Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Емиграцията като успех сама по себе синови  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 22:03



Емиграцията сама по себе си е успех колкото и да не им се иска на някои да го признаят.Самия факт че си успял да се измъкнеш от България показва наличие на някакви качества като кураж или най малкото късмет.Факта че хиляди българи отчаяно искат да се измъкнат от България а не успяват го доказва.

Българите в чужбина излъчват много негативна енергия която аз усещам понеже имам сензитивност над средната.Те са източник на вредни излъчвания от които човек трябва да се изолира и пази.Има много лъжа,лицемерие,използвачество,недоверие,подигравки,завист и злоба.Всичко това струи просто от тях.Те са като енергийни вампири които опитват да изсмучат от теб всичко-информация,услуги,контакти и т.н. не давайки нищо от себе си и пазейки личния си живот в тайна опитвайки се да докопат всяка подробност за твоя собствен живот за да го превърнат в клюка,интрига,подигравка или повод за мръсотия.

Има непрекъснато горделиво сравняване кой е по напред,тоест с повече пари,по хубава виза,по добра работа,по лъскав партнъор,повече контакти и т.н.Всеки счетен за 'по назад от нас' автоматично влиза в графата 'смотаняк'.
Когато се окаже че 'смотаняка' по един или повече показатели е дръпнал напред всички се втурват да стават 'приятели' на 'смотаняка' и да използват приложения и измислен от него формат за успех.Ето това е типичния български манталитет.

Друга лоша черта на българите е че не приемат 'различното'.Или си еднакъв с тях и си 'пич' или си нещо различно и си 'смотаняк'.Няма спокойно приемане на категорията 'различно'.

Ето затова аз твърдя че самия факт че си успял да емигрираш е успех сам по себе си без да гледаме други постижения след емигрирането.

На такива като Един,които постоянно тръбят колко хубаво било в България и какви прекрасни възможности за успех и печалба с честен труд и честен бизнес имало и как само некадърните емигрирали искам да кажа:За какви прекрасни възможности ми говориш след като хора с висше образование работят за 180 лева и то в градове малко по малки от София и едва свързват двата края?На коя планета живееш?И като е толкова розово защо всеки втори иска да избяга навън и като вземе визата скача до небето от радост?Защо не намалява опашката от кандидати за зелена карта и защо се вдигаха гладни стачки пред Британското посолство в София заради спрените бизнесвизи?

За мен лично няма голямо значение кой как се е 'оправил' в чужбина.Важен е крайния резултат-успех или неуспех.Историята преди това не ме вълнува много.Такъв е девиза на постмодернизма-'Което върши работа,носи резултат,е добро.



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано19.06.05 22:20



Сбъркала си лекичко адреса. А самата ти си една от описаните от тебе емигранти. Аз също съм един от тях. Само че не се занимавам да правя обобщения, защото знам, че това е глупаво.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Eдин_]  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 22:53



Не е глупаво да се обобщава.Обобщенията са твърдения които до около 90% са верни.Разбери че живота в основата си е прост.Бялото е бяло а черното е черно и това е.



Тема не знам коя или кои си тинови [re: Caли]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано19.06.05 23:03



но аз имам същите наблюдения върху българската психика. Много вярно си осъзнала за какво става въпрос. Ако питаш мен ще ти кажа от личен опит: Видиш ли българи там където си, си обръщай главата на другата страна и се пази ако не искаш да съжаляваш после.
Нещата наистина са много прости и ясни. Само погледни кво става в този български клуб и няма кво повече да му мислиш. Радвай се, че не ти се налага да живееш сред българи. Дано се чувстваш щастлива там където си и удовлетворена от живота. На българската простотия не се връзвай - помни - от българин добро няма да видиш.
Аз съм в Дания и познавам много датчани и лошо от датчанин не съм видяла. Освен това познавам и не много българи. Но съм тотално разочарована от всички тях. Просто са си гадна измет, колкото и грозно да звучи.
И не знам защо се връзваш ма тоя Един. Явно си нова и още не си разбрала - той е тук само за да се заяжда и да повдига безсмислени дискусии. От него нищо интересно няма да чуеш.



Тема Re: не знам коя или кои си тинови [re: DreamNow]  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 23:13



Радвам се че мислиш като мен.За мен ти си един човек постигнал успех и аз го признавам.Дори и самия факт че си успяла да се ожениш за западняк си е вид успех без да броим нищо друго.Сигурна съм че хиляди други български момичета си мечтаят да са на твое място.



