Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Защо българите в чужбина бягат един от друг  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:33



Защото така е по добре.Аз вече стигнах до този извод след 1 година живот в чужбина.Напълно съзнателно се самоизолирам от други българи в страната в която съм и така се чувствам по безопасно,сигурно,комфортно и спокойно.Искам да споделя с вас защо правя така и моя опит с сънародници.Отначало когато пристигнеш в страната и започваш от нулата другите българи ти се подиграват и говорят какво ли не зад гърба ти: "Той няма 5 лева,много е смотан,мани го тоя загубеняк,той доникъде няма да стигне."Ако по-късно дай боже напреднеш с материала и ти провърви в живота същите тези българи зяпват с отворена уста от учудване,злоба и завист но прикриват това и започват да ти се мазнят за да изкопчат някоя услуга от тебе.Я да им обясниш някой закон понеже са толкова прости и мързеливи че не говорят езика,я нещо друго.Нямам намерение да позволявам на подобни нахалитети да се ползват от моя опит.За да знам това което сега знам аз съм работил и търсил информацията,тя не ми е паднала от небето.А те я искат наготово от мен без да си мръднат пръста.99% са такива.

Ще ви кажа и друго-кои българи специално в тази страна търсят да се събират с други българи.Това са най-низшите прослойки на българската имиграция,хора които не знаят местния език и затова могат да общуват само с други българи а не с местното население.Да не казвам че има сънародници които стоят тук с години и не научават повече от 10 думи от новия език.Ето това носи общуването с българи.Води до затъване в едно блато и много трудна адаптация сред местните.Да не говорим за номерата които българите си погаждат един на друг.Не може да се има доверие на никой.

На мен доскоро ми беше интересно да следя развитието на българската общност тук наживо и в нета но от там лъха такава мръсотия и смрад че заради душевния ми покой е по добре да стоя настрана.Колкото е по силна връзката с българското толкова по трудно е да се адаптираш към новата страна.Ето затова ми харесва какво пишат NIRVANA+DreamNow.Колкото и да ги плюете те казват истини в които и аз се убедих.

А сега ще споделя с вас какво направих малко след като пристигнах тук и което мисля че много ми помогна.Изхвърлих телефоните и адресите на всички българи които познавах тук.Тук е една страна в западна Европа,няма значение коя.Страхувах се да го направя,както се казва,новодошъл,не познава никой,може утре да си на улицата,но усещах че всички те ще ме дърпат назад и ако искам да успея трябва да започна на чисто и да се събирам с местното население.Така и езика се научава и контакти се правят.



Тема Re: Защо българите в чужбина бягат един от другнови [re: Caли]  
АвторJOYA (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:54



Колкото и да съм съгласна с някои неща които пишеш,толкова ме подразниха и други.Аз също живея в една западна страна в Европа,има доста българи,между тях има много нисши прослойки ,но има и много свестни хора.Заради негативизма лъхащ от хора като теб се получава по-зле отколкото е.И заради кофти хората,които предполагам са били такива и в БГ.С удоволствие бих познавала повече българи,но може би няма да правя елементарната грешка да допускам твърде близо т.е. да издребняваме в детайли.
Не съм съгласна с твърдението, че хората които говорят само български търсят други българи.Говоря немски,английски,италиански,португалски и руски,но общуването на български за мен е винаги нещо специално, защото това е моят език,същия този на които съм говорила двадесет и няколко години.
1 година зад граница е твърде малко време за да стигаш до генерални заключения и както казват руските :поживeм ,увидим..
Гледай позитивно на живота,нещата,хората и сте усетиш колко по приятно е.
поздрави и успех!







Тема Re: Защо българите в чужбина бягат един от другнови [re: Caли]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано07.06.05 20:37



И на българите, от които бягаш, и на тебе, проблемът им е един и същ: Всеки предпочита да започне още от първия ден да се мери с другите, а не да се отнася с тях като хора. Каквото повикало, такова се обадило. За щастие не всички са такива. На мен например ми е ясно защо нямам и никога не съм имал проблемите, които описваш.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин_ на 07.06.05 20:37.



