Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Емиграцията като успех сама по себе си  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 22:03



Емиграцията сама по себе си е успех колкото и да не им се иска на някои да го признаят.Самия факт че си успял да се измъкнеш от България показва наличие на някакви качества като кураж или най малкото късмет.Факта че хиляди българи отчаяно искат да се измъкнат от България а не успяват го доказва.

Българите в чужбина излъчват много негативна енергия която аз усещам понеже имам сензитивност над средната.Те са източник на вредни излъчвания от които човек трябва да се изолира и пази.Има много лъжа,лицемерие,използвачество,недоверие,подигравки,завист и злоба.Всичко това струи просто от тях.Те са като енергийни вампири които опитват да изсмучат от теб всичко-информация,услуги,контакти и т.н. не давайки нищо от себе си и пазейки личния си живот в тайна опитвайки се да докопат всяка подробност за твоя собствен живот за да го превърнат в клюка,интрига,подигравка или повод за мръсотия.

Има непрекъснато горделиво сравняване кой е по напред,тоест с повече пари,по хубава виза,по добра работа,по лъскав партнъор,повече контакти и т.н.Всеки счетен за 'по назад от нас' автоматично влиза в графата 'смотаняк'.
Когато се окаже че 'смотаняка' по един или повече показатели е дръпнал напред всички се втурват да стават 'приятели' на 'смотаняка' и да използват приложения и измислен от него формат за успех.Ето това е типичния български манталитет.

Друга лоша черта на българите е че не приемат 'различното'.Или си еднакъв с тях и си 'пич' или си нещо различно и си 'смотаняк'.Няма спокойно приемане на категорията 'различно'.

Ето затова аз твърдя че самия факт че си успял да емигрираш е успех сам по себе си без да гледаме други постижения след емигрирането.

На такива като Един,които постоянно тръбят колко хубаво било в България и какви прекрасни възможности за успех и печалба с честен труд и честен бизнес имало и как само некадърните емигрирали искам да кажа:За какви прекрасни възможности ми говориш след като хора с висше образование работят за 180 лева и то в градове малко по малки от София и едва свързват двата края?На коя планета живееш?И като е толкова розово защо всеки втори иска да избяга навън и като вземе визата скача до небето от радост?Защо не намалява опашката от кандидати за зелена карта и защо се вдигаха гладни стачки пред Британското посолство в София заради спрените бизнесвизи?

За мен лично няма голямо значение кой как се е 'оправил' в чужбина.Важен е крайния резултат-успех или неуспех.Историята преди това не ме вълнува много.Такъв е девиза на постмодернизма-'Което върши работа,носи резултат,е добро.



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано19.06.05 22:20



Сбъркала си лекичко адреса. А самата ти си една от описаните от тебе емигранти. Аз също съм един от тях. Само че не се занимавам да правя обобщения, защото знам, че това е глупаво.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Eдин_]  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 22:53



Не е глупаво да се обобщава.Обобщенията са твърдения които до около 90% са верни.Разбери че живота в основата си е прост.Бялото е бяло а черното е черно и това е.



Тема не знам коя или кои си тинови [re: Caли]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано19.06.05 23:03



но аз имам същите наблюдения върху българската психика. Много вярно си осъзнала за какво става въпрос. Ако питаш мен ще ти кажа от личен опит: Видиш ли българи там където си, си обръщай главата на другата страна и се пази ако не искаш да съжаляваш после.
Нещата наистина са много прости и ясни. Само погледни кво става в този български клуб и няма кво повече да му мислиш. Радвай се, че не ти се налага да живееш сред българи. Дано се чувстваш щастлива там където си и удовлетворена от живота. На българската простотия не се връзвай - помни - от българин добро няма да видиш.
Аз съм в Дания и познавам много датчани и лошо от датчанин не съм видяла. Освен това познавам и не много българи. Но съм тотално разочарована от всички тях. Просто са си гадна измет, колкото и грозно да звучи.
И не знам защо се връзваш ма тоя Един. Явно си нова и още не си разбрала - той е тук само за да се заяжда и да повдига безсмислени дискусии. От него нищо интересно няма да чуеш.



Тема Re: не знам коя или кои си тинови [re: DreamNow]  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 23:13



Радвам се че мислиш като мен.За мен ти си един човек постигнал успех и аз го признавам.Дори и самия факт че си успяла да се ожениш за западняк си е вид успех без да броим нищо друго.Сигурна съм че хиляди други български момичета си мечтаят да са на твое място.



Тема Re: 4e trebe pa da se poftaram! -нови [re: Caли]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано19.06.05 23:47



seko mlado, dobro i razumno su6testvo 4ove6ko rodeno na bege teritoriata trebe si bie kam6iko na gde mu o4i vidat!!!!! Oti vrluva stra6na moralna zaraza!!! I nai malkoto, trebe da se ogleda za kvo stava duma! U begeto dobro bude6te za 4estni i dobri hora, u blizkite sto godini, se ne o4ertava! Ukrepvate navonka sekak i togava moe si izu4avate rodnata strana, ve4e s otvoreni dobre dzurkele! Koga sveto vi otredi mesto, Maikata Rodina nema izbega, pa moe i da se e otrvala po nekoi biona4in ot parazitite si!?!


Gu Tzo - selskio virusonositel

КВО Е ТВА?


Тема Re: не знам коя или кои си тинови [re: Caли]  
АвторДядo Xaнc (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 23:59



Ах, как искам свежи мравки като Dream Now и Сали, че моята баба не може да ми го вдигне от 1975. Елате вие хиляди бг жени, които жадувате за западняк. Дядо Ханс ви чака - той е истински влак в леглото след кило екстази и виагра, направо ще ви спраска ... Хем успех за вас, хем свежа мръвка за мене. Любов всяка тука оставете, чичко Ханс здраво наебете и живота си яко оправете.



Тема не е номера просто да си се оженишнови [re: Caли]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 00:00



за кой да е западняк. Познавам момичета, които драпаха със зъби и нокти да се оженят за чужденец и го постигнаха с цената на много усилия. Но нямаха късмет, попаднаха на идиоти-чужденци и са много нещастни в момента, но търпят заради шанса, който им дава другата държава за разлика от България. Рядко такива смесени бракове просъществуват, защото мотивът за брака не е бил точният, а просто сметка. Но всеки си преценява какво е готов да пожертва в името на по-добро бъдеще. Но разликата в манталитета западния и българския е огромна и като се има предвид, че обикновено българинът не може много добре да се приспособи към по-различен начин на живот и възникват много проблеми. За щастие и двамата с мъжа ми сме отворени към различните си култури и него в БГ много го харесват, а мен тук ме харесват родителите и приятелите му. Ако не се отвориш и опиташ да разбереш и приемеш другата култура, просто няма шанс връзката да се запази. Познавам българи тук дори женени за датчани. Не знам как живеят заедно. Българите плюят датчаните непрекъснато. Това за мен е недопустимо, простотия.
Иначе много добре те разбирам за това, че никой не се е зарадвал, че си се справила сама с визата и то без брак, което наистина е най-лесният начин. Явно си умен и борбен човек.... а такива българите не обичат... ама ти си го знаеш. Радвай се за това, което си постигнала и не се разочаровай от българите покрай теб... Нали виждаш, че са нещастници... Не вярвам да е възможно някой от тези хора да ти е приятел... Най-много българин, които наистина е просперирал и е поне на твоето ниво... такъв човек евентуално може да ти бъде приятел... другите просто не си заслужават... добро от тях няма да видиш... гарантирам ти го...



