а не после да се "4уди" защо са го глобили.
Разрешено е да се изнася 1 стек цигари (200цигари), не 2 , не 30 и тн Може да проверите на http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=10505 за Италия например и за други държави на http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=10249.
У4удващо е хора, които явно пътуват не за първи път да не знаят такива елементарни неща. Освен правата 4овек трябва да си знае и задълженията и ако си направи труда да ги разбере - глоба.




Тема Re: Не и на VOV !!!!нови [re: El]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 17:58



Като още в София местата са били по-малко, защо изобщо са тръгнали тези 5-6 човека? Има много фирми пътуващи почти всеки ден за Испания - Стига да се пази разписката, парите се искат обратно, ако се опънат има много начини да бъдат изнудени да върнат парите, дори компенсация трябва да дадат заради дублиране на резервациите.
Да не говорим, че като няма билет - няма пътна застраховка нито основание за рекламация, нито доказателство, ако си поискат парите обратно.
Като се смеят, щом имат адрес и стационарен телефон, отива се на място и им се обяснява какво може да им се случи като се гаврят така с клиентите.



Тема Re: "Ne" na firma "Ivkoni"!!!!нови [re: 13]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 18:07



spo4ti vsi4ki firmi e taka.sledvashtija put hvashtai aeroplana.njamash jadove s ziganijata i si burzo do distinazijata.



Тема Re: Просто въпрос от любопитствонови [re: BRAVEHEART]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано07.09.05 19:31



(защото никога не съм пътувал с автобус) - за какво точно са глобили шофьорите с 1000 евро - хванали са ги лично че контрабандирват големи количества цигари? Или за нарушенията на пътниците (това не ми се вярва, ама знам ли)? А тези тримата пътника с по 620 евро?

Влизал съм доста често в Италия с кола (чужда регистрация) или през летището с по 4-5 бут. коняк и уиски. На летището казвам сам на митничарите че са за лично ползване, с кола ако ме питат пак си казвам и не са ме глобявали никога. Това само за граждани от Източна Европа ли е?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Просто въпрос от любопитствонови [re: Kostaaaa]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано07.09.05 19:57



Шофьорите бях хванати с 9 стека, а носеха и повече, а глобените пътници с по 6. Бяха Guardia di finanza и целта им определено беше българските и румънските коли и автобуси и ги интересуваха само цигарите и нищо друго-аз носех сателитка и декодер, но никой не питаше има ли скъпа техника или алкохол - цигари та цигари. Действите се разиграва на влизане от Словения - Триест.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: "Ne" na firma "Ivkoni"!!!!нови [re: 13]  
Автор golemia lokomotiv (новак)
Публикувано07.09.05 20:00



МИ ТАКА е всеки се минава пониакога но караи и тва е било писано



Тема Re: Просто въпрос от любопитствонови [re: BRAVEHEART]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано07.09.05 20:03



Между другото автобусът беше на Еъркона, като изключително държах да пътувам с тях въпреки че съм в Милано, а те пътуват до Болония и от там с влак, но само и само да пътувам като бял човек с бели хора и така беше, че вече много билети нямаше, че късно се реших та затова и не пътувах със самолет. И съм доволен въпреки проблемите на митницата - ясно е, че и шофьорите на най-добрите фирми си правят контрабанда.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Не и на VOV !!!!нови [re: Hoв]  
АвторEl (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 22:56



Парите ги върнаха! Компенсации отказаха..били сме много нагли да си искаме парите и т.н. и т.н простотии.
Разказах за случая в една телевизия и те направиха репортаж в Централните новини, само дето не съобщиха името на фирмата. Не знам защо.
Изхабените нерви, притеснения, време и пари за връщане до БГ от Белград и после за спешен полет до Мадрид си останаха за наша сметка.
За тези хора, които още от тук са тръгнали без места, нямам друго обяснение освен да са абсолютно нелегални или нещо в този смисъл.
Друго ми е интересно на мен - как този автобус е минал границите след като е забранено и незаконно да се превозват "правостоящи"?
Надявам се скоро слу4ки като тази да бъдат невъзможни, защото пътниците ще отказват да пътуват така, защото ще има власт и закони, които да не позволяват такава гавра.
А докато това стане мисля да не пътувам с авобус до Европа.



Тема Re: "Ne" na firma "Ivkoni"!!!!нови [re: 13]  
Автор Amilia (dobra)
Публикувано08.09.05 00:29



ne

www.amilia.net


Тема Re: "Ne" na firma "Ivkoni"!!!!нови [re: 13]  
Авторup (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 01:25








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.