Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 06.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Molja vi za savetнови  
АвторLover (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 18:42



V mnogo zatrudneno pologenie sam i se nugdaja ot nechii savet .
Ogenih se predi 7 meseca za edna gamogna no otvratitelna po haracter germanka bez lubov ,znaete s kakva cel ( da ostana i da rabotja tuk )Givota mi s neja e ad ne moga da ja ponasjam ,no v sashtoto vreme otkrih lubovta v edna bedna ( v smisal ne tolkova bogata ) charovna i dobra Italianka kojato e s germanski pasport .
Tja sashto e vlubena v men .Radvame se na prosti gitejski neshta savsem dalech ot materializma na Germanskata dusha .Posavetvaite me kakvo da napravja za da ostana s mojata nova istinska lubov no i da ostana i v Germany .Kazaha mi che trjabva pone 1 godina da giveja s germankata za da imam pravo da ostana tuk v Germany . Molja daite mi savet !
Predvaritelno blagodarja na vsichki .



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: Lover]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.07.05 19:10



Питай в немския клуб, те би трябвало да знаят местните закони.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Molja vi za savet [re: Lover]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано18.07.05 19:38



Някой те е излъгал здраво.
Ако се разведеш с германката и се ожениш за италианка с немски паспорт закона е еднакъв в това отношение.
Доколкото разбирам на теб ти трябва легален брак с немска гражданка, за останеш в страната легално като работещ, дали призхода на немскатт гражданка ще е германски, италиански, български и т.н. е без значение.



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: kem.kem.]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 20:43



Да, но той първо трявба да се разведе... може и да се наложи да напусне Германия за малко - и най- важното междувремено трябва да заложи на голямата си любов - с др. думи, че Италианската му голяма любов с германски паспорт найстина ще докаже любовта си -ще го чака ако е необходимо, ще се омъжи за него....

Абе защо не звънне на българскот посолство в Германия и просто попита - дали само една година трявбва да е женен там... ако е така ще изтраее и после ще има и по-малко изисквания към новата му приятлка. В Англия обаче е две години.



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: Heли]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано18.07.05 21:00



Защо в българското?
Има си магистрат, който си се занимава точно с тези въпроси в кметството на населеното място.

Разводите и в Германия и в Австрия не се размотават. Бързо става, особено ако нямат деца. Не виждам за какъв дявол да се връща до БГ. Въобще не е необходимо.



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: Kostaaaa]  
АвторLover (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 21:36



V nemskija klub ima samo smahnati neseriosni dechurliga ,edva li njakoi shte mi pomogne tam :(



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: Heли]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано18.07.05 21:43



И в Германия е така - три години непрекъснат престой в страната, от които две години брак с немски гражданин.
В такъв случай може да се кандидатства за гражданство, ако са изпълнени съответно и другите условия за това .

I 'm free! Be free!


Тема Re: Molja vi za savetнови [re: Lover]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано19.07.05 02:15



Хал хабер си нямам от немските закони, ама съм чувала за един човешки закон - Без любов не се живее. Късмет!!! Пожелавам ти го от сърце!!!



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: eдинcтвeнa]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 12:29



Tova,koeto az moga da ti kaja(ot moia opit):1989g.otidoh v D. V posledstvie 3g. po-kasno i az sreshnah goliamata lubov:tia e germanka,no evreika(sega jiveem v Israel) 2 detza i t.n. ....kakto i da e,no ot vremeto na mladite godini i avanturite se interesuvah mnogo jivo ot zadarjaneto mi v D nezavisimo s tzenata na kakvo....Tova koeto pomnia e:Skluchvash brak-OK kakvo stava?davat ti za godina(ili 2 ne pomnia veche) postoianno mestojitelstvo s pravo na rabota,posle pak dokato napravish totalno 3 g.brak.sled tova s advokat podavash dok.za grajdanstvo,no ako imash problemi s police ili ako si bil saden v BG ili D.togava e darvo batko...niama grajdanstvo,no imash postoianno mestojitelstvo v D za 10g.posle pak i taka do kraia na svetaaa,koeto pak te ustroiva nadiavam se....Pri tvoia sluchai ako skochish na variant razvod,kaka e protzedurata:podavash zaiavlenie v sada s advokat i vednaga se iznasiash na kvartira!Triabva da dokajesh posle che ne jiveete zaedno za tova se iznasiash...ne che mnogo ti se iska da plashtash700e.naemtoia hod e s tzel dori i da ne iska da ti dade razvod babata...pak ne stava zashtoto ne jiveete zaedno...sled tova s novata "lubima"si zajiviavate zaedno bez da ti puka shtom se obichate,kakvo po-hubavo ot tova?Dai Boje vsekimu...Probvai da izdumkash i kinder mejduvremenno-mnogo dobre!Za dokumentite ne se hvarliai v pritesneniezashtoto ti v momenta imash!Dori da stane nai-loshia variant:da se razvedesh i "lubimata" da ne se omaji za teb pak ne e kraia na sveta zashtoto ima nachini da ostanesh v D (i to mnogo)...A i drugo shte ti kaja:tia e Italianka ok niama losho:sled,kato se ojenite moje da podadesh v I posolstvo dok.za grajdanstvo I SHTE GO POLUCHISH i to SAMO za 1 godina sled braka!A ako jiveete v Italia(tia e I grajdanka) SHTE TI GO DADAT SLED 3 MESETZA...Tova go znam sas sigurnost:moi priatel se ojeni v Milano i infoto mi e ot izvora... A s malko tarpenie i s nashite pasporti shte se opraviat neshtata...ako ne 2007....do2010....2015.....



Тема Re: Molja vi za savetнови [re: eдинcтвeнa]  
Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 12:31



стой си със заможната и грозна германка. с времето италианката също ще погрознее , но едва ли ще забогатее много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.