Тема хаханови [re: Дядo Xaнc]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 00:03



мерси за офертата. Вече сме се уредили с мъже. И на теб ти пожелавам успех с младото... И се запаси добре с виагра, че тия младите са много опасни и ненаситни...



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано20.06.05 00:14



Може би защото съм от друго поколение емигранти, не мога да се съглася с това Емиграцията сама по себе си е успех колкото и да не им се иска на някои да го признаят. Бих нарекъл това "първата крачка в друг път", но и в този път можеш да се препънеш яката.

Днешния подход към емиграцията ми припомня един стар подход към знанието на език - "Ама аз съм с английски/немски/френски", О боже, езика е ВСИЧКО НА ВСИЧКО средство за комуникация и нищо повече, както емиграцията е крачка по друг път.

Относно това - Българите в чужбина излъчват много негативна енергия която аз усещам понеже имам сензитивност над средната.Те са източник на вредни излъчвания от които човек трябва да се изолира и пази.Има много лъжа,лицемерие,използвачество,недоверие,подигравки,завист и злоба.Всичко това струи просто от тях...не знам дали си толкова права, ти може би общуваш с български емигранти и знаеш повече по въпроса.

В този форум не съм очарован от всички, но определено има хора които не отговарят на твойта дефиниция, поне според писанията им тук. А ти сигурна ли си че имаш достатъчно данни за да правиш такива обобщения?


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Kostaaaa]  
АвторДядo Xaнc (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 00:35



Наистина се радвам когато видя някоя готина бг девойка да си е намерила готин пич в чужбина, независимо дали е българин или чужденец. Много, ама много ми е гадно, когато видя яка жена от бг да си използва задника като начин за придобиване на някакъв статут - кара ме да се чувствам гадно щото и аз съм от България, а не бих го направил, не бих изчукал някоя баба щото искам да съм хамериканец, англичанин, немец или каквото и да е.

И живота не е черно-бял, има хора с почти бяла и с почти черна душа, такива с много цветна, едно действие за един значи злоба, за друг избиване на напрежението, за трети щастие. Щях да се радвам много ако Сали беше права, защото щеше да значи, че само боклуците като нея са напуснали милата ни родина, но толкова много готини хора от бг в чужбина има, че ми е мъчно за бъдещето на родината, където остават само ...

П.С. Дрийм нау, когато твоят Зигмунд му писне от тебе, дядо Ханс те чака в Германия с една торба виагра ...





Тема Re: тъпизминови [re: Caли]  
АвторAnonymous (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 05:41



И аз съм емигрант човек, но:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Самия факт че си успял да се измъкнеш от България показва наличие на някакви качества като кураж или най малкото късмет.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Късмета си е късмет - на едни им се отворил парашута; на други не. Това не означава кураж, а просто късмет.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Факта че хиляди българи отчаяно искат да се измъкнат от България а не успяват го доказва.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Драги ми Сали - това, че някой от БГ искат да се измъкнат от БГ, а не могат - нищо не значи. Крайния резултат не зависи от самите хора, които искат да се махнат, а от посолствата, които им отказват. Всичко е въпрос на закони и чиновници. Не са виновни хората, че НЕ могат да се махнат от БГ. Ако ти беше още в БГ – друга песен щеше да пееш. Тогава пък щеше да оревеш света колко трудно било да се махне човек от БГ – няма угаждане просто.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Българите в чужбина излъчват много негативна енергия която аз усещам понеже имам сензитивност над средната.Те са източник на вредни излъчвания от които човек трябва да се изолира и пази.Има много лъжа,лицемерие,използвачество,недоверие,подигравки,завист и злоба.Всичко това струи просто от тях.Те са като енергийни вампири които опитват да изсмучат от теб всичко-информация,услуги,контакти и т.н. не давайки нищо от себе си и пазейки личния си живот в тайна опитвайки се да докопат всяка подробност за твоя собствен живот за да го превърнат в клюка,интрига,подигравка или повод за мръсотия.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ами с какъвто се събираш - такъв ставаш. Нали знаеш? Това, че ти познаваш такива хора не означава, че и другите в други държави са такива. Пък и в края на краищата всеки си гледа интереса и едни го правят по един начин, други по друг. След като толкова не ти се харесват тези качества и начина по който Българите в чужбина (поне там където и да си... където и да си) се държат с другите си сънародници, предполагам, че и ти си на същото диридже - помагаш ли на други Българи; искаш ли услуги и/или информация от тях; вярваш ли им? Ако си отговорила "Не", какво си тръгнала тях да плюеш и обиждаш, след като и ти си такава? Гледаш собствения си интерес, нали? Ми и те правят същото.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има непрекъснато горделиво сравняване кой е по напред,тоест с повече пари,по хубава виза,по добра работа,по лъскав партнъор,повече контакти и т.н.Всеки счетен за 'по назад от нас\' автоматично влиза в графата 'смотаняк'.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Виж си разговора с DreamNow - хвалиш я, че била успяла понеже се омъжила за чужденец. По този начин ти не я ли сравняваш с другите, които НЕ са се омъжили за чужденци, следователно според тази логика те са НЕуспели и правиш същото това, което теб те дразни - сравняваш кой какъв е и че ако не е еди какъв си значи е смотаняк, неуспял, неудачник и пр. Ха!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ето това е типичния български манталитет.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Като гледам твоя манталитет не е по-различен.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Друга лоша черта на българите е че не приемат 'различното'.Или си еднакъв с тях и си 'пич' или си нещо различно и си 'смотаняк'.Няма спокойно приемане на категорията 'различно'.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

А ти приемаш ли "различното"? Че тези в БГ са по-"различни" от теб, понеже не успели да се измъкнат от БГ? Защо тях не ги приемаш като такива, а плюеш, че били некадърни защото не се махнали от БГ? Спомни си: "Факта че хиляди българи отчаяно искат да се измъкнат от България а не успяват го доказва."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ето затова аз твърдя че самия факт че си успял да емигрираш е успех сам по себе си без да гледаме други постижения след емигрирането.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ти до сега оплю "другите постижения" (или липса на такива) СЛЕД емиграцията, пък да не се били гледали.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
За мен лично няма голямо значение кой как се е 'оправил' в чужбина.Важен е крайния резултат-успех или неуспех.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Че то има и неуспешни в БГ според това, което ти каза - "...след като хора с висше образование работят за 180 лева..."