Тема Re: 4e trebe pa da se poftaram! -нови [re: Caли]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано19.06.05 23:47



seko mlado, dobro i razumno su6testvo 4ove6ko rodeno na bege teritoriata trebe si bie kam6iko na gde mu o4i vidat!!!!! Oti vrluva stra6na moralna zaraza!!! I nai malkoto, trebe da se ogleda za kvo stava duma! U begeto dobro bude6te za 4estni i dobri hora, u blizkite sto godini, se ne o4ertava! Ukrepvate navonka sekak i togava moe si izu4avate rodnata strana, ve4e s otvoreni dobre dzurkele! Koga sveto vi otredi mesto, Maikata Rodina nema izbega, pa moe i da se e otrvala po nekoi biona4in ot parazitite si!?!


Gu Tzo - selskio virusonositel

КВО Е ТВА?


Тема Re: не знам коя или кои си тинови [re: Caли]  
АвторДядo Xaнc (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 23:59



Ах, как искам свежи мравки като Dream Now и Сали, че моята баба не може да ми го вдигне от 1975. Елате вие хиляди бг жени, които жадувате за западняк. Дядо Ханс ви чака - той е истински влак в леглото след кило екстази и виагра, направо ще ви спраска ... Хем успех за вас, хем свежа мръвка за мене. Любов всяка тука оставете, чичко Ханс здраво наебете и живота си яко оправете.



Тема не е номера просто да си се оженишнови [re: Caли]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 00:00



за кой да е западняк. Познавам момичета, които драпаха със зъби и нокти да се оженят за чужденец и го постигнаха с цената на много усилия. Но нямаха късмет, попаднаха на идиоти-чужденци и са много нещастни в момента, но търпят заради шанса, който им дава другата държава за разлика от България. Рядко такива смесени бракове просъществуват, защото мотивът за брака не е бил точният, а просто сметка. Но всеки си преценява какво е готов да пожертва в името на по-добро бъдеще. Но разликата в манталитета западния и българския е огромна и като се има предвид, че обикновено българинът не може много добре да се приспособи към по-различен начин на живот и възникват много проблеми. За щастие и двамата с мъжа ми сме отворени към различните си култури и него в БГ много го харесват, а мен тук ме харесват родителите и приятелите му. Ако не се отвориш и опиташ да разбереш и приемеш другата култура, просто няма шанс връзката да се запази. Познавам българи тук дори женени за датчани. Не знам как живеят заедно. Българите плюят датчаните непрекъснато. Това за мен е недопустимо, простотия.
Иначе много добре те разбирам за това, че никой не се е зарадвал, че си се справила сама с визата и то без брак, което наистина е най-лесният начин. Явно си умен и борбен човек.... а такива българите не обичат... ама ти си го знаеш. Радвай се за това, което си постигнала и не се разочаровай от българите покрай теб... Нали виждаш, че са нещастници... Не вярвам да е възможно някой от тези хора да ти е приятел... Най-много българин, които наистина е просперирал и е поне на твоето ниво... такъв човек евентуално може да ти бъде приятел... другите просто не си заслужават... добро от тях няма да видиш... гарантирам ти го...



Тема хаханови [re: Дядo Xaнc]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 00:03



мерси за офертата. Вече сме се уредили с мъже. И на теб ти пожелавам успех с младото... И се запаси добре с виагра, че тия младите са много опасни и ненаситни...



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано20.06.05 00:14



Може би защото съм от друго поколение емигранти, не мога да се съглася с това Емиграцията сама по себе си е успех колкото и да не им се иска на някои да го признаят. Бих нарекъл това "първата крачка в друг път", но и в този път можеш да се препънеш яката.

Днешния подход към емиграцията ми припомня един стар подход към знанието на език - "Ама аз съм с английски/немски/френски", О боже, езика е ВСИЧКО НА ВСИЧКО средство за комуникация и нищо повече, както емиграцията е крачка по друг път.

Относно това - Българите в чужбина излъчват много негативна енергия която аз усещам понеже имам сензитивност над средната.Те са източник на вредни излъчвания от които човек трябва да се изолира и пази.Има много лъжа,лицемерие,използвачество,недоверие,подигравки,завист и злоба.Всичко това струи просто от тях...не знам дали си толкова права, ти може би общуваш с български емигранти и знаеш повече по въпроса.

В този форум не съм очарован от всички, но определено има хора които не отговарят на твойта дефиниция, поне според писанията им тук. А ти сигурна ли си че имаш достатъчно данни за да правиш такива обобщения?


PANEM ET CIRCENSES



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.