Тема Re: Защо българите в чужбина бягат един от другнови [re: Caли]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано07.06.05 21:39



Хубаво е, че толкова бързо си схванал как стоят нещата с българите в Западната част на Европа(не знам в коя държава си, ама предполагам, че си в тази част на Европа). Преди няколко седмици бях в New York на гости на родата ми и там се запознах макар и бегло с българи и разликата е голяма в полза на българите в Америка. Не знам защо - може би самите условия на живота са други и те придобиват една по-голяма освободеност (поне тези с които се запознах, и те са като мен отдавна там - около 15 години).
Тука в Европа е събрана доста измет, която може да си спестиш. По-добре разучи страната, в която живееш, запознай се хора, търси готините между тях за приятелство. Единствената българка, с която тук имаме волю-неволю контакт, е като досадна като муха и само ни използва за съвети и услуги. А в града има още поне хиляда такива. Ама аз съм на дистанция - какво да правя аз, която се вълнува от един Мeрилuн Мансон или подобни алтернативни истории, с хора, които се вълнуват от чалга и си мечтаят за ракия и салата. Ами разтояние от луната до земята!! Та си намери твоя свят, които отговаря на твоите интереси. Да си "степен вълк" не е лошо - който се оплаква от самота, е за мен слаба, безинтересна и неuнициативна натура.
Ти какво мислиш по въпроса?

I 'm free! Be free!


Тема Re: кво да правишнови [re: Nirvana]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано07.06.05 22:14



ми земи ми се обади, ако толко няма кво да правиш ... Може и да нямаме много какво да си кажем, но можем да плюем по чалгата например - адски, зверски, което никак не е лошо в края на краищата. Да, българите в Америка са съвсем различни от тия в Европа и понятие си нямат там за какво става въпрос тука.

You are not drunk if you lie on the floor without holding on !!!


Тема Re: кво да правишнови [re: trinity.]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано07.06.05 22:27



Аве намирам си аз кво да правя - нали знаеш, който търси, намира....

Пък и вече престанах и да плюя по чалгата, всеки според фасона си. Аз не им се бъркам, и не искам и те да ми се бъркат в моята манджа. Отписала съм ги. Жалко само, че няма наоколо такива, като тия из Америката - много ме изкефиха!!! То си личи и по форума им в dir.бг - купона тече нон-стоп...



I 'm free! Be free!


Тема Re: мразиш рода си, а?нови [re: Caли]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 22:53



То си е за твоя сметка. Превърнала си се в надменна кокошка, срамуваща се от корените си...Съжалявам те.



Тема Re: пази се !!!!!нови [re: Caли]  
Авторзнae kak (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 22:55



" В чужбина се пази от българи"- това казват ти и други . Много са го казвали . Бла-бла-бла.
Според мене това си е чиста комунистическа инсинуация изобретена от комунистите на времето.С цел да предотврати сплотяването на българите в чужбина и оттам властта в България да запази интересите си . Тази поговорка е май по стара от 15 години, нали ? Този злонамерен слух е измислен когато я имаше думата "невъзвращенец" , такава дума сега няма и условията в емиграция са други.
Некои другари като не могат да избират социалните си контакти по друг признак, правят го по национален такъв само :) май това е погрешен подход.
Никак не се притеснявам да срещам българи защото отдавна не го бях правил. Правя го с удоволствие. Тъпанарите независимо от тяхната национална, религиозна, расова принадлежност или сексуална ориентация мога и сам да си отсявам , не ми трябват духове от миналото за да се ориентирам в обстановката. Мога да се пазя сам.
Недейте да плащате данък на комунистическите политически пропагандни цели от време оно, това са отживелици.
Има много приятни българи и особено българки в чужбина и с удоволствие контактувам с такива, както и с всякакви интересни хора. С местните тъпанари и с българските им подобия - не , благодаря. Поради причината , че са тъпи, а не защото са местни или българи.
Извод : Българите в чужбина бягат едни от други защото ги гони духа на пропагандната машина на Тато.
Време е вече да порастнете, май ?



Тема глупости на търкалетанови [re: Caли]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано08.06.05 00:00



В отговор на:

Аз вече стигнах до този извод след 1 година живот в чужбина.



една година в нова страна е малко време да се стигне до какъвто и да е извод. вЕрвай ми!

В отговор на:

Напълно съзнателно се самоизолирам от други българи в страната в която съм и така се чувствам по безопасно,сигурно,комфортно и спокойно.



Тоест не българите бягат един от друг, а ти бягаш от тях. Или пък ако такова отбягване е оправдано, защото и ти го правиш, то излиза че българите в чужбина са разумни хора, от чиито опит следва да се поучим и ето ти го правиш - бягаш. Уточни!

В отговор на:

Искам да споделя с вас защо правя така и моя опит с сънародници.


Ма ние сме точно тия дето бягаш от тях, що се хабиш. Тичай бързо зад ъгъла.

В отговор на:

Отначало когато пристигнеш в страната и започваш от нулата


В страните от Зап Европа не се пристига и започва от нулата. Или идваш да работиш със безбройните разрешения и договор със заплата, или да учиш след като някой спонсор те е "подплатил", или да си изуеш обувките пред къщата на новия ти съпруг/а. Във всички случаи не е от нулата.