Каква е разликата тогава дали ще са неуспешни в БГ или в чужбина? Нали крайния резултат е важен, па другото не?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Историята преди това не ме вълнува много.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

До сега оплю що народ, че се били държали по еди какъв си начин ("Те са като енергийни вампири които опитват да изсмучат от теб всичко-информация,услуги,контакти и т.н. не давайки нищо от себе си и пазейки личния си живот в тайна опитвайки се да докопат всяка подробност за твоя собствен живот за да го превърнат в клюка,интрига,подигравка или повод за мръсотия.") следователно те по този начин си трупат техния си успех (като използват тези си тяхни стратегии), а викаш, че историята нямало значение?

Много си противоречиш. Логика в думите ти няма. Говориш ни за БГ-ски манталитет, а твоят не е по-различен. И ти оплю народа, и ти не приемаш понятието "различно", а именно точно тези работи казваш не ти се били харесвали...

Като ти гледам постингите - в темите ти все подобни изказвания има. Явно много се дразниш от БГ-рите, па били те в БГ или в чужбина. Спри да пишеш тук тогава (че тук има Българи) и няма да сме ти толкова противни. Гледай си кефа с чужденците, смени си БГ-ското име на Германско, Английско, Италианско или там където си, че да станеш "тамошна" и забрави БГ-ския, че да не те дразни тази култура и държава толкова много.

Ще ти предложа нещо:
"Ало, ало, това психиатъра ли е? Трябва ми СПЕШНО!"



Тема Re: тъпизминови [re: Anonymous]  
Авторзap (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 05:49



Как ти се щя да я анализираш толкова тая "успялата" булка. Ама и ти си нямаш работа май



Тема Re: тъпизминови [re: зap]  
АвторAnonymous (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 05:52



Интересно да е



Тема Re: тъпизминови [re: Anonymous]  
Авторзap (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 06:13



лощо няма.
То и аз нацвъках един дълъг пост в съседната тема. Ееее, голяма скука ме е налегнала.



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано20.06.05 08:40



Хехе. Точно обратното е: бялото не е никога бяло, а черното -- черно. Всичко е шарено.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Kostaaaa]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 08:41



Zdravei Kosta,(ti si 1 ot horata,koito mi haresva v tozi klub)navremeto az biah emigrant v Germania-89/93g. i uvi polojenieto beshetochno takova,kakvoto go e opisal/a Sali.Moje bi zashtoto v parvonachalnia etap jiveehme v iager i beshe tuzemska istoria:vsiakakva paplach ot tzial sviat...Posle v kraia na 90g. dadoha razreshenia za rabota(ne,che predi tova ne se raboteshe-koi kadeto nameri) i stana po-dobre iznesah se ot vaprosnia lager na kvartira,namerih po-prilichna rabota i t.n. No Balgarite,koito poznavah ot vaprosnia lager se vmestvaha za jalost tochno taka,kakto sa opisani...



Тема Сали, ти пък от кое село се появи?нови [re: Caли]  
Авторпoп (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 10:17



От кое малко китно селце изкочи и започна изводи да правиш? Мохамеданка ли си?Циганка ли си? Защо съдиш хората по твоя аршин,ограничено същество жалко. Който иска да замине не е никакъв проблем,какво толкова си мислиш,че си направила. Но това, че ти си от селската паланка и нямаш какво да губиш, не значи, че всички хора мислят като теб! Ти нямаш избор просто,като Дрийм Нау. Много си приличате, и двете сте доста ограничени и злобни. Защото ти ако трябва да се върнеш в БГ, че трябва да отидеш пак на село, при прасетата. Емиграцията е едно голямо дърво и заблуда, ще го разбереш след няколко години.



Тема когато човек не е изпиталнови [re: Anonymous]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 10:54



нещо на гърба си, обикновено му е трудно да го разбере.
Сали говори тук за българите като цяло. Но много ясно е, че има и изключения. Аз също като цяло не ги харесвам, но имам приятели българи, които си обичам и познати, наистина свеатни и разумни и нормални хора.
Казваш:
Ами с какъвто се събираш - такъв ставаш.
Това важи за малките деца, неосъзнатите възрастни и болните мозъци. Един мислещ човек първо никога няма да се събере с хора, които не са му по сърце особено ако има избор. Камо ли пък след това да се повлияе от тях. Говоря ти го от личен опит. Изолирала съм се зорлям, само защото няма нито един покрай мен който да ми удовлетвори нуждите от общуване и начин на живот и мислене.
А за себе си - няма нужда нито да се хваля, нито някои да ме хвали. Вие просто не сте разбрали какво съм казала и защо, защото пречупвате всяко мнение през вашия мироглед, който очевидно е много по-различн от моя. Аз отдавам 90 % от случилото се с мен на наречи го късмет, Божия воля или кот и да е. Е идиотско е да се хваля с неща, в които нямам кой знае кво участие.

До сега оплю що народ, че се били държали по еди какъв си начин

Да ама те наистина се държат така. Така, че никой не ги е оплюл, сами са се оплюли.
Поведението ти е типично да пращаш хората, които не мислят като теб на психиатър. Глупаво е, нали виждаш. Със същия успех и тя теб ще те прати, понеже не мислиш като нея. Вече не е модерно да се пращате на психиатър, стана банално... исмисли нещо по-различно.



Тема Следват аплаузи....нови [re: Caли]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 10:55



Е т`ва е успех...неповторим и непостижим...да са лепнеш за некой западняк и да му цоцаш авоарите...Мечта неповторима и непостижима за много родни овци.Ми дерзайте бе, дайте и наръчник като как да го сторят "хилядите мечтаещи..." Белким по скоричко са отървем от тях.



Тема Re: Сали, ти пък от кое село се появи?нови [re: пoп]  
Авторsharky (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 10:57



емиграция-успех!?!?!?!?

Пълни глупости


емиграция-неумение да намериш изход от проблемите



Тема само пари са ви в главите на васнови [re: нeнo]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 11:05



много сте чувствителни и комплексирани на тази тема, ей. Толкова много сте заблудени, че повече и не може. До там, че дори не можете да допуснете да съществуват истински чувста дори при наличие на пари. Веднага всичко отдавате на парите...защо? Не сте ли разбрали, че щастието не е в парите? Нито в професионалния растеж. Нито в други подобни суетни неща.
Пожелавам ти един ден да изпиташ истинско щастие.



