Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 12.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пътуване из Италиянови  
Автор vens (малко странен)
Публикувано28.06.05 09:26



Имаме идея да пообиколим из Италия за около седмица с кола. Колкото и каквото успеем да видим.
Ще съм ви благодарен, ако някой може да ми даде повече информация за следните неща:

- как да стигна до Италия - дали е по-добре през Гърция и с ферибот или през Сърбия и Хърватска? Скъп ли е ферибота? Пътни такси?

- Пътни такси в Италия. По магистралите ли е по-удобно да се пътува или по малките пътища?

- Цена на бензина (А95) в Италия? Бензиностанциите с персонал ли са или повечето са на самообслужване с кредитна карта?

- Могат ли да се намерят хотелчета за около 20 Евро на вечер или е невъзможно?

- Как мога да намеря карта на къмпингите или местата, където мога да разпъна палатка в Италия?

- Да ми препоръчате места, които си заслужават да се видят. В момента освен Рим, Венеция, Пиза, Неапол, не знам за други интересни места.

Май станаха много въпросите Ще съм признателен за всяка информация, която може да ми дадете. Благодаря пердварително!



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: vens]  
Авторtoth (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 16:03



Няма проблем през Сърбия Харватска и Словения щом е с кола а е и по-бързо
- Естествено че по магистралите за дълги разстояния, доста по-бързо е, пътни такси - не знам, Триесте - Верона около 10 еуро
- Бензин към 1.20 еуро, бензиностанциите са с personal в работно време и на самообслужване в извънработно и обедната почивка
- Хотелчета за около 25 еуро на легло много рядко и мизерни - без баня например, нормален хотел около 80 еуро двойна стая, за палатка не знам, да каже друг
- Всички места в Италия си заслужава да се видят, дори и затънтените градчета, 60% от световните исторически паметници се намират в Италия. В изброените от теб лятото не можеш да се разминеш от туристи плюс жега.



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: vens]  
Авторпpивeт (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 16:09



Само за 1 седмица няма да можете да видите много.
Забрави вариянта с Гърция, не заради друго, ами много са жестоки Атласките планини, докато стигнеш до ферибота.
На нас ни се скапа охладителната система- на Мерчо!!!, та поне два дни трябваше да пренощуваме в една заспала провинция Kotzani, докато подменят оригиналната част- и то пристигна от сервиза- употребявана...
Никога повече континентална Гърция- Тесалоники е също доста мръсен град, особено в петък надвечер- само задръствания..Иначе фериботът се понася, но си непрекъснато под напрежение да не го изтървеш. Ако закъснееш, свърши- и не ти връщат парите. Пътуването с ферибот е през нощта.

Вариянтът през Сърбия е по-добър- само Сф/Ниш е кофти настилката, иначе почти празни автобани. До Ниш все още вземат и левове, макар и не с удоволствие- после ще ви трябват €.
Ориентирай се към Генуа- много красиво крайбрежие, цивилизовано и евтино, ако имаш познати италианци, които имат роднини и пр.
Колкото до къмпингите- едва утре мога да ти дам данни, сега не са при мен в бюрото ми, sorry!



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: vens]  
Авторбoни (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 02:25



Препоръчвам ти да се разходите по средиземноморското краибрежие,под Неапол надолу,около Салерно,страшно е красиво.Адриатическото не е интересно.Ако искате да пазарувате дрешки примерно,само Милано.Венеция на мен специално не ми харесва,нищо особено,мръсно и каналите смърдят.Но ако все пак ходите,да не е в почивен ден или празник,че много ще чакате да паркирате.В Рим е интересно да се видят забележителностите,но иначе като цяло не е нещо кой знае какво.Чувала съм,че във Флоренция е хубаво,не съм била там.Приятна екскурзия



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: бoни]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 05:08



