Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Храната в чужбинанови  
Автор arrid (непознат)
Публикувано13.07.05 17:41



Вие, които живеете по света, какво ядете, харесва ли ви местната храна, готвите ли по български и те харесват ли нашата кухня? Не говоря за пици, пържени картофи и хамбургери от Макдоналдс.



Тема Re: Храната в чужбинанови [re: arrid]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 18:21



Iade se vsichko,kakto v BG.Ima vsichko tzelogodishno....kakav e problema?E...niakoi neshta ne sa sas sashtia vkus,kato v BG.Vsichko e vapros na navitzi.
Nazdrave!



Тема Re: Храната в чужбинанови [re: arrid]  
Автор lowenzahn (непознат )
Публикувано13.07.05 18:23



аз съм в Германия и много малко неща са ми вкусни, може би защото съм вегетарианка!!!
не мога да им ям кухнята, от сладкишите харесвам 1 или 2, а съм опитала толкова много...

от българската кухня имам голям успех с гювеч, пълнени чушки с ориз, крем карамел, винен кебап. нещо още не мога да хвана цаката на кебапчетата, но макар безформени първи са изядени. също много им харесва на немците пълнени гъби със сирене и опечени на грила.
сирене по шопски е любимото на приятеля ми!!!!
миш маш също.
тутманик, баница, катми, локумки - всичко това изчезва за минути!!!
последно търсех рецепта за халва, защото една французойка я хареса много!!!

сармите от лозови листа или от лапад нещо не се харесват и си ги ям сама. мисля че са им прекалено зелени. не харесват също така патладжани, а аз умирам за кьопоолу.
едни толумбички си ги ядах сама, защото имали много захар в сиропа!!!! били калорични!!!! ужас.....

вегетарианството ми преполага готвене не толкова на БГ кухня, колкото на интернационална. готвя най различни неща, но си имам готварска книга с типични БГ ястия от цяла България.

е на мен половината ми рода е от Северна България, а другата от Родопите, та доста неща съм се научила да готвя!!!

ами това е...



Тема Re: Храната в чужбинанови [re: arrid]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано13.07.05 21:49



За нас тоя период на хранене с българска или местна кухня вече е отминал. Храним се възможно по-здравословно - много сурова храна (салати по кило на човек за вечеря), защото готвената храна си е "умряла храна"...още ядем много ориз и зеленчици от wok-а, много зелен чай, много ядки, също обаче и италиански тестени изделия с приятни сосове, риба и тн.
Тоест нищо типично българско и нищо типично местно!!

I 'm free! Be free!


Тема Re: Храната в чужбинанови [re: arrid]  
Автор DlVA JETA (model`s)
Публикувано13.07.05 22:21



всичко местно ми харесва от гръцката кухня ,даже ги научих в един ресторант да сервират, чушка бюрек!

по дрехите посрещат.


Тема Re: Храната в чужбинанови [re: Nirvana]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано13.07.05 23:19



На теория много добре звучиш

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Храната в чужбинанови [re: lowenzahn]  
Авторvkusnooo (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 00:27



Leleee,kakvi vkusnotii gotvi6,a i tutmanik umee6 da pravi6.Ako slu4ajno zakysa6, vzimame te na momenta u doma.
Az sy6to готвя сърми с лоzови листа,но при мен се иzяждат на момента,никога не се слу4и да останат.Оби4аме раzни български тестени zакуски и др.,но не умея да ги правя.
Набляга се много на месо тук,ве4е ми прило6ава от месо в раzли4ните му вариации.Аz съм по zеле4уците,но zелен4уците са с друг вкус,волю_неволю свикнах им,а някои ги търся по определени магаzини.
И тук не оби4ат патладжани на кьопоолу или пържени,но когато ги приготвя пълнени ги иzяждат.Харесаха ги пържено_пълнени със zелен4уци,от южно бг,ако има6 желание 6те ти дам рецепта,нали си вегетарианка.



Тема Re: Храната в чужбинанови [re: DlVA JETA]  
Авторпeпи (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 03:09



аз пьк сьм зле в кухнята,по принцип готвя през работно жреме и от бьрзотия 4ат пат става мусака и др. и 4ат пат отива на буклука,но по принцип португалската кухня е страхотно жкусна и много здравословна,набляга се на зелен4уци и морски дарове



Тема Re: Храната в чужбинанови [re: arrid]  
Автор arrid (непознат)
Публикувано14.07.05 13:12



Интересно ми е и ви питам, защото тук , където живея, една малка европейска държава ядат ужасни гадости! Поне за моя вкус. Еднообразна, мазна, тестяна, абсолютно нездравословна храна! Писна ми да ям различни видове пържени меса, а аз поначало не съм много по месото, с варени, пържени, печени картофи, пюре, следват спагети и това се повтаря нон-стоп! Да не говорим, че на почит са говеждото месо, яде се също конско и козе! Поне така е в семейството , където съм аз. Но дори и по заведенията няма избор от хубава храна. Разбира се има малки изключения, да ми хареса това или онова, но като цяло-не. Мислех, че 'дефектната' съм аз, но преди време нашите дойдоха на гости с едни приятели и баща ми каза, че за 30 години на майка ми не е връщал храна, т.е. да не му е харесало, но това,което му беше сервирано не ставало за ядене и не можа да се пресили и да го изяде. Така че аз се принудих да започна да готвя за себе си, ама то за 1 най-трудно се готвело, така казват, но тук не си падат особено по българското, абе от време на време хапват по нещо, ама все си търсят варените картофи и мазното месо. напрао се чудя как не им писва всеки Божи ден едно и също!Та, за това ми беше интересно как е при вас ситуацията.



Тема Re: Храната в чужбинанови [re: arrid]  
Автор lowenzahn (непознат )
Публикувано14.07.05 13:53



аз експериментирам доста в кухнята и съм склонна да готвя всичко.
мисля, че това което най- силено ми влияе е споменът за аромата на определени ястия - на рачела, на лютеницата варена на открито, печените патладжани и чушки на ламарина....ми то с такива спомени как да не ти се дояде нещо българско.
аз като дете бях много злояда, но сега си ям разни яхнии, постни разбира се и не мога да ям полуфабрикати. но като се замисля ми се ядат все неща дето майка ги е готвила...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.