Тема типичнонови [re: пoп]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 11:15



всеки щастлив и успял зад граница българин бива обявяван за ограничен и злобен от своите неуспели сънародници. Нищо ново под слънцето. Просто поредното доказателство на всичко това, което Сали е изписала в темата си.
Я по-добре си прочети постинга отново и ще се убедиш, че злоба лъха от него, а не от фактите, които Сали е споделила. Само един злонамерен човек, може да праща другите при свинете на село. Ама пак не си познал. Защото пък свинете са много сладки създания и аз един ден като остарея с кеф ще си гледам няколко прасенца, и кокошчици... и ща си живея блажен пенсионерски живот... просто ме кефи... Такъв живот е унижение за ограничените и комплексирани хора и удоволствие за тези, които са уверени в себе си, щастливи и могат да се радват на живота с чисто сърце.



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 11:22



Gluposti, vsichki bulgari, koito poznavam v chuzbina sa si OK. Edin edinstven put edna sunarodnichka zapochna da ni mufti s pari vseki put, kogato izlizame niakude iz grada, no nia ia "otluspihme" - i to chak na chetvurtia - petia put, kogato suvsem ni se kachi na glavite.

Inache s ostanaloto sum suglasen.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: не знам коя или кои си тинови [re: DreamNow]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 11:29



Аз съм в Дания и познавам много датчани и лошо от датчанин не съм видяла. Освен това познавам и не много българи. Но съм тотално разочарована от всички тях. Просто са си гадна измет, колкото и грозно да звучи.


Znaesh li zapochvam da se zamisliam. Az sum vidial loshi bulgari emigranti po izkluchenie, a vie iavno s lopata gi rinete. Ia daite malko poveche background ta da vidim, koi kude gi izkopava tezi obrazi. Az gotinite gi namiram iz kampusa i nai-chesto niakoi kolega ni zapoznava s tiah. Loshiat tip go sreshnahme vednuzh v metroto i to tia osustestvi kontakta, a ne nie.

Ia kazhete sega vie kude ia namirate tazi "гадна измет" i da vidim dali mozhe da napravim naikoi po generalni zakluchenia

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: errata]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано20.06.05 11:34



много странни обощения
аз нямам такъв опит, нито брат ми има нито роднините ми които живеят от мнооооооооооооооого време в чужбина.
даже обратно
не знам кой с кого се запознава
аз не съм ЕнтЕлЕгЕнта с книга в ръка и не мисля да пиша книга
с българите, които познава ето ходим на ляво на дясно, когато имаме време
близките ми в Германия също се събират заедно, гледат бг филми, ходят по музеи, организират си партита, никога не пропускат да отбележат някои национален празник, разчитат един на друг
и никой не се хвали за кого се е оженил колко пари има и колко къщи чисти
не ми се е случвало да се "надхващам" с някой кои колко има
нито тук, нито в германия
но мисля че зависи какъв си и с какви се събираш...............
но хайде със здраве
и едно нещо, което ме дразни много
не е редно да плюеш по себе си, както тук редовно се прави, за да не те наплюят и заплюят другите

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Amilia]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 11:52



Az sushto ne sum osobeno inteligenten (i edna kniga ia cheta ot polovin godina i oste ne moga da ia svursha), prosto mi beshe lubopitno otkued DreamNow e izkopala tolkova mnogo "loshi" bulgari emigranti. I sum mnogo dalech ot misulta , che v kampusa sa asmo "dobrite", a v metroto samo "loshite " BG emigranti. (Az naprimer niamam kola i vinagi s metroto go karam)

Vsushnost az ne sum mnogo siguren i kakvo tochno znachi "losh" i "dobur" emigrant, no nali triabva prikazka da stava, a tam kakto sa kazali mudrite, se razhda istinata

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема къде ги намираме линови [re: errata]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 12:11



ми ето, чети постинги тука и ще добиеш представа къде ги намираме. Ония на улицата, или в метрото и кампуса са същите като тия тук.
То си е въпрос на вкус и предпочитания. Аз не мога и не искам да те убеждавам, че всички са лоши. Просто аз не харесвам много от тях по ред причини. Ама ти като си пасваш с тях и си ти е добре, значи си си попаднал точно на мястото. Просто те не са среда за мен... имам изострена чувстителност към злобни и посредствени хора. Ти ако не си се сблъскал още със злобата им веднага ще ти кажа защо. Защото явно сте си на едно дередже и нямате за кво да си завиждате. Пробай да дръпнеш малко пред тях... тогава ще разбереш за кво става въпрос...



Тема в Англия ли си?нови [re: errata]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 12:16







Тема Re: в Англия ли си?нови [re: DreamNow]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 12:27



Bruksel, Belgia.

E ako triabva da sum napulno tochen - Kraainem, edno selo v pokrainite na Bruksel ama to si e napravo chast ot grada

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: къде ги намираме линови [re: DreamNow]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано20.06.05 12:28



В отговор на:

имам изострена чувстителност към злобни и посредствени хора


Най-вероятно защото ги привличаш. Виждат в тебе себеподобна и не остават излъгани.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: къде ги намираме линови [re: DreamNow]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 12:34



Пробай да дръпнеш малко пред тях... тогава ще разбереш за кво става въпрос...


Prava si ediniat (po-skoro ednata) e hirurg, drugite inzhineri, a tretia ciganin svirest na akordeon v metroto. S udovolstvie bih drupnal pred tiah, ako mi posochich viarnata posoka, v koiato da durpam.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Да кажем съм, поне тъй си мислянови [re: DreamNow]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 12:40



Освен това не става въпрос за тебе и матримониалните ти отношения, а за тази нещастница, за която едно от измерението на успеха е да се задоми навсяка цена за чужденец, че да и се открият хоризонтите към благополучието/което м/у другото е спорен момент, ама айде./ И тоест КАК да го постигне туй лелеяно доволство? Как да се добере до лъскавината на новите автомобили, домашната помошница, оригиналната битова техника, почивките на Балеарските острови? Естествено не чрез индивидуални умения и качества, постижения на нейното личностно израстване, а поради обстоятелство, че е замая главата на поредния шкембелия плешивко с добре натъпкан с евра или долари портфейл, е мен не ме бърка ако си набара и атлет тип "спасител на плажа" с умствен капацитет на ядрен физик и дано да успее девойчето, пък и тия хилядите мечтаещи, ма туй не е определящото условие нали? Определящото е качествено новия стандарт достижим само в "белите страни"!Та какво казвам - аплаузи - и прав им път.



