Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Образование в чужбинанови  
АвторBuRniNg_SpeAr (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 20:10



здравейте,
искам да попитам къде по света висшето образование е безплатно или поне къде съществуват школи с такси по силите на българина.
До скоро в Германия беше местото в което повечето кандидат студенти с мераци да сменят обстановката се целиха, но сега с идването на новото време страната май вече не е толкова привликателна.
Има ли измежду вас хора, които живеят някъде по света, учат и успяват сами да се издръжат? Споделете опита и емоциите си които сте натрупали. Тук в тази страна не мога да намеря нито едно смислено място където да ми предложат образованието което искам, а ако продължа още малко да работя сигурно ще се примеря и ще си остана без висше- работата ми е хубава(уеб/графичен дизайнер), но без висше не ми се остава



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: BuRniNg_SpeAr]  
Авторelem (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 22:46



Ti po-dobre proveri po-podrobno za Germaniq,za6toto v razli4nite rajoni e razli4no,dori i zakonite,unitata.



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: BuRniNg_SpeAr]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 23:05



v usa iniversiteti davat sipendia i ti plashtat taxata za obuchenie. triabva obache predvaritelno da se iavish na toefl i moje bi niakakv drug izpit spored iziskvaniata na unito i spetzialnostta



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: BuRniNg_SpeAr]  
Авторsashto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 23:07



moje d apochnesh v bg a posle da otidesh niakade da karash masters za koito shte poluchish stipenia.



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: USA]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 21:24



Стига глупости USA е гадория. За университетите, в които си заслужава да учиш, таксите са наказателни, а вземането на стипендия граничи със свръх героизъм. Там пък където те приемат и ти дадат “някаква” стипендия е абсолютно безсмислено да учиш. Все пак, ако си умно съзнание, USA е невероятно място от голото Д, да стигнеш до лъскавите лимузини.

Опитах държавното образование в България - ужас, направо ужас. Опитах частното образование в България - доволен съм, но професионалист станах с ужасно много четене на книжки, които в България просто няма как човек да си купи.

Европейското образование не е лошо, сега го пробвам, но всяко безплатно нещо излиза доста скъпо по странични начини. Въпреки това, европейците са добре образовани, което ме изненада приятно, след като видях каква абсолютна шлака са американците.



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: ByeByeBG]  
Авторusa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 23:10



ako naistina si opital niamashe da govorish taka, dragi maneken



Тема Re:нови [re: usa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 11:52



Какво да ти кажа:

http://www.cornell.edu/

На това място няма да ме вземат, а и на мен личните ми качества не стигат за да бъда студент там.

За сметка на това, възможностите в настоящия ми европейски университет напълно ме задоволяват.

Моля, с манекенските фиести нямам нищо общо, не ме бъркай с лицето представящо се като “ MAHEKEH”!



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: sashto]  
АвторBurNinG_SpeAr (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 15:40



abe reshih che ako se probvam shte e po nemskite shkoli
oste ne sa mi suvsem qsni vuzmojnostite za kandidatstvane po tamushnite shkoli, no ima vreme-jivota pred nas
nqkoi ako ima vpechatleniq ot grafichnite spezialnosti i izkustva da spodeli



Тема Re: Образование в чужбинанови [re: BuRniNg_SpeAr]  
АвторMoni (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 23:59




Zdrasti !!
Az sam balgarka i u4a v Portugalia. Polozenieto mi e razli4no ot tvoeto. Az sam tuk ot tri godini i v momenta zavar6vam 12 klas, prinudena sam da rabotia za da se izdarzam



Тема Re: Образование в чужбина [re: Moni]  
АвторBurNinG_sPeAr (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 13:00



ще се справиш, убеден съм
Аз също съм в 12 клас и се чудя къде да уча.
На мен по принцип не ми се налага да работя, но и аз го правя... но когато има вдъхновение за това нещата по лесно вървят. Както и да е .... в Португалия образованието как е .. ти ще продължаваш ли?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.