В отговор на:

другите българи ти се подиграват и говорят какво ли не зад гърба ти: "Той няма 5 лева,много е смотан,мани го тоя загубеняк,той доникъде няма да стигне."



Абе то вярно казват че хората общуват със себеподобни.

В отговор на:

Ако по-късно дай боже напреднеш с материала и ти провърви в живота


ти дойде от нулата в Зап Европа преди година и досега ти провървя и напредна с материала - така ли? Любопитно!

В отговор на:

същите тези българи зяпват с отворена уста от учудване,злоба и завист но прикриват това и започват да ти се мазнят



чудно с какви хора си общуваш

В отговор на:

Я да им обясниш някой закон понеже са толкова прости и мързеливи че не говорят езика,я нещо друго.


ти за годината дето ти провървя освен това научи езика и законодателството. Ми талантливи хора са това българите, нали.

В отговор на:

Нямам намерение да позволявам на подобни нахалитети да се ползват от моя опит.



затова мълча като партизанин на разпит
В отговор на:

За да знам това което сега знам аз съм работил и търсил информацията,тя не ми е паднала от небето.



Пусни им линк към този клуб, аз давам всякаква информация, от имиграционно право, през образователни и здравни въпроси та до финансови, данъчни и ипотечни, и други, дето сега не се сещам. Ако нещо не ти върви в интимните работи, пак ще помислим

В отговор на:

А те я искат наготово от мен без да си мръднат пръста.


ма нахалници ве, нали ти казвам

В отговор на:

99% са такива.




ааа, не са 99 а 97%. Всъщност на каква извадка е базирано твърдението ти?

В отговор на:

Ще ви кажа и друго-кои българи специално в тази страна търсят да се събират с други българи.


ма ти вярно знаеш доста за живота на българите

В отговор на:

Това са най-низшите прослойки на българската имиграция,хора които не знаят местния език и затова могат да общуват само с други българи



във всяка страна по света, хора от една и съща националност и носители на един и същи език се събират и общуват помежду си

В отговор на:

Да не казвам че има сънародници които стоят тук с години и не научават повече от 10 думи от новия език.Ето това носи общуването с българи.



жена ми ме пита какво съм се забил и щракам на тоя компютър, ама не знам, да и отговоря ли (българка е). Ще и кажа че си чатя с една холандка.

В отговор на:

Води до затъване в едно блато и много трудна адаптация сред местните.


ако е за затъване, аз няма по надолу накъде, около 8 метра под морското ниво съм

В отговор на:

Да не говорим за номерата които българите си погаждат един на друг.Не може да се има доверие на никой.


последно - на българите само или изобщо на никой?

В отговор на:

На мен доскоро ми беше интересно да следя развитието на българската общност тук наживо и в нета но от там лъха такава мръсотия и смрад че заради душевния ми покой е по добре да стоя настрана.



трябва редовно да почистваш клавиатурата и монитора с препарат, като преди това събереш леко с прахосмукачка нападалите косми и пърхот.

В отговор на:

Колкото е по силна връзката с българското толкова по трудно е да се адаптираш към новата страна.Ето затова ми харесва какво пишат NIRVANA+DreamNow.Колкото и да ги плюете те казват истини в които и аз се убедих.


Ако се редиш на DreamNow, да знаеш че и аз я харесвам.

В отговор на:

А сега ще споделя с вас какво направих малко след като пристигнах тук и което мисля че много ми помогна.


кажи та да си го запиша!
В отговор на:

Изхвърлих телефоните и адресите на всички българи които познавах тук.


Въий, че ти много ли познаваше? Щот аз примерно като като пристигнах в една много тайна страна в Зап. Европа нямах ни един телефон.

И как така със изхвърлени телефони и без контакти успя да натрупаш толкова впечатление?

Тук е една страна в западна Европа,няма значение коя.
В отговор на:

Страхувах се да го направя,


пиеш една ракия, шнапс, женевър, курвоазие, перно, калвадос, одеколон тройной или каквото има наблизо и ти минава

В отговор на:

както се казва,новодошъл,не познава никой,може утре да си на улицата



и да трябва да се мазниш, но то твърдо нье

В отговор на:

но усещах



ти си втората Ванга бе

В отговор на:

че всички те ще ме дърпат назад



пуш-ми-пул-ю

В отговор на:

и ако искам да успея трябва да започна на чисто и да се събирам с местното население



така му се пада на населението, нека общува с теб

В отговор на:

Така и езика се научава и контакти се правят.


контактите си ги купуваме от електричаря.

що ли ти отделих толкова време?!?


това, което е било вече няма да го бъде

Тема Re: Защо българите в чужбина бягат един от другнови [re: Caли]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 00:11



Яяяяя, Пепо, кво е тва разстройство дет тъ фана?
Ти за последната година не си изписал толкова думички бе човек?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.