Тема Права си, бе женанови [re: DreamNow]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 12:50



воистина са сладки, много и още повече вкусни!Аз също съм си купил
теренче на село и макар и да не съм успял емигрант един ден като има на кой да оставя делата ще ида да гледам "сладките създания". Даже мисля и жената да не вземам - да седи да чува унуките! Пък аз ще си рахатясвам с другите дъртоли и хем ша ма ценят щото рядко ме виждат, хем ша ми се радват като се явя щото друго си е да им занесеш ...



Тема Re: къде ги намираме линови [re: errata]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано20.06.05 13:02



ожени се за чужденец, плачи във волво, седи с книга в ръка, не ходи на кино, театър и т.н. защото е за висшето общество което няма никакъв морал, и почни да пишеш във форум на българите в чужбина и им обяснявай колко са зле

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема чакайнови [re: нeнo]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 13:35



за нея не знам. Но аз съм се оженила за чужденец по любов. Исках да се оженя, да. Защо мъжете го представяте това като нещо отрицателно. Една жена просто има нужда от мъж, деца, семейство. И в това няма нищо лошо. Това движи живота напред, семейството, поколението. По-добре ли е да си остават жените сами и никога да не раждат деца? Мислете мъже... реално...
А как ще си постига човек целите си е лично негов проблем. Бог е тоя, който ще ни съди всички накрая.



Тема Ми браво,нови [re: DreamNow]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 13:49



Аз ако ме четеш говоря за тези хиляди момичета според Сали-то, дето ката нощ заспиват с тази си своя мечта - да духнат оттука по лесничкия начин - яхнали заможничкия иностранец, че да "успеели". Ся кой кого и кога ще съди-негова си работа, аз исказвам скромното си мнеие - такива моми продажни в душицата си тука не ни требят, тяхното око и въжделения винаги ще са навън, тъй че искренно им желая успех в намирането на баламурника от който се нуждаят, че да се отървем от тях. Прав им път!



Тема това и казвамнови [re: errata]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 13:55



ако сте си на едно дередже, ще има поносимост и мир. Това е възможно само между равни. Ама ако има очевидна разлика в статута, винаги ще има злоба особено ако става въпрос за българи.
А циганина изобщо не влиза в тези сметки. Не искам да се изказвам за тях, че ще ме обвинят пак в расизъм или нещо друго.



Тема абе на теб не ти ли писнанови [re: Amilia]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 14:06



да злобееш срещу мен? Кажи си проблема. Яд те е че си нямаш Volvo или какво? Е не плача във Volvo сега, не мога да ти направя тоя кеф, да ме прощаваш. Аре примири се вече, налага се да го преживееш това Volvo някак си. А и бъди оптимистка - може един ден и ти да си имаш.
И прикривай малко отрицателните си емоции към мен. Просто е много очевидно, че ме мразиш.... А не мисля, че си заслужава да си съсипваш живота с мисли по мен... коя съм аз в крайна сметка.... Успокой се сега, иди на кино, изгледай някой безсмислен action, зареди се с положителна енергия и се опитай да не мислиш за мен... по-здравословно е...



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:21



Prochetoh mnenieto ti za balgarite, jiveeshti v chujbina, i ne moga da ne otbeleja, che ne namiram absolutno nikakvo shodstvo mejdu men samata i tova, koeto si opisal.
Znam, che ima i takiva, za kakvito govorish, no sam sigurna, che si mnogo dalech ot istinata, opitvaiki se da obobshtavash kartinata za vsichki BG, jiveeshti v chujbina.
Nikoga ne sam tarsila info ot drugi balgari v chujbina, no i ne namiram nishto losho v tova da poitash za neshto, koeto te interesuva. Kakto i ne vijdam nishto losho v tova da dadesh informatzia za neshto, koeto znaesh.
Ne razbiram zashto nikoi neprekasnato iska da vtalpi, che balgarite sa zavistlivi edva li ne po rojdenie! Kato gledam i tuk vav foruma iam takiva, na koito vse im se struva, che drugite im zavijdat! Ot kakav zor ne razbiram! Sigurno si misliat, che koi znae kakvo si postignal, ako imash dobra rabota, dobar dom, kola i semeistvo, mojesh da si pozvolish 1-2 pochivka v chujbina i podobni. Skapi sanarodnitzi-tova sa prosto neshtata ot jivota, koito e normalno da se postignat i ne sa i ne biva da stavat povod za zavist!
Imam mnogo poznati v BG, koito sa postignali vsichko tova, che i poveche bez da sa jiviali v chujbina! Jiveeneto v chujbina ne e neobhodimo uslovie za postigane na edin normalen standart na jivot. KAKTO I NORMALIYAT STANDART NA JIVOT NE E POVOD ZA GORDOST ILI PRICHINA DA TI ZAVIJDAT!

Taka che, sprete nai-posle s tazi zavist!



Тема Re: абе на теб не ти ли писнанови [re: DreamNow]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано20.06.05 14:25



завиждам ти защото си плакала във Волво
а аз не съм
защото имам БМВ

много завист тая да занеш
как може аз да нямам и да не съм плакала във Волво

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: *-*]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано20.06.05 14:29



е някои хора страдат откровено от параноя че някой им завижда и злобее

и това е и причината са подобен род изказвания и отношение към българите
а да бг черта е обощението и генерализирането
определено

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема за съжалениенови [re: *-*]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 14:36



спирайки да говорим за завистта, няма да я изкореним. Разбира се, че и говорейки за нея няма да я изкореним. А и тя не е кой знае колко лошо нещо в крайна сметка. Виж... последиците от нея могат да създават проблеми... има случаи на хора които дори убиват от завист... а па да не говорим колко се опитват да очернят живота на тези, които са постигнали щастие.
Иначе съм съгласна за стандарта, че може да бъде постигнат навсякъде дори и в БГ. Емиграцията не е задължителна. Тя просто е един от начините. Получаваш нещо, за което обаче си и плащаш - нормално - нищо на тоя свят не е безплатно.
И според мен няма нищо лошо хората да си помагат. Ама знаеш ли колко гадно ти става, като помогнеш на някой и след време чуеш от трето лице, какви лайна е ръсил въпросния човек на който си помогнал по твой адрес. И повече нямаш ама абслолютно никакво желание да се занимаваш с въпросния неблагодарник. И това е много масово явление сред българите. И защо да не ги кажем фактите реално както са си, а да си приказваме само хубави неща и да си замазваме очите. Ако сме наивни животът непрекъснато ще ни разочарова. А е гадно да си разочарован, нали....