Първо крадат автомобили (зависи от автомобила). Второ в Рим пък и в другите градове не можеш да паркираш без пари. Магистралите са добри и се плаща. Колко - не съм обръщал внимание. Знам че когато минах от Швейзария в Италия платих около $27. Цялата Тоскана заслужава - първо е красива, второ ще ядеш, пиеш с удоволствие. Флоренсе, Пиза, Сиена, Сан Джениниано, Лука (все малки и безплатни пътища - трафик няма между 12 и 4 след обяд (сиеста)). Орвието на 100 км от Рим - страхотно вино на върха на едно плато. Перуджа - шоколад до насита. Не ходи на юг от Анкона (към Бари - аз ходих и се върнах веднага). Около Неапол (карат идиотски) иди виж Помпей - изровили са го от пепелта - тур поне от 3 часа. До Сицилия не съм стигал, но Соренто и Салерно на юг от Неапол са приказни. От Неапол има кораб (32 мили) до Капри. Ще видиш най-синьото море на земята. Ако минаваш през Трентино - поръчай си ПРОСЕКО (леко алкохолно шампанско). В Асти иди в центъра на града и яж тиквички с чесън (на обяд) с Asti Spumanti шампанско. Там е и главната квартира на Чинцано. Милано ако нямаш пари можеш да го отминеш - има една великолепна катедрала и улица на модата (пре август всичко е затворено). В Модена иди виж балкона на Ромео и Джулиета. Гърдата на бронзовата статуя на Джулиета е излъскана от ръцете на туристите. В Сиена през август има ПОЛИО (рицари на коне разиграват (на много места го правят) старинни битки (интересно е)). Ако е много топло отиди в Алпите - Вал де Гардениа (евтино през лятото с чудни гледки. Вече имам около 15000 карани в Италия като турист. Това е единственото място в Европа където хората се усмихват.

Забравих на изток от Венеция до Триесте (много интересно място - двореца на Франц Йосиф) са само плажове (доста евтино и места за кампинги. Линяно има хубав плаж и стъргало. Много Австрийци (около 1/3 миришат на пот (като франсетата)). Инаяе улицата 'ухае' на пържени каламари. Просекото го сервират в кани.

BELLA ITALIA

Хубаво е. Приятно прекрване!

PS В Рим трябва да видиш Ватикана. Малко по надолу е квартала Трастевере - малки кръчмета и бохеми. Влизай в ресторант, който е пълен с италианци (няма грешка).



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: Eric]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 12:44



Хей, без да се заяждам но балкона на Жулиета е във Верона, не във Модена.



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: vens]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 13:07



Като видях темата - просто не се сдържах! Аз 3 месеца обикалях Италия да я разглеждам и те уверявам съм видяла сигурно една частичка само от нея. За цени на магистралите не мога много инфо да ти дам - аз обикалях с влак предимно и стигнах до около 25 различни точки. Моите впечатления: Венеция - уникален град - ходила съм и през зимата и през лятото, на мен не ми е смърдяло нищо, Верона - Ромео и Жулиета ясно е там, Арената също, Милано - честно казано индустриален град, Дуомото е интересно, но не е кой знае какво, Флоренция - там и една седмица няма да ти стигне... изобщо Тоскана с месеци може да се разглежда, Генуа - красиво, Рим - много неща за раглеждане (Колосеума то се знае, Римските форуми, Ватикана, Пантеона, Испанските стълби и т.н.) и на сравнителни малки разстояния, става и пеша... Остров Капри - моето място фаворит - невероятна красота, стига се до там от Неапол; Неапол - извинявам се, но там е мрасотия ужасна, мизерни хотели за 50-80Евро; Малко по неизвестни места Cinque Terre- по средиземноморието - американците са луди по тях, в Бг много не са известни - малки китни градчета-села на самите скали.. За Пиза - самите италианци са ми казвали, че само кулата е там и не си заслужава, асвен ако не минаваш на близо.. А сетих се Assisi - известен францискански център, запазен старинен град, там са се женили много особи едно време...
За цените и другите са ти казали - такова чудо за 20 Евро почти не съществува. Има един къмпинг Alba D'Oro - на 15км от Венеция там цените почваха май от 15Евро, но е рабирай - палатка, бунгало, общи бани и т.н. По евтино е на долу към Рим, Неапол - но пак е поне 60-70 Евро двойна стая, на Капри - може и 180Евро :)..
Ами съъвсем на кратко това е.... Само ще добавя че Италия за туризъм е невероятна, има хиляди неща да се видят и усетят - паметници, исторически забележителности, катедрали, паркове, градини и много много други... хайде приятна обиколка! :))



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано29.06.05 13:51



Благодаря на всички за отзивите
Имаме вече опит с бързи "набези" с кола до даден район и разглеждането на забележителности. Знам, че за толкова време може да се види само малко, но все от някъде трябва да се започне

Компанията обаче има малко различия в предпочитанията и може вместо Италия да се насочим към централна и западна Европа.