Тема браво на тебнови [re: Amilia]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 14:40



плачи си тогава в BMWто и се кефи. Жалко, че ще е само нощем в сънищата ти, щото реално BMW нямаш




Тема Re: браво на тебнови [re: DreamNow]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано20.06.05 14:44



хехехе
имам и не плача в него
ползвам го за превоз само да ти кажа ли и регистрацията на БМВ

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема нема нужданови [re: Amilia]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 14:47



айде чао. Аз отивам да се повозя с моето Volvo. Поздрави твоето BMW тази вечер като си легнеш



Тема Re: не е номера просто да си се оженишнови [re: DreamNow]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:48



На кого го ги бръщолевиш тези пинизи за твоето благопоилу4ие????????????

Когато ти казаь с мъжа ти да ходите да си 4истите строежите(дамата сама е казвала тук 4e e cleaner,a съпругат и 4иста4 на ново-строящи се сгради)тя се направи 4е не помни.
1921г.ли е мъжа ти?



Тема Re: само пари са ви в главите на васнови [re: DreamNow]  
АвторToи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:50



Путко грозна ти не знаеш какво озна4ава оргазъм.



Тема Re: чакайнови [re: DreamNow]  
Автортoи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:52



От теб никои мъж няма нужда.Вярваи ми



Тема Re: нема нужданови [re: DreamNow]  
Автор Amilia (Harry Potter)
Публикувано20.06.05 14:55



чао
лек ден
не мога да разбера какво странно има в това да имам БМВ?
карай

Law makes everyone equal, but justice goes for the highest bidder


Тема Re: къде ги намираме линови [re: DreamNow]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 14:55



Бах ти глупавото пар4е си



Тема Чакай брато, по полечканови [re: Toи]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 15:40



ти туй как го разбра? Да не си и светил?



Тема Re: това и казвамнови [re: DreamNow]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 15:43



Az vsushnost ne sum sigurn dali e ciganin, prosto e leko murgav i sviri na akordeon v metroto inache govori perfekten bulgarski (po-dobre i ot men dazhe)(toi vsushnost govori i dosta drugi ezici). Ta zatova ne vizdam zashto triabva da go izkluchvam ta dori i da e ciganin?

Ama neise. Na men ako stava za vupros nai-golemite mizerii mi gi pravi edna francuzoika i osobeno edin belgiec, no ot druga strana nai-mnogo pomost (pochti bezvuzmezdna) sum poluchil susto ot belgiec.

Ta v zakluchenie lainata sa si laina nezavisimo kakva nacionalnost, obrazovanie i t.n imat

E viarno poniakoga si ima izesten nacionalen kolorit (na lainoto imam v predvid), no nali vse pak tova si chast ot internacionalnata sharenia, v koiato vsichki nie se plucikame v tazi t.nar. zapadna evropa

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема виждам, че все още има неразбралинови [re: Tя]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 21:31



за тях пак обяснявам.
Мъжът ми е 36 годишен пич, рус, синеок, красив и атлетичен. Образован, интелигентен и много богат. Колекционира недвижими имоти. Основно жилищни блокове в Копенхаген и околията. Най-добрите приятели са му банките.... след мен ...
Имаме си освен това къща в планината в средна Франция и апартамент на Ривиерата.
Аз не работя, защото съм по майчинство.
Живеем си щастливо и доволно...
Ако някой го е яд да се цунка отзад




Тема груба грешканови [re: тoи]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 21:35



вярвай ми



Тема мани го бенови [re: нeнo]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 21:37



не виждаш ли че е болен мозък.



Тема и аз не моганови [re: Amilia]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 21:39



да разбера какво странно има в това да си имам Volvo. Ама на теб ти е приседнало на гърлото и само го ръчкаш...



Тема ми данови [re: errata]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано20.06.05 21:48



не бива да се правят обобщения. Всеки си избира средата по собствен вкус. Всъщност и на мен до сега българин не ми е направил кой знае кво. Повече си лаят и гледат свирепо кога на ближния му е добре... ама да са ми направили нещо кой знае кво не си спомням... Може пък да не са имали шанс... не знам...
Не е само българска черта да се обобщава. За съжаление човек прави обобщения от реални частни случаи... които дори частни са си грозни.
Но съм сигурна, че ако обърнеш внимание специално тук в клуба... негативизмът, обидите и простотията преобладават.
Особено голяма смрад лъха от постингите към мен, защото на някои хора им е трудно да преживеят факта, че има и щастливи хора на тоя свят.
Но това е реалността за съжаление...



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Авторbgegadnastrana (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 22:09



ABSOLIUTNO SI PRAV!!!

Za vsichki izbroeni fakti(ostaviam na strana emotzionalnata natovarenost)

Vsichko drugo e napalno VIARNO.



Тема Re: ми данови [re: DreamNow]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано20.06.05 23:54



Kato gledame povecheto ot nikovete, koito ti oponirat(meko kazano ) sa neregistrirani taka, che ne mi se viarva da stava vupros za poveche ot 1 -2 choveka

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: НЕ СИ В РЕДнови [re: Caли]  
АвторPEД (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 02:31



Да се занимаваш с нискоквалифициран труд е успех?!?
Не успели да се реализират в БГ, тръгнали да мият чинии в чужбина.Голям успех,няма що! За теб успели ли са ония по магистралите, дето ги чукат всякаквки от всякъде?
Просто говориш глупости. Сугурно си в България и си мечтаеш да си боклук в чужбина. Хващай магистралата, що стоиш?



Тема Re: дрън дръннови [re: DreamNow]  
АвторAnonymous (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 02:57



Бе ти стана за резил тук на целия клуб, бе... Стига се излага вече.

Спомни си разговора ни наскоро - викаш ми, че каквото се обадило, такова се повикало. Защо тогава на теб е "позволено" да мислиш така, а аз не мога да мисля, че с който се събереш, такъв ставаш? А после, че мисленето ми било различно... Че било за болни мозъци. Всеки с малко пипи в главата тук вижда твоя колко е "здрав". Ако си толкова умна за колкото се пишеш, ще знаеш, че наскоро направиха проучване, което в действителност доказва приказката...

Иначе МНОГО добре осъзнавам факта, че всеки си мисли различно, но просто не видях логиката в думите на Сали, за това и този анализ...

Айде и ти стига вече се обажда на всяко едно изказване, което не ти угажда лично... На всяко гърне си май похлупак.



Тема Re: Емиграцията като успех сама по себе синови [re: Caли]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 11:28



Е, стига с тези неосновани обобщения!!! Всички българи били простаци, смотаняци, завистници и т.н?! Кога най-сетне ще проумеят онези, които характеризират ВСИЧКИ българи като такива, че всичко се свежда до отделния индивид. Лоши хора има навсякъде - в България, сред българите в чужбина, в други държави. Но това, че някой си само на такива е попадал не оправдава опитите му/й да окачестви всички останали като злобари, тъпанари и т.н.

А и колкото и свестен да е един човек, като прочете няколкостотин пъти как като си изкаже мнението тук срещу начина на мислене на някои хора го окачествяват като най-мизерното и долно същество, как да се въздържи да не реагира?!

Няма съмнение, че някои от постингите тук са си абсолютна простащина. Но това, че много хора нападат начина на мислене и поведение на някои потребители (ДриймНау например) по никакъв начин не означава, че те в пристъпи на злоба не могат да се зарадват на чуждото щастие. Първо, никой не я познава, за да й се радва толкова, още повече и че никой не е наясно с обстоятелствата около нейния т.нар. успех. Второ, повечето хора се дразнят не от това, което има, а от начина по който парадира с него. И трето - точно нещото заради което не съм съгласна нито с нейните постинги, нито с твоя - успехът не е никакъв успех ако не се вземат впредвид средствата, с които е постигнат (но това разбира се си е мое лично виждане).

Емиграцията е крайния резултат от личен избор, късмет, принуда. Но не е успех сама по себе си докато емигранта не направи успех от нея. Що е то успех естествено зависи в крайна сметка от гледната точка на всеки човек. А разминавания в гледните точки са неизбежни. Така че ако някой изпитва желанието да се похвали с успеха си трябва да е готов и за критики, които ще бъдат породени не от злоба в някои случаи, а просто от различното схващане на понятието 'щастие'.



Тема да знам и това съм забелязаланови [re: errata]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 11:41



малко са ама затова пък са със силни негативни емоции и добре развит цветущ просташки език. Клубът им дава добър шанс за избиване на комплекси и хората си го ползват.



Тема що да се не обаждамнови [re: Anonymous]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 11:52



кво ти пречи. Не ме чети и готово. Ама па да ми казваш кво да правя... откажи се...
Не ме интересува кой какво си мисли за мен. Това не ме променя.
Да не говорим, че тия освирепели 2-3 болни мозъка, които си избиват комплексите върху мен влизайки непрекъснато с различни никове да се чувстват повече и по силни... те вероятно са си и много (има една болест шизофрения)... та те за мен далеч не са всички. Аз си пиша с много повече нормални хора, които разбират за кво им говоря. А за проучването... ми да са живи и здрави.... Тогава всеки да си прави сметка с какви се събира... Аз съм си избрала свестни хора.... Дори тук в клубовете на фона на всичката простотия срещнах някои наистина интересни персонажи...
И освен това има логика в думите на Сали. Но явно не всеки е в състояние да я схване.



Тема наистина не само резултатътнови [re: sunny]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 12:14



е важен, но и пътя, по който е постигнат. С това съм 100% съгласна. Освен това съм съгласна, че човек трябва да е достатъчно отворен и готов да приема критики.
Първо, с кое в моя път за постигане на нещо ти самата не си съгласна? И как се съгласяваш или не с нещо, което изобщо не знаеш как е станало, а само си въобразяваш разни неща. Моя път не е тръгнал от магистралата. Квото и да съм правила винаги съм си изкарвала парите винаги с честен труд и нямам от какво да се срамувам. Да се срамуват проституките, които са избрали уж лекия начин, да се срамуват крадците и измамниците, убииците, хората които просперират на чужд гръб... Аз нямам от какво да се срамувам просто.
А това, че съм имала шанс в живота да срещна свестен човек и да ми се решат изведнъж всички проблеми... хептем пък не виждам какъв проблем е за вас и какво му е лошото. Господ ми е помогнал. Молете се и на вас да ви помага, какъв ви е проблема?
А за критиката - очевидно е, че съм готова да търпя всякаква критика, щом съм тук и ви отговарям. Но проблемът е, че до сега реално почти не съм получила никаква критика, а само обиди и злобни нападки, абсолютно безпочвени и изряващи не загриженост, а омраза.
Ами така стоят нещата...



Тема Re: да знам и това съм забелязаланови [re: DreamNow]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано21.06.05 12:17



Ako im pomaga da se raztovarvat psihicheski (a zasto ne i fizicheski) neka si se zabavliavat horata.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема а ти защо не споделишнови [re: sunny]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 12:26



какъв беше твоя път за израстване. Дай ни пример с хубав път, и ние да научим нещо от теб... а не да слушаме само злобни излияния



Тема Re: наистина не само резултатътнови [re: DreamNow]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:27



проблем никакъв няма, както вече казах неколкократно само си споделям мнението in general, защото не зная подробностите около теб (а и нямам желание да ги зная тъй като не те познавам лично).

и моля те, не ми се озъбвай безпричинно, не се опитвам да те обидя и въобще не те мразя, само се опитвам по по-нормален начин да продължа дискусията.



Тема Re: наистина не само резултатътнови [re: DreamNow]  
Авторпиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:30



абе, хората ги дразни отчайващата ти простотия, несрещана до сега из клубовете.
за параноята сме снизходителни - културен шок, хормони.
па и много пъти в лъжа те хванахме, та вече не ти верваме за нищо
по-малко се обаждай, хем не казваш нищо, хем си досадна - на всяка манджа мерудия



Тема аз същонови [re: sunny]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 12:34



и в тоя клуб вместо да се набляга на обиди и простотии, ще е по-полезно ако се споделя личен опит и хората да научат нещо един от друг. Тук в Дания хората точно това правят, събират се, споделят кой кво и как направил, какви проблеми има и се опитват заедно да намерят най-добрият подход. И като някой каже, че е постигнал нещо другите питат как, а не скачат да го обиждат, че се бил похвалил. Мисля, че имаме кво да научим от другите народи.



Тема Re: а ти защо не споделишнови [re: DreamNow]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:34



Хайде сега цитирай ми дори едно изречение в по-горния ми постинг (който междрудругото дори не беше адресирам към теб), в което си 'изливам злобата'?!

... защото аз не виждам такова.



Тема Па баш от неянови [re: DreamNow]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:42



злобни излияния не видох. А ся като искаш конструктивизъм да та питам поради що определи една цяла нация като гадни задръстени мекотели завистници? Па щом са толкоз отворени към свето датчаните дето ти са подръка що не рачиха да се присъединят навремето към зоната на Еврото?
Ся да викам ли аз, че целукупно са егоисти задръстеняци, боещи се за земеделските си субсидии и не рачещи да се присъединят към големото европейско семейство щото ги тресе непропорционален на маломерната
им държавичка егоизъм? И повечето от селянията им дето се преориентира към отглеждане на животни за кожи са злостни и жестоки еконкултурни екземпляри градящи стандарта си на забранителния закон в Англия и на мъките на бедните животинки затваряни на студено с цел да им одерат кожите?