Там имам вече някакъв опит, но и в двата варианта много нагорно ми идва цената на хотела - надхвърля всички останали разходи по пътуването, взети заедно
Има ли някакви варианти за бунгала или нещо друго - колкото човек поне един душ да вземе (все-пак лято е), па макар и в обща баня?
Другото, което се сетихме е, че може би по курортите ще има възможност къде да се изкъпе човек, пък после да се спи на палатка? Има ли такава възможност?

Във Франция ми попадна едно малко книжле с адресите на хотели, нещо от рода на "Да пътуваме и нощуваме хитро - най-евтините хотели". Как мога да намеря нещо подобно и за други страни? Особено в нета?

Благодаря предварително!



Тема Re: Пътуване из Италиянови [re: vens]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано29.06.05 15:59



Виж този

И въобще потърси в Гугъла информация под camping italy, има доста информация.

Няколко съвета от мен - Италия е огромна, и освен Милано навсякъде е интересна, не се опитвайте да видите всичко наведнъж. Избягвайте да бъдете там 30/7 - 2/8, и в последните дни на август - тогава са началото и края на сезона и по шосетата Е ЛУДНИЦА!!!

Магазините/ресторантите по автострадите в бензиностанциите (а и по вътрешните шосета) са доста скъпи, струва се да се спре там само за чудесното еспрессо и да се купят студени напитки. А, и да се посети тоалетната, разбира се - те са чисти, удобни и безплатни (но се оставя "тип"). Мисля че в някои има и душове срещу заплащане. Има и тоалетни в безплатните паркингите по пътищата, но там са по мръсни. ВАЖНО - в повечето шосета в Италия почти няма "банкети" и площите около тях са оградени, не е възможно да си правите "нуждите" край пътя.

Ако сте на "економичен бюджет" си струва да вземете с вас от България ...ммм...топлоизолирана кутия (забравих българската дума, сорри), да си купувате продукти в някои магазин/супермаркет по пътя и да си хапвате по безплатните паркинги - има маси с пейки и чешми за вода да се измиете.

Ако ще ходите по ресторанти - В НИКАКЪВ случай ресторанти на главни улици или такива с "туристическо меню" на тратоара - това са единствените ресторанти където храната е ЛОША !!! По пътя вижте къде има ресторант с много паркирали коли с ИТАЛИАНСКА регистрация (И НЕ АВТОБУСИ) - това са места където местните ходят и там е И вкусно, И по евтино. В градовете търсете малки ресторантчета в уличките където клиентите са предимно италианци.


PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: insider tipsнови [re: vens]  
Авторпpивeт (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 19:00




Vens,
ще ти трябва немски език за този сайт:

http://www.marcopolo.de/reiseziele/9846.htm

Там са посочени т.нар. младежки хижи. Доколкото знам, трябва на всеки от вас по една членска карта- дали още от БГ или от която и да е друга европейска държава?

В маската „поставяш„ желания континент, страна, област или град- излизат ти списъци на младежки хижи!

Ако все пак решите за Италия, то страницата е:

http://www.marcopolo.de/reiseziele/153323.htm

Ето някои данни:
Top Highlights
Auftakt- въведение
Stichworte -понятия
Sehenswertes-забележителности
Museen -музеи
Essen & Trinken -храна
Einkaufen -покупки
Iubernachten- ПРEСПИВАНЕ!!!!!!!! младежки хижи до 18 легла в стая, но душ!!
Am Abend -вечерта
Ziele in der Umgebung- обекти в близост
Feste, Events & mehr- празници
Sport & Aktivitaeten -спорт
Bloß nicht! - Внимание, само това НЕ!
Angesagt! -на мода
Praktische Hinweise - практически съвети

Vens,
ако сам не се оправиш с адресите на немски, обади се. С удоволствие ще помогна- и аз съм „водолей„...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.