Тема ако някои се дразнинови [re: пиcнa ми]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 12:42



си е негов проблем. Да се оправя.
А ти защо толкова се натискаш да говориш с мен като съм проста? Явно реално не мислиш така и ти е много забавно да си избиваш комплексите с мен. Ама.. толко ти е акъла... и да искаш повече - няма
Не искам и да ми вярваш... по-добре, че иначе съвсем ще се изядеш от завист и ще ми тежиш на съвестта




Тема от горния постингнови [re: sunny]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 12:53



няма. Но в много други има. Но не ми се занимава да търся сега цитати и да подхващам безсмислени дискусии. И двете знаем какъв тон сме си държали и че беше грозен.
Но както виждаш аз също си говоря съвсем човешки с теб.



Тема Re: говориш човешки?нови [re: DreamNow]  
Авторвнимaвaй (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 12:59



Ти не си човек, а изрод


Ха сега пикай кръв!



Тема не си видялнови [re: нeнo]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 13:13



щото не си гледал къде трябва. Стига за това, че ми писна.
Не съм определила цялата нация като злобна. А само една по-голяма част от нея. Тя просто си е такава.
Освен това, не съм казала, че датчаните са по-добри, а че има какво да се научи от тях. Най-малкото доказателство за това е, че се развиват много по-добре от нас. Вярно, че и субсидии получават от Америка. Въпросът е че някак си се оправят, а ние - не. Тук бедни няма.
За животните - тук ги убиват с упойка. А бизнес с кожи има и в БГ и то нелегален. Не го приписвай само на Дания. Ти да не би да си природозащитник? Ядеш ли месо? Ако да, ако имаш кожени обувки, мебели или квото и да е от животински произход, не виждам какво повече да се обясняваме по този въпрос.
Но което със сигурност мога да ти кажа е, че от как съм тук съм срещнала много и различни датчани, и по-добри и по-лоши... Но до сега такава злоба и агресия и обиди по мой адрес от датчанин не съм видяла. Не казвам, че тук няма завист и простотия. Но българската бие всички рекорди. И това ми е мнението градено с годините и опита. Била съм на много места по света и съм имала шанса да разбера някои неща.
И друго да ти кажа. Като дойдох тук и не познавах българи. Когато срешнах една българка и и казах, че бих искала да се запозная с други българи тук, тя ми каза да не възлагам прекалено големи очаквания, защото ще се разочаровам. Не и повярвах. Но лека полека се убедих в думите и от личен опит. А тя е много интелигентна, образована и разумна жена, отдавна живееща тук.



Тема тъпото си е тъпонови [re: внимaвaй]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 13:14







Тема кво ставанови [re: sunny]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 13:19



защо не кажеш за твоя път. Питат те, не бой се, никой няма да каже че си се похвалила и да хвърля камъни по теб. Или е тайна? Защо е тайна? Дай да чуем, да се просветлим и помъдреем.
Е... ако те е срам пък в крайна сметка не казвай... то си е твое право...



Тема Re: кво ставанови [re: DreamNow]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 14:51



ама нагла си, да знаеш. Хем се старая да говоря с теб нормално, хем не се занимавам да ти коментирам всичките постинги, хем ти все тичаш след мен да се заяждаш. където и да се появя тук и колкото и рядко да е това, ти веднага изникваш отнякъде неповикана. аман.

и никой тук не ме пита за моя път, само ти се напъваш. но няма да ти кажа нищо 1. защото Интернет не е мястото за това, 2. защото както вече ти казах не изпитвам никаква потребност да се хваля или да получа чуждо признание, и 3. защото ти си последния човек, с който бих споделила нещо тъй като хем няма да разбереш, хем ще се опиташ веднага да го опорочиш.

няма нищо в живота ми от което да се срамувам. но се срамувам от хора като теб, които развалят имиджа на българите-емигранти - и в България и по света.

и престани да се намесваш в дискусии неканена. така или иначе няма какво толкова да допринесеш.



Тема Re: не си видялнови [re: DreamNow]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано21.06.05 14:58



В отговор на:

Била съм на много места по света и съм имала шанса да разбера някои неща.


Неприятно! Пропиляла си го този шанс.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема кво значи неканенанови [re: sunny]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 15:30



от теб ли трябва да очаквам покана? От къв зор? Тази тема дори не си я пуснала ти.
Ето точно това очаквах, типичен отговор на българин. Страхлив, потаен, горд.
Точно такива са всички българи около мен. От тях нищо не може да се научи или чуе, най-много някоя псувня.
Прекалено си горда. Не забравяй обаче, че точно гордостта прати сатаната в пъкала.
Наистина с теб нямам какво да си кажа. Съжалявам, че си загубих времето.



Тема с тебнови [re: Eдин_]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 15:34



май никой не иска да си приказва и само се намесваш къде не те питат. Поне кажи нещо смислено



Тема Re: с тебнови [re: DreamNow]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 15:36



ПИЙ СИ РЕДОВНО ХАПЧЕТАТА!



Тема Re: аааауууууунови [re: DreamNow]  
Автор no1_u_know (непознат)
Публикувано21.06.05 15:43



Еееех... В психото отдавна е запазено едно легълце за теб.

Да не ти казвам какво да правиш, а ти на мен викаш какво да правя - да не те чета. Провери се, жена... Зле си наистина. Що хора ти видяха рогата тук в клуба...

А тия "освирепели"-те (хаха) мозъци тук не са 2-3, нито са болни... То се вижда кой колко е "здрав". Та и ти в това число.

Нали уж Българите били боклук народ - от къде ги намери пък тия свястните и нормалните? Или си ги нареждаш както ти е удобно?

Жена, жена, женааааааааааа... Видяхме те що за стока си.



Тема Re: кво значи неканенанови [re: DreamNow]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 15:45



ами като всички са/сме 'такива', престани да се въртиш около тях/нас.

и междудругото винаги има какво да се научи (въпреки че първо трябва да се пресее простащината тук и там) - но трябва човек да е готов за конструктивен диалог, да може да чете между редовете и да се въздържа от лични нападки, когато не му изнася посоката, в която дискусията тръгва.

а иначе и аз нямам какво с теб въобще да си кажа. и ако не се беше намесила да ми отговаряш на постинг, които бях адресирала към Сали, нямаше и да има никаква нужда да си казваме каквото и да било.



Тема така линови [re: д-p]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 17:17



доооообреееееее



Тема бравооонови [re: no1_u_know]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано21.06.05 17:23



радвай се. И полека с клавиатурата, много я кльоцаш и ще се подпали. После заради мен и друге требе да купуваш... струва ли си...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.